ADV TOP
ADV LEFT

Školní aktovka x batoh STILL

Teď teprv jde do tuhého ... :)

Moderátor: Gedren

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Vvik » sobota 15. září 2012, 08:53
Ahoj

prosím, mohla bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi aktovkou a batohem???
(nechci přesně, zajímám se pouze o značku STILL)

Jde o to, že 4D půjde napřesrok do školy, a vybrala si tašku s pejsky (dva nejstarší měli HAMA - nehorázně zdražily, třetí má EMIPO - a přijde mi malá)...

Takže jsem našla STILL: konkrétně
batoh:
Obrázek

a taška:
Obrázek

jaký je mezi nimi rozdíl (kromě velikosti, což je u aktovky š.320 x h.140 x v.390mm Váha 0,98kg a u batohu š.320 x h.200 x v.370mm Váha 0,94kg). Přijdou mi úplně stejný. Nějak si neumím vybrat - tak poraďte, co vy na to??????

děkuji za postřehy

Věra

PS: neraďte mi také ani jiné batohy - myslím, že za poslední 5 let nedělám na vánoce nic jiného, než prohlížím batohy/tašky/aktovky, a vybírám... Topgal mi nějak nepřirostl k srdci, takže tomu se snažím vyhnout (tedy děti si ani jednou topgal nevybraly)...
Lukáš 11; Lucie 10; Jonáš 8,5; Jolie 6,5; Tonie 4
Vvik
Kecka
Kecka

1606 příspěvků
24. září 2006
mezi Prahou a Kolínem
Příspěvekod Deimoska » sobota 15. září 2012, 12:47
Mám doma čerstvého prvňáčka a v obchodě jsem mu zkoušela aktovku i batoh Still. Aktovka mu na zádech seděla dobře, ten batoh - byť mi přišel stejně velký - mu neseděl vůbec (byl mu velký, asi měl nějak dál od sebe popruhy na ramena nebo nevím).
Aktovky a batohy Still by měly být stejné jako Emipo, někde jsem četla, že je to snad od stejného výrobce (ale ruku za to do ohně nedám). Máme Emipo a je to fakt to samé.
Rozdíly mezi aktovkou a batohem jsou jen v detailech a spíš uvnitř a v postranních kapsách. Koukala jsem na to na jaře v obchodě, ale už si to moc nepamatuju co přesně (např. u aktovky bylo něco na suchý zip, u batohu na stahovací šňůrku apod.). My jsme právě chtěli ten batoh, líbil se nám víc, ale synovi byl velký, tak jsme šli do aktovky (ale nakonec Emipo).
Deimoska
Drbna
Drbna

4012 příspěvků
20. duben 2007
Příspěvekod Nikina » sobota 15. září 2012, 14:24
Máme přesně tuhle, jen s jiným obrázkem, a zatím spokojenost. Vejde se tam dost, i na sváču místa dost a hlavně je to pro malý prvňáčky. Jakýkoliv jiný batoh by našeho mladýho udolal k zemi.
Já jsem spokojená!
Nikina
Kecka
Kecka

1619 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Janina_2 » sobota 15. září 2012, 17:15
Máme Stil a na rukojeti je logo Emipo, takže výrobce by měl být stejný.
Tudíž pokud nejsi spokojená s Emipo, tak si Stilem moc nepomůžeš, jsou fakt stejný, jen mají jinou designovou řadu.

Jinak ten batoh i aktovku kluci zkoušeli a aktovka byla víc na prvňáky, baťoh tak na třeťáky nebo urostlejší prvňáky.
Naposledy upravil Janina_2 dne 15. září 2012, 17:20, celkově upraveno 1
M 7/2003 & Š 7/2005 & V 6/2013 a G 6/2013

http://www.kvalitniautosedacky.cz

Sleva 100,- Kč pro BC závislačky při objednávce nad 3000,-, do poznámky uveďte BabyCafe -100Kč (mimo výprodej a akční nabídky)

recenze z BC zde
Janina_2
Kecka
Kecka

1931 příspěvků
22. září 2006
Ydykseb
Příspěvekod Vvik » sobota 15. září 2012, 17:20
Janina_2 píše:Máme Stil a na rukojeti je logo Emipo, takže výrobce by měl být stejný.
Tudíž pokud nejsi spokojená s Emipo, tak si Stilem moc nepomůžeš, jsou fakt stejný, jen mají jinou designovou řadu.

Tak to mě netěší .... holka si vybrala obrázek, takže očekává pejsky... ještě pohledám dál..

A jak tedy můžou sloučit dvě značky - a stejný výrobce???
to nechápu... :-Z

ale jinak díky za postřehy, do Vánoc je ještě "daleko", tak snad vyberu - a nebo ne, já to nosit nebudu :D

V
Vvik
Kecka
Kecka

1606 příspěvků
24. září 2006
mezi Prahou a Kolínem
Příspěvekod Sunnyside » sobota 15. září 2012, 17:24
Pokud je to stejné jako Emipo, což na první pohled opravdu je, tak tam je rozdíl jen v detailech. Aktovka má pevné "horní víko", přihrádku po boku má jinak řešenou a přední kapsa u batohu je oddělená zvlášť a je na zip, aktovka to nemá.
Sunnyside
Howgh
Howgh

5556 příspěvků
21. září 2006
JH
Příspěvekod Ame » sobota 15. září 2012, 21:13
nejsem ještě v tématu (aktovku dostane až k narozeninám), ale jenom pouhým pohledem na míry: aktovka má hloubku 14 cm, baťoh 20 cm, z čehož mi z hodin fyziky vyplývá, že baťoh má těžiště dál od těla a bude "vážit" víc, víc bude táhnout dozadu :-?
Ame
Howgh
Howgh

6228 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Gehenna » sobota 15. září 2012, 21:22
Vvik píše:
Janina_2 píše:Máme Stil a na rukojeti je logo Emipo, takže výrobce by měl být stejný.

Tak to mě netěší .... holka si vybrala obrázek, takže očekává pejsky... ještě pohledám dál..

ale jinak díky za postřehy, do Vánoc je ještě "daleko", tak snad vyberu - a nebo ne, já to nosit nebudu :D

V

A tahle?
Měla by být ergonomická, od jiné firmy a ten čokl je podobný (a může s ním mít podle všeho všechno)

Na tohle se teda fakt netěším :-?
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Ame » sobota 15. září 2012, 21:31
Gehenna píše:
Vvik píše:

V

A tahle?
Měla by být ergonomická, od jiné firmy a ten čokl je podobný (a může s ním mít podle všeho všechno)

midi bude velká :(
Ame
Howgh
Howgh

6228 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Gehenna » sobota 15. září 2012, 21:35
Ame píše:
Gehenna píše:
Vvik píše:

V

A tahle?

midi bude velká :(

Píšou pro 1.-3. třídu
Rozměry: 37 cm x 32 cm x 17 cm (+ čelní kapsa)
Hmotnost: 980g

(ale jako vařím z vody, v životě jsem to neměla v ruce... chci koženou aktovku jako za první republiky :grr:)
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Ejudi » neděle 16. září 2012, 00:03
Tohle mám dobře naštudované :D

Vojta dostal aktovku Emipo.
Still je opravdu vyráběn firmou Emipo (proto téměř stejný design)
Aktovka má pevnou klopu a je tvarově vyšší. Batoh má klopu měkkou a je spíše do tvaru obdélník. Drobný rozdíl v rozvržení vnitřku. Dobře je to předvedené na stránkách www.emipo.cz
Aktovka i batohje určena pro 1-3 třídu, ale například můj synovec má starší verzi (téměř stejná velikost) a má ji do teď. Nastoupil do 5 třídy.
Jinak Still je cenově trochu dražší. U nás v obchodě ji nabízí za 1450kč, Já jsem Emipo sehnala za 1040kč.
Vojtovi taška sedí- je drobné postavy a kamarádovi batoh také.
Ejudi
Howgh
Howgh

5354 příspěvků
04. leden 2007
Rokycany
Příspěvekod Vvik » neděle 16. září 2012, 04:53
GEH: ano, vím také o ní::: a podle J je tam málo pejsků :D :D :D

Když říkala, že chce pejsky, tak jsem našla celou řadu s jedním pejskem, se dvěma pejsky, s více pejsky - červenou, zelenou, modrou, prostě všelijakou a vyšla z toho právě tahle......

A Jolinka je vlastně nejmenší ze všech dítek (půjde v 6ti a 2 měsíce)... takže budu koukat i na velikost tašky (HAMA je na ní veliká, EMIPO jí sedí, akorát mně se zdá malá (když se podívám, co nosí Lucka, tak by se nevešlo všechno).....

Asi se přes to přenesu, že mě nevyhovuje, ale jí ano, takže asi zůstane tahle.... jen tedy ten rozdíl - aktovka x batoh ????

Děkuji všem za postřehy

Věra
Vvik
Kecka
Kecka

1606 příspěvků
24. září 2006
mezi Prahou a Kolínem
Příspěvekod Janina_2 » neděle 16. září 2012, 05:22
Vvik, jestli je drobná, tak vem aktovku, protože ten batoh je fakt na větší děti. Jak někdo psal, víc táhne dozadu, aktovka seděla klukům líp.

Rozměrově, 1+2.třída dobrý, teď starší ve 3. už má aktovku fakt naplněnou do posledního místa a místo pouzdra dostal jen etui, s pouzdrem už by byl asi problém ji zavřít. Do 4. holt pořídíme něco většího.

U nás je zas levnější Still, za 990,- v kamenném obchodě.

Ale na to, jak :kluk: :kluk: s aktovkami zacházejí, tak vypadají pořád jak nový, fakt super :hura:
M 7/2003 & Š 7/2005 & V 6/2013 a G 6/2013

http://www.kvalitniautosedacky.cz

Sleva 100,- Kč pro BC závislačky při objednávce nad 3000,-, do poznámky uveďte BabyCafe -100Kč (mimo výprodej a akční nabídky)

recenze z BC zde
Janina_2
Kecka
Kecka

1931 příspěvků
22. září 2006
Ydykseb
Příspěvekod Zdendy » neděle 16. září 2012, 06:57
Ähoj Vvik,
čeká mě prakticky stejné rozhodování, mám doma předškoláka.
Už jsme si výběrem aktovky jednou prošli, tak napíši pár mých zkušeností.

Starší syn dostal batoh emipo:
Obrázek
Batoh naprosto v pohodě nosil až do třetí třídy. Jen ve třetí třídě jsme zrušily trojpatrový pená, zabíral opravdu hodně místa. Klidně by mohl mít tenhle batoh i teď ve čtvrté třídě, určitě by se mu tam všechno vešlo. Ale už jsme byli domluveni, že dostane batoh, tak má teď Topgal.

Mladšímu už se taky poohlížím po aktovce. S Emipem máme skvělé zkušenosti, tak jsem myslela opět na Emipo. Ale trošičku změnily design (myslím tím rozvržení kapes) Nejsem úplně nadšená z uzavíratelné kapsy u batohu ani u aktovky. Takže půjdu do obchodu, vyzkouším, do které kapsičky se mi bude vejít krabička na svačinu a podle toho se rozhodnu pro aktovku nebo batoh. Rozhoodně pořídím buď Emipo nebo Stil, nic jiného pro prvňáka nechci. Až budu vědět přesně druh, nechám syna vybrat design.
Zdendy
Krafařka
Krafařka

718 příspěvků
27. červen 2007
sever Čech
Příspěvekod Zdendy » neděle 16. září 2012, 07:06
Ještě batoh x aktovka.
Za mě praktický žádný rozdíl. Jen teda ty zmiňované boční kapsy. Stil má fotky z boku, tak opravdu musím do obchodu to obhlídnout.
Takže pokud budou vyhovovat třeba boční kapsy u všech typů, rozhodnem se pocitově, třeba dle vzhledu (mně osobně víc vyhovuje klopa u batohu).
A teda mám v plánu synovi aktovku i batoh vyzkoušet na zádech. To bude ten nejdůležitější ukazatel. Bez vyzkoušení bych aktovku rozhodně nekupovala (všemi milovaný a vychvalovaný Topgal jsme se se starším zavrhli hned po prvním vyzkoušení na záda)

Takže jsem vlastně vůbec nepomohla :D Za mě se s ani jedním batohem/aktovkou od Emipa/Stilu nedá udělat chyba ;)
Zdendy
Krafařka
Krafařka

718 příspěvků
27. červen 2007
sever Čech