ADV TOP
ADV LEFT

Domácí vzdělání

Teď teprv jde do tuhého ... :)

Moderátor: Gedren

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ajinav » neděle 18. únor 2018, 09:07
Ahoj,
vyučujete někdo děti doma? Hodně o tom přemýšlím, ale chodí už do 4 tř. a trochu se bojím uživa vyšších ročníků, jak bych to zvládala vysvětlit. Zajímalo by mě také, zda děti které se učí doma, jsou hodnocené i za hudební výchovu, výtvarnou výchovu¨a tělocvik. A jak často se chodí na přezkoušení? Je tu někdo, měla bych spoustu otázek.
Děkuji
Andrea
http://ajinfotoblog.blogspot.cz/

http://andreavozarova7.zonerama.com/Album/239523 fotoprojekt 2014

http://andreavozarova7.zonerama.com/Album/95817 ostatní foto

ObrázekObrázek

Existuje místo,kde je možné všechno. To místo je uvnitř tebe.

Čím víc člověk dá,tím víc se mu vrátí.

Nejlepší způsob, jak ztratit dítě, je držet ho stále u sebe

Všechno neštěstí nepochází z nedostatku,ale spíše z přebytku.
Ajinav
Diskutérka
Diskutérka

2177 příspěvků
27. leden 2007
Sokolov
Příspěvekod Noemmi » neděle 18. únor 2018, 18:41
Ahoj, učím doma pátým rokem, momentálně dvě děti.
Ale s druhým stupněm zkušenosti nemám, jen lidi okolo nás.

Odpovědi ti ráda dám, ale spíš do SZ.

Obecně:
Přezkoušení je 2x ročně, zapsat se můžeš do jakékoli školy, ale je mnohem lepší být někde, kde mají s DŠ zkušenosti a podporují ji.
Přejít do domškoly je celkem rychlé, potřebuješ mít papír z PPP. Též je lepší jít někam, kde nejsou odpůrci domácího vzdělávání, nicméně ani v běžné PPP to nebývá problém. Špatné zkušenosti ale jsou taky, proto je lepší jít někam, kde už se s tím setkali.

Učivo vyšších ročníků - jsou i školy - v ČR znám jednu, kde dětem poskytují výuková videa (videí je teda na internetu spoustu i bez školy), nebo se na hodiny mohou s jinými domškoláky připojovat děti i z domova přes skype.
Pak je i spousta domškoláckých akcí, zaměřených vždy na nějaké téma.

Nejvíc je toho v Praze, ale prakticky všude v ČR najdeš v okolí rodiny, které učí doma. Též mohu poradit jak.

Klidně se ptej, ale konkrétní lidi, přátelské školy, apod. raděj přes SZ.
Noemmi
Drbna
Drbna

4596 příspěvků
03. květen 2007
Horská oblast Litoměřicka
Příspěvekod Barci » pondělí 19. únor 2018, 08:48
Podle mě je nejdůležitější si nejdřív položit otázku PROČ učit doma. To všechno okolo jsou už jen prostě praktické věci na vyřešení, ale opravdu základ je si říct proč to dělám a co tím získáme.
U druhého stupně je tuším podmínka VŠ vzdělání. Není neobvyklé učit doma rok či dva a pak dítko jde zase zpět do systému, záleží asi nejvíc na důvodu DŠ.
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3647 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Frosti » pondělí 05. březen 2018, 22:48
Ajinav píše:Zajímalo by mě také, zda děti které se učí doma, jsou hodnocené i za hudební výchovu, výtvarnou výchovu¨a tělocvik.

Jsou hodnocené i z těchto předmětů, ale způsob hodnocení hodně záleží podle kmenové školy (školy, kde je dítě přihlášeno a kde dělá přezkoušení). Slyšela jsem o hodinovém přezkoušení v tělocvičně u školy bez zkušeností s domácími školáky. Jinde může stačit pár fotek ze sportu a/nebo popis sportovních kroužků a aktivit.
Frosti
Treperenda
Treperenda

1403 příspěvků
17. prosinec 2012
Finsko
Příspěvekod hradnipani » středa 14. březen 2018, 23:10
Tím že jsem nově zaregistrovaná nemůžu odpovědět přes SZ, ale Noemmi, pokud je to možné, ráda bych věděla, které ty PPP jsou pro dom školu. Naše PPP pro to ze zásady není. Momentálně mám díky nové paní učitelce doma uzlíček nervů, druhá třída. Dom škola je mi blízká už dlouho. Teď jen sehnat právě to doporučení.
hradnipani
Pískle

1 příspěvků
14. březen 2018
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 15. březen 2018, 21:21
Naše škola podporuje domácí vzdělávání. Máme asi 30 domškoláků.
Ale my jsme alternativní škola.
Je k tomu potřeba vyšetření v PPP nebo SPC.
Z našich zkušeností mi přijde lepší doma vzdělávat na prvním stupni a na druhý je dát do školy, ale nějakou alternativu. Klasika není úplně šálek mé kávy. :palma:
Na druhý stupeň musí být VŠ.

Máme dvojčata stejně stará a nedovedu si představit je teď vzít z kolektivu a učit doma. Můžu se zeptat, proč jsi se rozhodla přejít na domácí vyučování? Zdravím

C.h.e.r.r.y.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 15. březen 2018, 22:29
hradnipani píše:Tím že jsem nově zaregistrovaná nemůžu odpovědět přes SZ, ale Noemmi, pokud je to možné, ráda bych věděla, které ty PPP jsou pro dom školu. Naše PPP pro to ze zásady není. Momentálně mám díky nové paní učitelce doma uzlíček nervů, druhá třída. Dom škola je mi blízká už dlouho. Teď jen sehnat právě to doporučení.

To je jedno, že PPP ze zásady není pro domácí vzdělávání.
Povinností PPP/SPC je když rodiče požádají o vyšetření dítě vyšetřit a výsledek napsat. do PPP bys měla dle spádovosti v rámci bydliště, SPC je víceméně jedno.

C.h.e.r.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Klarchen » pátek 16. březen 2018, 19:31
hradnipani píše:Tím že jsem nově zaregistrovaná nemůžu odpovědět přes SZ, ale Noemmi, pokud je to možné, ráda bych věděla, které ty PPP jsou pro dom školu. Naše PPP pro to ze zásady není. Momentálně mám díky nové paní učitelce doma uzlíček nervů, druhá třída. Dom škola je mi blízká už dlouho. Teď jen sehnat právě to doporučení.

V Praze je to Pražská PPP - je soukromá a za to posouzení a písemné vyjádření se platí asi 1000Kč - tam jsou DV naklonění, my tam teď byli, příští rok začnem doma učit prvňáka. Doporučila jsem kamarádce a taky tam byli spokojení. Já mám přístup, že si radši vyberu někoho vstřícného, než nějak bojovat, když to není nutné.....
Klarchen
Krafařka
Krafařka

927 příspěvků
03. červenec 2008