ADV TOP
ADV LEFT

Výpadek Pediacelu

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Aterka » úterý 26. květen 2015, 09:42
Holky už mi jde z očkování hlava kolem.
Pediacel má výpadek. My jsme březnový. Chtěla jsem očkovat v 6měsících schéma 2+1.
KOnečně jsem se rozhodla pro Pediacel a ejhle, výpadek.
Má být prý až v 1. polovině roku 2016. To znamená bud čekat do roka věku a dát pediacel ( pokud bude) a nebo vybrat jinou šetrnější vakcínu.
Starší dcera byla očkovaná Inf. Hib.
Je srovnatelná s tím pediacelem? Co ty přídavné látky? lecos už jsem přečetla, ale motá se mi to všechno dohromady. Co ta hexacima?
Nevím, jestli vydržím do roka věku dítěte, jsem srab a určitě bych nešla ani do obchodáku...
Obrázek

Obrázek
Aterka
Klevetnice
Klevetnice

3021 příspěvků
08. březen 2007
Příspěvekod E-liska » úterý 26. květen 2015, 10:19
Ahoj,
pokud chceš očkovat těch pět nemocí, co je v pediacelu, neměl by být problém schéma 2+1 u vakcíny Infanrix-IPV-Hib, příbalák to umožňuje: http://www.vakciny.net/pravidelne_ockov ... b%20PI.pdf
"Jaké množství vakcíny se podává
 Lékař podá doporučenou dávku vakcíny Infanrix-IPV+Hib Vašemu dítěti.
 Obvykle budou Vašemu dítěti podány 2 nebo 3 dávky vakcíny v odstupu 1 měsíce. ..."

vytučněné je myšleno základní dávky, tudíž tam opora pro 2 základní plus jeden booster je.
Ovšem složením není bohužel tak příznivý jako Pediacel (např. víc hliníku)

Dál lze očkovat před dovršením jednoho roku schéma 2+1 ještě u vakcín Infanrix hexa, nebo Hexacima. Studovala jsem to z hlediska složení a přijde mi to osobně v podstatě prašť jako uhoď...

Ostatní nelze před dovršením jednoho roku schéma 2+1 od jednoho roku výše potom lze.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Aterka » úterý 26. květen 2015, 11:18
Eli díky a nikde nemůžu najít tu hib kolik má hliníku,abych to mohla porovnat.
Já bych raději méně složek nemocí, je to šetrnější, nebo se mýlím?
Hib taky nejde 2+1 od šesti měsíců?
Obrázek

Obrázek
Aterka
Klevetnice
Klevetnice

3021 příspěvků
08. březen 2007
Příspěvekod E-liska » úterý 26. květen 2015, 11:32
Ater, taky se mi to nepodařilo dohledat. Dovodila jsem ze složení ostatních vakcín a porovnáním s inf. Hib, že by inf. Hib měl obsahovat 0,5mg Al3+ ve formě Al(OH)3. Ale není to 100% info, jen dedukce porovnáním různých DTaP kombinovaných vakcín stejného výrobce.
Takže celkově by to vycházelo i přesto, že je to víc dávek, tak míň hliníku.
Já jsem nakonec vybrala ten Hib

Očkovat Hib 2+1 před prvním rokem je bohužel non lege artis. Přímo jsem se dotazovala Dr. Petráše, odpověď zde:
"Vakcína Infanrix Hib je registrována národní procedurou, proto doporučení výrobce se může v každé zemi přizpůsobit místní legislativě. A tak v ČR výrobce doporučuje pouze očkování ve schématu 3+1,m ale na Slovensku ve schématu 2+1. Odborně tedy není důvod neočkovat ve schématu 2+1. Právní omezení však toto schéma v ČR má, protože zodpovědnost za něj nese Váš pediatr.
Existuje možnost zahájit očkování až ve věku 12 měsíců, kdy česká pediatrická společnost umožňuje ve svém stanovisku očkovat už jen výhradně ve schématu 2+1. Nicméně celých 12 měsíců bude dítě vystaveno riziko preventabilních infekcí."

diskuse na toto téma zde: http://baby-cafe.cz/forum/diskuse/101/40278?start=30
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Aterka » úterý 26. květen 2015, 11:37
Hm a kdy jsi očkovala? Já to určitě rok nevydržím. Vím, že leckdo říká vydržet do osmi měsíců a to u mě bude strop. Spíš to vidím na ten půlrok...
A dala jsi Hib nebo ten IPV Hib
Obrázek

Obrázek
Aterka
Klevetnice
Klevetnice

3021 příspěvků
08. březen 2007
Příspěvekod E-liska » úterý 26. květen 2015, 11:48
Aterka píše:Hm a kdy jsi očkovala? Já to určitě rok nevydržím. Vím, že leckdo říká vydržet do osmi měsíců a to u mě bude strop. Spíš to vidím na ten půlrok...
A dala jsi Hib nebo ten IPV Hib

Rozhodla jsem se pro Hib, jdeme za chvíli, v sedmi měsících.
Ale jde i o naší individuální situaci - dítě už není kojené a má dva starší sourozence ve školce, hodně aktivit mezi dětmi.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Aterka » úterý 26. květen 2015, 12:10
Eli děkuji za informace ;-)
Jo a chodila/i jste s nenaočkovanými dětmi třeba do obchodáků? Tady je to samej přistěhovalec (rumuni atd.) nebo jste se nějak omezovali?
Obrázek

Obrázek
Aterka
Klevetnice
Klevetnice

3021 příspěvků
08. březen 2007
Příspěvekod E-liska » úterý 26. květen 2015, 12:40
My jsme na vsi, do města či dokonce do nákupáku přijdeme zřídka, přistěhovalci tady u nás skoro žádní nejsou (ani v tom městě a nákupáku).
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Maggiemae » úterý 26. květen 2015, 16:07
Já jsem s nenaočkovanou tříměsíční vyjela do Řecka a se dvěma neočkovanými do roka normálně kamkoli po ČR i Evropě, jestli ti to nějak pomůže :)
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Aterka » úterý 26. květen 2015, 16:10
Maggiemae píše:Já jsem s nenaočkovanou tříměsíční vyjela do Řecka a se dvěma neočkovanými do roka normálně kamkoli po ČR i Evropě, jestli ti to nějak pomůže :)

Na to bych neměla nervy :D
Mimo téma:To jste jeli nebo letěli? C o mimino v letadle?
Obrázek

Obrázek
Aterka
Klevetnice
Klevetnice

3021 příspěvků
08. březen 2007
Příspěvekod Maggiemae » úterý 26. květen 2015, 16:23
Já jsem se tím ani moc nezabývala, se přiznám. Pravděpodobnost nákazy většiny nemocí je velmi nízká, zvlášť pokud jde o dítě pohybující se v převážně v rodinném kolektivu. I na letišti, v nákupním centru, v restauracích, na pláži, všude je převážně v kočárku nebo na rodiči, a když už leze, tak z hlíny a trávy černý kašel ani záškrt nechytne ;). Jinak letěli, v pohodě, kojenec je na cestování letadlem nejpohodlnější :)
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Neffy » středa 27. květen 2015, 20:32
Aterka - můj druhorozený měl 1.očkování Pediacelem přesně v roce. Cestujeme po ČR neustále a žijeme v Praze. Běžná přeprava MHD. Na druhé očko snad vyrazíme zítra a je mu 21měsíců.
Jak psala Maggimae, riziko nákazy je nízké.
Neffy
Diskutérka
Diskutérka

2268 příspěvků
12. říjen 2006
Příspěvekod E-liska » úterý 02. červen 2015, 08:47
Pro jistotu jsem psala dotaz na GSK ohledně složení toho Hibu a potvrdili mou domněnku, že obsah hliníku je 0,5mg Al3+ (ve formě Al(OH)3)
Takže info je nyní ověřeno od výrobce.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Aterka » čtvrtek 06. srpen 2015, 17:53
Eli díky moc za vyčerpávající informace. Jak jste snesli očkování? Já nechám malou naočkovat v září, bude jí 6 měsíců, Tím Hibem a tedy 3+1, 2+1 stále předpokládám stále nelze.
Obrázek

Obrázek
Aterka
Klevetnice
Klevetnice

3021 příspěvků
08. březen 2007
Příspěvekod Aterka » čtvrtek 06. srpen 2015, 17:56
E-liska píše:Pro jistotu jsem psala dotaz na GSK ohledně složení toho Hibu a potvrdili mou domněnku, že obsah hliníku je 0,5mg Al3+ (ve formě Al(OH)3)
Takže info je nyní ověřeno od výrobce.

JoEliško a čím budeš doočkovávat to chybějící?
Obrázek

Obrázek
Aterka
Klevetnice
Klevetnice

3021 příspěvků
08. březen 2007