ADV TOP
ADV LEFT

2.dávka MMR - v jakém věku nejlíp podat?

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Davinka » pondělí 25. květen 2015, 22:43
Prosím, jdu se poradit.
Dcerka má očkovánu 1.dávku MMR ve 3 letech (pediatrička celkem v pohodě přistoupila na můj požadavek odkladu). Uplynul rok a doktorka mě docela uhání naočkovat 2. dávku.
Četla jsem, že je v plánu posunout 2. dávku na 7-8 rok, na Slovensku se očkuje kolem 11r. Argumentovala jsem tím, ale říkala, že jsou to zatím jen úvahy a jede se dle stávajícího. Kdo ví, zda nějaké změny kdy budou...

A já vlastně teď nevím, jak dál. Má nějaký zásadní smysl trvat na oddálení 2. dávky MMR před pubertu? Má smysl si za tím jít a trvat na tom? A na čem to své zůvodnění postavit (před ní i před sebou), proč to chtít? Vydrží třeba ochrana očkování déle? A neztratí se pak účinek té 1. dávky? Jak to mají v jiných evropských zemích?

Prostě se v záplavě informací nemohu vyznat. Třeba za půl roku ustanoví posunutí 2. dávky a pak by mne štvalo, že jsem to nechala ještě po starém. Všem znalým budu vděčná za aktuální info a vaš zdůvodnění.
Davinka
Klábosilka
Klábosilka

354 příspěvků
01. říjen 2009
Příspěvekod Blanci » pondělí 25. květen 2015, 23:23
Davinko,

tak tady jeden novější článek: http://protiproud.parlamentnilisty.cz/z ... le-dal.htm
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2107 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Gehenna » pondělí 25. květen 2015, 23:41
Blanci píše:Davinko,

tak tady jeden novější článek: http://protiproud.parlamentnilisty.cz/z ... le-dal.htm

To je skutečně "zdroj", už chybí jen ilumináti.

Novinky v očkovacím kalendáři v roce 2015
Prof. MUDr. Roman Chlíbek, PhD.

V roce 2015 lze očekávat úpravu očkovacího kalendáře a s tím spojenou novelizaci vyhlášky č. 537/2006 Sb., o očkování proti infekčním nemocem. Největší změnou v národní očkování bude:
Posunutí aplikace druhé dávky vakcíny proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám (MMR vakcíny) do pozdějšího věku
Na základě výsledků národních serologických přehledů a současné epidemiologické situace se očekává posunutí aplikace druhé dávky MMR vakcíny do 7 let věku, přesněji od dokončeného sedmého roku věku dítěte do dokončeného osmého roku věku dítěte.

Upřesnění nejpozdějšího termínu aplikace první dávky MMR vakcíny
V základním očkování MMR vakcínou se očekává upřesnění nejpozdějšího termínu aplikace prví dávky do období nejpozději do osmnáctého měsíce věku dítěte.

http://www.vakcinace.eu/novinky
Gehenna
B-C Kašpar

26225 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.