ADV TOP
ADV LEFT

Dobrá PPP v Praze poradíte?

Teď teprv jde do tuhého ... :)

Moderátor: Gedren

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Anaj1979 » úterý 03. březen 2015, 10:00
Prosím Vás o radu poradíte dobrou PPP v Praze? Jsme z menšího města byli jsme u nás v PPP a rodina nesouhlasí s vyjádřením. Švagrová mi doporučila soukromou poradnu v Praze konkrétně tuto www.pppp.cz nemáte někdo zkušenost? uvítám jakoukoliv radu. Jsme v rodině v nelehké situaci a nevím co dělat.
Anaj1979
Pískle

2 příspěvků
03. březen 2015
Příspěvekod Mamamila » úterý 03. březen 2015, 20:33
Tahle soukromá je prý dobrá, ale ty ceny, ty mě teda položily (taky mi byla doporučena, když jsem potřebovala PPP pro syna)
Nakonec jsme šli do spádové. Tu bych i doporučila, ovšem nevím jestli berou i děti nespádové
Na Praze 1 nebo 2 je skvělá, ovšem já hlava děravá nevím jak se jmenovala (ta ulice kde byla)
Mamamila
ZLATÁ MAMAMILA

61246 příspěvků
23. září 2006
Modžany
Příspěvekod Janinkad » úterý 03. březen 2015, 21:44
Vím, že kamarádkou je s touto soukromou PPP nesmírně spokojená.

Nevím co přesně potřebuješ. Já po zkušenostech s naší spádovou PPP šla raději do SPC v Horáčkově ulici (Praha 4). V našem případě se jednalo o školní zralost u šestiletých dvojčat a o zjištění specifických poruch učení u devítileté. Byla jsem naprosto spokojená.
Janinkad
Drbna
Drbna

4126 příspěvků
12. prosinec 2007
Příspěvekod Osma » úterý 03. březen 2015, 21:54
Ja byla v pppp se synem nekolikrat, meli s nim problemy ve skole hned od prvni tridy. Jsou tam velice prijemni, vstricni. Vse, co napsali do zpravy souhlasilo. Doporuceni, jak s nim pracovat apod. byla presne, co potreboval. Akorat se tim stavajici ZS neridila. Ted je jinde, presne dle doporuceni pppp, a veskere problemy s chovanim zmizely.:)
Osma
Krafařka
Krafařka

807 příspěvků
04. prosinec 2006
Příspěvekod Anaj1979 » středa 04. březen 2015, 15:22
A kolik návštěv je zapotřebí, aby vyšetření bylo kompletní? Celkem mě děsí ten jejich ceník. A mají dlouhé objednací termíny?
Anaj1979
Pískle

2 příspěvků
03. březen 2015
Příspěvekod Osma » středa 04. březen 2015, 23:23
Navsteva staci jedna, byla myslim do dvou hodin. My byli vickrat, protoze nas posilala ucitelka.:) Ne kvuli kompletnosti vysetreni. Oni doporuci treba prijdte za rok apod., ale to neni nutne. Termin byl dle momentalni obsazenosti, myslim, ze maximalne jsme cekali 3 tydny, ale spis min. Cenu si nepamatuji, ale zeptej se pri objednani, reknou ti urcite kolik, dle toho, co potrebujete vysetrit.
Osma
Krafařka
Krafařka

807 příspěvků
04. prosinec 2006
Příspěvekod Katina » čtvrtek 05. březen 2015, 07:24
Taky jsme tu byli, nechtěli jsme do spádové, protože měli dlouhé čekací doby a pověst nevalnou. Vyšetření trvalo asi 2 hodiny, výsledky přesně odpovídají a vyřešily nám situaci. Ve škole sice byly chvíli problémy, protože papír nechtěli uznat, nicméně i to se vyřešilo. Cena není malá, ale to jsme v tu chvíli neřešili, protože situace ve škole byla pro dceru složitá a moc jí to pomohlo. Jejich doporučení má platnost 2 roky a stačilo jedno vyšetření.
Katina
Žvatlalka
Žvatlalka

245 příspěvků
22. únor 2007
Příspěvekod Gábinka » pátek 04. březen 2016, 10:22
Dovolím si oživit. Objednávám nás do ppp, kam spadá škola. Nicméně narazila jsem na výše zmíněnou www.ppp.cz a z logistických důvodů zvažuji tam zavolat. Nicméně naznačila mi p. učitelka, že je možné, že případný výstup z poradny by ve škole nemuseli díky nespádovosti uznat. V zásadě mi napsala, že pokud jde o pomoc, jak se učit doma, tak je to na mě. Ale pokud chci papír do školy, že to zjistí, jestli by uznali. A tohle nejsem schopna rozlousknout, když nevím, co nám tam vlastně řeknou a nechci pak případně oběhávat něco znovu.

Je to skutečně tak? Má na to škola právo?

A k tomu přihodím dotaz - spadáme pod PPP Praha - východ v Mochovské. Zajímaly by mne vaše případné zkušenosti.

Děkuji

Gabča
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Abia » pátek 04. březen 2016, 11:44
Já právě řeším přechod do jiné PPP a bylo mi řečeno, že si můžu svobodně vybrat, kterou chci, že mi nikdo nemůže určit, kam mám chodit. Jasně, musí se brát i možnost pracovat se školou atd. My se tedy stěhujeme, mohli bychom zůstat ve staré PPP (30km od nás), nevadí to, ale my nechceme. :)
Abia
Kecka
Kecka

1996 příspěvků
02. říjen 2008
Krásnolipsko
Příspěvekod Gábinka » pátek 04. březen 2016, 11:49
asi jste mě pochopily, ale přesto - tím "spádovost" jsem myslela, že ta škola spadá pod konkrétní ppp, s níž spolupracuje. Právě to, co mi učka napsala, mě zarazilo. Ono se tedy může stát i tak, že dřív bychom šli do té, co je dál. Proto zjišťuji i zkušenosti, abych si případně vybrala z těch dvou. Třeba je ta dál lepší. A nebo ne a pak právě mě nahlodala učka, že ten papír nemusí vzít v potaz.

Snažím se googlit, ale nemůžu k tomu nic najít
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Abia » pátek 04. březen 2016, 12:08
Gábinko já tě chápu. Škola musí vzít v potaz každou PPP, nemůže si vybírat, tak jsem to pochopila já. Že se jim ve škole nechce nebo je to pro ně složitější, to je možné, ale nemůžou ti určovat, kam ty s dítětem půjdeš.

Já budu raději v PPP, se kterou škola pracuje, dochází do ní, znají se atd., protože se mi pak bude se školou líp jednat. Ale když vidím, že mi PPP v místě nijak nepomáhá a její rady jsou pro nás k ničemu, jdu k odborníkovi, který mi pomůže a škola to musí vzít, ať chce nebo ne.
Abia
Kecka
Kecka

1996 příspěvků
02. říjen 2008
Krásnolipsko