ADV TOP
ADV LEFT

Třeťák - strach ze školy?

Teď teprv jde do tuhého ... :)

Moderátor: Gedren

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » pátek 04. září 2015, 07:26
Ahoj,

ráda bych slyšela váš názor nebo zkušenosti.
Mám doma třeťáka (věk 8 let a 10 měsíců), který se celkem dobře učí, je šikovný, v kolektivu oblíbený, ale velmi citlivý a s diagnózou ADHD (porucha pozornosti s hyperaktivitou). Odmalička měl problémy s počuráváním, na noc měl plenku snad do 4 let. Občasné nehody se stávají pořád. Byli jsme na nefrologickém vyšetření, na UZ ledvin, močového měchýře, fyziologicky je v naprostém pořádku. Dostal k užívání Mictonetten, bere jej od konce června. Asi měsíc (červenec) o prázdninách byl klid, už jsme si mysleli, že je po všem. 2 týdny před začátkem školního roku se začal opět počurávat, nyní je to tak, že za posledních 13 dní měl 7 nehod. Ne že by si "krůpnul", prostě se pořádně počurá a ani ho to nevzbudí, spí v tom až do rána. Pití mu samozřejmě hlídáme, aby se navečer a večer už nenaléval. Nic platné. Dočetla jsem se, že to může mít spojitost i s tím, že se neumí pořádně vyprázdnit, tak jsem mu na pár dní nasadila šetrné projímadlo, ani to nepomohlo. Jen se poslední tři dny před začátkem školy několikrát pokakal do trenek (ale průjem neměl). A já jsem si vzpomněla, že loni to bylo taky tak, poslední týden před začátkem školního roku se začal pokakávat, zvládl to i 2-3x denně. Tak si říkám, jestli to všechno fakt nemá souvislost se školou. Neustále se ho různými oklikami vyptávám, jak se ve škole má, co kamarádi, jestli mu někdo neubližuje, co paní učitelka, vypadá spokojený, na nic si nestěžuje. Jen teda má problémy s tou svou hyperaktivitou, je nesoustředěný a nevydrží ve třídě sedět. První třídu celou proplakal, ačkoli se to školy moc těšil, tak třetí den začal plakat, že to není fér, že mu nikdo neřekl, že tam bude muset celou dobu sedět. Ve druhé třídě plakal už jen v pondělí, kdy měli odpolední vyučování (7 hodin s jednou volnou hodinou). Teď zatím nepláče a vypadá v pohodě.

Tak co s ním? :( Je v péči psycholožky, mám se na ni obrátit? Tak ráda bych mu pomohla, přišla na to, co se s ním děje, jestli to opravdu nemá souvislost se školou. Budu moc vděčná za vaše názory.

Děkuju, Inko PU
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Xsamotar » pátek 04. září 2015, 08:20
Určitě to se školou souviset může. Pokud už je v péči psycholožky, tak bych se určitě obrátila i na ni, pokud máš pocit, že to vezme vážně a nebude to zlehčovat (což by snad neměla).
Ale napadlo mě ještě zkusit třeba bachovky? Na nějaké celkové zklidnění? Určitě jdou umíchat i nějaké konkrétní. Zkus napsat do alernativní medicíny, třeba tam někdo něco poradí.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Pizulinda » pátek 04. září 2015, 08:26
ADHD děti ti mají ve škole těžký, sedět v klidu jim dá velkou námahu, kterou bohužel vůbec nikdo neocení (když chvíli vydržej, je to furt pro pedagoga málo), naopak jsou stále před ostatními napomínáni a nemají moc šanci zapadnout do kolektivu.
Mám stejně starýho syna se stejnou diagnozou a ač máme školu ještě relativně přístupnou, stejně je to neřešitelný problém.
Chápu učitelky, že je takový děti prudí a narušují výuku, ale chápu i ty děcka, který to nedělají primárně schválně. Naschvály jsou pak až důsledkem toho jejich nepřijetí takových, jací jsou.
Některý děti jsou splachovací a víc to neřeší, jiný tu nepohodu nedávají najevo, ale dusí to uvnitř (zřejmě náš syn) a jiné děti z toho mají trauma.

Neporadím, ale soucítím velmi.
Pizulinda
Drbna
Drbna

4401 příspěvků
28. leden 2010
Příspěvekod Inkognito » pátek 04. září 2015, 09:21
Já si myslím, že to určitě souvidí s tou šklou - máme doma něco velmi podobného, jen už mu bude 10. S pomočováním je to jako u vás a teĎ koncem prázdnin a začátkem školy se to výrazně zhoršilo - v noci se počůrá ob den ( a to mám ještě 5-ti leťáka, kterej se počurá tak 3krát to týdne -takže si někdy připadám jak pokojská neb povlíkání mi jde fakt dobře :D )
s tím pokakáváním to máme taky - jak je psych. nepohoda, tak se to snaží zadržovat a pak je to ve slipech
psycholog říká, že má prostě psychiku spojenou s vyměšováním a bude to tak napořád. Náš teda nemá žádnou diagnozu, ale je psychicky labilní, má nízkou intoleranci ohledně své osoby, problém s autoritama atd. atd....
Řešíme to homeopaticky - to se vždy po medikaci zrorší ty vyměšovací problémy, což je dobře, protože to značí, že na homeo reaguje správně. Pak na tyto problémy (ne to vyměšování, ale psychiku) nám dobře zabírají bachovky. Ne krizové, ale má speciálně namýchané na své vzteky a bere i tkáňovou sůl - Kali Phos.
Más strach, že u nás se to bude stupňovat, až přibudou povinnosti spojené se školou - to se bude kluk teprv hroutit. Jo a taky se do školy těší, je spokojenej - někdy má tedy porblémy se spolužáky, ale to jsou jenom epizody
raději inko kvůli klukovi M.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pátek 04. září 2015, 11:02
Inko M, tak to jsi mě moc nepotěšila :-? .

Díky za tipy na ty bachovky, zkusím se po tom popídit. Když tak zkusíme i nějakou konzultaci u homeopata, nebráním se ničemu.

Inko PU
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pátek 04. září 2015, 11:50
Inko PU - to je mi líto, ale jestli tě to potěší - tak v první, druhé a nazačátku ve třetí třídě jsem se z toho fakt hroutila (hlavně z těch problémů ve škole) - měla jsem žaludeční nervozu .... teď už jsem se uklidnila, přijala to (vždycky si říkám, že jsou mnohem horší problémy a nemoci) a beru to celkem v poho :)
S tou homeopatií je to celkem nadlouho, ale ty bachovky zabraly skoro okamžitě. Nidky bych nevěřila, že to takhle účinkuje. Pak nám došly a kluk měl málem důtku tř. učitele :( .
U mě je teď meta to, abyl mu to pomočování nezůstalo do dospělosti - prý tím trpí skoro 1% dospělých :( .
Taky se snažím z toho nedělat drama, převleču - kluk mi s tím pomáhá, vyperu a jede se dál.
Ale vím jak je to těžké... držte se :erik:
Inko M.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Linka » pátek 04. září 2015, 11:59
nemožnost dětí se vybít je fakt zásadní. Navíc si v tomto věku už uvědomují svoje odlišnosti, ale jim také přijde všechno normální a svoje rozpoložení mnohdy neumí ani popsat. Spojila bych se i s pedagogem (pokud je tedy dostatečně vstřícný) a snažila bych se zjistit, jak zvládá školní zátěž přímo ve škole a pak následně bych to probrala s psycholožkou. Tyto dvě konzultace, náhledy na jeho svět by pro mne byly dost zásadní.
Linka
Howgh
Howgh

7072 příspěvků
21. září 2006
MB
Příspěvekod Inkognito » pátek 04. září 2015, 12:25
My jsme s jeho učitelkou vycházeli skvěle, byla s ní dobrá domluva, fakt jsme byli spokojeni. Bohužel teď mají učitelku novou, ani nevím, jaká je a nevím, jak moc se s ní půjde domluvit. Takže to bude zase všechno od začátku. Vím, že se často stávalo, že se zatvrdil, jakmile zaznamenal nějaký neúspěch, byl konec světa a odmítal komunikovat. Paní učitelka ho v takovém případě nechala, až ho to přejde, vždycky sama říkala, že s ním nemá vůbec žádný problém, že si na jeho vrtochy zvykla a že si s ním vždycky nějak poradí. Jenže už je pryč :/

Inko M, taky z toho nedělám drama, ví, že za to nemůže, že to jeho tělo prostě nedokáže zvládnout jako u ostatních, tak to tak bere. Převlékneme a život jde dál.
Jinak žaludeční nervózou teď momentálně trpím já, protože kromě syna mám doma ještě autíka, kterého jsem vypravila do 1.třídy. A to je teprve mazec :/ Jooo děti se nám vyloženě povedly :D

Inko PU
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Jankap » pátek 04. září 2015, 21:05
Inkognito píše:... S tou homeopatií je to celkem nadlouho, ale ty bachovky zabraly skoro okamžitě. Nidky bych nevěřila, že to takhle účinkuje. Pak nám došly a kluk měl málem důtku tř. učitele :( .
...
Inko M.

Inko M,
u někoho pomočování zmizí během měsíce po podání homeo léku, u někoho až po delší léčbě, protože nejdřív se musí odstranit závažnější problémy než počurávání. Prostě záleží na tom, jaké všechny problémy konkrétní pacient má.

Ale hlavním cílem homeopatie je odstranit vždycky ten nejzávažnější problém natrvalo.
Není cílem brát homeo léky dlouhodobě (a když vysadím, je problém zpátky). To by nebylo léčení, ale vytváření závislosti na lécích. Léčení je, když zbavím pacienta potíží, aniž by musel brát léky.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Inkognito » pondělí 07. září 2015, 05:49
Jankap - já už jsem jednou s tebou problém homeo a pomočování řešila :D chodili jsme od pěti let kvůli pomočování na homeo - dostal asi 3 léky - nastalo kolem 7 roku zlepšení - skoro vymizení problému - tak jsme léčbu ukončili - postupem se vše vrátilo zpátky - pak jsme jeli kolečko na nefrologii včetně léků - zase nic nezabralo. Letos na jaře vygradovali problémy s chováním a učením ve škole, tak jsme vyhledali jinou homeopatku - takže ta druhá léčba je od jara a primárně řešíme tu psychiku - a douáfám, že to pomočování se tím vyřeší snad taky a pravda je , že se to při homeo léčbě podstatně zhoršilo .... teĎ na podzim náš čeká další - nejsilnější lék (nejsem odborník, tak to snad píšu správně) 200vý lék
jinak moc děkuju, že ses na to ozvala - každá informace je pro mě přínosem :erik:
Inko M.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Jankap » pondělí 07. září 2015, 10:41
Inkognito píše:Jankap - já už jsem jednou s tebou problém homeo a pomočování řešila :D chodili jsme od pěti let kvůli pomočování na homeo - dostal asi 3 léky - nastalo kolem 7 roku zlepšení - skoro vymizení problému - tak jsme léčbu ukončili - postupem se vše vrátilo zpátky - pak jsme jeli kolečko na nefrologii včetně léků - zase nic nezabralo. Letos na jaře vygradovali problémy s chováním a učením ve škole, tak jsme vyhledali jinou homeopatku - takže ta druhá léčba je od jara a primárně řešíme tu psychiku - a douáfám, že to pomočování se tím vyřeší snad taky a pravda je , že se to při homeo léčbě podstatně zhoršilo .... teĎ na podzim náš čeká další - nejsilnější lék (nejsem odborník, tak to snad píšu správně) 200vý lék
jinak moc děkuju, že ses na to ozvala - každá informace je pro mě přínosem :erik:
Inko M.

Vypadá to rozumně - skutečně je potřeba stanovit priority, určit, CO je z hlediska organismu nejdůležitější a na to zaměřit léčbu. Pokud by nemocný měl psychické problémy a léčba se zaměřila na počurávání, tak by to nebylo léčení, ale potlačení. Takový lék by totiž způsobil zhoršení psychiky za cenu zlepšení pomočování a to by bylo hodně špatně.
Pokud se zlepšila psychika za cenu zhoršení počurávání, tak vytrvej. Vždycky ale hledej objektivní důkazy o zlepšení, dva měsíce od léku by mělo být vždy zlepšení dobře patrné.

Je dobré vědět, že 200 není ani zdaleka nejsilnější. Obvyklá řada je tato:
Od nejslabší 5ch, 9ch, 15ch, 30ch, 200ch, 1M (= 1000CH), 10M, 50M, až do nejsinější CM.

Ještě bych dodala, že kombinovat dva různé druhy léčby (homeo a bachovky) nebývá rozumné. Může to zakrýt fakt, že homeo lék by podaný špatně a zlepšení bylo dosaženo pomocí bachovek. Je nutné získat fakt jistotu, že podaný homeo lék je dobrý. Když totiž podám špatný lék jednou, tak se většinou nic moc nestane, organismus se s tím dokáže vyrovnat. Když ho ale opakuju, případně ve vyšší potenci (síle), může způsobit velký problém.
Tím nehodnotím konkrétně vaší léčbu, jen upozorňuju na časté chyby.

Přeju brzké zlepšení na všech frontách!
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Inkognito » pondělí 07. září 2015, 10:58
Jankap - dík za reakci - zajímá mě to s těma bachovkama - my řešíme vztekání, urážení se směrem k učitelům a nasledné nepracování v hodině, nízkou intoleranci ke své osobě - s tím spojené problémy se šikanou, pocity křivdy - a pokud by se jeho problémy (vlivem homeo) ještě zhoršily, tak by snad ani nemohl chodit do školy a to se právě upravilo těma bachovkama. Nemůže ta homeopatka poznat, že dala dobrý lék i z toho, že se vrátily ty problémy s počuráváním , zadržováním stolice, noční můry a tak? Nevím jestli to tady můžu napsat, ale chodíme k p. Janíkové, kterou mi doporučil někdo odsud, ale nemůžu to dohledat :(
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Jankap » pondělí 07. září 2015, 15:54
Inkognito píše:Jankap - dík za reakci - zajímá mě to s těma bachovkama - my řešíme vztekání, urážení se směrem k učitelům a nasledné nepracování v hodině, nízkou intoleranci ke své osobě - s tím spojené problémy se šikanou, pocity křivdy - a pokud by se jeho problémy (vlivem homeo) ještě zhoršily, tak by snad ani nemohl chodit do školy a to se právě upravilo těma bachovkama. Nemůže ta homeopatka poznat, že dala dobrý lék i z toho, že se vrátily ty problémy s počuráváním , zadržováním stolice, noční můry a tak? Nevím jestli to tady můžu napsat, ale chodíme k p. Janíkové, kterou mi doporučil někdo odsud, ale nemůžu to dohledat :(

Pani Janíkovou hodnotit nemůžu. Homeopatie, i klasická homeopatie má různé směry, ona patří k jinému, což znamená, že na mnoho věcí budeme mít jiný názor. A obě budeme tvrdit, že právě takhle nám to funguje :) . Co ti tu píšu, reprezentuje názor vithoulkasovská homeopatie.

"pokud by se jeho problémy (vlivem homeo) ještě zhoršily, tak by snad ani nemohl chodit do školy"
Chápu. Ale zhoršení není samoúčelná věc. Je to období, kdy lék stimuluje organismus, nutí ho, aby reagoval. Existuje několik různých typů reakce na lék. Důrazně upozorňuju, že se bavíme o léčbě dlouhodobých, chronických problémů. NEbavíme se o akutních nemocech.

(1) Žádné zhoršení, okamžité zlepšení
Tak to je špatné. To zlepšení nevydrží dlouho (nejdelší jsem viděla 6 týdnů), na další podání léku už organismus nereaguje tak dobře, nebo nereaguje vůbec.
Nebo se zjistí, že léčený problém (A) se zlepšil nebo zmizel, ale zároveň se objevil nový problém (B), který je mnohem závažnější než býval problém A. To znamená zhoršení celkového stavu.

(2) Žádné zhoršení, žádné zlepšení
Lék je úplně mimo.

(2) Zhoršení, stav zůstává horší
Špatný lék.

(3) Zhoršení, návrat do původního stavu
Nemocný je na lék citlivý, ale lék je špatný.

(4) Zhoršení, zlepšení
Jediná správná reakce. Zlepšování může být rychlejší nebo pomalejší, zhoršení bude různě dlouhé.

U dětí s poruchami chování, ADD, ADHD, autismem a dalšími nemocemi zasahujícími přemýšlení, paměť, soustředění je zhoršení bohužel vždy dlouhé a výživné. Pomáhá dobrá komunikace se školou, výhodou je pochopení učitelky, pokud vidí, že rodiče se snaží o určitou léčbu. I tak je to těžké.

Pokud vím, že nedošlo k žádnému zhoršení, tak mám během 14 dní jasno, že lék nebyl dobrý a můžu předepsat znovu a lépe. Pokud nevím, zda ke zhoršení došlo, musím čekat a tím ztratím zhruba měsíc a půl.

"a pokud by se jeho problémy (vlivem homeo) ještě zhoršily, tak by snad ani nemohl chodit do školy a to se právě upravilo těma bachovkama"
Vem si, že dojde ke zlepšení. CO zlepšení způsobilo? Bachovky nebo homeo nebo obojí? Nelze říct.
Vysadím bachovky, vše se vrátí do původního stavu. CO bylo blbě, homeo nebo bachovky nebo obojí? Nelze říct.
Prostě pokud použiju více metod najednou, nevím, co jak působilo, případ lze velmi těžko vyhodnotit.

"Nemůže ta homeopatka poznat, že dala dobrý lék i z toho, že se vrátily ty problémy s počuráváním , zadržováním stolice, noční můry a tak?"
Vrací se problémy, které byly předtím nevhodnou léčbou potlačené. Ne vyléčené, ale potlačené.
Obecně by to mělo být tak, že nemocný vymění vztekání a pocit křivdy za problémy ve fyzické rovině. Na dobře léčeném dítěti dva měsíce po léku vidíme, že dokáže být nad věcí, přestalo být nezdravě vztahovačné..., je prostě víc v pohodě, šťastnější. I když se počurává víc.

(Odlišná situace je, pokud dám dobrý lék, ten problémy vyléčí, ale pak něco působení léku zastaví a ty problémy se vrátí. Tomu se říká relaps. Homeopat posoudí, zda jde už o celkový relaps, pokud ano, zopakuje lék a pacient je znovu v pohodě. Působení léku se obnoví.)
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Inkognito » úterý 08. září 2015, 06:24
Jankap -ty jsi zlatá - děkuji za vyčerpávající vysvětlení :erik:
Já samozřejmě nechci, abys hodnotila p. Janíkovou - to by mě nenapadlo. U nás zhoršení proběhlo ( i když utlumené bachovkama) a zlepšení po asi 3 měsicích taky - ale je to zkreslené tím, že byl konec školního roku a prázdniny - a my ty problémy máme výlučně ve škole. TAky jsme byli v seberozvojové skupince při PPP, chodíme s psychologovi, ve škole chodí ke školní psycholožce a do kroužku, kde se učí zvládat emoce, také s učitelem jsme měli schůzky , kde se nastavily určitá pravidla - těch faktorů bylo od jara spoustu a člověk se těžko orientuje v tom, co z toho zabralo. Taky se uvidí až se zase rozjede školní rok.....
S léčbou budem pokračovat a na to s těma bachovkama se jí zeptám......
Inko M.
a původnímu inku se omlouvám za zaplevelení, ale třeba to může být i jim k užitku
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Jankap » úterý 08. září 2015, 10:25
Inkognito píše:... na to s těma bachovkama se jí zeptám......

Nemá smysl se ptát. Je to prostě jiný směr, nejsme v myšlení kompatibilní, jestli chápeš, co tím chci říct.

Přeju úspěšnou léčbu.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006