ADV TOP
ADV LEFT

Je tu nekdo PROTI ockovani??

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Jatyon » středa 31. říjen 2007, 16:39
Ahoj holky.

Zijeme v cizine (USA) a posledni dobou se tu hodne hovori o ockovani deti. Prislo se na to, ze vakciny obsahuji skodlive latky (napr.rtut=thimerosal), ktere muzou slabsimu organismu ublizit.
Dale se hodne mluvi o tom, ze vakciny zpusobuji AUTISMUS. Clanku a ruznych diskuzi na toto tema je vsude tisice, neco muzete videt napr.zde (bohuzel je to v angllictine):

http://www.youtube.com/results?search_query=vaccine
Zajimalo by me jak je to v Cechach? Mluvi se tam o tom? Jsou tam nekteri lide, kteri ockovat sve deti nenechavaji? Mluvi se tam o ockovani v souvislosti s autismem?

V USA zatim byt deti ockovane musi, pokud je chcete dat napr.do skolky nebo skoly, musite ukazat "ockovani prukaz". Po tom vsem, co se tu ale odehrava, mam pocit, ze lide zacinaji nad vsim vic premyslet a zacinaji byt proti ockovani... Maji strach, ale na druhou stranu jak to resit, kdyz neockovane dite do skolky nevezmou?
Moje znama, ktere se tu narodilo pred mesicem miminko, se rozhodla NEOCKOVAT...

Ja jsem totalne zmatena. Kdyz ctu a slysim clanky a diskuze "proti ockovani", leze mi z toho mraz po zadech a rikam si, ze je to silene. Neco pravdy na tom urcite bude. Mam strach a zvlastni pocit. Jsou vakciny opravdu tak skodlive? Zpusobuji autismus? Jde opravdu vsem jen o penize vic nez o zdravi deti? Nebo jsou vakciny bezpecne a vsechno jsou je vymysly?

Na druhou stranu, kdyz ctu clanky "proc ockovat", tam zase strasi jak je ockovani dulezite, ze kdyz dite ockovane neni, hrozi mu smrtelne nebezpecne nemoci apod..

Kde je pravda? Chci se spravne rozhodnout. Prosim, napiste mi vase nazory a zkusenosti:OCKOVAT - ano ci ne??

Diky vsem za jakykoliv nazor, Jatyon.
Jatyon
Pískle

43 příspěvků
05. srpen 2007
Příspěvekod Aktijka » středa 31. říjen 2007, 16:55
Ahoj.

Myslím, že očkování je důležité. Mám chlapečka, kterého jsem očkovat nechala. Ze začátku byl trochu ve vývoji opožděný, proto ho paní doktorka očkovala až později a vše bylo vpořádku. Na očkování neměl žádné reakce.

Přeji pohodové těhotenství!!!

Jitka
Naposledy upravil Aktijka dne 31. říjen 2007, 17:36, celkově upraveno 1
Aktijka
Pískle

11 příspěvků
16. listopad 2006
Příspěvekod Lila » středa 31. říjen 2007, 17:07
Jatyon,

naše paní doktorka mi říkala, že je pro očkování, hlavně pro to základní. Co jí vadí, je spojení více vakcín do sebe. Má obavy, že nemohou být zdaleka tak účinné. A některé, už nevím které, by zrušila úplně. Jinak s očkováním postupuje velmi opatrně, její asi 12ti letá dcera má jen píchlé TBC a ještě něco, protože skončila v nemocnici se šílenou reakcí. A tak nikdy neočkuje při sebemenším podezření na nemoc....

K tomu jestli očkovat - kdyby se vůbec nic neočkovalo, tak by byla úmrtnost dětí větší, stejně jako následky po prodělaných nemocech. No a děti, co by přežily bez následků, by patrně byly na tom s imunitou opravdu velmi dobře.
Ono je něco jiného nenechat své dítě naočkovat ve společnosti, kde jsou všichni ostatní naočkovaní. Tam je mizivá šance, že dítě něco chytí. Tudíž bude zdravé .... ale v momentě, kdy se přestane očkovat většina lidí, a k tomu zlomu by došlo, by byly nemoci i tady, stejně jako jsou v rozvojových zemích.
Autismus - netuším, jestli je pravda, že jej očkování vyprovokuje, tuším, že nám říkali, že jde o vrozenou záležitost, tedy o dědičnost (náš Tom má AS, asi tu nejjednodušší formu autismu nepostihující intelekt).

Náš Petr má problémy s očkováním, tedy spíše s reakcí na ně, a to jsou febrilní kčeče, takže ještě nemáme naočkovné spalničky, zarděnky .... nicméně paní doktorka mi říkala, že u kluka by raději očkovala, prý by po prodělané nemoci mohl být neplodný. ptala jsem se, co by se stalo, kdybych Petra očkovat už dál nenechala ..

Ještě jsem si vzpoměla na jednu perličku (říkala mi známá), kdy se jedna doktorka ptala svého známého imunologa, jestli těch 7 vakcín, očkovaných zároven, nemůže dětem ublížit, a jestli není lepší ty vakcíny očkovat v menším počtu, už i kvůli účinnosti. imunolog řekl, že vůbec nevadí, když se všecky vakcíny očkují dohromady, nicméně svou dceru nechal naočkovat každou vakcínou zvlášt´. :?

No, můj závěr zní, očkovat. S ohledem na jednotlivé děti.

Lila
Lila + Jája 08/00 a Pája 10/04
Lila
Metříkový guru :-)

1012 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lila » středa 31. říjen 2007, 17:10
Jatyon,

o očkování tu vyšel článek http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... sid=109849
Lila
Metříkový guru :-)

1012 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Luca235 » středa 31. říjen 2007, 17:32
Ahoj
Já jsem pro uvážlivé očkování. Neřídím se reklamou, ale popovídáním s pediatrem. Základní očkování máme. Volím štrnější vakcíny, alespoň nebudou mít děti skoro žádné reakce.
Pokud nebudou lidi naočkovaní, tak se tu začnou objevovat nemoce, které už neumíme léčit.
Díky migraci obyvatel z východu bez očkování, můžou naše děti umírat na nemoce jako je třeba tetanus, TBC. Proto můj názor je očkovat, ale s rozumem.
Obrázek Obrázek
Obrázek
Luca235
Diskutérka
Diskutérka

2869 příspěvků
30. září 2006
Teplice
Příspěvekod Marki » středa 31. říjen 2007, 17:37
Teda, nemám zrovna čas se rozepisovat. Ale mlhavě si vzpomínám, že autismus způsobily jen jisté vakcíny jisté špatné výroby a data. Nikoliv, že by se jednalo plošně o negativní dopad všech vakcín. To je zase "nějaký informační šum".
Co se týče očkovaní: zkuste poslat dítě do školky aniž by bylo zcela neočkované a zažijete pěkný nápor chorob. My základní očkování máme, od června je kluk v jeslích, ale už 4 měsíce si procházíme "očistcem" ve znamení, co měsíc to jiný streptokok (spála, betahemolytický streptokok, pneumokok....). Jen co se z jednoho dostane, chytí něco jiného.
Tolik k našemu případu.
Ahoj, Markéta
Obrázek Obrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Marki
Klevetnice
Klevetnice

3889 příspěvků
22. září 2006
Praha-západ
Příspěvekod Suri » středa 31. říjen 2007, 17:41
Ahoj,

o očkování a jejho kladech i záporech se objevují zprávy i u nás. Kde je pravda a co by bylo kdyby si netrofám tvrdit a sama neustále tápu. Takže každý zdroj informací se hodí.

Takže já osobně jsem proti současnému očkovacímu kalendáři a povinnosti dle něj očkovat všechny děti v ČR plošně. Tím jsem si jistá. Jinak bych neřekla, že jsem proti všem očkováním, to ne i když akceptuju rodiče, kterř se tak rozhodnou a neviním je ze zneužívání situace s argumentem proočkovanosti těch ostatních.

Tak zjednodušeně bych se rozhodovala asi dle toho, co je větší riziko u mého dítěte pro každou nemoc, která se očkuje v průběhu jeho života.

Suri
Suri
Kecka
Kecka

1833 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Mysak » středa 31. říjen 2007, 19:11
Jatyon,
taky ziju v USA a vim jak to tu chodi a co vsechno se ockuje je toho hodne. Lec ja uz mam deti skoro naockovane takze nemusim zase nad tim tolik premyslet. (bohuzel bohudik??)
Nicmene pokud se rozhodnes ze je nedas ockovat nebo tvoje kamaradka tak bys to mela konzultovat s HEALTH FREEDOM ATTORNEY jake mate prava a on uz ti poradi co mas delat pokud by ti dite nechteli vzit do skolky nebo do skoly.
Cetla jsem ze asi 20% ockovani ktere se tu dela je zbytecnych a ze treba ve state New York byl takovy pripad ze chteli dat rodice 77 deti ktere nebyly naockovane proti Hepatitide B k soudu. Nicmene pokud budes mit kryti od pravnika tak se asi nemusis bat.
Misa
Mysak
Pískle

40 příspěvků
27. únor 2007
Příspěvekod Blanka » středa 31. říjen 2007, 19:27
Julinka 12/2008, Štěpán 7/2006, Aňa 8/2003
ObrázekObrázekObrázek
Blanka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4038 příspěvků
21. září 2006
JV Morava
Příspěvekod Zuzka84 » středa 31. říjen 2007, 19:51
hm, presne kvuli temhle nazorum, ktere uz dorazili i sem k nam , do cech , jsem dost na vahach co se tyce ockovani :( , premyslim nad tim stejne jako ty ,Jatyon a opravdu nevim :roll: . No kazdopadne i u nas je zakladni ockovani povinne tak s tim asi zrovna ja se svou nevzdorovitou povahou moc nenadelam at bych chtela sebevic :roll: . Ale rozhodne jsem treba proti zavedeni plosne vakcinace proti pneumokokovym infekcim a dalsi ... proste vseho moc skodi , takze to je jedine co vim, ze jsem proti rozsirovani povinneho ockovani ...
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Zuzka84
Howgh
Howgh

7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Lindusa » středa 31. říjen 2007, 20:29
Jatyon, ja jsem take USA, ockovani mame to zakladni (ve 2, 4 a 6 mesicich, ted pujdem na rocni), nikdy bych si neriskla ditko nenaockovat. Jsme cestujici rodina, na letisti se pohybuji lecjake existence a i doma na zadku to neni prakticky vubec bezpecne. V US se mi ten ockovaci kalendar libi mnohem vice, prijde mi mnohem mene agresivni, rozumneji rozvrzeny. L.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
-11 lbs.
Lindusa
Howgh
Howgh

9673 příspěvků
22. září 2006
USA, VA
Příspěvekod Jatyon » středa 31. říjen 2007, 21:27
Lindusa - no ja bych rozhodne nerekla, ze v USA je to lepsi. USA ma prave nejvetsi vyskyt autismu z celeho sveta.. :-?

Holky, dekuju vam vsem za vase nazory. Ja furt ctu, co se da a stale nemam jasno. Zatim jsem asi "pro ockovani", prestoze si nejsem absolutne jista, jestli je to tak spravne a zda-li je to bezpecne.
Ale pokud nenaockuji, je tu porad riziko ruznych nemoci a ja si nedovedu predstavit, ze by se pak neco stalo a ja si vycitala, ze kvuli tomu, ze jsem nenaockovala, se stalo to ci ono...
Proste nemam stale dostatek dukazu o tom, ze samotne ockovani je skodlivejsi, tedy spise NEBEZPECNEJSI nez nenaockovani.
Vim, co hrozi pri ockovani. Co vsechno se ale opravdu muze stat, kdyz ockovat nebudu, nevim...

Lekari tvrdi jedno, jini druzi. Kde je pravda? Tu se asi tezko dozvim. Podle me nekde uprostred. :roll:

Kazdopadne diky moc vsem za nazory a piste dal!
Jatyon
Pískle

43 příspěvků
05. srpen 2007
Příspěvekod Sally » středa 31. říjen 2007, 22:08
Jestli očkování způsobuje autismus.... co ho teda způsobovalo v první polovině dvacátého století, kdy se neočkovalo a byly sepsané klíčové práce o autismu (a to dokonce na dvou nezávislých místech - 1943 Leo Kanner v Baltimoru a v roce 44 Hans Aperger ve Vídni).

Proč je velký výskyt autismu v USA - tady je jedna zajímavá teorie... přijde mi to docela rozumně napsaný - jestli má někdo chuť se tím prokousávat
http://www.wired.com/wired/archive/9.12 ... rs_pr.html
Sally
Howgh
Howgh

7731 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Suri » středa 31. říjen 2007, 22:16
Jatyon,

tak já nevím, mě se naopak zdá, že pokud dítě nenaočkuji proti např. černému kašli, tak může dostat černý kašel. Což se dá v dnešní době bez problémů léčit. Jistě, i to se může zkomplikovat, vždyť umírá se i na chřipku, ale v mých očích je to třeba menší riziko než očkování vakcínou, u které není jasné jaké má nežádoucí účinky. Další věc je to, že stejně není účinnost 100%, takže to že dítě i přes očkování onemocní je stejně možné. Ale tím tě nechci nijak přesvědčovat, jen zrovna tento argument mě osobně přijde více než chatrný.

Nepřemýšlela jsi třeba o každém očkování zvlášť? Nebo také třeba individuálním postupu? Vždyť možností je více než naočkovat vše a nebo neočkovat nic a to jak v USA tak i v ČR.

Suri
Suri
Kecka
Kecka

1833 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Jatyon » středa 31. říjen 2007, 23:48
Sally, oni netvrdi, ze autismus je jen z ockovani. Vse samozrejme zkoumaji, ale z toho, co jsem cetla, to z ockovani vyvolava prave jedovata rtut, ktera je ve vakcinach obsazena. Autismus prirovnavaji k predavkovani z rtuti... Nektere organismy to unesou, jine, slabsi ne...

Lila - autismus urcite neni vrozeny nebo dedicny.Projevuje se u deti mezi 1-2 rokem (v mnoha pripadech i pozdeji). I z tohoto duvodu je poukazovano prave na vakciny, protoze v obdobi do 2 let jich dite dostane opravdu hodne..
:-?

Suri, souhlasim s tebou.
Jatyon
Pískle

43 příspěvků
05. srpen 2007