ADV TOP
ADV LEFT

Kornout do první třídy?

Teď teprv jde do tuhého ... :)

Moderátor: Gedren

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Barci » středa 22. srpen 2018, 13:49
Dělá se to ještě? No, jsem až tak aktivní, že chci napsat mail do školy, jestli je to u nich zvykem, neznám žádnou maminku a na schůzce pro prvňáky jsem se na to zapomněla zeptat.
Vůbec se mi to nechce pořizovat, nějak nechápu význam toho, že dítě půjde do školy s kupou sladkostí a pak i zpět, navíc když to dcera nejí, že.
Možná je to i různé podle lokality, ale tak nějak všeobecně mě zajímá jestli jsem divná jen já, nebo se od toho vážně už upustilo.
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3706 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Baboon » středa 22. srpen 2018, 15:47
Kornout do školy jsem prvně viděla ve filmu Lucie, postrach ulice.
Za nás se to u nás, tím myslím v mojí škole, nenosilo. A nenosí se ani dnes. Naše děti nenesly a nepamatuju si, že by někdo ze třídy kornout měl.

Občas vidím 1.září dítko s kytkou. Stejně první den ve škole stráví jednu hodinu, rodiče stojí v pozadí a pak hned spolu odchází. Není ani čas se s někým o sladkosti dělit.
Mluvím za školu ve městě v normální čtvrti s obyčejnými lidmi, bytovky, paneláky, starý rodinný domky....
Baboon
Howgh
Howgh

5571 příspěvků
08. říjen 2006
Plzeň
Příspěvekod Zuza77 » středa 22. srpen 2018, 18:27
Mam dojem, ze je to hlavne v Sudetech. U nas bylo (ja jsem nemela a bylo mi to lito), je a asi i bude. Porad vetsina deti ma.
S prostrednim jsme vyrabeli z velke ctvrtky, kterou si nazdobil. Nahoru jsem prilepila a stuhou svazala krepak. Naklady nula nula nic. Byl krasny a jediny.
Napln jsem resila objemnymi pytliky niceho. Miluje bramburky a moc je nepovoluju, takze byl nadsen. Pridala jsem par veci, ze kterych mel pak svacinu (pernik?) No a jeden pytlik bonbonu. Detem ani nikomu jinému se to nerozdava. To se, myslim, neceka. Rozdelil se s bratry.
Zuza77
Howgh
Howgh

12842 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Mamia » středa 22. srpen 2018, 19:05
Taky znám jen z filmu :)
Mamia
Klevetnice
Klevetnice

3485 příspěvků
02. březen 2011
Příspěvekod Vladimira » středa 22. srpen 2018, 20:25
Kdysi jsem se o tom dozvěděla právě tady na BC z podobné diskuse :-) Předtím jsem o kornoutu neměla tušení (Praha)
Tady se to nepraktikuje, "za nás"(rozuměj Husákovy děti) to nebylo zcela jistě a když šla dcera před pár lety do 1. třídy, přišel s kornoutem 1 prvňáček z 28 a s dětmi se pak o sladkosti podělil.
Takže asi bych se poohlédla, jak je to zažité právě u vás v oblasti...
Vladimira
Howgh
Howgh

15495 příspěvků
07. červen 2009
Příspěvekod Barci » středa 22. srpen 2018, 20:31
No jo Vladimíro, ale kde se poohlédnout, že....

Asi na to prdim, když to nezastávám, byla bych nerada jen kdyby byla dcera jediná. Jinak bych to udělala stejně jak Zuza, vyrobila a zaplnila asi hlavně taky těmi brambůrky.

Já si to pravé z dětství pamatuji, no jo Sudety, tady to dřív bylo taky německé, ale jsme na hraně. Případně ji to vynahradí něčím jiným a naštěstí si dá vysvětlit, že jsem nevěděla, když od sud nepochází a k čemu by ji to bylo, když to stejně nejí a koupím ji ty brambůrky. ;-)
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3706 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Misicka » středa 22. srpen 2018, 20:37
Záleží asi na oblasti, u nás (Severní Čechy) šly před cca 25 lety dcery s kornouty (vesnická škola), "malé" děti (městská škola), teď jdou do 5. a do 6. šla do první bez kornoutu, děti ho měly tak půl na půl?, spíš míň ho mělo než nemělo, dcera si tedy na focení půjčovala od spolužačky, která měla dva :-D
Misicka
Howgh
Howgh

5022 příspěvků
01. leden 2007
Česká Lípa
Příspěvekod Rudi007 » středa 22. srpen 2018, 20:51
V Sudetech jsme měli kornouty, ale ne všichni. Teď na Moravě jsem s dětmi vyráběla ze čtvrtky, takový maličký a měly ho jako jediní v naší škole. Ovšem ve Zlíně jsem v papírnictví viděla kornout prodávat, tak možná ho děti nenosí do školy, ale mají ho doma?
Rudi007
Howgh
Howgh

5337 příspěvků
02. červenec 2007
Příspěvekod Džawa » středa 22. srpen 2018, 22:08
U nas, stredni a jizni Morava, nosit kornout zvykem neni. Melo ho opravdu jen par deti, u mladsiho syna ve tride zadne. A popravde, v tom zmatku, si nedovedu predstavit, ze by se muj vyplaseny prvnak jeste zaobiral a staral o kornout. :)
Džawa
Klábosilka
Klábosilka

592 příspěvků
13. leden 2009
Příspěvekod Petulka82 » čtvrtek 23. srpen 2018, 10:25
U nás na západě :) za mě kornout neměl nikdo, když šly před pár lety do školy moje děti, měl kornout každý... fakt je to asi škola od školy jiný a jen Ty víš, jak to malá zvládne v případě, že by kornouty měli všichni a ona nee. Já, jako to dítě, který vždycky vybočovalo, jsem právě pro tu zkušenost kornouty radši pořídila :D (taky jsme vyráběli)
Petulka82
Diskutérka
Diskutérka

2630 příspěvků
27. červen 2008
Karlovarsko
Příspěvekod Trirea » úterý 28. srpen 2018, 19:44
Praha vloni měli všichni
Trirea
Howgh
Howgh

7574 příspěvků
28. září 2007
Příspěvekod Kacous » úterý 28. srpen 2018, 20:08
Praha vloni neměl nikdo...
Obrázek
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Vladimira » středa 29. srpen 2018, 05:49
Ha, právě jsem slyšela v rádiu reklamu na "kornouty plné bonbónů za skvělou cenou" v Kauflandu To o rozšiřování této tradice leccos napovídá :D
Vladimira
Howgh
Howgh

15495 příspěvků
07. červen 2009
Příspěvekod Missorka » středa 29. srpen 2018, 06:23
Vladimira píše:Ha, právě jsem slyšela v rádiu reklamu na "kornouty plné bonbónů za skvělou cenou" v Kauflandu To o rozšiřování této tradice leccos napovídá :D

149 Kč!

Aneb každý prvňáček, žlutý JOJO kornoutek!
Missorka
Adminka

3955 příspěvků
18. září 2006
u Litoměřic
Příspěvekod Ame » středa 05. září 2018, 07:47
tady v Rak. kornouty jedou naplno od furt - dámy, v tom jsou narvané školní pomůcky - plničky, voskovky, štětce a spol., sladkostmi/slanostmi se to jen dosypává shora :D
Ame
Howgh
Howgh

6226 příspěvků
07. listopad 2006