ADV TOP
ADV LEFT

Neočkované spalničky - tábor

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Příspěvekod Meredith2 » sobota 23. červen 2018, 09:54
Miladka píše:Dcera nemá MMR a dr. do potvrzení na tábor výslovně napsala, Že nemá očkování spalniček, matka odmítá… :palma: Z tábora se neozvali, snad to neřeší, ale kdyby, jaké máme možnosti? Včera mi totiž kamarádka Dětská sestra tvrdila, že budou chodit po táborech kontroly a řešit, jestli tam mají očkované děti. Nevíte k tomu někdo něco víc? Kdyby mi náhodou z tábora tvrdili, že ji nechtějí vzít, máte nějaké argumenty? Díky moc!

Ahoj, bohuzel, nemas zadnou moznost. Ockovani MMR je nutne pro ucast na tabore (pokud splnuje zaroven to, ze je tam vice jak 30 deti a trva dele, nez 5 dni) a nikdo nebude riskovat pokutu od hygieny. Resila jsem to lonia zjistovala kdeco. A to slo o tabor s oddilem, kam deti chodi dlouho a jsou cleny, vsichni se znaji, atd. Resenim je jedine nechat naockovat, coz uz stejen nestihas, nebo si opatrit falesne potvrzeni, prip. nechat si tam napsat, ze mate individualni ockovaci plan.
Meredith2
Treperenda
Treperenda

1063 příspěvků
12. srpen 2009
Příspěvekod Miladka » sobota 23. červen 2018, 10:06
Diky, Metrdith
Miladka
Kecka
Kecka

1580 příspěvků
23. leden 2007
Příspěvekod Katest » sobota 23. červen 2018, 17:01
Ta pokuta je půl mega. Zvažovalo se snížení na třicet tisíc, ale neprošlo.
To bych si na hrb nevzala.
Katest
Treperenda
Treperenda

1283 příspěvků
12. září 2010
Příspěvekod Inkognito » sobota 23. červen 2018, 18:34
Zcela bez zbytečných vášní, je třeba si ujasnit fakta - očkovat nechceš. Takže možnost je jaká? Podvádět a vzít si na hrb, že se může stát, že se na to přijde (případně dítě nakazí jiné, které z toho bude mít zdr. problémy).
Zjistit, co na to zřizovatel - je ta možnost volby na něm?
Potvrdí jiný lékař, že očkována je?

Dcera nemá tu druhou, ale potvrzení dostaneme, je tam napsáno, že se může zúčastnit. Někdy sestra napíše, že chybí druhá mmr, nebyl problém, někdy nenapíše.

Pokud neočkujete, je třeba počítat s tím, že kvůli tomu mohou být děti omezené v aktivitách. Tak holt si musíte vybrat.

Klaris, to je bohužel tvůj problém, že jsi nevyměnila doktora a netrvala na tom, že děti mají následky očkování. Mohla jsi ten štempl mít a být na té straně, kdy děti nejsou očkovány ze zdravotních důvodů.

P.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » sobota 23. červen 2018, 20:33
Klaris píše:Ježiš do háje, a co když já neočkuju taky ze zdrav. důvodů? Jen na to nemám ten správný doktorský štempl, protože celý roky poslouchám, že něco takového jako negativní vedlejší a dlouhodobé následky z očkování neexistují? A já mám doma tři vzorky na kterých to vidím?

Mám děti očkované rozstrkanou klasikou (juniorovi už některá chybí) , ale už do nich nic dalšího bodnout nehodlám. PO očkování se juniorovi rozjížděl atopák. Po očkování MMR mi dítě, které do té doby bylo fajn, chodilo na nočník, hodilo takový regres, že byla v plínách další dva roky (a vyměšování jsme řešili dalších x-let) ..Můžu pokračovat zkušenostmii jiných lidí - jakože kámošce zas kluk dva roky nemluvil a podobně..Že to není ohrožující život a- a co kdyby bylo? Kdo mi dá odškodné? Nikdo.

No tak OK, máš důvod, lucidní pediatr ti to potvrdí. Na začátku jsem se ptala zakladatelky jestli má nějaký důvod. Klídek.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » sobota 23. červen 2018, 20:37
Inkognito píše:
Klaris, to je bohužel tvůj problém, že jsi nevyměnila doktora a netrvala na tom, že děti mají následky očkování. Mohla jsi ten štempl mít a být na té straně, kdy děti nejsou očkovány ze zdravotních důvodů.

P.

Ono není tak jednoduché přimět lékaře uznat, že očkování dítěti přineslo nežádoucí komplikace. Stejně jako není jednoduché přimět lékaře akceptovat fakt, že dítě, které má co tři týdny virozu s několikadenní horečkou není v optimální kondici k očkování.

Moje dítě mělo neurologické komplikace po první hexe, mělo neurologické komplikace po druhé hexe, to už jsem další očkování tímto stylem odmítla. Pediatra se mohla proskočit, myslela jsem, že na mě zavolá sociálku. Absolutně odmítla připustit jakoukoliv souvislost, stejně jako neuroložka, která dítě viděla opakovaně okamžitě, jak se reakce objevily. Ve zprávách zápis stylem "údajně... nevidím souvislost... ", ovšem příčinu neurologických symptomů nevysvětlila ani jedna.

V Motole, kam jsem po druhé reakci zavolala (konečně jsem se dozvěděla o očkovacím centru) se zhrozili, hned nás objednali a doočkovali monovakcínami, bez problému.
Ovšem roztáhlo se nám to až do doby, kdy dítě nastupovalo do školky - a začalo být nemocné. Znovu a znovu a znovu. Takže od té doby jsme se k doočkování MMR nedostali. Nicméně oficiálně není doočkované ne proto, že mělo zdravotní komplikace, ale proto, že matka "bezdůvodně"odmítá.

Je to chucpe.

Má zkušenost se třemi pediatry je ta, že očkování je na vrcholu jejich zájmu, bez ohledu na kondici dítěte, o nežádoucích účincích se odmítají bavit, neb je často ani neznají, někdy o očkování říkají nepravdy zřejmě z neznalosti nebo hlouposti, někdy asi vědomě lžou... v zásadě je nezajímá to dítě, hlavně, že si odškrtnou další uplatněnou vakcínu.

Co se týká spalniček, tak nákazu v současné době roznášejí primárně dospělí, kteří sice mohli být očkovaní, ale protilátky vymizely, tzn. že kdybychom opravdu chtěli bránit možnému nakažení dětí na táborech, v první řadě bychom měli jít po zjištění hladiny protilátek u všech dospělých, kteří tam přijdou s dětmi do kontaktu, a jejich případného včasného přeočkování.
Ovšem, to už není tak mediálně vděčné téma, jako biomatky ohrožující neočkováním vlastních dětí celou českou populaci.

Chtěla jsem postnout pod nickem, ale protože jsou zde informace o dítěti, volím inko.
Tamara
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Meredith2 » sobota 23. červen 2018, 21:26
Inkognito píše:

P.

Přesně...
Meredith2
Treperenda
Treperenda

1063 příspěvků
12. srpen 2009
Příspěvekod Inkognito » neděle 24. červen 2018, 07:22
Tamaro, netvrdím, že je to jednoduché, sama tu zkušenost máš.

Jsou doktoři a doktoři, dají se sehnat takoví, s kterýma je minimálně domluva ohledně odložení. Očkování nemocného dítěte nekomentuju, tam už by mě neviděli.

Nicméně druhá vakcína MMR problém není, když má tu první.

P.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Efča » pondělí 25. červen 2018, 11:20
já jen přidám svůj pohled.
Synovi se v roce objevila nemoc, kterou si s sebou ponese už celý život. Nesmí být očkován živou vakcínou, protože je (zatím asi doživotně) na imunosupresi. Má ho chránit kolektivní proočkovanost. S těžkým srdcem jsem ho nechala v září doočkovat neživými vakcínami, aby mohl na školy v přírodě, na tábory. Je prvňáček. Spoléhám se na to, že v jeho okolí se budou vyskytovat děti očkované, děti, co ho neohrozí. Zprávy z novin o spalničkách mi přidělávají těžké vrásky. Takže když pak zabrousím na diskuzi, kde se řeší, jak obejít nařízení nechat dítě na tábor očkovat, tak se mi otevírá opravdu kudla v kapse :-(

Čím méně rizik pro mého syna, tím samozřejmě lépe. My jsme si tu jeho nemoc nevybrali. Nevybrali jsme si zákaz očkování. Musíme s tím žít a zařídit se podle toho tak, jak to je. Respektujeme zákon, respektujeme vyhlášku (tzn. např. druhého syna jsem očkovat dala). To bych očekávala i od ostatních. Neočkuješ - ok, ale nedávej takové dítě na tábor. Řeš si individuálně očkování, ale pak tedy nezneužívej výhod pro ostatní děti.

Jasně, je tu argument, že ve škole povinnost očkování není a že se tam stejně dítě může nakazit. Ale upřímně řečeno, u nás ve škole jsou všechny děti původem z naší školky a očkování mají, jsem tam celkem klidná. Kdežto když posílám dítě na tábor, tak s úplně cizími dětmi z různých měst a riziko je samozřejmě větší.

Mě fascinuje už vůbec to, jak někdo může být takový, že tam neočkované dítě vůbec přihlásí! Že nemyslí trochu dál, že to nařízení asi existuje z nějakého důvodu. Nejvíc se mi líbí argumenty z různých diskuzí "a co se bojíte, vždyť očkování máte, a kdo neočkuje, je to jeho problém" - je to naprosto zcestný argument, protože se soustavně zapomíná na tu skupinku dětí, které jsou velmi ohrožené a očkované být opravdu nesmí.
Efča
Howgh
Howgh

9594 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Kulliferdaa » pondělí 25. červen 2018, 13:07
Efčo díky!!!!

Protože argumentace od toho, koho se to přímo týká, je čitelná.
Napsala jsi to moc pěkně.
Kulliferdaa
Krafařka
Krafařka

767 příspěvků
03. červen 2012
Příspěvekod Inkognito » pondělí 25. červen 2018, 14:07
Ahoj, mám kamarádku s dítkem s neurologickým handicapem, pro který nemůže být klasicky očkovaná, něco dohnali monovakcínami, něco nemají a budou mít v budoucnu, něco vůbec. Jdou cestou protilátek i u nemocí, kterých si kamarádka myslela, že je neměl nikdo v okolí - dr. říkala, že je mohla "potkat v kolektivech", mohla mít snadný průběh, kdy na to nemusely přijít (a zaměnit to za něco jiného), ale protilátky se vytvořit. Teď zrovna čekají na výsledky u těch spalniček. Třeba by to bylo řešení i pro tebe, nechat si nabrat protilátky...

Jinak holky s dětmi s celoživotními zdravotními problémy - soucítím, též mám jedno doma. Ale třeba do kolektivů (škola, i tábor) posílám i s tím, že je mi jasné, že tam může něco chytit, a doufám, že nechytí. Vy děti vůbec nikam neposíláte? nebo posíláte jen do prověřených kolektivů? Přiznávám, že mi trochu zatrnulo, jestli nejsem lehkovážná matka..., ale dítko už je větší, v pubertě, moc nevím, jak bych to regulovala.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Wingec » úterý 26. červen 2018, 06:45
Efčo
díky, napsalas to moc hezky a výstižně i za mě. Ůplně jsem tady z některých příspěvků na budku.
Wingec
Howgh
Howgh

10146 příspěvků
27. září 2006
Brno
Příspěvekod Lilla » pondělí 02. červenec 2018, 06:17
K původnímu dotazu.
Jsem několik let jako zdravotník na příměšťáku. To, co píšete, jsem naštěstí řešit zatím nemusela - že mi rodič přinese papír, kde je neúplné očkování. Pokud by se tak stalo, tak dítě nepřijmu a musí s rodičem odejít. Neb kdyby přišla kontrola, tak ty pokuty jsou likvidační.
Sama z očkování nejásám, ale jsou státem stanovená pravidla, která platí, i když se nám to sebevíc nemusí líbit. Pokud je poruším, tak nesu následky.
Lilla
Klábosilka
Klábosilka

434 příspěvků
26. prosinec 2012
Příspěvekod Suri » pondělí 09. červenec 2018, 00:05
Dotaz bych přesunula do legislativní roviny. Podle mých informací je nutné doložit očkování jen na pobytové tábory nad 5 dní a 30 dětí a to bez rodičů (tam totiž za děti většinou zodpovídají rodiče a je pro ně jen zajišťována nabídka programu), jak je zde uvedeno. Na příměstský tábor a soustředění jsme potvrzení nikdy nepotřebovali a nevyžadovali. Jedná se o byrokratické opatření, která nemá valnou logiku, ale pro pořadatele táborů je to prostě zásadní mít papíry v pořádku a ty pokuty si nikdo neriskne. Setkala jsem se s různým řešením, buď se děti s nekompletním očkováním na akci neberou a je celkem jedno z jakého důvodu nebo je akce nastavena tak, že splňuje požadavky (rozdělena na více kratších pobytů apod.) nebo lékař potvrdí papír a zaškrtne kompletní očkování (dohromady se to totiž už nedává, hygiena jen projde, zda jsou ke všem dětem papíry) nebo dítě nefiguruje na seznamu účastníků pro případ kontroly, ...

Rodiče jsou zodpovědní za své děti a pochopitelně pro ně zpravidla chtějí to nejlepší a mají o ně strach a zdá se mi lidsky zcela normální, že to je přednější než argument kolektivní imunity, který značně pokulhává, když zahrneme i dospělou populaci. Očkování je jedna z metod možné ochrany před onemocněním, svým způsobem je to dost nevyzkoušená novinka a i jen za deset let se mnohé z doporučení lékařů v této oblasti změnila a nemyslím si, že jsou primárně vyslyšeny názory odborníků vztažené k zájmům jednotlivých dětí. Takže určitě je důvod k otázkám a tlak a povinnost očividně podporuje spíš protitlak než důvěru.

Další je otázka svědomí a zodpovědnosti za své rozhodnutí (třeba i protiprávní) každého jedince a holt jsou oblasti, kde to bez nějakých "ztrát" a rizik nejde a je třeba se s tím smířit a nepřenášet je na druhé.
Suri
Diskutérka
Diskutérka

2043 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Aniiik » pátek 13. červenec 2018, 08:27
Upřímně se dost divím, že se z tábora neozvali a dítko přijali.... i když už píšu pozdě, třeba je něco jinak?

Je to sobecké. Neočkovat a spoléhat na ostatní, že očkují, a tím pádem mýmu dítku nic nehrozí. Chápu to opravdu v odůvodněných případech,,,,, což ale všechny nejsou že. A falešné potvrzení je hnusárna největší - to myšleno i obecně, netýká se jen očkování.

Dyk neočkujme nikdo. Vraťme se do dob moru a cholery a černýho kašle. Chtěli byste v tomto žít? to opravdu nechápete, že očko smysl má? navíc při otevřených hranicích, kdy do republiky leze kdekdo.

Holka mi jezdí po táborech a soustředěních, povinné očko má komplet, ale i přesto doufám, že organizátoři berou vážně papíry od Dr., když je vyžadují, a neočko děti neberou. Aspoň co jezdíme my, tak píšou, že bez potvrzení dítě nelze přijmout.
Aniiik
Krafařka
Krafařka

899 příspěvků
22. červen 2008
Brno