ADV TOP
ADV LEFT

Do školky bez očkování proti žloutence?

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » pondělí 02. leden 2017, 10:34
Ahoj, myslíte že je šance, aby dítě přijmuli do státní školky bez očkování proti žloutence? Začali jsme v 7 měsících očkovat Pediacelem, pak přišel ten dlouhý výpadek, takže poslední dávku jsme dali až ve 2 letech. Teď v lednu se teprve chystáme na 1. dávku MMR, což bude pro zápis do školky stačit, ale co s tou žloutenkou?? Doočkovat do jara všechny 3 dávky nestihneme, takže jediná šance je, že by pediatr dal razítko i bez žloutenky ( to je asi nepravděpodobné), nebo že by do přihlášky napsal nějakou formulaci, která by školku nedráždila a on by nelhal – ale jakou? Povedlo se to někomu?
Díky Eva
Inkognito Inkognito
 
Příspěvekod Xsamotar » pondělí 02. leden 2017, 10:46
Tak nejlepší bude zajít za doktorem a domluvit se. Třeba mu bude stačit první dávka s příslibem, že doočkujete jak jen to bude možné, aby potvrdil přihlášku. Někteří doktoři třeba vůbec žloutenku za důležitou nepovažují.
Uživatelský avatar
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)
 
22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Mirabilis » pondělí 02. leden 2017, 11:06
Zavolala jsem na hygienu pod kterou spadá školka, vysvětlila situaci, hygiena vysvětlila situaci školce a dítě bylo přijato s pediacel a jedním MMR :-)
Uživatelský avatar
Mirabilis
Kecka
Kecka
 
1800 příspěvků
12. březen 2010
Příspěvekod Klaris » pondělí 02. leden 2017, 11:13
dle zákona dítě, které nebylo očkováno standardně Hexou či alternativami všemi dávkami do 18měs věku, bude doočkováno žloutenkou až v období mezi 12.-13. rokem

najdu ti to v přímo v zákoně, jen to musím zas pohledat (proč to nemám někde po ruce, když se mě na to pořád někdo ptá - mě takto kluka do školky na základě odkazu na zákon vzali)
Naposledy upravil Klaris dne 02. leden 2017, 11:17, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek
 
8406 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Klaris » pondělí 02. leden 2017, 11:17
už to mám

zajímá nás to vytučněné dole v odstavci 9

Vyhláška č.299/2010
§ 4 - Pravidelné očkování proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli, invazivnímu onemocnění vyvolanému původcem Haemophilus influenzae b, přenosné dětské obrně a virové hepatitidě B
(1) Základní očkování se provede v době od započatého devátého týdne po narození dítěte třemi dávkami hexavalentní očkovací látky proti záškrtu, tetanu, pertusi s acelulární složkou, invazivnímu onemocnění vyvolanému původcem Haemophilus influenzae b, virové hepatitidě B a inaktivovanou očkovací látkou proti přenosné dětské obrně (dále jen "hexavalentní očkovací látka") v průběhu prvního roku života dítěte, podanými v intervalech nejméně jednoho měsíce mezi dávkami, a čtvrtou dávkou podanou nejméně šest měsíců po podání třetí dávky. Čtvrtá dávka hexavalentní očkovací látky se podá nejpozději před dovršením osmnáctého měsíce věku dítěte. U dětí očkovaných proti tuberkulóze se základní očkování hexavalentní očkovací látkou provede od započatého třináctého týdne po narození dítěte, vždy však po zhojení postvakcinační reakce po očkování proti tuberkulóze.
(8) Základní očkování novorozenců HBsAg pozitivních matek se provede jednou dávkou očkovací látky proti virové hepatitidě B nejpozději do 24 hodin po narození dítěte. V očkování těchto dětí se dále pokračuje od šestého týdne po narození dítěte podle souhrnu údajů o přípravku1) hexavalentní očkovací látky.
(9) V případě dětí, které proti virové hepatitidě B nebyly očkovány podle odstavce 1, se provede toto očkování v době od dovršení dvanáctého do dovršení třináctého roku věku dítěte.
(10) V případě kontraindikace podání některé ze složek hexavalentní očkovací látky se provede očkování alternativní očkovací látkou.
Uživatelský avatar
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek
 
8406 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Inkognito » pondělí 02. leden 2017, 13:50
díky za reakce.

Xsam
- ano, začnu samozřejmě od něj, jen chci být připravená a když tak sama přijít s nějaký návrhem

Mirabilis - nevím proč, ale hygieny se bojím, že se mnou stejně vyběhnou :oops: ale třeba mi nic jiného nezbyde

Klaris - to zní dobře, ale v roce 2015 vydalo ministerstvo nějaké stanovisko, podle kterého " Pro účely přijetí dítěte do mateřské školy a dalších § 50 zákona vymezených zařízení je třeba, aby dítě bylo očkováno v rozsahu nejméně jedné dávky očkovací látky proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám a dále v případě očkování hexavakcínou bylo dítě očkováno ve schématu minimálně 2+1 dávka,“ Zkopírovala jsem to odtud http://www.vitalia.cz/clanky/jake-ockovani-je-treba-do-skolky-ministerstvo-vydalo-nove-stanovisko/#ixzz4UbkGRHQf, ale v podstatě to samé vyjádření se dá dohledat na více místech. A stejným způsobem mi odpověděl na dotaz i MUDr. Petráš :-?

Takhle bohužel se asi teď školky, pediatři i hygienické stanice řídí spíš tímto než tím co jsi kopírovala ty? Nebo z právního hlediska má jedno z toho větší váhu?
Inkognito Inkognito
 
Příspěvekod Tynda » pondělí 02. leden 2017, 14:06
Ředitelce mateřské školy je úplně jedno, co má a nemá dítě naočkované. Není lékař, aby věděla, co v kterém měsíci a roce se očkuje. Pouze ji zajímá na základě její povinnosti vyplývající ze školského zákona, zda dítě JE či NENÍ očkované. Důležité je to, co může potvrdit lékař.

http://www.msmt.cz/dokumenty-3/skolsky- ... -31-8-2017

(5) Při přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání je třeba dodržet podmínky stanovené zvláštním
právním předpisem.22)
(6) O přijetí dítěte uvedeného v § 16 odst. 9 rozhodne ředitel mateřské školy na základě
písemného vyjádření školského poradenského zařízení, popřípadě také registrujícího lékaře.

viz. právní předpis 22)
Zákon č. 258/2000 Sb.Zákon o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů
§ 50

Poskytovatel služby péče o dítě v dětské skupině75) a dále právnická osoba nebo podnikající fyzická osoba, která provozuje v provozovně živnost nebo v případě právnické osoby též jinou činnost, v jejíž náplni je péče o děti do 3 let věku, nebo mateřská škola, s výjimkou zařízení uvedených v § 46 odst. 4 větě druhé a zařízení, do nichž je docházka povinná, mohou přijmout pouze dítě, které se podrobilo stanoveným pravidelným očkováním, má doklad, že je proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci.
Tynda
Klábosilka
Klábosilka
 
499 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Foxi » pondělí 02. leden 2017, 14:51
Dobrý den, dcera 3,5r očkovaná Pediacel 2 + 1, a 1 dávka MMR dostala bez problémů potvrzení od lékaře - způsobilá, očkována dle vyhlášky a pak byla přijata do školky. F
Uživatelský avatar
Foxi
Pískle
 
5 příspěvků
17. prosinec 2011
Příspěvekod Beth » pondělí 02. leden 2017, 16:37
Tak pokud ti nevadí doočkovat žloutenku, tak stačí první dávka a určitě vás do MŠ vezmou.
Pokud očkovat zatím nechceš, tak z mé zkušenosti záleží na tom, co pediatr napíše do přihlášky. Když napíše, že je dítě očkováno v souladu s vyhláškou případně očkováno Pediacelem, tak je to v pohodě. Nám mudra napsala hůlkovým písmem NENAOČKOVÁNA PROTI HEPATITIDĚ B s vykřičníkem, takže jsem to musela řešit. Celkové doporučení (zda doporučuje dítě k přijetí či ne) nevyplnila, prý pediatrická společnost doporučuje se k tomuto nevyjadřovat.
Volala jsem tedy na hygienu, jak mi tu poradily holky, Mirabilis a spol., 2x na krajskou hygienu a na očkovací centrum a překvapilo mě, na kolik nekompetentních lidí jsem narazila. Vlastně byli všichni přesvědčení, že žloutenku mít naočkovanou musí, ale neměli k tomu žádný podklad. Až na okresní hygieně byla paní ochotná prostudovat vyhlášku, metodické pokyny a po dvou hodinách mi volala zpátky, že je to v pořádku, v souladu s vyhláškou a kdyby se to p. ředitelce nezdálo, ať jí zavolá, že jí to vysvětlí.
Takže suma sumárum záleží na formulaci od pediatra, na osvícenosti ředitelky, případně zda seženeš z hygieny někoho, kdo to ředitelce vysvětlí. Hodně štěstí!
Uživatelský avatar
Beth
Pískle
 
72 příspěvků
04. leden 2015
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 05. leden 2017, 19:02
Díky i za další reakce, docela se mi ulevilo že naděje tu je :-) Náš pediatr je hodně rozumný a vstřícný, třeba to půjde i bez obvolávání dalších institucí.

Beth, ta paní z hygieny se tedy nakonec opřela o tu Vyhlášku č.299/2010, kterou zmiňuje i Klaris?

díky všem
Eva
Inkognito Inkognito
 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

Poslední diskuze
    Poslední příspěvky
      Poslední komentáře
        © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

        Partnerské odkazy