ADV TOP
ADV LEFT

Bez vědomí rodičů přinutili 10leté dítě...

Teď teprv jde do tuhého ... :)

Moderátor: Gedren

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Linka » úterý 28. červen 2016, 18:09
Celá situace mi není tak zcela jasná. Jde o to v jaké fázi šikany se daná třída nachází.Podle toho s ní pracovat buď jde a nebo je nejlepší ji rozprášit. Nic mezi tím nefunguje. Existují programy i odborníci, kteří problémům rozumí, já bych se po svých zkušenostech obracela jako profesionál na SVP, kde pracují mimo učitele s celým kolektivem. Tam, kde je taková pomoc daleko, pak psychologa z PPP.

Pokud správně rozumím situaci a jde o to, že každou chvíli někdo s někým nemluví, ale celá situace nese známky šikanování, pak - vyvolat zápis s konkrétním návrhem řešení, informovat se, zda třída dostala nějakou odbornou pomoc - učitel, třídní či metodik nemusí stačit.
Pokud se nebude nic dít, za sebe jako za člověka říkám: upalujte pryč i za cenu dalších strastí. Protože poznamenaná dětská duše je nafurt. A věř mi, že vím, o čem mluvím.
Linka
Howgh
Howgh

7072 příspěvků
21. září 2006
MB
Příspěvekod Betula » úterý 28. červen 2016, 20:08
Ahoj Zuziky, opravdu čteme stejnou diskuzi?
Vůbec nechápu, jak jsi z dítěte zakladatelky udělala "problémové" dítě.
Když si někdo založí diskuzi a chce znát názor ostatních, tak ho vlastně obviňuješ ze lži a překrucuješ uvedená fakta. Nebo reaguješ jen na první příspěvek a ostatní od zakladatelky už si nečetla?

Jinak pokud se řeší šikana a podepisují se takové smlouvy, očekávala bych, že o tom budou rodiče dopředu informováni a bude jim vysvětleno o co jde, a co od toho škola očekává.

Zuziky píše:celkem by me zajimalo, jak vypadal ten zminovany natlak.... pamatuju si tady diskuzi, kde zakladatelka se vehementne zastavala ditete, jak ho NUTILI cosi priznat, vyhrozovali malem kriminalem a po navsteve skoly bylo najednou ticho po pesine....takze kdo vi, jak to bylo, ze.... to za prve...
za dtuhe, pokud se toto musi resit v cervnu, je jasne, ze je to pruser jak mraky...takze bych pismenka B,C,D,E a ja-nevim-jake-jeste nevidela jako chudacky nevinatka sikanovana tim osklivy, zlomyslnym Ackem...zvlast pokud byli tito nevinni oznaceni zbytkem tridy jako problemovi....spis bych to videla jako provokatery, kteri provokuji Acko...a ted to vygradovalo necim velkym, takze vedeni skoly pristoupilo k tomuto....

a za treti....ano, je divne, ze vedeni musi deti nutit podepisovat papir o tom, ze slibuji, ze se budou chovat slusne.... za nas tohle byl totiz standard....a kdo se slusne nechoval, dostal par facek a byl klid...mnoha detem by to neuskodilo ani dnes.....

a za ctvrte, velmi me bavi predstava, jak nabehne do skoly rozlicena matka problemoveho ditete a vztekle pred reditelem rozskube nejaky papir a rve, ze si nemuzou dovolit jejiho milacka nutit cokoliv podepsat, natoz- nedej boze- aby slibil, ze se bude chovat slusne....

ocividne prazdniny potrebuje vic lidi nez jen ucitele :palma:

a za pate, pokud je skola vnimana jako takto "problematicka", pak je potreba skolu zmenit, ne ventilovat pred ditetem, jak tam jsou vsichni uplne blbi...jak se pak asi bude dite chovat, ze ? :palma:
Betula
Kecka
Kecka

1588 příspěvků
29. září 2006
ČR
Příspěvekod Inkognito » úterý 28. červen 2016, 21:28
Elsa píše:
Leukoplast002 píše:No, seděla jsem si dlouho na prstech, nejhorší na celém školství jsou prostě rodiče :palma: . To je strašný, jak se na maloměstě od mého mládí vůbec nic nezměnilo :-Z

Jako v čem je problém? Že se matce dítěte nezdá, když se má dítě písemně zavázat, že se bude kamarádit se spolužačkou, která ho šikanuje? To bych se asi taky docela naštvala, zvlášť pokud se to doteď neřešilo vůbec...
Pokud to dobře chápu, zakladatelka se vůbec nebrání skutečně systémovému řešení, ale tohle zavání nějakou hurá akcí, pokud ne dokonce nátlakem (ze strany rodičů údajně šikanující dívky)...

to je výstižný název!

mluvila jsem s učitelkou a ředitelem, pohovor v klidu, jako vždy. Mám pocit marnosti, už to znám, jak ředitel přitaká, odkýve.... a pak neřeší.
učitelka to vidí jinak, já jinak.... jen jsme se shodli, že přes prázdniny se to může změnit, děti se mění, že? Takže tak. V hlavě mám prázdno... nechávám to uležet. r
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » úterý 28. červen 2016, 21:45
Betula píše:Ahoj Zuziky, opravdu čteme stejnou diskuzi?
Vůbec nechápu, jak jsi z dítěte zakladatelky udělala "problémové" dítě.
Když si někdo založí diskuzi a chce znát názor ostatních, tak ho vlastně obviňuješ ze lži a překrucuješ uvedená fakta. Nebo reaguješ jen na první příspěvek a ostatní od zakladatelky už si nečetla?

Jinak pokud se řeší šikana a podepisují se takové smlouvy, očekávala bych, že o tom budou rodiče dopředu informováni a bude jim vysvětleno o co jde, a co od toho škola očekává.

asi tak. podle mě nezvolili dobrý postup, chci být informována dopředu, v tomto případě nešlo o život, mohlo se to probrat. Když se začali ozývat první rodiče (když jim to dítka začala smskovat), tak narychlo zavolali těm, co to podle nich ještě nevěděli, jako že je informují. :roll:
ono se tam toho událo víc nestandardního, něco zpětně ředitel sám uznal, něco snad ještě ani neví :palma: protože se o dění ve škola až tak nezajímá, nebo ho spíš učitelé (někteří) neseznamují se vším. r
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » úterý 28. červen 2016, 21:48
Linka píše:Celá situace mi není tak zcela jasná. Jde o to v jaké fázi šikany se daná třída nachází.Podle toho s ní pracovat buď jde a nebo je nejlepší ji rozprášit. Nic mezi tím nefunguje. Existují programy i odborníci, kteří problémům rozumí, já bych se po svých zkušenostech obracela jako profesionál na SVP, kde pracují mimo učitele s celým kolektivem. Tam, kde je taková pomoc daleko, pak psychologa z PPP.

Pokud správně rozumím situaci a jde o to, že každou chvíli někdo s někým nemluví, ale celá situace nese známky šikanování, pak - vyvolat zápis s konkrétním návrhem řešení, informovat se, zda třída dostala nějakou odbornou pomoc - učitel, třídní či metodik nemusí stačit.
Pokud se nebude nic dít, za sebe jako za člověka říkám: upalujte pryč i za cenu dalších strastí. Protože poznamenaná dětská duše je nafurt. A věř mi, že vím, o čem mluvím.

ta situace je podle mě řešitelná, jen s jinou učitelkou, příp. jiným vedením a rodiči. hledám jinou školu. a hledám odvahu k tomu zásadnímu kroku to změnit. není to jednoduché. r
Inkognito Inkognito