ADV TOP
ADV LEFT

Proč se látkové pleny nečistí jako dřív?

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Maggiemae » čtvrtek 19. únor 2015, 22:50
Ratta píše:Co se týče virů, někde jsem četla, že mají křehkou buněčnou stěnu, kterou naruší mýdlo.

Viry buněčnou stěnu nemají :) Viry jsou jen dobře organizované kousky RNA/DNA.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5500 příspěvků
10. leden 2007
Praha
Příspěvekod Datlik » čtvrtek 19. únor 2015, 23:19
Maggiemae píše:
Ratta píše:Co se týče virů, někde jsem četla, že mají křehkou buněčnou stěnu, kterou naruší mýdlo.

Viry buněčnou stěnu nemají :)
Protože nemají ani buňku. Ale některé mají obal. A mýdlo jim škodí. Např. u vztekliny se někde uvádí, že důkladné vymydlení rány snižuje riziko nakažení. Ale když jsme u plen - virům stačí k likvidaci 50°C, takže na 60 stačí. Žádné odolné spory netvoří.
Nechtěla jsem sem psát, ale když už to Maggiemae tak pěkně opravila.
Datlik
Krafařka
Krafařka

665 příspěvků
19. květen 2011
Příspěvekod Ratta » čtvrtek 19. únor 2015, 23:23
Ó, díky! Až tak tak jsem to nakonec nezprasila, obsah sice úplně blbě, ale pointa sedí, mýdlo si s viry poradí :)
Ratta
Howgh
Howgh

5696 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Kory » pátek 20. únor 2015, 11:26
Klaris píše:mé tři děti, domácnost i jiná zviřátka ;-) to přežily bez úhony,většinou praní na 60, ale myslím, že by přežily i na 40, to jen pro můj lepší pocit :D ona tak 60tka na většinu běžných breber fakt stačí. Praní na víc jak 60 by zas některé moderní pleny naopak přežít nemusely

Pokud bys trvala na namáčení , tak dobrou službu udělá perkarbonát sodný - bělí a desinfikuje zároveň :)

mamio - pamatuju jak vzpomínala jedna zdější uživatelka (45+) jak ještě její prateta máchala plíny prostě v potoce, takže ve studený a pak sušila na plotě. Jo a že plíny jako takové nebyly, že se k tomuto účelu natrhaly nějaké staré cíchy (povlaky)

klaris moje mamka máchla NA MĚ, pleny v potoce za barákem ;-) , automat.pračku měla až na bráchu,a asi spíš, že jsme šli do byttovky, na statku ji padlo si ji koupit.
i tak šlo hlavne, že by nosila tu vařící vodu do koupelny kolem batolat, v baráku měla prádelnu, co šla zamknout.
Kory
Howgh
Howgh

6256 příspěvků
17. listopad 2009
Příspěvekod Mae » pátek 20. únor 2015, 11:36
prosím, kolik dáváte toho perkarbonátu? a normálně místo prášku nebo přímo do bubnu?
Mae
Krafařka
Krafařka

727 příspěvků
12. prosinec 2009
BE
Příspěvekod Šípěnka » úterý 26. květen 2015, 09:02
Možná tento dotaz nepatří do této diskuze, ale přemýšlím, že začnu používat látkové pleny. Mohli byste mi doporučit konkrétního výrobce, se kterým máte dobré zkušenosti? A na kolik vás přišla základní výbava?
Šípěnka
Pískle

42 příspěvků
12. březen 2015
Příspěvekod Flyingfrog » úterý 26. květen 2015, 12:32
Nejraději mám kalhotkové anavy a na to svrchňáky bamboolik. A klasiku čtverce. Základní výbava byla dost jiná, tak netuším, kolik mě to stálo. Rozhodně v anavách mám peněz dost. :-)
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3433 příspěvků
16. září 2008