ADV TOP
ADV LEFT

Odber stolice- do lednicky?

Teď teprv jde do tuhého ... :)

Moderátor: Gedren

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » středa 13. leden 2016, 21:24
U dcery je podezreni na roupy, mame odebrat vzorky ze tri stolic. U doktorky s ni byl manzel a pry nerikala nic o lednicce. Ale na netu jsem nasla, ze dat do lednice.
A jak dlouho mohou byt odbery stare? Dcera kaka pravidelne ve skole, takze muzeme byt uspesni jen o vikendu :-?
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Mys_mys » středa 13. leden 2016, 21:39
Neni mi to moc jasne, proc delat takove veci.

Nestacilo by o vikendu stolici prohlednou? Pokud jsou roupy, jsou videt.
Co jsem resila roupy u deti, stacilo rici doktorovi a ten predepsal lek, bez vzorku.

Mozna vyzkouset po netu pohledat veci proti roupu? Urcite se uvadi, ze pomaha cesnek.
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Santhe » středa 13. leden 2016, 21:44
Nasla jsem : Hned ráno se dítěti nalepí na kůži u konečníku průhledná lepící páska. Na tuto pásku se nalepí drobné vajíčka. Páska se potom přilepí na podložné sklíčko, které se poté prohlédne pod mikroskopem.
Santhe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

8202 příspěvků
24. únor 2008
praha - východ
Příspěvekod Inkognito » středa 13. leden 2016, 21:45
Na pohled neni ve stolici nic videt, ani na zadecku. Doktorka usuzovala zatim z toho, ze ji svedi i pipka, nejenom zadek, coz pry u roupu byva nejcasteji.
Pasku se sklickem mame taky.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Baboon » středa 13. leden 2016, 22:16
Já jsem odebírala holčičce vzorky kvůli něčemu jinýmu a pokud se dobře pamatuju, měla jsem zadáno uchovávat v lednici.

Mimochodem - pomohlo to, ve vzorcích nic nebylo a jí se stolice upravila ;-)
Baboon
Howgh
Howgh

5511 příspěvků
08. říjen 2006
Plzeň
Příspěvekod Zeravka » středa 13. leden 2016, 22:18
Nedávno jsem byla u svého dr. kvůli brutální angíně a zrovna jsem si nechala pro děti napsat Vermox a bez problémů.Asi bych na to neměla nervy odebírat dětem vzorky. :oops:
Zeravka
Žvatlalka
Žvatlalka

160 příspěvků
11. srpen 2013
Příspěvekod E-liska » středa 13. leden 2016, 22:21
Pokud by šlo o roupy, tak svědění bývá nejhorší v noci, kdy samice jsou nejaktivnější a lezou do oblasti řitního otvoru naklást vajíčka. U dívek roupi vycestovávají klást vajíčka i směrem k pochvě. Pokud ji v noci budí svědění, můžeš se zkusit podívat, roupi jsou ve chvíli, kdy kladou vajíčka, normálně i vidět.
S odběrem stolice bych se osobně asi nepatlala (Zvlášť když píšeš, že chodí ve škole a tak je to problematičtější)... Udělala bych opakovaně ten odběr na pásku, což se používá zcela běžně jako dostačující metoda.
Pokud budeš přecijen odebírat, tak podle mě logický důvod k nutnému umístění do lednice není. Roupi tam prostě buď jsou, nebo nejsou, budou tam vidět, i když zdechnou. Přesto bych to tak nějak pro formu asi do lednice dala, pokud bych skladovala víc než 24 hodin.

Zcela vyřadit na nějakou dobu sladkosti a sladké, roupům cukr prospívá. Ráno umýt zadeček i pipku - odstranit vajíčka. A nezapomenout odčervit opakovaně.
Pokud by s tím byly nadále problémy, tak skvěle zabírá zeměžluč, ta roupy odradí spolehlivě nafurt ;-)
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Inkognito » středa 13. leden 2016, 22:39
Diky, holky.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Zeravka » čtvrtek 14. leden 2016, 12:30
E-liska píše:Pokud by šlo o roupy, tak svědění bývá nejhorší v noci, kdy samice jsou nejaktivnější a lezou do oblasti řitního otvoru naklást vajíčka. U dívek roupi vycestovávají klást vajíčka i směrem k pochvě. Pokud ji v noci budí svědění, můžeš se zkusit podívat, roupi jsou ve chvíli, kdy kladou vajíčka, normálně i vidět.
S odběrem stolice bych se osobně asi nepatlala (Zvlášť když píšeš, že chodí ve škole a tak je to problematičtější)... Udělala bych opakovaně ten odběr na pásku, což se používá zcela běžně jako dostačující metoda.
Pokud budeš přecijen odebírat, tak podle mě logický důvod k nutnému umístění do lednice není. Roupi tam prostě buď jsou, nebo nejsou, budou tam vidět, i když zdechnou. Přesto bych to tak nějak pro formu asi do lednice dala, pokud bych skladovala víc než 24 hodin.

Zcela vyřadit na nějakou dobu sladkosti a sladké, roupům cukr prospívá. Ráno umýt zadeček i pipku - odstranit vajíčka. A nezapomenout odčervit opakovaně.
Pokud by s tím byly nadále problémy, tak skvěle zabírá zeměžluč, ta roupy odradí spolehlivě nafurt ;-)

Elisko prosím v jaké formě se užívá ta zeměžluč prosím,kdybychom ještě potřebovali.Děkuji.A můžou se roupi projevovat i svěděním přes den?Právě i po přeléčení Vermoxem přetrvává. :(
Zeravka
Žvatlalka
Žvatlalka

160 příspěvků
11. srpen 2013
Příspěvekod Katchen » čtvrtek 14. leden 2016, 12:48
Přímo k tématu nic, ale k těm testům na lepivé papírky: taky jsme měli podezření na roupy. Lepítko mezi půlky jsme lepili, ale nic se nenašlo. Když se svědění vrátilo, tak už nám MUDr. napsala Vermox rovnou se slovy, že se na těch papírcích stejně málokdy něco najde a že to není moc průkazné. Nehledě na to, že výsledky jsou až za týden, což je tedy do rubriky nechápu. Byla jsem fakt ráda, protože představa, že se svědivými zadky čekáme týden na výsledky, mě dost vyděsila.

Nevím, jestli zabral vermox nebo placebo u všech zúčastněných, ale od té doby je klid.
Katchen
Howgh
Howgh

5232 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod E-liska » čtvrtek 14. leden 2016, 13:06
Zeravka píše:Elisko prosím v jaké formě se užívá ta zeměžluč prosím,kdybychom ještě potřebovali.Děkuji.A můžou se roupi projevovat i svěděním přes den?Právě i po přeléčení Vermoxem přetrvává. :(

Já v dětství užívala odvar a to byl teda masakr toho do sebe ten čtvrtlitr pravidelně lít. Ale to utrpení se fakt vyplatilo - pak opravdu mohla mít roupy klidně celá školka a já nic ;-)
Dneska se dá ale sehnat i ve formě tobolek (uvnitř je normálně sušená bylina, případně by se to dalo i doma vyrobit - ty prázdné tobolky se dají koupit), pokud je dítě schopné polykat.
Pokud tobolku nespolkne, tak se ještě dělá tinktura - hnusný to asi bude taky, ale stačí toho mnohem menší množství.
Jestli jsou tobolky či tinktura stejně účinné jako odvar zkušenost nemám, ale myslím si, že by v tom rozdíl být neměl.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Zeravka » čtvrtek 14. leden 2016, 16:39
Děkuji E-lisko moc,děti jsou schopné polykat skoro cokoli,tak ty tobolky jsou dobrý nápad,s čajem by to bylo horší.
Zeravka
Žvatlalka
Žvatlalka

160 příspěvků
11. srpen 2013