ADV TOP
ADV LEFT

Očkování proti planým neštovicím

... mýty a fakta

Moderátoři: Llevelyn, Gehenna

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Flo » neděle 14. říjen 2007, 22:04
Ahoj, su taky zdravotník a nejsem pro očkování bůhvíčím. Např. očkování proti chřipce u zdravých dětí je naprostá pitomost. A to z toho důvodu, že virus chřipky je značně variabilní a každý rok se víceméně mění. Stejně tak očkování proti klíšťové encefalitidě není nezbytné. Naočkovat by se v první řadě měli dospělí. Znám dost lékařů, kteří budou zrazovat od všeho nepovinného očkování a šířit něco ve smysl: Ať se to dítko s tím poper:, naopak je i spoustu takových, kteří by očkovali i proti rýmě.

Já dceru proti neštovicím očkovat nechám. Proto, protože prodělat tuto nemoc je úplně zbytečné. Po vakcíně bude mít 80-90% šanci, že je nedostane. Stejné je to se zarděnkami a příušnicemi. Jsou s nimi jen komplikace. Její imunitu zaměstnám i touto vakcínou.

a pokud budu chtít svému miminku trénovat imunitu, budu ho vodit mezui ostatní děti, nezblázním se, když sní na zem spadlý rohlík a nebudu hu zbytečně navlékat.

Ale chápu, že vše je o informacích a každá z nás máme právo na způsob své výchovy. Pokud si myslím, že prodělat tyto nemoci, je pro mé dítě nezbytné, tak ho očkovat nebudu.
Uživatelský avatar
Flo
Kecka
Kecka
 
1671 příspěvků
20. únor 2007
Příspěvekod Zabka » pondělí 15. říjen 2007, 11:38
Flo píše:su taky zdravotník.
...
Já dceru proti neštovicím očkovat nechám. Proto, protože prodělat tuto nemoc je úplně zbytečné. Po vakcíně bude mít 80-90% šanci, že je nedostane. Stejné je to se zarděnkami a příušnicemi. Jsou s nimi jen komplikace. Její imunitu zaměstnám i touto vakcínou.


Prepáč Flo, ale musím reagovať. Spojenie toho, že niekto vyhlási, že je zdravotník a určitých neprávd o očkovaní a imunite (pričom to prezentuje nie ako svoj názor, ale ako všeobecnú pravdu), je pre mňa ako červená pre býka. :oops:

1) prekonať v detstve neštovice nie je zbytočné. Je pre imunitu prínosom, to som popisovala v príspevku v tejto diskusii asi pred mesiacom. Vakcína proti nim je živá, nežiadúce účinky síce nie sú časté, ale existujú.

2) zarděnky - neviem, prečo o nich hovoríš, že sú s nimi len komplikácie. Je to skutočne nekomplikovaná choroba, jediný problém je, keď ich dostane tehotná... Nevidím jediný dovod, prečo sa očkuje 15 mesačnému dieťaťu, a nie dospievajúcej slečne bez protilátok v krvi, ktoré by svedčili o tom, že nie je proti min imúnna.

3) příušnice - pokiaľ ženy prekonajú příušnice, dochádza v neskoršom veku k zníženiu rizika rakoviny vaječníkov, prsníka a iných typov rakoviny (to platí aj pre mužov ;) ) Prekonanie příušnic v detstve tiež znižuje pravdepodobnosť výskytu roztrúsenej sklerózy vo vyššom veku. Áno, příšnice ako choroba sa može veľmi skomplikovať, ale to najma u pacientov nad 20 rokov. Je zaujímavé, že očkovaním v kojeneckom veku si toto ochorenie na dospelý vek vlastne sami posúvame, keďže účinnosť vakcíny nie je doživotná...

4) píšeš: "Její imunitu zaměstnám i touto vakcínou" no, to je iste pravda, ale rozhodne to nie je porovnateľné s prekonaním choroby, už len tým, že veľmi ťažko sa ti podarí deiťa prirodzene nakaziť 3 chorobami naraz, a tiež pri normálnom nakazení nedostane dieťa do tela vírusy pomnožené na psích a ľudských bunkách, ľudské bielkoviny, zlúčeniny kovu...

(Čerpám najma z knihy Martina Hirte: Očkování; pro a proti)
Uživatelský avatar
Zabka
Krafařka
Krafařka
 
798 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Bludicka » úterý 16. říjen 2007, 12:48
Jsou v zásadě dva typy pediatrů.
a) jedni jsou přesvědčení, že očkování je sice prospěšné, ale očkování každého dítka je nutné pečlivě zvážit a vzhledem k tomu konkrétnímu dítěti a jeho situaci, naplánovat individuální očkovací plán, očkovat pomalu spíše menším množstvím vakcín současně....
b) druzí jsou přesvědčeni, že očkováním se nemůže nic zkazit a naopak se snaží naočkovat každé dítě v co nejkratším čase proti maximálnímu možnému množství chorob.
Naše pediatrička patří vztahem k očkování rozhodně do skupiny b), takže někdy s ní mám dost těžkou diskuzi. Co se týká neštovic, doporučovala mi očkování Kamily před narozením Jeníse (ochrananovorozence, chrání před pásovým oparem atd.). Dala jsem se ukecat (ani ne kvůli tomu miminu tam spolíhám na protilátky), ale spíš kvůli pásovému oparu (máti ho měla v dospělosti několikrát a fakt je to humáč). Vše proběhlo OK, reakce žádná. Tak jsem teď uvažovala o Jeníkovi a ejhle, paní doktorka najednou řekla, že by to fakt nedoporučovala (tohle jsem ji opravdu neslyšela říct ještě o žádném očkování, takže to beru, že když něco zamítne i ona tak je to už vážně hodně problematické). Důvody, během té doby zažila několik velmi vážných reakcí na toto očkování, vše u dětí do 5 let věku. Dále větší část dětí co absolvovala toto očkování kolem druhého či třetího roku dostala stejně plané neštovice. Když se pídila znovu po informacích, jak to s tou vakcínou teda vlastně je, dostala se k poněkud šokujícímu zjištění, že u malých dětí je velmi častá prudká reakce na očko, často anafilaktickým šokem, tedy situace přímo život ohrožující, dále že účinnost této vakcíny je u malých dětí velmi malá, takže jsou to vlastně vyhozené peníze. Z toho jí vyplynulo, že pokud očkovat proti planým neštovicím, tak nejdřív po pátém roce věku, protože v této skupině je už velmi málo reakcí na očkování a také málo očkovaných jedinců, kteří navzdory očkování onemocněli.
Bludička
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Bludicka
Drbna
Drbna
 
4249 příspěvků
21. září 2006

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy