ADV TOP
ADV LEFT

Proč se látkové pleny nečistí jako dřív?

Re: Proč se látkové pleny nečistí jako dřív?

Příspěvekod Maggiemae » čtvrtek 19. únor 2015, 22:50

Ratta píše:Co se týče virů, někde jsem četla, že mají křehkou buněčnou stěnu, kterou naruší mýdlo.

Viry buněčnou stěnu nemají :) Viry jsou jen dobře organizované kousky RNA/DNA.
Maggiemae
Howgh
Howgh

Příspěvekod Datlik » čtvrtek 19. únor 2015, 23:19

Maggiemae píše:
Ratta píše:Co se týče virů, někde jsem četla, že mají křehkou buněčnou stěnu, kterou naruší mýdlo.

Viry buněčnou stěnu nemají :)
Protože nemají ani buňku. Ale některé mají obal. A mýdlo jim škodí. Např. u vztekliny se někde uvádí, že důkladné vymydlení rány snižuje riziko nakažení. Ale když jsme u plen - virům stačí k likvidaci 50°C, takže na 60 stačí. Žádné odolné spory netvoří.
Nechtěla jsem sem psát, ale když už to Maggiemae tak pěkně opravila.
Datlik
Krafařka
Krafařka

Příspěvekod Ratta » čtvrtek 19. únor 2015, 23:23

Ó, díky! Až tak tak jsem to nakonec nezprasila, obsah sice úplně blbě, ale pointa sedí, mýdlo si s viry poradí :)
Ratta
Howgh
Howgh

Příspěvekod Kory » pátek 20. únor 2015, 11:26

Klaris píše:mé tři děti, domácnost i jiná zviřátka ;-) to přežily bez úhony,většinou praní na 60, ale myslím, že by přežily i na 40, to jen pro můj lepší pocit :D ona tak 60tka na většinu běžných breber fakt stačí. Praní na víc jak 60 by zas některé moderní pleny naopak přežít nemusely

Pokud bys trvala na namáčení , tak dobrou službu udělá perkarbonát sodný - bělí a desinfikuje zároveň :)

mamio - pamatuju jak vzpomínala jedna zdější uživatelka (45+) jak ještě její prateta máchala plíny prostě v potoce, takže ve studený a pak sušila na plotě. Jo a že plíny jako takové nebyly, že se k tomuto účelu natrhaly nějaké staré cíchy (povlaky)

klaris moje mamka máchla NA MĚ, pleny v potoce za barákem ;-) , automat.pračku měla až na bráchu,a asi spíš, že jsme šli do byttovky, na statku ji padlo si ji koupit.
i tak šlo hlavne, že by nosila tu vařící vodu do koupelny kolem batolat, v baráku měla prádelnu, co šla zamknout.
Kory
Howgh
Howgh

Příspěvekod Mae » pátek 20. únor 2015, 11:36

prosím, kolik dáváte toho perkarbonátu? a normálně místo prášku nebo přímo do bubnu?
Mae
Krafařka
Krafařka

Příspěvekod Šípěnka » úterý 26. květen 2015, 09:02

Možná tento dotaz nepatří do této diskuze, ale přemýšlím, že začnu používat látkové pleny. Mohli byste mi doporučit konkrétního výrobce, se kterým máte dobré zkušenosti? A na kolik vás přišla základní výbava?
Šípěnka
Pískle

Příspěvekod Flyingfrog » úterý 26. květen 2015, 12:32

Nejraději mám kalhotkové anavy a na to svrchňáky bamboolik. A klasiku čtverce. Základní výbava byla dost jiná, tak netuším, kolik mě to stálo. Rozhodně v anavách mám peněz dost. :-)
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

Předchozí

Zpět na Látkové pleny a příslušenství