ADV TOP
ADV LEFT

První třída 2015

Teď teprv jde do tuhého ... :)

Moderátor: Gedren

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kulliferdaa » úterý 30. srpen 2016, 19:54
Andruša píše:Holky já jsem teda překvapená, co jste "museli" dělat přes prázdniny. Vůbec si neumím představit, že by jsme při tom našem režimu psali denně věty a cetli knihy. A nechápu, proč to ti učitele dělají. Jako by rodiče byli nesvéprávní ?
My psali pohledy, cestovní deník na dovolené, cetli pohledy, prospekty na hradech a jídelní lístky v restauracích. Vše přirozeně a v pohodě.
Ale posadit ho každý den ke stolu aby napsal dvě vety do sešitu a přečetl pár stránek z knihy, tak mame snad zkažené prázdniny celá rodina.

Dneska jsme dopisovali (posledních 10 dní jsem jí nechala být a napsala to jako celek). Chtěla jsem, aby nějak ty prázdniny ohodnotila, tak napsala jak byly krásný, že se těší na další a chtěla napsat - "jen mě a mámu štvalo to psaní deníku" :-). Tak jsme se zasmály a nenapsaly, ale nebyla to zábava, ani s vědomím, že si to někdy možná ráda přečte.
Myslím, že pí uč. hodila na rodiče část výuky druhé třídy - naučit se rychleji psát.
Kulliferdaa
Krafařka
Krafařka

610 příspěvků
03. červen 2012
Příspěvekod Zuza77 » středa 31. srpen 2016, 07:40
Stepan mel za ukol docist rozectenou knizku z vyuky, coz byly asi tri stranky. Tot vse.
Cetli jsme jine knizky spolu, ale to ze nas to spolu bavilo. Nemuseli jsme. Pocitani si procvicuje sam, neb porad neco propocitava. Psat myslim uplne zapomnel. Napsal tri pohledy a vysledek byl usmevny :-)

Odesláno z mého GT-I9301I pomocí Tapatalk
Zuza77
Howgh
Howgh

12753 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Andruša » středa 31. srpen 2016, 09:32
Dopis z tábora :-) :erik:
Přílohy
IMG_20160819_145519a.jpg
Andruša
Diskutérka
Diskutérka

2018 příspěvků
18. duben 2010
severní Čechy
Příspěvekod Girasol » středa 31. srpen 2016, 09:36
Andrušo přesně z toho důvodu D do "školního" deníku neudělal ani jeden zápis, jako já byla šíleně vytočená, když D přinesl s vysvědčením papír, který začínal "Domácí úkol na prázdniny". Chápu ty prázdniny v průběhu roku, ale myslím, že si děti taky potřebují odpočinout od všech povinností (ehm, nejen děti). A to patříme mezi ty šťastnější, po nás to chtěla paní učitelka jenom 2x týdně.
Girasol
Klevetnice
Klevetnice

3328 příspěvků
13. říjen 2008
Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 01. září 2016, 09:17
Tak první den u nás...
Třídy jsou spojené. Je 26 dětí. Nová učitelka, která s námi mluvila jak s dospělými, což je super :) ale tak samozřejmě ukáže čas, jak jí to půjde s dětmi.
Ve třídě je asistentka. Nevím teda jestli pedagoga, nebo dítěte. Učitelka zmiňovala, že patří k jedné holčině, ale že když bude potřeba, může pomoct i ostatním, kdyby nestíhali.

A co jsem koukala na první třídy, tak jsou zase dvě, ale v každé je přes 20 dětí, tak to je mazec. Zlatě loňský ročník.

A pomalu nám začíná rozhodování co s prostřední. Byť starší měla jako srpnová odklad, tak u prostřední, zářijové, zvažujeme, že by šla dřív...
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Rysavka » čtvrtek 01. září 2016, 10:07
Xsam - jé to jich bylo minulý rok tak málo? 24 bylo dětí u Marušky ve třídě už v první třídě. Já jen doufám, že budou mít stejnou paní učitelku. Byla hrozně fajn. Ale to se dozvím až za týden. Začínáme kvůli rekonstrukci až 8.9.
Náš nejmladší je taky srpnový (4.9.) a dřív nešel - on má hrozně špatnou motoriku, tužku nechce vzít do ruky, nemaluje, nebaví ho to. On by psaní nezvládnul. Všechno ostatní i po sociální stránce by určitě zvládnul, ale to psaní ne. Tak budeme tento rok ještě trénovat. Asi už nějak víc systematicky. Když holky budou dělat úkoly tak on bude čmárat na papír :-) Tak ať rozhodnete správně. Mě by vyhovovalo, kdyby už všichni chodili do školy a nemusela jsem obráže víc institucí, ale co se dá dělat. Do školky se moc těšil.
Markétka 02/2006 - Maruška 04/2009 - Martínek 09/2010
Rysavka
Diskutérka
Diskutérka

2258 příspěvků
24. září 2006
Velké Přílepy
Příspěvekod Zuza77 » čtvrtek 01. září 2016, 10:40
U nas prvni den utvrdil jen klasickou pohodu. Ta skola je proste super. Druhak 12 deti. Patak 20 deti. Ucitelky stejne a vzdy velka spokojenost (nevim jestli i oni s nami :-), ale snazime se).
Na hudebce rozvrh na dve deti a tri nastroje plus nauka plus nejaka novinka - pulhodina tydne navic u pataka nejaka jinak hudebne vzdelavaci. Vybral si Etno. To je vzdycky maso dojednat. Nakonec jsme to nejak docela slusne slepili, dojednava se to na trech ruznych mistech, ktere spolu nejsou aktualne propojene.
Zastavka v pokladne teda byla horsi. Nechala jsem tam 7.800 plus bude jeste 600 za pronajem nastroje. Jasne je to na rok. V prodejne hudebnich nastroju jsem nechala petistovku za pet platku do saxiku (hubici teprve objednali), jeden pry vydrzi tak 14 dnu. Tak doufam, ze to mladika bude bavit stejne jako klavir.

Odesláno z mého GT-I9301I pomocí Tapatalk
Zuza77
Howgh
Howgh

12753 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 01. září 2016, 12:12
3 nebo 4 děti opakují první třídu :? ?!

Zuzo - slušná cena. Tak hlavně jestli to kluky fakt baví. U nás se kroužky budou teprve řešit. Terka ještě ani neví, jestli chce pokračovat v baletu nebo ne. Na hudební nástroje asi nemám odvahu :D

Rysavko - nojo, bylo jich 13.
My to nechceme nějak hrotit. Jen se mi úplně nelíbí ten přístup tady k dětem, které umí víc než ostatní. Jakože ta naše asi díky starší ségře umět bude, no.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav