ADV TOP
ADV LEFT

Mám být zlý prodejce?

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod -rachel- » neděle 30. listopad 2014, 22:09
Holky, moc díky za všechny názory.
Objasním pár věcí a pak napíšu, jaký je dosavadní vývoj.
Kabelka má ještě napevno přišité uši, které jsou dost velké k nošení na rameni (že máte kabelku v poloze "pod křídlem"), takže dlouhý popruh "na pošťáka" není nezbytný.
Paní mi napsala, jestli mi nevadí, že z kabelky odpárala nějaké spony, které se jí tam nelíbily a že se nemusím bát, že je profesionální brašnářka, že není nic poznat. Tak jsem jí fakt slušně a v hezkém nabídla, že jí zaplatím novou, ruplou karabinu (na Fleru je mají od 17-35Kč) a ať si, prosím, sponu opraví, když je od fochu. Navíc vyhodila tu visačku a originál pytel, které dokazovali, že nejde o padělek z tržnice. Takže dál by byla kabelka neprodejná.
Co se týká bazarového prodeje - napsala jsem jí, odkud kabelku mám, ale na MMB jsem jí měla vystavenou jako nové zboží, protože je nová, ale řekla bych, že mě to zavazuje poskytnout záruku. Ale ne na pás zdarma, že jo? Už mám stihomana, jestli to není nějaký pokus ČOIky (zda postupuji správně při řešení reklamací), rozhodně nejsem nějaká podvodnice, co to na někoho zkouší s praskajícím karabinami...ALe tak když ona sama s tím zbožím provedla nějaké nezvratné změny. Přirovnala bych to k pokusu o vrácení bot, kterým se utrhla tkanička, ale zákazník mezitím celé boty přetřel z bílé na černou a myslí si, že to nebude mít na reklamaci vliv.

Gond - jo, už mi vrtalo hlavou, proč ta kabelka tam moc chce zpátky k "mamince" :)
-rachel-
Klevetnice
Klevetnice

3204 příspěvků
28. květen 2007
Příspěvekod Gondwana » neděle 30. listopad 2014, 22:26
Co je to za buuuu buuu, když si z originál značkové tašky odpáře její části :-Z
Asi tomu nerozumí nebo je nějak rozumově postižená? V tomto případě bych ji někam poslala. A jako ještě buď ráda, že to přiznala před tím, než jsi "reklamaci" uznala a nechala si poškozenou kabelku vrátit. Tohle přece nemůže myslet vážně.
Evidentně není brašnářka, ale taškářka....taškařice :hura:
Buď "zlý" prodejce :erik:
Naposledy upravil Gondwana dne 30. listopad 2014, 22:35, celkově upraveno 1
Gondwana
Howgh
Howgh

6515 příspěvků
27. září 2006
Nejtmavější město na Bečvě
Příspěvekod Kacous » neděle 30. listopad 2014, 22:31
Rachel být tebou bych se na ní úplně vykašlala, to přeci není možné, aby vyhodila visačky a obaly, odpárala spony a pak vyžadovala vrácení peněz. Nabídni jí zaplatit 20 Kč za sponu a už se s ní nebav, buď strohá a věcná, čím víc budeš milejší a budeš se omlouvat, tím víc to ona bude zkoušet.

A jak tu píšou holky, jsi soukromý prodejce, nějakou záruku opravdu držet nemusíš. Kdyby si jí paní koupila v obchodě, tak po odpárání spon by se jí na nějakou reklamaci taky vykašlali.
Obrázek
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3645 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod -rachel- » neděle 30. listopad 2014, 22:45
Holky, dík. Mám poslední dobou pech na lidi a vaše podpora mě hodně zvedla náladu. Čekala jsem, že mi budete psát tak fifty fifty uznat/neuznat. Ale když se vlastně nenašel nikdo, kdo by podpořil kupující, tak jsem z toho fakt na koni (teda spíš na poníkovi, protože se bojím prvního špatného hodnocení, jestli se mi paní bude mstít).
Jste zlaté.
-rachel-
Klevetnice
Klevetnice

3204 příspěvků
28. květen 2007
Příspěvekod -rachel- » pondělí 01. prosinec 2014, 08:40
Pokračování -
napsala jsem paní, že když na kabelce provedla změny a když reklamuje dárek zdarma, že bohužel nemohu vyjít vstříc, ale jsem ochotná uhradit náklady na novou karabinu.

Paní přitvrdila. Prý jsem ji upozornila na to, že pás zdarma má škrábance a ne že má chatrné karabinky. A pak to stupňovala, prý pochybuje o originalitě kabelky a její výrobní ceně. A prý to není kůže, ale koženka (což bylo v inzerátu psané). Abych vás uvedla do reálných čísel, kabelka se nová pohybuje kolem 5000,- já ji prodala za 700,-

Zůstávám v mailech milá, ale asertivní, jen nevím, jak dlouho to vydržím.
-rachel-
Klevetnice
Klevetnice

3204 příspěvků
28. květen 2007
Příspěvekod Ariel » pondělí 01. prosinec 2014, 08:45
Koženka za 700? :?

Nebo to blbě chňápu? :holka: Což je jako možný, protože je ráno :D
Ariel
Žvatlalka
Žvatlalka

223 příspěvků
26. říjen 2014
Příspěvekod Lucia » pondělí 01. prosinec 2014, 08:56
teda čtu to a nestačím se divit!
co si paní myslí je ale úplně jedno, po té, co odpárala!!!!!!!!!!! z kabelky doplňky
no chápete to?
obal a visačku nemá, odpárala doplňky - sorry, ale to vyvolává otázku, co asi tak dělala s tou karabinkou, že jí praskla
naprosto tě Rachel chápu, ale už bys s ní neměla diskutovat - po té, co ti napsala, že obal nemá a kabelku znehodnotila, nějaká karabina je teď už úplně mimo
držím palec a přeju pevné nervy - hodnocení bych se nebála, případně bych na to na jen reagovala tím, že se omlouvám, ale po té, co vyhodila obal, visačku a kabelku znehodnotila, tak už opravdu není prostor o čemkoliv diskutovat - rozumný lidi si udělají názor
P.S. když je taková šikovná brašnářka, tak výměna karabiny nebude problém, je za tím něco jiného... ale prostě má smůlu, když už si tu kabelku tak "personifikovala"
Lucia
Diskutérka
Diskutérka

2213 příspěvků
13. srpen 2007
Praha
Příspěvekod Ariel » pondělí 01. prosinec 2014, 09:03
Jako jo, to je mazec, že tu kabelku upravila a teď jí chce vrátit :?. V tomhle jsem asi debil, ale já bych tak drzá nebyla :-Z
Ariel
Žvatlalka
Žvatlalka

223 příspěvků
26. říjen 2014
Příspěvekod Lucia » pondělí 01. prosinec 2014, 09:10
a už mě fakt zajímá, co je to za kabelku - fotečka původní by nebyla? co je to za značku?
pardon :mrgreen:
Lucia
Diskutérka
Diskutérka

2213 příspěvků
13. srpen 2007
Praha
Příspěvekod Ariel » pondělí 01. prosinec 2014, 09:18
Jsem teda taky baba zvědavá, ale bylo mi to blbý :oops:
Ariel
Žvatlalka
Žvatlalka

223 příspěvků
26. říjen 2014
Příspěvekod Pájík » pondělí 01. prosinec 2014, 09:53
Obaly a cedulky vyházele, lecos odpárala a prudí?? sorry vykašlala bych se na ní i s novou karabinou..... :palma: :palma: :palma:
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3765 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Karoli » pondělí 01. prosinec 2014, 10:07
Jako pri takovemhle jejim jednani bych neresila, sdělila, že zboží poskodila a tim pádem se s ni dal odmitas bavit. Negativního hodnoceni se neboj, muzes pak napsat adminum, popsat situaci a oni ti ho smaznou. Jsi v právu! Nedej se.
Karoli
V osobním kontaktu nepříjemná :-)

2108 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Kacous » pondělí 01. prosinec 2014, 10:21
Rachel nasaď "zaseklou desku" - nabídla jsem vám uhrazení nové spony, k vrácení peněz není žádný důvod. Konec, ať se jde paní vztekat někam jinam ;-).
Obrázek
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3645 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Sunnyside » pondělí 01. prosinec 2014, 11:03
Napsala bych jí poslední slušný email a pak už nereagovala. Pokud se jí kabelka nezdála origoš, mohla jí vrátit rovnou, ale těžko vracet po odpárání a vyhození cedulek. Paní už asi zkouší co se dá, vůbec z toho neměj špatné svědomí.

Manželovi chtěl pán vrátit pytel načatého krmiva pro psa, že prý psovi nechutná, tak že by to jako rád reklamoval. To je stejný případ, lidi to prostě zkouší....
Sunnyside
Howgh
Howgh

5556 příspěvků
21. září 2006
JH
Příspěvekod Lucia » pondělí 01. prosinec 2014, 11:25
s krmením taky slušnej případ

...bych ráda vrátila tu děsně drahou učebnici francouzštiny, protože mi to stejně vůbec nejde! :palma: :mrgreen:
Lucia
Diskutérka
Diskutérka

2213 příspěvků
13. srpen 2007
Praha