ADV TOP
ADV LEFT

Pneumokoky

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Nikdo » pondělí 24. říjen 2016, 12:27
ahojte,
omlouvam se, pokud se opakuju, nejak nestiham.
Ockovali (by) jste?
Situace, jsme ockovani petivakcinou. Zatim bez pneumokoku, zatim premyslim, ze bych doockovala zvlast, ale nevim.
pokud uz tu je podobna dikuse, prosim o presmerovani :)
Obrázek
Obrázek
Nikdo
Diskutérka
Diskutérka

2888 příspěvků
21. září 2006
Nemecko
Příspěvekod Puisek » pondělí 24. říjen 2016, 13:29
Ahoj, já bych nedávala. Snad poradí zkušenější, myslím, že to stejně nepokrývá celé spektrum ne?
Puisek
Krafařka
Krafařka

783 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Naja » pondělí 24. říjen 2016, 13:41
Neočkovala jsem. Rizika pro mě výrazně převažují nad benefity.
Naja, Michal 7/96, Terezka 10/04, Eliška 09/13

Diskuze Alternativní léčba

Poradna Modrý had - PRAHA; Facebook
Naja
Howgh
Howgh

6102 příspěvků
28. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Kocacko » pondělí 24. říjen 2016, 13:43
Neočkovala jsem ničím
Neočkovala bych. Viděla jsem dvouleté dítě, které po očku skončilo v nemocnici
Kocacko
Vždycky je kam dál

7615 příspěvků
20. květen 2007
Kladno
Příspěvekod Masinka » pondělí 24. říjen 2016, 13:49
Neočkovala jsem, ačkoliv syn trpěl na časté na záněty uší. Ušní i dětská doktorka mi samy řekly, že očko pokrývá jen malou část možných původců a jeho problémy byly většinou z jiného důvodu.
Masinka
Diskutérka
Diskutérka

2853 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Pájík » pondělí 24. říjen 2016, 14:10
Neočkovala jsem ani jedno ze tří dětí.
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3764 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Jankap » pondělí 24. říjen 2016, 15:07
Očkovali jsme kdysi jako jedni z prvních v republice, protože kluk trpěl na záněty středního ucha. Záněty přestaly, to ano, ale měli jsme unavené dítě, co fakt mizerně slyšelo.
Holku jsme nechali naočkovat, aby se těm zánětům právě vyhnula. Očkování naopak způsobilo, že na ty záněty začala trpět (je to v příbalovém letáku v oddílu účinnost proti otitis media). Každé tři týdny zánět, mezitím trvale soplící dítě s permanentně mizernou náladou.
Proto jsem se začala věnovat homeopatii, která oběma pomohla. I ten sluch je dneska perfektní.

Takže za mě neočkovat. Člověk nikdy neví, co to způsobí.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Nikdo » pondělí 24. říjen 2016, 15:31
diky :)
nevi nekdo, jestli je dite kojenim alespon castecne chranene? Nekde jsem snad cetla, ze jo, ale uz nevim, kde.
Nikdo
Diskutérka
Diskutérka

2888 příspěvků
21. září 2006
Nemecko
Příspěvekod Elsa » pondělí 24. říjen 2016, 17:47
Čistě laické postřehy - co se začalo očkovat proti hemofilovi, narostl počet pneumokokových onemocnění. Děti naočkované proto pneumokoku pak chytí třeba spálový bacil - prostě když jsou oslabené, tak něco dostanou :roll: .
(se švagrovou máme prakticky stejně staré dítě - já bez, ona s tímhle očko, určitě není ani jedno z nich výrazně zdravější, ale uznávám, že jsme malý vzorek ;-) )
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2849 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Jankap » pondělí 24. říjen 2016, 17:50
Nikdo píše:diky :)
nevi nekdo, jestli je dite kojenim alespon castecne chranene? Nekde jsem snad cetla, ze jo, ale uz nevim, kde.

Nikdo,
před čím?
Pokud má dítě dobrou obranyschopnost, tak se mu pneumokoci vyhnou. Nebo způsobí jen něco nezávažného.

Ono očkování často funguje, ale...
Z hlediska vithoulkasovské homeopatie, kterou dělám, má každý člověk určitou úroveň zdraví. Úrovně zdraví lze znázornit jako žebřík, kde každý z nás má nějakou příčku. Ta příčka zároveň představuje citlivost na určité breberky. Některé vlivy nás posouvají směrem dolů k horšímu zdraví a chronickým nemocem, některé směrem nahoru k lepšímu zdraví.

Skupina A
Nahoře jsou lidé s velmi dobrou úrovní zdraví. Jsou nemocní zřídka, mají dar vyprodukovat vysokou horečku (40), z akutních nemocí se uzdraví rychle, jejich nemoci mají prudký průběh, ale nejsou nebezpečné.

Skupina B
Příčky pod nimi patří lidem, kteří jsou schopni mít horečku nebo teplotu, ale jsou akutně nemocní často, třeba každý měsíc. Jejich akutní nemoci mají mírnější průběh, nebezpečnější, uzdravují se déle. Jsou citliví na nebezpečnější breberky než skupina A.

Skupina C
Třetí čtvrtina patří lidem, kteří nejsou schopni vytvořit horečku, brzy začnou trpět chronickými problémy. Akutní nemoci mají zřídka a s mírným průběhem, v dolní části skupiny C přestanou mít akutní nemoci. Akutní nemoci "vyměnili" za chronické potíže. Jsou citlivější na ještě nebezpečnější breberky než skupina B.

Skupina D
Nevyléčitelné stavy.
Tyto lidi mohou zabít i breberky, se kterými lidé s lepší úrovní zdraví žijí v míru a pokoji.

Očkování sníží úroveň zdraví. Očkovaný přestane být citlivý na určité breberky, ovšem za cenu, že začne být citlivý na breberky nebezpečnější. Pokud nemáme spalničky, plané neštovice, zarděnky apod., dáváme prostor nemocem jako rakovina, Alzheimer.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Nikdo » pondělí 24. říjen 2016, 18:02
Janko a muzou byt i ockovani jedinci v kategorii A? Doufam, ze ano :oops:
diky za vysvetleni :)
Nikdo
Diskutérka
Diskutérka

2888 příspěvků
21. září 2006
Nemecko
Příspěvekod Jankap » pondělí 24. říjen 2016, 18:30
Nikdo píše:Janko a muzou byt i ockovani jedinci v kategorii A? Doufam, ze ano :oops:
diky za vysvetleni :)

Nechápu přesně otázku. Snad odpovím dobře.
Jedinci ve skupinách A a B mají na očkování reakci. Ta se je pokouší poslat "dolů po žebříku".
I očkovaný jedinec může být ve skupině A. Ale to očkování není jedno za život, takže očkováním a léčbou akutních nemocí antibiotiky spadne většinou do skupiny B. Málokdy má na to, aby se do A vrátil vlastními silami.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Kocacko » pondělí 24. říjen 2016, 21:15
Janko, diky, to je krasne vysvetleny!

Nikdo, ja si jeste dovolim k strachu z neockovani. Ockovat proti smrtelnym a nelecitelnym chorobam, ktere i realne hrozi, je fajn. Vse ostatni je lobby farmaceutickych spolecnosti. Jsou v tom obrovske penize, miliardy a kdyby se tohle "tajemstvi" o zbytecnosti vetsiny ockovacich latek provalilo, byl by prusvih. Kolik lidi, deti, Ty osobne (ale opravdu osobne, ne syn sestrenice kolegy sousedky z babicciny strany) znas, co dostaly pnemokokovou infekci? Pocitam, ze moc jich nebude. Mas strach, protoze tv, net a plakaty v mhd Te bombarduji presne cilenymi hrozbami.
Fakt. Prisaham. Neboj se. Jak tu nekdo psal, ta "svinstva" byvaji nebezpecnejsi nez sama nemoc.
Kocacko
Vždycky je kam dál

7615 příspěvků
20. květen 2007
Kladno
Příspěvekod Elsa » pondělí 24. říjen 2016, 21:20
Kocacko píše:Janko, diky, to je krasne vysvetleny!

Nikdo, ja si jeste dovolim k strachu z neockovani. Ockovat proti smrtelnym a nelecitelnym chorobam, ktere i realne hrozi, je fajn. Vse ostatni je lobby farmaceutickych spolecnosti. Jsou v tom obrovske penize, miliardy a kdyby se tohle "tajemstvi" o zbytecnosti vetsiny ockovacich latek provalilo, byl by prusvih. Kolik lidi, deti, Ty osobne (ale opravdu osobne, ne syn sestrenice kolegy sousedky z babicciny strany) znas, co dostaly pnemokokovou infekci? Pocitam, ze moc jich nebude. Mas strach, protoze tv, net a plakaty v mhd Te bombarduji presne cilenymi hrozbami.
Fakt. Prisaham. Neboj se. Jak tu nekdo psal, ta "svinstva" byvaji nebezpecnejsi nez sama nemoc.

Tak běžnou "pneumokokovou" infekci - steptokok pneumoniae máme každou chvíli, ale oni jsou jich ty různé druhy. Jen se teda očkuje proti těm běžnějším, i ofic. očkovací materiály pak jako nevýhodu uvádějí, že místo nich teda můžeš chytit nějaký ten agresivnější druh...
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2849 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Blanci » pondělí 24. říjen 2016, 22:07
My (debilové) jsme pneumokokové očkování platili 2 dětem ve výši 2000/dávka a jásali jsme, že třetí dítě to bude mít zadara - byli jsme FAKT IDIOTI !!!
Nějak jsme si nestihli všimnout, že (zjednodušeně)

první dítě: kašel - chronický kašel - bronchitída - angína - bronchitída - angína - bronchitída - angína - bronchitída - asthma (kortikoidové dýchátko)

druhé dítě: zánět pravého středouší - zánět levého středouší - zánět pravého středouší - zánět levého středouší - zánět pravého středouší - zánět levého středouší - zánět pravého středouší - zánět levého středouší ... odborné vyšetření ve 3-tím roce věku: 20% zbytkového sluchu

třetí dítě: kašel - hrozný kašel - hrozný kašel se zvracením - v rychlém sledu bronchitida, asthma, 1/2 roku zelený průjem, portavinová intolerance snad na všechno - těžké asthma - kompresorový inhalátor/silné kortikoidy a pár dnů po třetí dávce pneumokokový zápal plic :-Z

Rozhodně nebrat, a to ani zadarmo!!!
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006