ADV TOP
ADV LEFT

lyžařský výcvik

Teď teprv jde do tuhého ... :)

Moderátor: Gedren

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Katchen » čtvrtek 03. listopad 2016, 14:09
Wingec píše:tak já sem patřila zrovna k těm blbům, co byli v posledním družstvu a učili se celej týden v kopci obracet :D
bylo nás tam dost, a jedině díky lyžáku v sedmé třídě a na gymplu jsme se naučila aspoň plužit a strašně se mi to líbilo
takže když mě muž postavil na dětskou sjezdovku v pětatřiceti, tak jsem měla vyhráno ( u nás doma se niky nelyžovalo) , zbytek mě doučil, jsem za to hrozně ráda
já bych neházela flintu do žita

To je hezký! Hotovej doják. :)
http://rezni.cz/denik.php

Tonda 11/2010
Hanička 06/2012
Olinka 04/2015
Katchen
Howgh
Howgh

5232 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Jankap » čtvrtek 03. listopad 2016, 14:42
Marcella píše:Děkuji za povzbuzení, ale myslím, že si to prostě nastavil tak, že lyžovat nechce a nebude.

Nenutila bych ho. Určitě budou i další, co nepojedou.
Jen kdyby škola nutila, někdo tam byl nerozumný, tak onemocnět. Ale přeju, ať se to dá vyřešit bez nemoci.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Peggy » čtvrtek 03. listopad 2016, 14:58
Inkognito píše:S dovolením se svezu, neb zase moje traumátko: počítá se v dnešní době na lyžácích s nelyžaři, tedy s dětmi, co na tom v životě nestály, protože je k tomu doma nevedeme, neb to sami neprovozujeme, ale zkusit to chtějí?
Díky

inko, co ho na lyžáku radši poslali šlapat svah ;)

To je otázka. My jsme taky nelyžovací rodina, ale starší holka byla už ve školce na lyžáku.
Právě, aby si to vyzkoušela. Mladší chci letos poslat taky. Ve školce s tím počítají, že většina dětí to umět nebude. U starších dětí nevím. Lucka občas jede s příměstským táborem. Příští rok bude v sekundě a jejich gympl jezdí do Alp, tak už se těším na tu částku :-? . Nechápu, proč nemůžou jet do Čech. Vybavení nekupujem, ale půjčujeme.
Peggy
Drbna
Drbna

4373 příspěvků
13. únor 2008
Praha
Příspěvekod Peggy » čtvrtek 03. listopad 2016, 14:59
Madlad píše:Pokud vím, tak záleží na škole. Dcera kamarádky byla loni se školou na lyžáku v Rakousku. "Naše" škola jezdí, pokud vím, tady kousek do Jizerek.

Můžu se zeptat, kolik to asi stálo ? Abych příští rok neomdlela.
Peggy
Drbna
Drbna

4373 příspěvků
13. únor 2008
Praha
Příspěvekod Jankap » čtvrtek 03. listopad 2016, 15:17
[quote="Betyna"... dnes jsme v širokém okolí jediní, jejichž dítko lyže ani nezkusilo. Ale já pořád tvrdím, že máme divné známé. :-) ...[/quote]
Máte fakt divné známé :-) U syna ve třídě byly minimálně dvě děti, co na lyžích v životě nestály. Počítalo se s tím, pokud vím, tak se i jim lyžák líbil.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Jankap » čtvrtek 03. listopad 2016, 15:20
Peggy píše:... Nechápu, proč nemůžou jet do Čech. ...

Naši jeli do Rakouska hned za hranice. Bydleli v Čechách, lyžili v Rakousích.
Kdyby mi šlo o Čechy, tak bych se hlasitě ozývala. Zažitá praxe se přece může změnit, tak bych se o změnu snažila.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Carsa » čtvrtek 03. listopad 2016, 15:25
Hele a nechcete ty děti přeci jenom poslat? Já jsem z rodiny, kde se nelyžovalo. Na lyžácích jsem sice byla, ovšem vždycky na běžkách. Na sjezdovku jsem se postavila poprvé v 30 letech, kdy mě to učil můj muž. Jako naučila jsem se to, nebojím se, sjedu všechno. Ale nikdy nebudu jezdit tak dobře jako moje děti, které se to naučily ve čtyřech letech. A mrzí mě, že se třeba s nimi nikdy nevydám na freeride, protože to prostě nedokážu a zuby nehty se držím sjezdovky. Určité věci se prostě v dospělosti dohání strašně těžko....
Carsa
Howgh
Howgh

5381 příspěvků
21. září 2006
Matička naše stověžatá
Příspěvekod Katkan » čtvrtek 03. listopad 2016, 17:35
Ahoj,

pokud dítě na lyžák chce, tak super, počítá se i se začátečníky. Já v sedmičce na lyžáku neuměla taky vůbec, naučila jsem se plužit hned první den a na konci lyžáku jsem byla ve druhém družstvu na velké sjezdovce. I když poma byla fakt výzva :D . A pořádně lyžovat jsem se naučila až s dětma :)

Ale pokud na lyžák dítě nechce protože nesnáší zimu nebo zimní sporty, tak bych nenutila. Ale nedávala bych nemoc. Prostě domluvit ve škole, že se bude účastnit výuky v nižším/vyšším ročníku. Ale já jsem v tomhle směru dost striktní a podvody typu nemoc nebo papír aby nemusel cvičit, nesnáším. To dítěti do života moc dobrej příklad nedá. Vše se dá domluvit.

Jinak někdo se tu ptal na SNB - tak záleží na dané škole. U nás na gymplu tělocvikář zakázal, že jde o lyžařský výcvik, takže lyže.Některé děti kvůli tomu nechtějí jet. Na základce ředitel řekl že si dítě může vybrat, ale že učitelé budou pouze na lyžích a nemůžou tak zajistit instruktora na SNB. Syn bude mít lyže, ač umí oboje.

Katka
Katkan
Klábosilka
Klábosilka

450 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Zuza77 » pátek 04. listopad 2016, 10:13
A ja pripominam, ze kdyt se chce, tak moc dobre funguje BC pujcovna :-)
A timto zdravim Lydushi, se kterou jsme si dve sezony vymenovaly vybaveni, aby prckum sedlo.

Odesláno z mého GT-I9301I pomocí Tapatalk
Zuza77
Howgh
Howgh

12759 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Carsa » pátek 04. listopad 2016, 10:22
Zuza77 píše:A ja pripominam, ze kdyt se chce, tak moc dobre funguje BC pujcovna :-)
A timto zdravim Lydushi, se kterou jsme si dve sezony vymenovaly vybaveni, aby prckum sedlo.

Odesláno z mého GT-I9301I pomocí Tapatalk

Ne to navážu. Máme kompletní vybavení na lyže pro děti - 11, 8, 6 let. Potřebovat budeme o Vánočních prázdninách a pak pražských prvních jarňákách. Jindy můžeme zapůjčit.
Carsa
Howgh
Howgh

5381 příspěvků
21. září 2006
Matička naše stověžatá
Příspěvekod Madlad » pátek 04. listopad 2016, 10:28
Peggy píše:
Madlad píše:Pokud vím, tak záleží na škole. Dcera kamarádky byla loni se školou na lyžáku v Rakousku. "Naše" škola jezdí, pokud vím, tady kousek do Jizerek.

Můžu se zeptat, kolik to asi stálo ? Abych příští rok neomdlela.

Tak to netuším, neptala jsem se. Nás čeká lyžák cca až za 4 roky...
Madlad
Klábosilka
Klábosilka

519 příspěvků
23. říjen 2007
Příspěvekod Flyingfrog » pátek 04. listopad 2016, 12:00
Marcello: Jdu podpořit syna.:-) Lyžování nechápu a nikdo mě na to nedostane. Čili jeho odpor chápu.

Tedy v té sedmé třídě jsem jela, nikdo se mi nesmál, ale taky je fakt, že lyžujících bylo málo. Teď v době, kdy se cpou na lyže děti od chvíle, co stojí, bych asi nejela.
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3278 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Letadlo » pátek 04. listopad 2016, 12:48
Ahoj,

záleží na dítku, asi bych ho nenutila, ale zase zkusit něco nového není vůbec špatné.

Co se týká SNB, tak záleží na škole. U dcery na gymplu chtěli běžky a pak bylo na nich, zda SNB nebo lyže. Dceru jsem hecovala, ať vezme lyže i SNB, chtěla jen SNB. Měli jednoho učitele pro SNB a celé družstvo.

Jana
Letadlo
Žvatlalka
Žvatlalka

213 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Macidlo » pátek 04. listopad 2016, 16:58
Hele a nechcete ty děti přeci jenom poslat? Já jsem z rodiny, kde se nelyžovalo. Na lyžácích jsem sice byla, ovšem vždycky na běžkách. Na sjezdovku jsem se postavila poprvé v 30 letech, kdy mě to učil můj muž. Jako naučila jsem se to, nebojím se, sjedu všechno. Ale nikdy nebudu jezdit tak dobře jako moje děti, které se to naučily ve čtyřech letech. A mrzí mě, že se třeba s nimi nikdy nevydám na freeride, protože to prostě nedokážu a zuby nehty se držím sjezdovky. Určité věci se prostě v dospělosti dohání strašně těžko....

Hustý, jako bych to psala já, nemlich stejně.
Na lyžáku jsem byla, totální střevo, ve třetím družstvu, s vypůjčeným vybavením, kosa mi byla, nohy mi mrzly, nesnášela jsem to, přesto na lyžák vzpomínám jako na parádní akcičku, byla sranda, spousta zážitků... Takže já bych dítě určitě poslala, už jen kvůli tomu, aby nevypadl z kolektivu, dle mého jedna z mála akcí ZŠ, na kterou se zpětně (a dlouho) vzpomíná...
M.
Macidlo
Žvatlalka
Žvatlalka

246 příspěvků
22. červen 2008