ADV TOP
ADV LEFT

Neočkované spalničky - tábor

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Miladka » pátek 22. červen 2018, 11:32
Dcera nemá MMR a dr. do potvrzení na tábor výslovně napsala, Že nemá očkování spalniček, matka odmítá… :palma: Z tábora se neozvali, snad to neřeší, ale kdyby, jaké máme možnosti? Včera mi totiž kamarádka Dětská sestra tvrdila, že budou chodit po táborech kontroly a řešit, jestli tam mají očkované děti. Nevíte k tomu někdo něco víc? Kdyby mi náhodou z tábora tvrdili, že ji nechtějí vzít, máte nějaké argumenty? Díky moc!
Miladka
Kecka
Kecka

1517 příspěvků
23. leden 2007
Příspěvekod Inkognito » pátek 22. červen 2018, 18:16
No a co ji nechat doočkovat? Má nějaký zdravotní důvod proč je neočkovaná?
Spalniček je teď hodně, asi by to stálo za zvážení. Spalničky nejsou zrovna banální onemocnění.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Karoli » pátek 22. červen 2018, 18:56
Pracuju v zařízení,které pořádá tábory a neockovany dítě je fakt problém. Upřímně, žádné argumenty, které by ti pomohly, nemám. Jediný případ, kdy by to snad šlo nějak obhájit, je tábor, kam s dětmi jedou rodiče a má proto jiný status.
Karoli
V osobním kontaktu nepříjemná :-)

2110 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Miladka » pátek 22. červen 2018, 22:11
A v cem je to prosim problem? S tim ze je muze chytnout pocitam... Diky
Miladka
Kecka
Kecka

1517 příspěvků
23. leden 2007
Příspěvekod Karoli » sobota 23. červen 2018, 06:53
V tom, ze může nakazit ostatni děti, asi nerozumim tvé otázce. Ochrana je v tomhle případě relevantní pro ty ostatní děti.
Karoli
V osobním kontaktu nepříjemná :-)

2110 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Inkognito » sobota 23. červen 2018, 07:12
Záleží jakou dávku, nemá ani první?

Dcera má jen první, je jí 10 a v pohodě.

Jinak možnost je nechat jí nabrat protilátky, určitě bych šla touto cestou. Pokud je bude mít, tak v pohodě.

Problém je jak píše Karoli, že může případně nakazit jiné děti. Argument, že ostatni děti to očkování mají a neměly by být nakažené, neobstojí.
Můžou tam být děti, které mají odklad očkování ze zdravotních důvodů nebo děti, u kterých nebylo účinné.
P.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Katest » sobota 23. červen 2018, 07:19
Proste po tom jde hygiena pri kontrole.pro provozovatele to muze mit velky financni nasledky.
Je to forma natlaku, pac se deti bez ohledu na ockovani setkavaji ve skole i skolce.
Katest
Treperenda
Treperenda

1045 příspěvků
12. září 2010
Příspěvekod Miladka » sobota 23. červen 2018, 08:16
A jake konkretni financni nasledky a na zaklade ceho? Diky moc!
Miladka
Kecka
Kecka

1517 příspěvků
23. leden 2007
Příspěvekod Miladka » sobota 23. červen 2018, 08:26
Jako formu natlaku to chapu. Jsko teda uplne nechapu ake je mi to jasne;-) Pokud je tam vice nenaockovanych deti ze zdravotnich duvodu, tak ty pro sebe navzajem predstavuji uplne stejne riziko, ne?
Miladka
Kecka
Kecka

1517 příspěvků
23. leden 2007
Příspěvekod Inkognito » sobota 23. červen 2018, 08:37
Miladko a nemate tedy ani tu prvni?

Neočko dítě prostě může nakazit ostatní. Je asi na zřizovateli, jestli takové dítě vezme.

P.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Klaris » sobota 23. červen 2018, 09:05
Miladka píše:Jako formu natlaku to chapu. Jsko teda uplne nechapu ake je mi to jasne;-) Pokud je tam vice nenaockovanych deti ze zdravotnich duvodu, tak ty pro sebe navzajem predstavuji uplne stejne riziko, ne?

jo tohle mi taky přijde třeskutě vtipné..Navíc vystavit své dítě riziku z nebezpečí blbé reakce na vakcínu (zrovna ty spalničky resp. celá MMR umí ty reakce fakt hnsné, včetně dlouhodobých následků- vlastní zkušenost..) , abych hypoteticky ochránila jiné dítě jde trvale proti mému mateř. svědomí..
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek

8333 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Inkognito » sobota 23. červen 2018, 09:10
Klaris píše:
Miladka píše:Jako formu natlaku to chapu. Jsko teda uplne nechapu ake je mi to jasne;-) Pokud je tam vice nenaockovanych deti ze zdravotnich duvodu, tak ty pro sebe navzajem predstavuji uplne stejne riziko, ne?

jo tohle mi taky přijde třeskutě vtipné..Navíc yystavit své dítě riziku z nebezpečí blbé reakce na vakcínu, abych hypoteticky ochránila jiné dítě jde trvale proti mému mateř. svědomí..

Ty děti co nejsou očkované z nějakých zdravotních důvodů mají opravdu riziko komplikací. Tvoje děti (zvláště pokud jsou ve věku, kdy už jezdí na tábor) nemají riziko z vakcíny prakticky žádné. Tvoje mateřské svědomí je v tomto ohledu zbytečně hyperprotektivní na úkor dětí, kterým opravdu něco hrozí. Nezlob se, ale opravdu je to do jisté míry sobectví. Čím více neočkovaných, tím větší pravděpodobnost šíření nemoci. To je přece jasné.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Miladka » sobota 23. červen 2018, 09:11
Ne, nemá ani tu první. A i kdybych teď uvažovala o naočkování, tak konkrétně teď teda nebudu, protože přes léto má alergie… Nicméně snad jsem dobře našla, že pokuta je maximálně 30 000 Kč. Tak uvidim...

A doplneni - “nemaji riziko z vakciny prakticky zadne” bych si opravdu netroufla tvrdit...
Miladka
Kecka
Kecka

1517 příspěvků
23. leden 2007
Příspěvekod Klaris » sobota 23. červen 2018, 09:25
Ježiš do háje, a co když já neočkuju taky ze zdrav. důvodů? Jen na to nemám ten správný doktorský štempl, protože celý roky poslouchám, že něco takového jako negativní vedlejší a dlouhodobé následky z očkování neexistují? A já mám doma tři vzorky na kterých to vidím?

Mám děti očkované rozstrkanou klasikou (juniorovi už některá chybí) , ale už do nich nic dalšího bodnout nehodlám. PO očkování se juniorovi rozjížděl atopák. Po očkování MMR mi dítě, které do té doby bylo fajn, chodilo na nočník, hodilo takový regres, že byla v plínách další dva roky (a vyměšování jsme řešili dalších x-let) ..Můžu pokračovat zkušenostmii jiných lidí - jakože kámošce zas kluk dva roky nemluvil a podobně..Že to není ohrožující život a- a co kdyby bylo? Kdo mi dá odškodné? Nikdo.
Klaris

8333 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Wingec » sobota 23. červen 2018, 09:53
Tak nikdo neočkujte. Však v pohodě ne. Pro jistotu.
Wingec
Howgh
Howgh

9774 příspěvků
27. září 2006
Brno