ADV TOP
ADV LEFT

Potvrzení přihlášky do školky jiným lékařem než pediatrem

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Bunny » středa 30. březen 2016, 16:10
Ahoj všem,
Řeším situaci ohledně přihlášky dítěte do školky. Nemáme doočkovanou 4 Hexu a MMR. Naše pediatrička mi s radostí vše do detailu zapsala do přihlášky, vše podtrhla a přidala pár vykřičníků. S formulací, kterou do přihlášky napsala, mi spolehlivě dítě nevezmou. Nejde mi o to lhát, ale nemyslím, že bylo nutné tak zdůrazňovat některé věci. Naopak nahlášené NÚ nejsou zapsané v dokumentaci a není tam ani nic o mém podezření (které ona samozrejmě odmítá) na Syndrom periodických horeček. Zajímá mě, jestli některá z vás neví, jestli potvrzení do školky musí potvrdit pouze pediatr nebo to může udělat jakýkoliv lékař, např. imunolog, alergolog, kožař, neurolog, nebo třeba i obvoďák. Případně jestli to některá z vás takhle řešila. Našla jsem pouze informaci, že očkování dítěte může provést jakýkoliv lékař (nemusí být nutně pediatr) a ani nemusím být u pediatra s dítětem hlášená. Děkuji
Bunny
Pískle

33 příspěvků
19. duben 2014
Příspěvekod Linka » středa 30. březen 2016, 16:15
http://ferovanemocnice.cz/pravni-poradn ... -2656.html

zde možný návrh postupu. Bohužel o tebou navrhované možnosti se nikde nepíše.

a ještě toto upřesnění je důležité. Tudíž tebou zmiňovaná hexa je v pořádku.

„Pro účely přijetí dítěte do mateřské školy a dalších § 50 zákona vymezených zařízení je třeba, aby dítě bylo očkováno v rozsahu nejméně jedné dávky očkovací látky proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám a dále v případě očkování hexavakcínou bylo dítě očkováno ve schématu minimálně 2+1 dávka
Linka
Howgh
Howgh

7121 příspěvků
21. září 2006
MB
Příspěvekod Bunny » středa 30. březen 2016, 17:52
Linko, díky za odkaz, legislativu mám celkem nastudovanou. Odkaz je z r. 2012, takže některé věci už nejsou úplně aktuální. Domluva s pediatry je obtížnější. Mnou udávané 3 Hexy bohužel dostačující nejsou, protože bylo rozočkované schéma 3+1, s dávkami po měsíci, což nelze akceptovat jako schéma 2+1. Toto už mám potvrzené od dr. Petráše.
Bunny
Pískle

33 příspěvků
19. duben 2014
Příspěvekod Mayonella » středa 30. březen 2016, 22:40
BUNNY, tohle neobejdeš, protože přihlášku potvrzuje pediatr mmj. především kvůli očkování. Pediatr je ten, který za očkování odpovídá, popř. tedy nejaké očkovací centrum, ale to očkování se tam uvést musí přesně, bohužel. A i kdyby to na přihlášce přesně nějaký doktor neuvedl, budeš mít problém s ředitelem dané MŠ a dítě ti nevezme, protože teď po tom jdou z hygieny jako navedený.
Pokud školka přijme dítě řádně neočkované, hrozí jí pokuty jdoucí do milionu.
M.
PENTAX K-5
Mayonella
Guma a neuvařitelná slepice :-)

4205 příspěvků
08. listopad 2008
Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 31. březen 2016, 06:29
Bunny - a dítě má potvrzenou nějakou kontraindikaci?
Protože jestli ne, tak prostě bez očkování jedině nějakou soukromou školku, na kterou stát nepřispívá, tudíž nemůže vyžadovat přijetí pouze očkovaných dětí.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22199 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Beth » čtvrtek 31. březen 2016, 09:32
Holky, můžu přidat ještě jeden dotaz?
Alespoň jedna dávka MMR musí být v době podání přihlášky nebo stačí naočkovat do září, než dítě nastoupí? (něco jako podmínečné přijetí do školky)
Jinak Pediacel 2+1 máme.
Beth
Pískle

75 příspěvků
04. leden 2015
Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 31. březen 2016, 10:00
Beth píše:Holky, můžu přidat ještě jeden dotaz?
Alespoň jedna dávka MMR musí být v době podání přihlášky nebo stačí naočkovat do září, než dítě nastoupí? (něco jako podmínečné přijetí do školky)
Jinak Pediacel 2+1 máme.

Něco jako podmínečné přijetí neexistuje (mi tvrdila ředitelka školky) nikdo nikdo nezaručí, že to očkování stihnete a školka by tím teoreticky mohla přijít o jedno dítě.
Každopádně u nás to bylo takhle:
Při zápisu dcera doočkovaná nebyla. Takže byla bez potvrzení od lékaře. Tudíž nepřijata, ale v evidenci byla. V září jsem do školky přinesla potvrzení a dcera byla tím pádem "první pod čarou" (nejstarší z nepřijatých). Do školky chodí od února, kdy se uvolnilo místo.
Takže bych se na Tvém místě zašla zeptat přímo do školky.
Z hygieny mi tenkrát psali, že podmínečné přijetí by neměl být problém, protože oni kontrolují až děti, které neustoupí. Ne ty, které jsou zatím jen přijaté.
ObrázekObrázek
7 let 22kg 122cm _________________________ 4,5 roku 17kg, 109cm
Obrázek
18 měsíců 11kg, 85cm
Xsamotar

22199 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Pájík » čtvrtek 31. březen 2016, 10:02
Beth to těžko říct, mě třeba naše doktorka řekla, že pokud v době potvrzování přihlášky nebude mít jednu dávku MMR, že mi nepotvrdí přihlášku, resp. napíše, že není řádně očkovaná, protože slíbit můžu cokoliv a pak nepřijdu a pokutu dostane ona...... Bojí se, bojí se i ředitelka, podle mě s naší by byla domluva nebýt těch výhrůžek a pokut, já nakonec dala MMR ve 2,5 kvůli té školce.
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3831 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 31. březen 2016, 10:04
Beth, podle mě to záleží na každé školce, my jsme MMR v době zápisu taky neměli, dr. to do přihlášky napsala, že je nutné doočkovat, byla jsem přichystaná to nechat před podzimem dát. Nicméně ve školce ho přijali a nikdo nic neříkal, takže jsem to nechala být. No a nic se nedělo rok a půl, ale teď nedávno byla ve školce inspekce a zjistila to, takže musíme doočkovat.

Ale zase vím, že kamarádka to řeší taky v jiné školce a tam musí být naočkované před nástupem.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Lilla » čtvrtek 31. březen 2016, 10:08
Beth, MMR je lepší očkovat v zimě než v létě - nevím, zda je teď nějaký zásadní důvod, proč to nechceš dát, ale pokud ještě nebyl zápis, tak by teoreticky šlo dát v jeden den očko a potvrzení od dr. A jinak se zkusit domluvit přímo v MŠ.
Pro vstup do MŠ stačí 1 dávka MMR, 2. lze dát až na ZŠ.

Zakladatelko, jak již bylo psáno výše, pokud nemáte doktorem potvrzené kontraindikace, tak je to v podstatě bez šance do státní MŠ. Jsou za to velmi velké pokuty a to se ředitel MŠ neodváží.
Lilla
Klábosilka
Klábosilka

360 příspěvků
26. prosinec 2012
Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 31. březen 2016, 10:12
Lillo - proč je lepší očkovat v zimě?
ObrázekObrázek
7 let 22kg 122cm _________________________ 4,5 roku 17kg, 109cm
Obrázek
18 měsíců 11kg, 85cm
Xsamotar

22199 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Mermaid » čtvrtek 31. březen 2016, 10:58
Letos už se za proočkované dítě považuje i dítě s jen jednou dávkou MMR. Byl na to tuším nějaký přípis ministerstva či čeho.
Každopádně mi doktorka letos do přihlášky potvrdila plnou proočkovanost, i když MMR máme jen 1 dávku.
Mermaid
Diskutérka
Diskutérka

2303 příspěvků
07. únor 2007
MB
Příspěvekod Beth » čtvrtek 31. březen 2016, 11:33
Holky, děkuju za zkušenosti, vidím, že je to různé, tak asi nejlépe bude zjistit ve školce, jak se k tomu staví. U nás je teda dost nával do školky, a malá bude mít teprve tři, takže pro ně bude asi jednoduché říct, že mám v tom případě smůlu.
MMR jsem v zimě dávat nechtěla, kvůli bacilům všude kolem, léto se mi zdálo vhodnější, a kvůli zápisu nechci vyměknout (máme ještě alternativu - soukromou školku). Ale teď Lilla píše, že vhodnější je zima, tak by mě zajímalo proč.
Beth
Pískle

75 příspěvků
04. leden 2015
Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 31. březen 2016, 11:41
Jako já vím, že obecně je lepší očkovat v zimě. Že v létě kvůli horečkám a tak, by se očkovat nemělo. Ale v zimě je zase pořád někdo nemocný. Takže u nás vyhrává jaro a podzim :)
Tak mě zajímá, jestli MMR má ještě nějaký další důvod..

Jinak tady něco k těm táborům a tak.
Edit: koukám, že tohle je do jiné diskuse :D
Xsamotar

22199 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 31. březen 2016, 12:51
Tangerine píše:
Mayonella píše:BUNNY, tohle neobejdeš, protože přihlášku potvrzuje pediatr mmj. především kvůli očkování. Pediatr je ten, který za očkování odpovídá, popř. tedy nejaké očkovací centrum, ale to očkování se tam uvést musí přesně, bohužel. A i kdyby to na přihlášce přesně nějaký doktor neuvedl, budeš mít problém s ředitelem dané MŠ a dítě ti nevezme, protože teď po tom jdou z hygieny jako navedený.
Pokud školka přijme dítě řádně neočkované, hrozí jí pokuty jdoucí do milionu.
M.

A to je jako nějaké nové nařízení nebo co? Já se ještě nesetkala s tím, že by doktor přesně rozepisoval, jaké má dítě očkování. Většinou je tam buď jen zaškrtávací kolonka "očkováno řádně" a "ano", nebo větička pediatra: "Očkováno.", "Očkováno řádně / dle očk. plánu / dle indiv. plánu." A jen ti, co mají nějaké výhrady a strachy se rozepisují víc ve smyslu, že naočkováno není. Ale že by se na přihlášku muselo psát přesně jaká očko ano a jaká ne a že by to pak ředitelé MŠ nějak moc řešili, to jsem tedy zatím neviděla / neslyšela / nečetla.

Moje zkušenost je taková, že pokud dítě řádně očkované není, tak se tam rozepíše co má a co je potřeba doplnit. Pokud dítě řádně očkované je, tak se to je potvrdí a nic jiného se nepíše.
Zkušenost je to z loňského a letošního roku.
Xsamotar

22199 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav