ADV TOP
ADV LEFT

Infanrix Hib + obrna zvlášť versus Pediacel

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Triss » pondělí 23. únor 2015, 20:14
Ahoj ženy,

mám pocit, že už tu byla podobná diskuze, ale nějak ji nemohu najít, prosím případně o přesměrování.

Holka 6 měsíců nemá nic, původně jsem chtěla jet stejně jako u starší po půl roce Infanrix Hib ve schématu 2+1 s vložením obrny 2+1 (tj. 4 měsíce po měsíci píchanec, nejdřív 2x Inf. Hib., pak 2x obrna, pak třetí dávky obojího + po roce 4. dávka obrny), ale dnes mi byl nabídnut Pediacel.

Pro: pouze 3 píchance ve schématu 2+1 (Dr. souhlasí), což je v současné situaci starší školkové, která stále nosí rýmičky a kašlíky, výrazně představitelnější, taky je dřív hotovo (v podstatě optimálně do podzimu).

Proti: o jednu nemoc více v každé injekci, pojišťovna prý neproplácí, cena cca 4500,- za kompletní očkování je citelný zásah do rozpočtu (ale jako máme na to).

Dcera má zřejmě alergii na BKM, lepek (měla špatnou stolici, krev v ní, hlen, držela jsem bezmléčnou dietu bez vaj. bílku a s omezením bílé mouky, testy bohužel žádnou alergii nepotvrdily, ale jako měla ji, stejně jako ta starší), v současnosti již BKM konzumuji 14 dnů (plně kojím) a vypadá to, že toleruje. Dnes mě Dr. vyděsila s tím, že jí hodně narostla hlava (je na 97%, zatím co váha na 75%, délka na 50%), poslala nás pro jistotu na neuro (odmítám se děsit, věřím, že je to jen vývoj a tělo hlavu brzo doroste).

Ač jsem měla již jasno, dnes opět váhám mezi těmito dvěma variantami. Je na Pediacelu něco, proč bych ho rozhodně dávat neměla a měla se držet schématu Hib + obrna?

Prosím zohledněte v reakcích toto - očkovat to, co je v hexe, chci, v zásadě i v mezích vyhlášky, tj. cca do 18 měsíců bez žloutenky, ale tak nějak "rozumně". Prostě alespoň 14 dnů zdravé dítě, nikdo v rodině alespoň 14 dnů bez nemoci, před a po očku klid a homeo Thuya 9 CH a vakcíny co možná rozložené v co možná nejmírnějším režimu. Žloutenku a mmr zatím neřeším, asi dám, ale až prostě později a rozhodně zvlášť.

Díky za nasměrování nebo informace důležité pro rozhodnutí! :)

Triss
Triss
Klábosilka
Klábosilka

303 příspěvků
23. listopad 2008
Příspěvekod Ame » pondělí 23. únor 2015, 20:19
HIb stačí jedinou dávkou, máte už 6 měsíců, stačilo by schéma 2+1 DTP s obrnou, ale pokud vím, HIb teď není v ČR zvlášť k dostání..?

proč řešíš Pediacel vs. infanrix? to je to pěstování na čemsi z vejce..?
Ame
Howgh
Howgh

6229 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Xsamotar » pondělí 23. únor 2015, 20:27
Triss - a Hib + obrnu pojišťovna proplatí? Protože já takhle očkuju prostřední a Hib mě stál každá dávka cca 1000 a teď jsem platila asi 800 za dvě dávky obrny.
Zbytek neporadím, ale tohle mě zarazilo.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Kacenka1 » pondělí 23. únor 2015, 20:46
Xsamotar píše:Triss - a Hib + obrnu pojišťovna proplatí? Protože já takhle očkuju prostřední a Hib mě stál každá dávka cca 1000 a teď jsem platila asi 800 za dvě dávky obrny.
Zbytek neporadím, ale tohle mě zarazilo.

HIB jde na pojišťovnu, pokud jsou pro to zdravotní důvody, pokud je to jen na žádost rodiče, tak si ho hradí sám.
Kacenka1
Drbna
Drbna

4517 příspěvků
15. červenec 2007
Příspěvekod Blanci » pondělí 23. únor 2015, 20:47
Triss píše:Dcera má zřejmě alergii na BKM, lepek (měla špatnou stolici, krev v ní, hlen, držela jsem bezmléčnou dietu bez vaj. bílku a s omezením bílé mouky, testy bohužel žádnou alergii nepotvrdily, ale jako měla ji, stejně jako ta starší), v současnosti již BKM konzumuji 14 dnů (plně kojím) a vypadá to, že toleruje. Dnes mě Dr. vyděsila s tím, že jí hodně narostla hlava (je na 97%, zatím co váha na 75%, délka na 50%), poslala nás pro jistotu na neuro (odmítám se děsit, věřím, že je to jen vývoj a tělo hlavu brzo doroste).[/b]Triss

Triss, a nebylo by lepší počkat, jak se bude holčička dále vyvíjet? Pokud Tě zrovna dnes vyděsila dochotrka sdělením, že dítě se nevyvýjí tak, jak by si ona či tabulky představovaly, máš pocit, že Tvou holčičku očkování jaksi "výchovně napraví"?

V každém případě doporučím nastudovat Australský příbalový leták k jakékoliv vakcíně. Tam se musí uvádět vše. Tady v ČR se v příbalové informaci nemusí uvádět zanedbatelná či stopová množství materiálu z výroby, ač jí vakcína obsahuje.

... zdravím
B.
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Ame » pondělí 23. únor 2015, 20:49
Jj, Act-HIb není k mání
což tedy pro minimalizaci vpichů schéma 3+1
1. infanrix Polio - 2. infanrix Polio - 3. po 1 roce věku infanrix HIb
+1 booster infanrix Polio..?
Ame
Howgh
Howgh

6229 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Beth » pondělí 23. únor 2015, 21:18
Já jen k té ceně....Pediacel že by měl vyjít na 4500? Jedna dávka mě stála 869, takže celkem něco přes 2600. Nebo do toho počítáš i tu žloutenku?
Jinak některé pojišťovny na Pediacel přispívají jako na kterékoli jiné nepovinné očkování. Zjištovala jsem tu, jestli někomu pojištovna proplatila celou částku, ale nikdo se neozval, tak asi ne.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Beth
Pískle

72 příspěvků
04. leden 2015
Příspěvekod Triss » pondělí 23. únor 2015, 21:49
Díky všem.

Cenu Pediacelu 1500 za dávku mi dnes řekla Dr., v lékárně (kam by mě pro něj poslala) jsem se ještě neptala, o ceně Hibu nemluvila a starší ho měla zadarmo, i tu obrnu.

Ame, nezlob se, ale tvým příspěvkům asi úplně nerozumím (hlavně v tom prvním je nějak moc zkratek? :oops: ). Díky za připomenutí Infanrix polio (pětivalentní), je pravda, že ten existuje taky. Dr. ho dnes nenabízela a já jsem na něj zapomněla. Nešlo mi o porovnání Inf. polio vs. Pediacel, myslím, že by to měly být v zásadě srovnatelné vakcíny, nebo se hodně pletu? Nějak se spíš nedokážu rozhodnout mezi tou variantou Hib + obrna zvlášť (= víc injekcí, ale méně nemocí v každé z nich) nebo Pediacelu.

Co se týče vývoje a hlavy - na neuro ji budu objednávat zítra a asi posunu očko až po kontrole u nich, jen jsem dnes slíbila, že se ozvu do ordinace, jestli mají objednat Hib (objednací lhůta cca týden - dva) nebo si půjdu koupit ten Pediacel.

Proč to řeším až dnes - inu do dneška jsem měla jasno, po dnešku opět trochu zamotáno :roll: :oops: Nějak mi teď začíná víc sedět ta varianta Pediacel (hlavně kvůli nemocem starší), tak se spíš ptám, jestli je nějaký argument vysloveně proti němu...

Moc vám všem děkuju!!
Triss
Klábosilka
Klábosilka

303 příspěvků
23. listopad 2008
Příspěvekod Neffy » pondělí 23. únor 2015, 23:51
Pediacel stojí cca 900 Kč. Pojišťovna OZP mi první dávku proplatila.

Zítra jsme objednaní na očko. Mám stejnou představu, že by měl být aspoň 14dní zdravý a i všichni v rodině. Jenže je mu 18m. a má jen jednu dávku Pediacelu. Sestra už prudí fest a mě to unavuje. Ale malý rýmu, rodičové o víkendu virózu, mládě ještě dneska průjem. Tak já fakt nevím. :-?
Očko máme domluvené 2+1. To 1 má být kolem 4.roku.
Neffy
Diskutérka
Diskutérka

2268 příspěvků
12. říjen 2006
Příspěvekod Ame » úterý 24. únor 2015, 08:19
Omlouvám es za zkratkovitost :oops:

Triss píše:původně jsem chtěla jet stejně jako u starší po půl roce Infanrix Hib ve schématu 2+1 s vložením obrny 2+1 (tj. 4 měsíce po měsíci píchanec, nejdřív 2x Inf. Hib., pak 2x obrna, pak třetí dávky obojího + po roce 4. dávka obrny)

pokud tomu rozumím správně, byla první verze:
I.
infanrix HIb (DTaP-Hib) 2+1
Polio monovakcína 3+1 - píšeš o čtvrté dávce..? (IMOVAX POLIO?)
tj. 7 dávek, nejvíc 4 nemoci současně

a alternativně k tomu zvažuješ
II.
Pediacel 2+1 (DTaP-Hib+IPV)
tj. 3 dávky, 5 nemocí současně

Přičemž jako přednosti varianty II vidíš:
+ méně dávek
+ stihne se přeočkovat před zimou

negativa varianty II jsou dle Tebe:
- očkuje se současně proti 5 nemocem
- nehradí pojišťovna

Navrhovala jsem přemýšlet nad variantou:
6m infanrix Polio (DTaP-IPV), 4 nemoci
9 m infanrix Polio
12 m infanrix Hib (DTaP-Hib), 4 nemoci
+ booster 18 m infanrix Polio

Pro ochranu proti
- DTP máš schéma 3+1 (plná ochrana),
- Polio máš schéma 2+1 (plná ochrana),
- Hib stačí od 1 roku očkovat jedinou dávkou (plná ochrana),
přičemž základní očkování všech pěti nemocí máš hotové od teď za půl roku v roce věku a očkuješ ve 4 termínech proti 4 nemocem současně.

Tady píšou, že do povinného očkování patří jak "očkovací látka proti záškrtu, dávivému kašli (acelulární forma), tetanu, nákazám vyvolaným Haemophilus influenzae b (DTaPHib)" a dále "očkovací látka proti záškrtu, dávivému kašli (acelulární forma), tetanu, dětské přenosné obrně (inaktivovaná forma)" - což obě mnou navržené očkovací látky splňují. Jestli vám pojišťovna skutečně uhradí Infanrix Hib a Infanrix Polio, se dozvíš nejlíp přímo u nich.

Dále řešíš
- alergie a nesnášenlivosti (BKM, lepek), zmiňuješ bílek
- vývojové parametry

Jak tyto dvě okolnosti s výběrem očkovací látky souvisí? Jde Ti o snášení vakcíny? Nebo Ti jde o to, jestli by to stačilo na medikaci jiné, než standardně doporučované vakcíny? A nebo o to, jak bude dcerka očkování snášet?

D - diftérie, záškrt
T - tetanus
(a)P - (acelulární) pertuse, dávivý/černý kašel
Hib - haemopfil influenzae typu b
Polio - dětská přenosná obrna
Ame
Howgh
Howgh

6229 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Triss » úterý 24. únor 2015, 09:50
Ame, děkuju za vysvětlení, mé varianty chápeš správně a já teď i tu tvojí :-) Zní to zajímavě a spojuje to všechny plusy - méně nemocí v jedné vakcíně a méně injecí celkem. Máš tuto variantu nějak "papírem" potvrzenou? Obávám se, že by se tomu mohla naše Dr. cukat, tak bych potřebovala tento postup mít "nějakou kapacitou" schválený.

Díky, T.
Triss
Klábosilka
Klábosilka

303 příspěvků
23. listopad 2008
Příspěvekod Triss » úterý 24. únor 2015, 09:54
To o té alergii jsem dodávala prostě pro dokreslení situace, jsem přesvědčená, že to byl důvod pro odložení očka až po půl roce (a zklidnění trávení) a ano trochu se bojím reakcí na očkování jako takové.
Triss
Klábosilka
Klábosilka

303 příspěvků
23. listopad 2008
Příspěvekod Ame » úterý 24. únor 2015, 09:56
napiš na vakciny.net do poradny, doktor Petráš je česká kapacita a je velmi vstřícný
http://www.vakciny.net/PORADNA/poradna.html
Ame
Howgh
Howgh

6229 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Triss » úterý 24. únor 2015, 14:34
Moc děkuju za rady, pomohly jste mi! Dnes jsme byly na neurologii (někdo jim vypadl, tak nás vzali) a zdá se, že to 100% v pořádku asi není, poslali nás na UTZ a potvrdili, že nyní rozhodně neočkovat, takže o něco odkládáme a uvidíme...
Triss
Klábosilka
Klábosilka

303 příspěvků
23. listopad 2008