ADV TOP
ADV LEFT

Výpadek Pediacelu

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Oldmill » čtvrtek 06. srpen 2015, 18:22
Aterka píše:Eli díky moc za vyčerpávající informace. Jak jste snesli očkování? Já nechám malou naočkovat v září, bude jí 6 měsíců, Tím Hibem a tedy 3+1, 2+1 stále předpokládám stále nelze.

2+1 určitě lze. teď to potvrdila i nějaká komise zřízená ministerstvem, která definovala, co je ot řádně očkované dítě, a shledala, že dítě s 2+1 je řádně očkované (pro nástup do školky). Důležitý bod 2 a 3: http://www.mzcr.cz/Verejne/dokumenty/za ... 138_5.html
Oldmill
Žvatlalka
Žvatlalka

247 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod E-liska » čtvrtek 06. srpen 2015, 18:51
Oldmill píše:
Aterka píše:Eli díky moc za vyčerpávající informace. Jak jste snesli očkování? Já nechám malou naočkovat v září, bude jí 6 měsíců, Tím Hibem a tedy 3+1, 2+1 stále předpokládám stále nelze.

2+1 určitě lze. teď to potvrdila i nějaká komise zřízená ministerstvem, která definovala, co je ot řádně očkované dítě, a shledala, že dítě s 2+1 je řádně očkované (pro nástup do školky). Důležitý bod 2 a 3: http://www.mzcr.cz/Verejne/dokumenty/za ... 138_5.html

To sis bohužel špatně vyložila. U toho, co píšeš ty jde POUZE o HEXAvalentní vakcínu (tedy infanrix hexa, případně hexacima) stanovenou vyhláškou :-( Navíc schéma 2+1 bylo možné zcela legálně i dříve (příbalák - což je právní dokument - to již nějakou dobu umožňuje), tady v tom dokumentu se jedná hlavně o to, jak očkované dítě lze považovat za "plně očkované" ve smyslu přijetí k předškolnímu vzdělávání. Velmi pozitivní ovšem alespoň je, že je tam zmíněna ta jedna dávka MMR jako dostačující.
U jiných vakcín, kam patří i námi vybraný inf. Hib, se jede výhradně podle příbaláku, nebo doporučení pediatrické společnosti. U inf. Hib je z toho důvodu při zahájení před dovršením jednoho roku možné pouze schéma 3+1.

Aterko, promiň nevšimla jsem si tvých dotazů. První dávka u nás zvládnuta jen s několikadenní protivností. Druhou jsme kvůli nemoci zatím museli odložit. Doočkovávat zbytek nemám zatím v plánu, hep. B a polio považuji za zcela zbytečná očkování.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Aterka » pátek 07. srpen 2015, 10:36
E-liska píše:
Oldmill píše:

To sis bohužel špatně vyložila. U toho, co píšeš ty jde POUZE o HEXAvalentní vakcínu (tedy infanrix hexa, případně hexacima) stanovenou vyhláškou :-( Navíc schéma 2+1 bylo možné zcela legálně i dříve (příbalák - což je právní dokument - to již nějakou dobu umožňuje), tady v tom dokumentu se jedná hlavně o to, jak očkované dítě lze považovat za "plně očkované" ve smyslu přijetí k předškolnímu vzdělávání. Velmi pozitivní ovšem alespoň je, že je tam zmíněna ta jedna dávka MMR jako dostačující.
U jiných vakcín, kam patří i námi vybraný inf. Hib, se jede výhradně podle příbaláku, nebo doporučení pediatrické společnosti. U inf. Hib je z toho důvodu při zahájení před dovršením jednoho roku možné pouze schéma 3+1.

Aterko, promiň nevšimla jsem si tvých dotazů. První dávka u nás zvládnuta jen s několikadenní protivností. Druhou jsme kvůli nemoci zatím museli odložit. Doočkovávat zbytek nemám zatím v plánu, hep. B a polio považuji za zcela zbytečná očkování.

Dnes jsem byla u dr. A paní dr. dceru naočkuje v 6 m Hibem ve schématu 2+1 :hura: Říkala že s tím nemá problém, že ve světě se toto považuje za normu a k nám to brzy přijde i s tím hibem. Do papírů napíše řádně očkovaná, protože prý očkovaná bude. Douám, že když už to očkování tedy bude, tak bude také toto schéma dostačující. Jinak jsem velice spokojená. :)
Obrázek

Obrázek
Aterka
Klevetnice
Klevetnice

3021 příspěvků
08. březen 2007
Příspěvekod E-liska » pátek 07. srpen 2015, 10:52
No vidíš, tak to je super zpráva! :-)
Dostačující to 2+1 je i u Hibu v pohodě, jen to zatím nemá bohužel nikde žádnou právní oporu :-( , tudíž je to pouze "na triko" lékaře.
Naposledy upravil E-liska dne 07. srpen 2015, 13:00, celkově upraveno 1
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Aterka » pátek 07. srpen 2015, 11:20
Hm dr mi říkala, že z toho žádný průšvih mít nebude. No tak uvidím.
Obrázek

Obrázek
Aterka
Klevetnice
Klevetnice

3021 příspěvků
08. březen 2007
Příspěvekod Levandule » úterý 19. leden 2016, 20:45
Ahoj, nevíte, kdy bude dostupný Pediacel? Domluvili jsme se, že to odlozime na leden, ale zatím není, malý má 10 měsíců, počítám, že nám bude chtít dát Hexu, tak zjišťuji, jestli v dohledné době bude.
Levandule
Žvatlalka
Žvatlalka

296 příspěvků
02. březen 2009
Příspěvekod Mermaid » středa 20. leden 2016, 09:07
Levandule, my máme pediacelem rozočkováno, teď bychom měli jít na 3. dávku a budu muset zřejmě dát hexu - v prosinci mi doktorka řekla, že pediacel už na trhu nebude.
Mermaid
Diskutérka
Diskutérka

2299 příspěvků
07. únor 2007
MB
Příspěvekod Mirabilis » středa 20. leden 2016, 09:20
Mermaid píše:Levandule, my máme pediacelem rozočkováno, teď bychom měli jít na 3. dávku a budu muset zřejmě dát hexu - v prosinci mi doktorka řekla, že pediacel už na trhu nebude.

fakt? :? ty jo, my jsme na tom stejně jako vy, to abych zas vymejšlala bůh ví co :-/
Mirabilis
Kecka
Kecka

1800 příspěvků
12. březen 2010
Příspěvekod Mermaid » středa 20. leden 2016, 09:35
Mirabilis píše:
Mermaid píše:Levandule, my máme pediacelem rozočkováno, teď bychom měli jít na 3. dávku a budu muset zřejmě dát hexu - v prosinci mi doktorka řekla, že pediacel už na trhu nebude.

fakt? :? ty jo, my jsme na tom stejně jako vy, to abych zas vymejšlala bůh ví co :-/

Jo, doktorka to takhle řekla, takže bez záruky ;-) Ještě jsem se nedostala k tomu, abych si to na netu ověřila.
No, kývla jsem jí na hexu a pak že doočkujeme žloutenku B Engerixem. Ale budu to natahovat, stejně jsme teď všichni nemocní, měli jsme jít na začátku února.
Mermaid
Diskutérka
Diskutérka

2299 příspěvků
07. únor 2007
MB
Příspěvekod Mirabilis » středa 20. leden 2016, 10:02
Mermaid píše:
Mirabilis píše:

Jo, doktorka to takhle řekla, takže bez záruky ;-) Ještě jsem se nedostala k tomu, abych si to na netu ověřila.
No, kývla jsem jí na hexu a pak že doočkujeme žloutenku B Engerixem. Ale budu to natahovat, stejně jsme teď všichni nemocní, měli jsme jít na začátku února.

ja ted koukala na vakciny.net a hranice pro posilovací dávku je 18 měsíců, mladá dostala druhou v červenci, takže počkáme a uvidíme, ale radost z toho teda nemám
Mirabilis
Kecka
Kecka

1800 příspěvků
12. březen 2010
Příspěvekod Maggiemae » středa 20. leden 2016, 10:26
Já takhle čekám na Adacel pro starší a pro sebe, hm.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Inkognito » středa 20. leden 2016, 11:02

Mně tuhle informaci dal náš pediatr ihned po té, co byla oznámena pauza. Ať příliš nepočítám s tím, že znovu bude. Že není zájem, aby byl...

Inko N. kvůli pediatrovi
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Irina » středa 20. leden 2016, 11:37
Dnes mi odepsali ze Sanofi Pasteur : Přípravek Pediacel je v současné době nedostupný. Předpokládáme, že k obnovení dodávek dojde ještě během první poloviny tohoto roku, spíše bych se klonil ke konci tohoto období. Bližší informace zatím nemáme.
To byla odpověď na můj dotaz ohledně Pediacelu
Irina
Žvatlalka
Žvatlalka

161 příspěvků
14. únor 2009
Příspěvekod Levandule » středa 20. leden 2016, 12:05
Tak to nám nezbyde než naockovat Hexu 2+1, protože malý už má 10 měsíců,
Levandule
Žvatlalka
Žvatlalka

296 příspěvků
02. březen 2009
Příspěvekod Evusha » středa 20. leden 2016, 15:05
Mirabilis píše:
Mermaid píše:
Mirabilis píše:

ja ted koukala na vakciny.net a hranice pro posilovací dávku je 18 měsíců, mladá dostala druhou v červenci, takže počkáme a uvidíme, ale radost z toho teda nemám

Myslíš tím 18 měsíců od podání předchozí (druhé) dávky, nebo 18 měsíců věku dítěte?

Já dala dceru naočkovat Pediacelem v jejích 7 měsících, další dávku dostala v cca 9 měsících. Teď jí je akorát 18 měsíců, počítala jsem s poslední (třetí) dávkou Pediacelu a on není. Nevím jestli čekat ještě pár měsíců na Pediacel nebo doočkovat jinou vakcínou (a to nebudu vědět kterou si vybrat :-( )

A jak je to s očkováním proti MMR? Začíná se s ním až po tom, co je dokončené očkování Pediacelem (či Hexou apod.)? A jaký má být mezi nimi rozestup?
Evusha
Žvatlalka
Žvatlalka

294 příspěvků
26. říjen 2006