ADV TOP
ADV LEFT

Infanrix Hib najednou s Imovax polio?

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Magdusa » středa 24. červen 2015, 12:26
Ahoj holky,
prosim o radu event. odkaz na podobnou diskuzi, pokud uz je zalozena( nenasla jsem). Dceru 16 mes. ceka prvni ockovani. Dostane Infanrix Hib. Pediater chce spolu s tim najednou naockovat Imovax polio. Ja bych radsi ockovala samostatne ( ciste pocitove), nicmene mi chybeji informace a tim i argumenty. Jak by jste to udelaly vy? Naockovaly by jste najednou? Nebo oddelene? A proc? Diky moc.
Magdusa
Pískle

73 příspěvků
18. duben 2008
Praha
Příspěvekod E-liska » středa 24. červen 2015, 13:05
Měla by být k dispozici také vakcína infanrix+IPV+Hib - což by bylo asi lepší než očkovat inf. Hib a k tomu imovax polio.
Proč k tomu inf. Hib očkujete ještě i polio, když hepatitidu B neočkujete?

A tedy k původnímu dotazu přímo. Pokud bych měla očkovat tuto kombinaci, tak bych obě vakcíny podala s odstupem, ne najednou.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Magdusa » středa 24. červen 2015, 20:03
Hepatitidu B nechci ockovat vubec ale obrnu ano. Ale proc s odstupem? Ja se s dr. chci taky domluvit na oddelenem ockovani ale hledam pro to argumenty.
Dik.
Magdusa
Pískle

73 příspěvků
18. duben 2008
Praha
Příspěvekod E-liska » středa 24. červen 2015, 20:21
Důvod odstupu je celkem jasný. Menší zátěž pro organismus a imunitní systém.
Další věc jsou případné nežádoucí účinky - kdyby něco, tak to chce hlásit jak? Když podá dvě vakcíny naráz, tak která z nich tu reakci vyvolala?

A jinak já bych neargumentovala. Prostě to chceš podat odděleně, tečka. K tomu snad není potřeba se o ničem dohadovat a něco si obhajovat.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Klaris » středa 24. červen 2015, 20:43
ba, nedohadovat se, ale jasně se vyjádřit, jak to chci , není potřeba přesně rozebírat proč, prostě si myslíš, že takhle je to pro dítě lepší a basta. Doktoři tě uargumentují k smrti, pokud nejsi obzvlášť pevná v kramflecích.
(mám takto očkované druhé dvě děti InfHib zvlášť , obrna zvlášť)
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8363 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Sharki » čtvrtek 25. červen 2015, 19:23
vsadila bych se, že v příbalových letácích je jakákoliv kombinace vakcín nedoporučena...
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava
Příspěvekod Magdusa » čtvrtek 25. červen 2015, 20:23
Holky diky moc. Ja se s nim primarne dohadovat nechci, jen chci byt trochu pripravena kdyby na dohadovani doslo... Ten argument s nezadoucimi ucinkami je super ( a mne samotnou by jen tak z fleku urcite nenapadnul). Diky.
Magdusa
Pískle

73 příspěvků
18. duben 2008
Praha