ADV TOP
ADV LEFT

Nízká hladina protilátek - pneumokok

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 19. únor 2015, 08:50
Inko, přidám naši zkušenost, možná to k něčemu bude, ale my tak vážné zdravotní problémy neřešili.
Naše dítě odmala trpí na záněty středouší, věčná rýma atd. Dítě bylo očkováno proti pneumokokům, na uši to samozřejmě pozitivní vliv nemělo. Imunologie - prý zdravé dítě. Problémy trvaly, zhoršovaly se, ani vyndání mandle nepomohlo. Až změna imunologa - jiný dr. objevil, že dítě má nějaké problémy. Takže to, že jeden imunolog tvrdí, že je vše ok, neznamená, že má pravdu. Nový imunolog dělal mnohem víc testů, pečlivě prošel lékařské zprávy atd. Zjistilo se, že dítě, ač očkováno, si protilátky nevytvořilo a že bude nutné očkovat znovu.
Po našich zkušenostech bych šla ještě k jednomu dr., nějakému vyhlášenému imunologovi, a chtěla mít jistotu. My několik let poslouchali, že máme naprosto zdravé dítě, přitom to pravda nebyla - dr. byla vyhořelá, hned měla jasno a odmítala se dítětem zabývat do hloubky, protože ona přeci po těch desítkách let koukne a vidí. :-Z
A poslední zkušenost - taky dítě jelo k moři, ale výsledek žádný. Týden po návratu lehlo s rýmou a ušima... Ale myslím si, že to bylo i proto, že imunita nebyla v pořádku, že zdravotních problémů k řešení bylo víc a jen moře samo o sobě zabrat nemohlo.
Moc přeju, ať jsou zdravotní problémy brzy minulostí a dítě je v budoucnu zdravé!
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Blanci » čtvrtek 19. únor 2015, 09:07
Inkognito píše:Pokud by měl imunologii komplet v pořádku, nechali byste očkovat?

K moři to letos zřejmě nevyjde, čekáme na lázně, které musím jako doporovod hradit, protože mu bylo už 6 let :-Z

Nedala.

Očkovací schéma té lékařky je prapodivné, dovolím si tvrdit, že neověřené, rozhodně se neuvádí jako doporučené. Ona si chce v rámci nějakého výzkumu vyzkoušet na Tvém synovi, co to udělá???? (Lékařka v nemocnici by ho ráda na pneumokoky přeočkovala a to Prevenarem 13 a po dalších 14 dnech aplikovat Pneumo 23.)
V SPC Pneumo 23 se píše: Opakované infekce horního dýchacího traktu, zejména zánět středního ucha a sinusitida, nejsou indikací k vakcinaci proti pneumokokovým nákazám.

Každý lékař tvrdí, že očkovaný jedinec má být v době očkování zdravý. Pokud je chlapec v takto vážném stavu, t.j. je tak nemocný, že se musí zotavovat na ozdravném pobytu, vůbec nechápu, jak může jakýkoliv lékař na očkování co i jen pomyslet :-Z

Jenom ve zkratce napíšu, že prvním dvěma dětem jsme očkování zaplatili ve dvou letech a od té doby měly obě šílený kašel (jakože zánět průdušek, pak opakované záněty průdušek, pak chronickou bronchitídu a nakonec se to jmenovalo asthma) a šílené záněty středouší.
Poslední byl očkován zároveň s Hexou, takže vše výše uvedeno dostal ve dvou měsících :-Z a byl tak nemocný, že jsem s ním opakovaně ležela v nemocnici a jako bonus dostal po třetí dávce Prevenaru pneumokový zápal plic a málem umřel.

Otázkou je, čeho se bojíš víc? Očkování či neočkování? A proč?
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 19. únor 2015, 09:14
Já moc děkuji za vaše názory a zkušenosti.

Pojede do Říčan.

K tomu očkování. Lékařka v nemocnici vzala telefon, zavolala do očkovacího centra, stručně sdělila o co se jedná, a napsala si na papírek co jí dr. na druhém konci řekla a tím bylo vymalováno.

Mě se to samozřejmě nelíbí. Kdybych byla přesvědčena o tom, že je nutné očkovat, tak bych sem ani nepsala. Nejsem přesvědčena. Nelíbí se mi to.
Nejsem odpůrce očkování, všechny 3 děti jsou naočkovány, jen u MMR jsem odsunula o pár měsíců.

Na poslední otázku odpovím: Bojím se ho očkovat.
Přežil kritický stav, dostal se toho s oběma plícema byť s trvalými následky. A nechci si ho nechat zabít vakcínou :(
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 19. únor 2015, 09:16
Blanci píše:
Inkognito píše:Pokud by měl imunologii komplet v pořádku, nechali byste očkovat?

K moři to letos zřejmě nevyjde, čekáme na lázně, které musím jako doporovod hradit, protože mu bylo už 6 let :-Z

Nedala.

Očkovací schéma té lékařky je prapodivné, dovolím si tvrdit, že neověřené, rozhodně se neuvádí jako doporučené. Ona si chce v rámci nějakého výzkumu vyzkoušet na Tvém synovi, co to udělá???? (Lékařka v nemocnici by ho ráda na pneumokoky přeočkovala a to Prevenarem 13 a po dalších 14 dnech aplikovat Pneumo 23.)
V SPC Pneumo 23 se píše: Opakované infekce horního dýchacího traktu, zejména zánět středního ucha a sinusitida, nejsou indikací k vakcinaci proti pneumokokovým nákazám.

Každý lékař tvrdí, že očkovaný jedinec má být v době očkování zdravý. Pokud je chlapec v takto vážném stavu, t.j. je tak nemocný, že se musí zotavovat na ozdravném pobytu, vůbec nechápu, jak může jakýkoliv lékař na očkování co i jen pomyslet :-Z

Jenom ve zkratce napíšu, že prvním dvěma dětem jsme očkování zaplatili ve dvou letech a od té doby měly obě šílený kašel (jakože zánět průdušek, pak opakované záněty průdušek, pak chronickou bronchitídu a nakonec se to jmenovalo asthma) a šílené záněty středouší.
Poslední byl očkován zároveň s Hexou, takže vše výše uvedeno dostal ve dvou měsících :-Z a byl tak nemocný, že jsem s ním opakovaně ležela v nemocnici a jako bonus dostal po třetí dávce Prevenaru pneumokový zápal plic a málem umřel.

Je mi líto, že i tvůj syn něčím takovým prošel. :(
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Blanci » čtvrtek 19. únor 2015, 09:20
Inkognito píše:Na poslední otázku odpovím: Bojím se ho očkovat.
Přežil kritický stav, dostal se toho s oběma plícema byť s trvalými následky. A nechci si ho nechat zabít vakcínou :(

Správně :hura: máš jasno! Nenech se tedy natlačit do něčoho, co sama necheš!
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Jankap » čtvrtek 19. únor 2015, 09:23

Nějaká čísla na papíře neznamenají, že je dítě skutečně v pořádku.
Nenechala, nevidím to jako řešení.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Jankap » čtvrtek 19. únor 2015, 09:25
Inkognito píše:Na poslední otázku odpovím: Bojím se ho očkovat.

Takže názor máš jasný, jen tě překvapilo, že doktoři jednotně navrhují očkování.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Katina » čtvrtek 19. únor 2015, 09:32
Prošli jsme s dcerou podobným průšvihem (byť to nebyl pneumokok) a taky nám na imunologii tvrdili, že je OK. Naštěstí jsme byli tak vyděšení, že jsme tomu nevěřili, změnili imunologa, ten se z průběhu nemoci taky vyděsil a začal okamžitě jednat. Během několika měsíců dceru skvěle stabilizoval a doteď reaguje s podpůrnou léčbou u jakékoli další nemoci. Takže za mě určitě změnit imunologa, co nejrychleji. A strašně držím palce, bohužel vím, jaké to je.
Katina
Žvatlalka
Žvatlalka

245 příspěvků
22. únor 2007
Příspěvekod E-liska » čtvrtek 19. únor 2015, 09:38
Můžu ti napsat, co bych pravděpodobně dělala já. Jakožto "alternativec".
Ty lázně určitě fajn. Snažila bych se maximálně posílit plíce, jakožto jeden z nejdůležitějších orgánů imunity celého těla. Použila bych čínskou medicínu (jak byliny, tak stravu a pokud by to snesl, tak i akupunkturu, nebo alespoň akupresuru) , protože právě v tomhle posílení konkrétních slabých míst, fyzické stránky věci, jsem vždy u této metody viděla nejlepší účinnost.
Plíce (a sliznice celých horních cest dýchacích) jsou v imunitě zásadně důležité, protože 90% veškerých patogenů se dostane nejdřív právě sem, než vlezou do těla. Je to taková vstupní brána. Pak samozřejmě i sliznice střeva a další věci, ale ty plíce jsou prostě velmi zásadní.
Neočkovala bych.

Pakliže jsi spíš na klasiku a pochopitelně se bojíš další podobné infekce v budoucnu (taky bych se bála), tak stejně bych jela nejprve do lázní, sehnala si vyšetření a konzultaci u pečlivého a dobrého imunologa. V období, kdy jsou nachlazení/rýmy/kašle, bych nasadila bronchovaxom (ten je sice spíš účinný jako prevence jiných než pneumokokových infektů, ale i tak by to celkově mohlo těm dýchacím cestám pomoci) Pokud bych zvažovala očkování, tak nejdříve po půl roce, nejspíš koncem letních prázdnin, v období podzim zima bych neočkovala rozhodně.

Na tu první třídu bych se normálně zeptala syna - vysvětlila bych mu, co která varianta obnáší a nechala ho, ať se rozhodne sám, myslím, že už je na to dost velký :-)
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 19. únor 2015, 09:39
Já jsem potřebovala slyšet nějaké zkušenosti, argumenty a názory, abych si asi ujasnila ten svůj.
K imunologovi nechodíme. Toto je lékařka z odborné chirurgické ambulance kam dojíždíme na kontroly. Není imunolog, jen na základě výsledků imunologie a konzultace minutové po telefonu CHCE očkovat, že je to prý na místě.

Můžete mi sem prosím dát kontakt na dobrého imunologa?

S druhým synem dojíždíme k pí. Slavíčkové do Imummedu v Praze - syn má potvrzenou alergii na pyl a nějaké trávy.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Kocacko » čtvrtek 19. únor 2015, 09:42
Neočkovala bych.
Zakladatelko, Ty jsi jeho máma a jako taková Ty jediná (+manžel) neseš odpovědnost za své dítě. Ve chvíli, kdy by se nedejbože stal na toto téma nějaký průšvih, uslyšíš tento argument překvapivě často, jak si nad tím všichni budou mýt ruce :(
K reakci očkovacího centra mám jen tolik, že pokud přiznají barvu a řeknou, že očkování tak jak je v současné době nastaveno, je špatně, můžou si jít hledat práci do Tesca k pokladně. tudíž logicky mohou pouze doporučovat a cpát to do lidí horem dolem :-?
Kocacko
Vždycky je kam dál

7618 příspěvků
20. květen 2007
Kladno
Příspěvekod Biba » čtvrtek 19. únor 2015, 09:44
Blanci píše:

Nedala.

Blanci, toto očkovací schéma je ověřené a doporučené.

Pneumo 23 je polysacharidová vakcína s vyšším zastoupením antigenů, Prevenar 13 je vakcína konjugovaná a má jen 13 serotypů.
Konjugovaná vakcína má vyšší imunogenitu a méně nežádoucích reakcí, ale má nižší serotypové pokryti.

Kombinace obou vakcín je právě proto u osob se sníženou imunitou doporučena (protože mají větší riziko vzniku závažných pneumokokových onemocnění). Hlavně u lidí onkologicky nemocných, po odstranění sleziny, s chronickým onemocněním plic a pod.

V případě kombinace se Prevenar 13 podává jako první.

Pokud by se jednalo o moje dítě, tak bych očkování zvažovala, ale asi s odstupem nějaké doby po nemoci.
Biba
Howgh
Howgh

5127 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 19. únor 2015, 09:59
Děkuju všem, prosím dál můžete psát své zkušenosti, návrhy, rady a připomínky... vše co by nám pomohlo se dál rozhodnout nebo si ujasnit své.

Každopádně za 14 dní ho určitě očkovat nenechám.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Julianna_ls » čtvrtek 19. únor 2015, 10:28
Biba píše:Kombinace obou vakcín je právě proto u osob se sníženou imunitou doporučena (protože mají větší riziko vzniku závažných pneumokokových onemocnění). Hlavně u lidí onkologicky nemocných, po odstranění sleziny, s chronickým onemocněním plic a pod.

V případě kombinace se Prevenar 13 podává jako první.

Pokud by se jednalo o moje dítě, tak bych očkování zvažovala, ale asi s odstupem nějaké doby po nemoci.

Můžu se k tomu zeptat? Testuje někdo ty nemocné lidi imunologicky, než jim tu vakcínu podají? Nebo je zkušenostně dáno, že to jejich imunita zvládne?

Většina našich reakcí k očkování v tomto případě je negativní. Buď máme přímou nebo zprostředkovanou špatnou zkušenost s očkováním. Znamená to, že jsme v menšině (a spokojení se nevyjadřují), nebo že to nefunguje, ale účinky už v praxi nikdo nezkoumá a dále nesleduje, a dělá se to rutinně?

J.ls.
Julianna_ls
Krafařka
Krafařka

775 příspěvků
20. srpen 2012
Příspěvekod Blanci » čtvrtek 19. únor 2015, 11:18
Bibo,

já vycházím z toho, že Prevenar 13 se očkuje u dětí 2-17 let pouze jednou.
Obsahuje 12 typů navlas stejných, jak má Pneumo 23 + 13-tý typ, t.j. 6A. Mne se zdá zbytečné zaočkovat Prevenar 13 jenom kvůli typu 6A a pak Pneumo 23, který obsahuje mimo jiné 12 typů z Prevenaru 13. Co zbytečné, podle mne to namá ani logiku :roll:

Pneumo 23 se očkuje jednou dávkou a přeočkování je uváděno po 3-5ti letech.

Nikde jsem se nedočetla, že by někdo aplikoval Prevenar13 a za 14 dní aplikoval Pneumo 23 :roll:

To, že lze děti zaočkované Prevenarem 13 v budoucnu "jaksi přeočkovávat" vakcínou Pneumo 23, to jsem slyšela, ale z kontextu mi přišlo, že se tím myslí jakýsi několikaletý rozestup mezi těmi dávkami - jakoby bylo myšleno, že v roce 2012 bylo dítě zaočkováno Prevenarem 13, rodič by chtěl rozšířit rozsah očkování, tak teď může s klidem použít Pneumo23 a dále pokračovat již jen s Pneumo 23 ... ale třeba se pletu ...
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006