ADV TOP
ADV LEFT

ASI SE MĚL NARODIT JAKO HOLKA...

Školkáčci 3-7 let

Moderátor: Gedren

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Maggiemae » pondělí 05. březen 2018, 11:04
Ahoj inko ABC, to už jde do puberty, a děláte s tím něco? Je syn spokojený se svou identitou, pouze se zájmy ne zcela obvyklými pro dívky, nebo řeší identitu? Ptám se i proto, že cca před rokem se konečně rozhodla svoji identitu řešit kamarádka, akorát když je jí skoro třicet a je ženatým otcem tří malých dětí, je to o dost komplikovanější, než kdyby to byla mohla pochopit a řešit o patnáct dvacet let dřív. Nám kamarádům je to fuk, my jsme jen změnili osobní zájmeno a oslovování, ale její ženě to fuk samozřejmě až tak není.

Před pár lety jsem četla strašně zajímavý blog matky transholčičky, která se takto deklarovala v zásadě co začala mluvit, do školy už šla pod dívčí identitou, bylo to moc zajímavé a i pro mě hodně oči otevírající. Můžu zkusit pohledat.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5196 příspěvků
10. leden 2007
Praha
Příspěvekod Maggiemae » pondělí 05. březen 2018, 11:13
Tenhle to byl: https://gendermom.wordpress.com/

Je výborný, včetně vtipných kreslených videí, které dost věcí osvětlují.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5196 příspěvků
10. leden 2007
Praha
Příspěvekod Inkognito » pondělí 05. březen 2018, 11:25
No u nás to vypadá na něco trans. Buď transsexualitu nebo jen transvestitu. Protože synovi se bez pochyb líbí děvčata. Už i ví, že je tu možnost změny pohlaví, ale to odmítá, tvrdí, že chce být muž, ale těší se, až se jako velký bude scházet s ostatními muži, co se taky rádi převlékají za ženy a bude se tam moci předvádět jako žena v šatech, podpatcích a nalíčený.

Není to úplně lehký, protože vystupování má trochu jako gay a vrstevníci na to poukazují. Nicméně holky s ním poměrně rády kamarádí a i spolu trochu válčí, která s ním bude chodit (a i jako spolu chodějí, já z té dnešní doby žasnu :D :palma: ), což synovi dělá samozřejmě dobře a umazává mu to tu nálepku gaye. Ale má i kamaráda kluka, se kterým si rozumí, ale s tím nechodí ani o tom nikdy neuvažoval, že by se mu kluci líbili.

Já pořád vyčkávám, jak se to vyvrbí. Když jde do školy, šlechtí se před zrcadlem, aby byl atraktivní chlapec kvůli děvčatům, kterým se chce líbit. Když je ale doma, chodí tu v sukních a paruce a dělá holčičí pohyby a je mu v tom dobře.

Zájmy má jak holčičí (kosmetika), tak klučičí (dílna).

Inko ABC
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Maggiemae » pondělí 05. březen 2018, 11:31
Jestli dobře chápu, tak transženy klidně můžou být přitahovány ženami, jsou to dvě oddělené věci :) Je super, že synovi neuzavíráte žádnou cestu a má možnost ji hledat sám. Lehké to není a asi dlouho (a možná nikdy) nebude, podstatná je podpora rodiny :erik: Držím vám i jemu palce.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5196 příspěvků
10. leden 2007
Praha
Příspěvekod Inkognito » pondělí 05. březen 2018, 11:53
No tomu právě až tak úplně nerozumím, jak je to s tím přitahovíním transíků navzájem. Syn když kouká na nějaký video, kde je muž převlečený za ženu, tak jako akorát znalecky zhodnotí, jestli se dobře namaloval a jestli má sladěný outfit, ale jinak je z těch chlapů dost v rozpacích a rozhodně ho nepřitahují. Líbí se mu normální holky.

Asi blbá kombinace by byla, kdyby syn chtěl být ženou, stal se jí a pak by zřejmě k sobě ženu dost těžko sháněl.

inko ABC
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pondělí 05. březen 2018, 13:10
Když mi bylo kolem dvaceti, chodila jsem s klukem, co se prevlikal za ženské. Nedelal to do detailu, jako ze by si daval podpatky a prsa, byl gotik, nalakoval si nehty, nalicil se, dal si dlohou cernou sukni. A takhle chodil na srazy, se mnou byl kluk. Občas byl nešťastnej a nevěděl si moc rady. Tvrdil, že se cítí jaké ženská a lesba. Je to už spousta let, nakonec se oženil a má děti.
Z.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Maggiemae » úterý 06. březen 2018, 12:55
Inko ABC, jestli to dobře chápu, tak transgender je prostě žena/muž vzhledem k identitě (klíčový je pocit, že moje tělo je zásadně špatné tělo, má jiné pohlavní orgány než by mělo být). A pak už se zamilovává do kluků/holek úplně stejně jako člověk, který je se svým tělem v souladu. Mám známého, který byl původně ženou, matkou tří dětí, teď je mužem a s chlapy chodí stále, akorát teď už s gayi. Prostě objekty milostného zájmu s fyzickým tělem ani s genderovou identitou až tak nesouvisí.

Jako tranžena by tvůj syn byla holt lesba a sháněl si partnerku jako každá jiná lesba :)

V ČR neexistuje žádná podpůrná skupina pro "transrodiče" tedy rodiče dětí s nejasnou genderovou identitou? Nejste první ani poslední, kdo by na tohle potřeboval odpovědi. Pamatuju si před mnoha lety na jednu maminku z Rodiny, která měla dospívající transdceru, že tehdy tápala ona je zřejmé, internet ještě nebyl "všude", teď bych čekala, že už něco existovat bude.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5196 příspěvků
10. leden 2007
Praha
Příspěvekod Sally » úterý 06. březen 2018, 16:46
Inko ABC,
Maggiemae to pěkně shrnula... objekty zájmu vůbec nesouvisí s fyzickým tělem ani duševním stavem daného jedince.
Tvůj syn může být mužem, kterého zajímají ženy, ale může ho bavit převlíkat se za ženu. Jsou to tři různé oblasti.
Ber to tak, že kdyby byl holka, tak by se nikdo nepozastavoval nad tím, že má krátké vlasy a chodí v kanadách a pánských košilích (například) a mohla by tak klidně chodit i do školy a na veřejnosti a mít chlapská gesta...
Sally
Howgh
Howgh

7301 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Maggiemae » úterý 06. březen 2018, 19:43
Sally, tady bohužel pozastavoval - ač ji nemám ráda, tak mě stejně dost štve, jak hnusně se v tomhle kontextu mluví o Karle Šlechtové :( Neformálně kanady a košile jsou přijatelné, ale krátký sestřih, oblek na míru a kravata už je úplně stejně "divné" :(

Docela obdivuju tu moji transkamarádku, která žensky nevypadá vůbec (a asi ani nikdy nebude), ale statečně chodí v sukni a botách na podpatku. A zároveň soucítím s její ženou, kterou nepříčetně štve, že kamkoli spolu vyrazí, nikdy nejsou nenápadní.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5196 příspěvků
10. leden 2007
Praha
Příspěvekod Jana12 » úterý 06. březen 2018, 20:17
Viděla jsem asi před rokem na kabelovce kus nějakého pořadu o téhle dívce (původně kluk) jménem Jazz. Dají se najít i další videa a materiály o ní.

https://www.youtube.com/watch?v=Xt_wLU_EB2w

jmenuje se Jazz Jennings a odmalička měla jasno, že je holka. Vyšla o ní i nějaká knížka pro děti o trangender tématice.
Jana12
ZRNKA tým
ZRNKA tým

7277 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Maggiemae » úterý 06. březen 2018, 20:38
Na odlehčení, australská satirická kapela Axis of Awesome se s možnými otázkami ohledně jednoho člena kapely vypořádala na začátku nového turné nesmírně vtipně :)

https://simonae.fr/inspiratheque/elepha ... s-awesome/
Maggiemae
Howgh
Howgh

5196 příspěvků
10. leden 2007
Praha
Příspěvekod Pixar » úterý 06. březen 2018, 20:59
Muj oblibeny film, asi znate:
https://www.csfd.cz/film/29419-kluci-neplacou/prehled/

ABC: on klidne muze mit zachovanou svou sex. identifikaci s biologickym pohlavim s tim, ze sex. uspokojeni bude dosahovat pomoci prevlikani do satu druhého pohlavi (fetis) a - byt ve vztahu - se zenou (= hetero).
The wind in my hair
Makes me so aware
How good it is to live tonight
And I haven't felt so alive
In years
Pixar
Klevetnice
Klevetnice

3005 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Sally » středa 07. březen 2018, 20:30
Maggie,
já to myslela spíš tak, že takový člověk by mohl chodit takhle třeba do školy, možná i do práce (záleží na tom jaká a kde) a žít v tom přirozenějším převleku většinu života.

Nakonec těch žen, které žily mužský život byla celá řada. Moje oblíbená je Charlie Parkhurst, který jezdil s dostavníkem (šestispřeží - to je docela masakr) po Divokém Západě, dokonce zastřelil jednoho banditu, později provozoval ranč... Přišel o jedno oko a byl asi první ženou, která šla v Americe k prezidentským volbám :-).... Na to, že je muž se přišlo až po jeho smrti (rakovina jazyka - žvýkal tabák) a zřejmě v nějaké fázi porodil dítě....
Sally
Howgh
Howgh

7301 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Klaris » středa 07. březen 2018, 21:22
Maggie - díky za odkaz, bavím se tím dnes celý den (celým zaměřením té kapely) , pustila jsem to dětem, musela jim odvykládat překlad a pozadí toho "slona v místnosti" . A tiše doufám, že oni (jejich generace) už nebudou řešit, že je někdo divnej, protože je gay nebo trans.

Sally - jo ten příběh o Charlie(m) jsem taky slyšela

dnes jsem si tak nahlas doma uvažovala, že takových lidi je a bylo v historii asi o dost víc, než jsme si ochotni přiznat

a taky znám jednoho kamaráda, co je dnes žena a taky to jeho žena a děti nenesly nejlépe, pochopitelně, tak doufám, že v budoucnu trans lidi budou moct měnit svá těla nebo aspoň vizáž dřív než si pořídí rodinu, aby dala společnost pokoj
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8206 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí