ADV TOP
ADV LEFT

Poraďte s pronájmem e-shopu

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Gejby » pondělí 28. únor 2011, 17:47
Protože i s tímto tu určitě má někdo zkušenost, obracím se s prosbou.
Konečně jsem se rozhodla, že asi ani nechci vlastní server a protože nechci již jen obchod na mmb, přemýšlím o spuštění svého někde pronájmem. Vlastní doménu mám a nechci stránky s jejich příponami.

Potřebuji mít max tak 5 tisíc položek, možnosti více velikostí, kusů a chtěla bych vlastní generování objednávek s odesíláním na můj i zákazníkův mail..+ nějaká ta upozornění na akce, slevy, info že je dovolená a podpbné blbinky.

Mám případně chtít ještě něco ?

Díky za rady a tipy :erik:
Gejby
Treperenda
Treperenda

1129 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Aprilmouse » pondělí 28. únor 2011, 18:12
Gejby - pohybuju se dost v oboru :) tak ti shrnu to, co tak všeobecně vím.

Pokud ti jde o jednoduchost, je hodně levný www.mimishop.cz - patří pod MMB, nicméně není to tak jako propojený. Má svou klientelu (což je plus) ale trošku zastaralejší systém. Každopádně jsou na něm shopy jak VELICE prosperující, tak i přežívající. Takže ono to spíš bude o snaze :)

Pak dost oblíbený je
http://www.eshop-rychle.cz/
má hezké šablony, možnost vytváření podmenu. Podpora funguje relativně rychle, nejsou s nima problémy za doplatky. Někdo si stežuje, že je horší se s nimi umístit ve vyhledávači, ale opět si myslím, že to je spíš otázkou vlastní invence.

http://www.easy-shop.cz/
další docela oblíbený - hezké šablony. Pár jsem jich zpracovávala, ale nějakou bližší zkušenost (z role prodejce) teda nemám.

http://www.shoptet.cz/
tohle jsou moc hezky udělaný shopy, řekla bych po designové stránce jedny z nejhezčích "k pronájmu" za rozumný peníz.

ještě toho najdeš hafo, ale tohle jsou tak ty nejoblíbenější řekla bych.

**

no a pokud máš někoho šikovného, tak můžeš vůbec využít vlastní e-shopu zdarma - třeba na systému virtuemart od joomly nebo jiné open source systémy :)
Aprilmouse
Moderátor diskusního fóra (Motorová myš)

13818 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř
Příspěvekod Lydushe » pondělí 28. únor 2011, 18:26
Jen k tomu mimishopu.. je to strašná práce tam!
Vše se musí vkládat postupně a ručně, veškeré slevy, změny cen, akce musíš nastavovat jednu po jedné a ručně!
Byla jsem tam 4 roky, utekla jsem vloni a jsem ráda, že tu každoroční dřinu s přeceňováním zboží apod. zvládnu teď na pár kliknutí a hromadně.

Když tam začínáš, tak to člověku tolik nevadí,a le pokud se e-shop dál rozrůstá, tak je to pak na bednu tý práce s tím.

Rozhodně bych šla někam, kde jdou hromadné úpravy (hromadně mazat zboží, hromadě přecenit), popř exporty/importy zboží z nějakého souboru.

Nehledě na to, že mimishop nabízí nějaké ceny.. které jsou sice fajn, ale když chceš třeba související zboží, tak to stojí jednou tolik.. což je fakt nechutný. Ve většině e-shopů se toto nabízí automaticky.
Systém mají zastaralý, na požadavky nereagují..
:grr:
Lydushe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

10709 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Lydushe » pondělí 28. únor 2011, 18:28
Kámoška má na byznysweb.cz a docela si to chválí.
Lydushe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

10709 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Aprilmouse » pondělí 28. únor 2011, 18:36
Lydushe píše:Kámoška má na byznysweb.cz a docela si to chválí.

to vypadá taky pěkně!
Aprilmouse

13818 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř
Příspěvekod Abia » pondělí 28. únor 2011, 19:09
Já jsem chtěla něco levného, nakonec jsem vybrala toto, ale jsem tam krátce a zatím jsem tam nic nevkládala, tak nevím, jak to bude složité
http://www.microdesign.cz/cs/spolecnost/prehled/
Abia
Kecka
Kecka

1996 příspěvků
02. říjen 2008
Krásnolipsko
Příspěvekod Tina1 » pondělí 28. únor 2011, 19:30
Já mám byznysweb-mrkněte na www.mettis.cz ;)
Obrázek
Tina1
Klábosilka
Klábosilka

408 příspěvků
04. červenec 2007
kousilínek od hranice Prahy:-)
Příspěvekod Gedžitka » pondělí 28. únor 2011, 19:32
Gejby, mám easy-shop ;)

Umí to všechno, co potřebuješ. Já jsem spokojená, ovládání je hodně intuitivní, sama si nastavuješ všechny parametry (velikosti, barvy atd.). Není problém ani víc parametrů u jednoho zboží.

Nechala jsem si teda udělat design na míru, ty šablony jsou hezké, ale já měla trochu jinou představu.

Bojuju jenom s importem na zboží atd., ale to bude tím, že jsem na tyhle věci analfabet.

Jestli máš dotazy, tak ráda odpovím...
Obrázek+Obrázek+Obrázek=Obrázek
Gedžitka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4521 příspěvků
16. červen 2008
Praha
Příspěvekod Olinkak » pátek 11. březen 2011, 15:04
Gedžitko, já jsem ještě větší analfabet :-)

Na kolik takový e-shop na těchto doménách vyjde měsíčně?

A poskytují i takové ty podpůrné programy k fakturaci, dopravě, etc..?

Díky

Olga
Olinkak
Žvatlalka
Žvatlalka

110 příspěvků
29. květen 2007
Příspěvekod Gedžitka » pátek 11. březen 2011, 20:05
Oli, tady je ceník http://www.easy-shop.cz/cenik.php

Já mám Excellent.

Faktury to neumí, respektive vytvoří to zálohovou fakturu, když chce někdo platit předem na účet. Nějaký fakturační modul se dá dokoupit, ale radši si všechno dělám v účetnictví přímo.
Gedžitka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4521 příspěvků
16. červen 2008
Praha
Příspěvekod Makovicka80 » pondělí 11. únor 2013, 12:57
taky uvažuju o eshopu a když jsem se i trochu informovala, tak mě od pronájmu zrazují, že prý je lepší něco vlastního, ale to je pro mě zase moc drahé a kdyby se to nepovedlo, tak na tom nechci tolik prodělat, kamarád mi říkal, že je nějaký systém prestashop, že prý se neplatí nájem, ale zase se musí najít někdo, kdo to naprogramuje a otázka je zase za kolik a já fakt nevím, každý říká něco jiného :( máte někdo nějaký tip na něco levného a jednoduchého? prosím prosím smutně koukám :roll:
Makovicka80
Pískle

6 příspěvků
05. únor 2013
Kolín
Příspěvekod Aprilmouse » pondělí 11. únor 2013, 13:08
tak když už se to tu obnovilo :)
na e-shopu rychle jsou ted nové krásné šablony (a celkově si to obchodnice chválí)
http://www.eshop-rychle.cz/index.php

a pak je tu relativně nově zajímavá šablona
http://www.atomer.cz/

Prestashop, Virtuemart atd. jsou volně dostupné zdarmové systémy, ale opravdu to chce, aby si s tím člověk hodně pohrál.. a co je horší pro laika - tím, že si to jede na svém, tak se nic moc nikdo nepostará o to, když se to sesype :( Přeci jen ty shopy na šablonách jsou pravidelně zálohované a mají technickou podporu.
Aprilmouse

13818 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř
Příspěvekod Ladyle » pondělí 11. únor 2013, 17:37
mám shoptet. Ovládání i vzhled na jedničku, ale v obchodních podmínkách se zavazuješ minimálně 12 měsíců platit to, co sis vybrala. Což někdy nemusí být zrovna výhra.
Ladyle
Žvatlalka
Žvatlalka

109 příspěvků
26. listopad 2010
Příspěvekod Enur » pátek 03. leden 2014, 17:35
Ahojky,

prosila bych diskutující - máte po této době nějaké nové zkušenosti?
Také teď hledám možnost vytvoření e-shopu... A mezi pár variantama si ne a ne vybrat... Ráda bych přímou zkušenost, přeci jen, i reference stárnou....

Předem děkuju moc!
Enur
Krafařka
Krafařka

950 příspěvků
25. září 2008
Praha
Příspěvekod davčík » pondělí 16. říjen 2017, 09:45
já mám celkem dobré zkušenosti s tím shoptet. To myslím nebude špatné volba. Ale při 5000 položek je pronájem už dražší. Pak je možnost ještě využit prestashop na více položkový e-shop, ale to už bude o kus dražší, ale stále levnější varianta.
davčík
Pískle

51 příspěvků
30. květen 2016