ADV TOP
ADV LEFT

Očkování proti planým neštovicím

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Jitulino » středa 12. září 2007, 21:05
Uvažujete některá, že své dítko necháte naočkovat? Naše dr nám řekla, že je lepší, když si dítko neštovice prodělá, že získá větší imunitu. Ale já stále nevím, jestli bych nebyla radši, kdyby nás tahle nemoc obešla velkým obloukem... :oops: Co vy si o tom myslíte? Díky.
Jitulino
Pískle

33 příspěvků
01. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Mirkat » středa 12. září 2007, 21:18
Ahoj,

zadala jsem "neštovice" a vyjelo mi to nějaké odkazy... Jsou o očkování, některé o neštovicích... Určitě tam najdeš odpověď na otázky...

Můj názor - my očkovat nebudeme, právě proto že nám bylo doporučeno nechat jednu nemoc "proběhnout"... Kvůli imunitě... Rozepisovala jsem se o tom i v diskusích... ;)

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... e%B9tovice

Mirka
Mirkat
Howgh
Howgh

5886 příspěvků
21. září 2006
Havlíčkův Brod
Příspěvekod Biba » středa 12. září 2007, 21:21
Ahoj, jsem MUDr. a mám teda opačný názor než váš pediatr, takže jsem svoje dítě naočkovat nechala. Nechci, aby se trápila s pupínky, s horečkou a aby měla někdy v budoucnu pásový opar. I když tato vakcína nechrání 100%- účinnost je asi 80% a možnost vzniku pásového oparu v budoucnu je asi 8x nižší než po prodělaných neštovicích.
Neštovice způsobuje virus Varicela zoster, který se při primoinfekci projeví jako neštovice, pak zůstane celý život v těle a při oslabení organismu se může vyset ve formě pásového oparu.
Virus ve vakcíně Varilrix je živý, ale oslabený, takže taktéž může vyvolat u vnímavého jedince neštovice, nebo může být imunitní odpověď slabá a při kontaktu s neštovicemi je dítě stejně chytne, taktéž zůstává v organismu a může vyvolat pásový opar. Ale pravděpodobnost, že dítě prodělá neštovice je dost vysoká- takže si myslím, že měnší zlo je očkování. V USA je naočkovaných asi 80% obyvatel.
Další riziko je pak u ženy, která v dětství neštovice neprodělala, a pak náhodou onemocní v těhotenství- dochází k poškození plodu.
Takže pokud máte někdo holčičku a neprodělala neštovice, raději jí nechejte někdy kolem puberty naočkovat.
Biba
Howgh
Howgh

5127 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Pavcah » středa 12. září 2007, 21:23
Ahoj,
taky mi všichni v okolí říkali, že je to běžné dětské onemocnění, pár svědivých pupínků a hotovo...i přesto jsem chtěla nechat naočkovat...no nestihli jsme to, syn je chytil, bůhví kde a skončil v nemocnici s vážnými komplikacemi (psala jsem tu o tom článek), podle doktora vzácnými, ale prostě se stalo, dopředu to nikdo neví...dceru jsme nechali okamžitě po propuknutí u syna naočkovat a nechytla je ;) Takže, těžce ovlivněná špatnou osobní zkušeností s touhle nemocí, já bych nechala naočkovat ;)
Pavcah
Žvatlalka
Žvatlalka

175 příspěvků
08. říjen 2006
Příspěvekod Wingec » středa 12. září 2007, 21:43
to je jasný, já nechávám očkovat, rozhodně, a jsem ráda,že mám tu možnost právě kvůli těm komplikacím
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Wingec
Howgh
Howgh

9774 příspěvků
27. září 2006
Brno
Příspěvekod Matap » středa 12. září 2007, 21:49
Ahojky,

my jsme neockovali. Obe deti jsou zdrave, netrpi alergiemi. Roderick si je prinesl po trech mesicich ze skolky, v zime. Zvladl to dobre. Frederika je od nej chytla jako osmimesicni a opravdu mela pupinku malo. Oba to zvladli dobre. Teplotu meli den dva, asi je to ani nesvedilo, protoze se nijak nedrbali. Jen jsme byli dyl doma, protoze je meli postupne. Ale byla zima, tak to nevadilo...

Mata
Matap
Drbna
Drbna

4401 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Barbánek » středa 12. září 2007, 22:07
Já jsem se rozhodla PRO očkování v momentě, kdy jsem neštovice chytla já. Synovi bylo 7 měsíců. Jenže je chytil ode mě a to dost ošklivě, 5 dní měl čtyřicítky..... :-? takže u nás už je očkování pasé...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Barbánek
Drbna
Drbna

4606 příspěvků
21. září 2006
České Budějovice
Příspěvekod Kimmy » čtvrtek 13. září 2007, 03:03
Ja jsem nadsena z toho, ze ockovani existuje, dodneska si vlastni nestovice pamatuju a jsem rada, ze tim moje deti nemusi projit, nehlede na to, ze u nas 'zima' neni, takze ani vhodna doba si to odbyt. Nepovazuji nestovice za nejake nevinne onemocneni a nechtela bych tomu sve deti vystavit a nikdy bych si neodpustila, kdyby mym detem zustaly jizvy.

Mirka ma pravdu - uz to tady bylo diskutovano nekolikrat - rozhodnuti bude jen na Tobe.

Kimmy
Kimmy
Howgh
Howgh

6836 příspěvků
20. září 2006
Praha
Příspěvekod Luca235 » čtvrtek 13. září 2007, 06:06
Ahoj
Ptala jsem se třech doktorů a ani jeden očkování nedoporučil.
Prý je jen pro dospělé, kteří prokazatelně neštovice neprodělali a pro nemocné děti (leukemie, choroby srdce atd.), kterým by neštovice způsobily vážné komplikace. Zdravé dítě by si mělo nemoc prodělat. Pak si vytříbí imunitu. Ono totiž moc očkování může být ke zlosti, než ku prospěchu. Protože má spousty vedlejších účinků..
Takže dcery si budou muset prodělat neštovice. Nenechala jsem je očkovat. Je to ale jen názor.
Obrázek Obrázek
Obrázek
Luca235
Diskutérka
Diskutérka

2869 příspěvků
30. září 2006
Teplice
Příspěvekod Pavcah » čtvrtek 13. září 2007, 07:01
Docela by mě zajímalo, jak si proděláním neštovic dítě "vytříbí imunitu" :? neštovice imunitu pěkně oslabí a navíc v těle zůstane virus, který může později způsobit pásový opar...tak to opravdu díky za takovou imunitu :roll: a vážné komplikace mohou nastat i u úplně zdravého dítěte (syn nebyl nikdy nemocný, až na rýmy a neštovice skončily zánětem mozku, hospitalizací, spoustou nepříjemných vyšetření, bolesti, zůstalo nám zatím lehké postižení řeči a taky fobie z doktorů).
Dobře zpracované info je na serveru www.nestovice.cz, mají i on-line poradnu ;)
Pavcah
Žvatlalka
Žvatlalka

175 příspěvků
08. říjen 2006
Příspěvekod Tina1 » čtvrtek 13. září 2007, 07:52
Ahojky,

já jsem syna očkovat nechala a sebe taky jelikož jsem je neprodělala.Jsem ráda že existují očkovací látky a můžem se tímto předem vyhnout komplikacím.
Nyní máme jít na pneumokoka,protože sice syn do školky ještě letos nepůjde,ale dochází mezi školkové děti na angličtinu a tenis.
Pa M
Tina1
Klábosilka
Klábosilka

408 příspěvků
04. červenec 2007
kousilínek od hranice Prahy:-)
Příspěvekod Luca235 » čtvrtek 13. září 2007, 08:12
Pavca
Bohužel tvůj syn měl nepředvídatelné komplikace. Každá nemoc má svoje rizika.
Neštovice sice sníží imunitu, ale jen na začátku. Pasový opar nedostane každý a očkování je poměrně nové. Nikdo nedokáže říct, jestli tě bude chránit celý život.
V očkovacích látkách bychom měly pečlivě vybírat. Může se taky stát, že se imunita obrátí proti tobě, a to se pak léčit nedá.
Známí neurolog z Motola mi očkování proti neštovicím nedoporučil.

Imunita se věkem a prodělanými nemocemi vývýjí.

Každá si ale vyberem, co svému dítěti dáme za očkování.
Já své dcery nechám očkovat proti smrtelným nemocem.
Obrázek Obrázek
Obrázek
Luca235
Diskutérka
Diskutérka

2869 příspěvků
30. září 2006
Teplice
Příspěvekod Kimmy » čtvrtek 13. září 2007, 08:44
Jo jo - cetla jsem clanek od nejakeho znameho gynekologa, co obhajoval porod na zadech... - clovek najde doktory doporucujici i nedoporucujici... Missorka dostala nejake zajimave informace o ockovani proti klistove encefaliditide... doufam, ze je casem uverejni... je to o tom, aby si kazdy nasel informace a pak se sam rozhodnul.

Chripka taky neni smrtelne onemocneni a hromada lidi se proti ni ockuje. Pneukokok, zardenky myslim taky nejsou smrtelne. Obrna technicky taky neni smrtelna, ale zanecha nasledky. Je to individualni volba... Nechtela bych sve deti vystavit ani jedne z nich (krome chripky). Deti muzou mit stesti na hladky prubeh a nebo mit smulu na necekane komplikace, a stejne tak muzou mit stesti a diky ockovani se vyhnout nemoci i rizikum nebo mit smulu a projit si tim pozdeji... Nikdo to dopredu neodhadne...

Kimmy
Kimmy
Howgh
Howgh

6836 příspěvků
20. září 2006
Praha
Příspěvekod Sipkova » čtvrtek 13. září 2007, 09:18
Ahoj, ja Terku ockavat nechala protoze v rijnu se mel narodit Davca a nechtela jsem aby mi nestovice prinesla domu a on je dostal jako male mimi. Hodne jsme si hrali s detmi kteri u nas chodili do skolky a nestovice tu radili snad skoro pres pul roku... takze ted necham naockovat i Davcu.
Je to proste na kazdem. Ja treba naprosto nechapu ze muze nekdo strcit svoje deti k nekomu kdo je zrovna ma aby se mohli jeho deti nakazit... kolikrat kdyz to ctu mi zustava rozum stat. Asi jsem divna ale tohle bych nikdy neudelala.
Obrázek Obrázek Obrázek
Sipkova
Prostě Konev :-)
Prostě Konev :-)

7550 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Biba » čtvrtek 13. září 2007, 16:22
Chtěla bych podotknout, že i na komplikace nštovic se může zemřít. A chřipka je sakra smrtelné onemocnění, hlavně pokud by se objevila nová mutace chřipkového viru...... to by umřely miliony lidí po celém světě.
Biba
Howgh
Howgh

5127 příspěvků
21. září 2006