ADV TOP
ADV LEFT

Rozestup pediacel a mmr

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Bedrunka » čtvrtek 16. duben 2015, 05:27
Ahoj, dite nastoupi do skolky od zari. Kvuli reakci starsiho ditete na hexu, jsem davala pediacel, diky nemocnosti prvni davku po roce, pak dalsi a posledni nas ceka, az se aktualne uzdravi. A nevim, za jak dlouho by se melo dat mmr od toho pediacelu. V standartnim kalendari je rozestup , ale to v nasem pripade nejde a nikde jsem nenasla neco o rozestupu mezi dvema vakcinami.
Dite ma tri. Dekuji za rady.
Zda by vzali dite bez zapocateho mmr do skolky nevim.
Bedrunka
Pískle

4 příspěvků
24. únor 2007
Příspěvekod Gábinka » čtvrtek 16. duben 2015, 05:53
Bedrunka píše:Ahoj, dite nastoupi do skolky od zari. Kvuli reakci starsiho ditete na hexu, jsem davala pediacel, diky nemocnosti prvni davku po roce, pak dalsi a posledni nas ceka, az se aktualne uzdravi. A nevim, za jak dlouho by se melo dat mmr od toho pediacelu. V standartnim kalendari je rozestup , ale to v nasem pripade nejde a nikde jsem nenasla neco o rozestupu mezi dvema vakcinami.
Dite ma tri. Dekuji za rady.
Zda by vzali dite bez zapocateho mmr do skolky nevim.

mám za to, že minimálně měsíc? Dceři bylo 7, mmr nemáme a akt to řešíme kvůli táboru. Přednostně máme doočkovat "pediacel" (nevím, kterou vakcínu dostane přesně) a mmr byla v plánu příští rok na jaře před švp. Takhle uvidíme, zda to dáme ještě letos či ne. Na to očko jde na konci dubna.

Zajímá mě tedy taky.
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod E-liska » čtvrtek 16. duben 2015, 08:34
Nevím, jaký má být rozestup, ale měsíc určitě - minimálně. Případně bych se obrátila s dotazem na očkovací centrum.
S přijetím do školky by problém být nemusel, pakliže budeš domluvená s pediatrem. Pokud je k odložení očkování objektivní důvod (ve vašem případě nutný odstup od jiné vakcíny), který lékař potvrdí jako nutný, pak v tom problém není. Jsou děti, které nemohou být pro trvalou kontraindikaci očkované vůbec a do školky v takovém případě také mohou.
Spíš bych se pídila, jak je to s tím, že pediacel neobsahuje žloutenku B, to by mohlo také vadit, protože patří mezi povinná. Opět ale platí, že pokud je objektivní lékařský důvod, tak dítě dostane výjimku a přijmout ho mohou.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Bedrunka » čtvrtek 16. duben 2015, 12:37
Hele nestras, zloutenka se prenasi tak, ze dite nemuze jine dite ve skolce nakazit. Moje nervy, ja mela za to, ze zloutenku lze dat az do deseti letnebo kolika?!
Bedrunka
Pískle

4 příspěvků
24. únor 2007
Příspěvekod Elsa » čtvrtek 16. duben 2015, 12:47
Bedrunka píše:Hele nestras, zloutenka se prenasi tak, ze dite nemuze jine dite ve skolce nakazit. Moje nervy, ja mela za to, ze zloutenku lze dat az do deseti letnebo kolika?!

Obávám se, že nikoho nezajímá "jak se to přenáší", ale "jestli to má naočkované". Ale Prymula teď říká, že jestli máme všichni s tou žloutenkou takový problém, že by byl ochoten ji z povinného očkování vyjmout, tak třeba se ještě dočkáme ;-)
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2851 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Ratta » čtvrtek 16. duben 2015, 13:14
A farmafirmy přijdou o spoustu peněz, jo? Cha! Řekla bych, že zpovinní ještě nestovice, pátou nemoc, pneumokoky, rotaviry a klíšťata.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Gábinka » čtvrtek 16. duben 2015, 13:16
Ratta píše:A farmafirmy přijdou o spoustu peněz, jo? Cha! Řekla bych, že zpovinní ještě nestovice, pátou nemoc, pneumokoky, rotaviry a klíšťata.

zapomínáš na "rakovinu" :roll:
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Ratta » čtvrtek 16. duben 2015, 13:18
Taky mě napadla, ale tu doufám až v pubertě. Nebo myslíš přímo už novorozencum? To by potom museli nechat tu žloutenku, ta se šíří stejným způsobem.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Gábinka » čtvrtek 16. duben 2015, 13:20
Ratta píše:Taky mě napadla, ale tu doufám až v pubertě. Nebo myslíš přímo už novorozencum? To by potom museli nechat tu žloutenku, ta se šíří stejným způsobem.

pomíchalo se mi to s preventivkama ve škole. V 11, nejdýl ve 13letech a šup ho tam...

omlouvám se za ot :)
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Ratta » čtvrtek 16. duben 2015, 13:37
Taky se omlouvám, ohledně očkování mám občas podobné tiky, jako u nepovolené reklamy, dělat si z toho srandu, vlastně chceme nebo ne, diskutováním o očkování se stejně podílíme na neplacené reklamě, no ne? I když na BC často i negativní :)
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 16. duben 2015, 16:45
Bedrunka píše:Hele nestras, zloutenka se prenasi tak, ze dite nemuze jine dite ve skolce nakazit. Moje nervy, ja mela za to, ze zloutenku lze dat az do deseti letnebo kolika?!

Záleží na tom dr. co podepíše. Naše na žloutence trvá. Na můj návrh, že až v pubertě se tvářila že teda možnost to je, ale do školky bez ní nemůže.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav