ADV TOP
ADV LEFT

Jakou pláštěnku máte při nošení dětí v nosítkách, šátcích..?

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Petruse » úterý 19. únor 2013, 19:55
Ahoj holky, potřebuju poradit, jakou pořídit pláštěnku na nošení tak, aby bylo kryté dítko i nosič. V létě se chystáme na dovču. Malá bude mít rok a půl, nosit se bude v tatonce 8-)
Petruse
Treperenda
Treperenda

1421 příspěvků
04. listopad 2007
Prostějov
Příspěvekod Llevelyn » úterý 19. únor 2013, 19:56
Měli jsme kapsu, stačí doplnit nepromokavým kloboučkem..
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14071 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Mamamila » úterý 19. únor 2013, 20:06
Ja jsem měla taky kapsu a buď měli děti kapucu a stačilo to a nebo jsem měla šuštákovku(bez podšívky, jen samotný šusťákovku)
Mamamila
ZLATÁ MAMAMILA

61246 příspěvků
23. září 2006
Modžany
Příspěvekod Zdenicek » úterý 19. únor 2013, 20:12
mam oba typy plastenek, nosime hodne a oba s manzelem, takze jsme je vyuzili za ty roky
kdybych mela poridit jednu, tak bych vzala jen tu na dite, da se doplnit jak klasickou plastenkou, tak destnikem
podle me zalezi, jestli pocitas, ze s tim budes chodit i v desti, nebo jenom treba mrholeni, prebehnout na MHD a tak
http://www.nosenideti.cz/114/zobrazit_s ... Plastenky/
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Marcella » úterý 19. únor 2013, 20:14
Měla jsem a stále ještě mám tuto bundu
http://www.nosenideti.cz/karta_zbozi/31 ... -doprodej/

...a spokojenost veliká. Na horách jsme v ní několikrát pořádně promokli, ale byli jsme pořád v suchu.

Hmm, ale jestli chceš jen pláštěnku, tak je to dost drahé :-? ;-)
Marcella
Treperenda
Treperenda

1263 příspěvků
03. únor 2010
Příspěvekod Petruse » úterý 19. únor 2013, 20:20
Já právě přemýšlím jak to udělat, aby byl manža i malá v suchu a v suchu i nosítko. Pojedeme do Adršpachu a rádi chodíme na tůry. O té kapse jsem přemýšlela, někde jsem viděla i nějaké pončo, to se mi docela líbilo, jen nevím, jestli s ním má někdo nějaké zkušenosti...
Petruse
Treperenda
Treperenda

1421 příspěvků
04. listopad 2007
Prostějov
Příspěvekod Bren » úterý 19. únor 2013, 20:20
Mám v hnědé barvě tuto http://www.angel-wings.cz/produkty/do-d ... o-piskova/ a super i v silném lijáku. Jinak při běžném dešti, když nejdu na dlouho, stačí nosící softsheelová bunda (mám od stejné značky jako pláštěnku, starší verzi)
Bren
Klevetnice
Klevetnice

3336 příspěvků
28. únor 2007
Příspěvekod Petruse » úterý 19. únor 2013, 20:24
Bren píše:Mám v hnědé barvě tuto http://www.angel-wings.cz/produkty/do-d ... o-piskova/ a super i v silném lijáku. Jinak při běžném dešti, když nejdu na dlouho, stačí nosící softsheelová bunda (mám od stejné značky jako pláštěnku, starší verzi)

To je přesně to, co jsem viděla a nějak se nemůžu rozhodnout, jestli ano,nebo ne. Ještě jsem uvažovala nad té co jsem dávala Zdenicek..jen o té co kreje mimčo
Petruse
Treperenda
Treperenda

1421 příspěvků
04. listopad 2007
Prostějov
Příspěvekod Bren » úterý 19. únor 2013, 20:30
Petruse píše:
Bren píše:Mám v hnědé barvě tuto http://www.angel-wings.cz/produkty/do-d ... o-piskova/ a super i v silném lijáku. Jinak při běžném dešti, když nejdu na dlouho, stačí nosící softsheelová bunda (mám od stejné značky jako pláštěnku, starší verzi)

To je přesně to, co jsem viděla a nějak se nemůžu rozhodnout, jestli ano,nebo ne. Ještě jsem uvažovala nad té co jsem dávala Zdenicek..jen o té co kreje mimčo

Nemám jiné porovnání, ale měla jsem ji jak já, tak dokonce kdysi i manžel, když nesl syna v nosítku (v ergu) a spokojeni jsme byli oba (resp. všichni, i nošené dítě se zdálo spokojené :D ). Je tam fajn průhledný kšilt u dítěte, že i když usne a položí si na tebe hlavičku, tak na něj vidíš. A materiál je příjemný, víc jako textil než klasická pláštěnka (pocitově).
Ještě doplním, že jak v šátku tak v nosítku jsme v pláštěnce dítě měli jen vepředu. Na zádech nosím méně a když, tak zrovna nikdy nepršelo, takže toto vyzkoušené nemám, abych mohla referovat
Bren
Klevetnice
Klevetnice

3336 příspěvků
28. únor 2007
Příspěvekod Ty » úterý 19. únor 2013, 20:54
Atombordel 8-)

...výhoda je, že se ti pod něj vejde i několik chodících dětí..

J.
Ty
Krafařka
Krafařka

651 příspěvků
07. srpen 2010
Příspěvekod Ivca79 » úterý 19. únor 2013, 21:01
Máme SuSes pláštěnku pro 2 děti (modrou) - super je že zakryje i batoh na zádech :D
Dvě děti nakonec nenosím. Rozhodovala jsem se mezi AngelWings a SuSe a vyhrála ta. Balíčky jsou srovnatelné, materiály taky, ale mě se líbilo, že je pro ty dvě děti, kdyby něco :)

Využívaná jen na dovolené, tak pokud bys měla zájem, tak ti jí přenecháme ;-)
http://www.nosenideti.cz/karta_zbozi/11 ... plastenka/
Naposledy upravil Ivca79 dne 19. únor 2013, 21:02, celkově upraveno 1
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Gehenna » úterý 19. únor 2013, 21:02
Pánský deštník :D (Takový ten široký a hodně zakřivený)

Ale hádám, že na túru to nebude nejpraktičtější
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Ty » úterý 19. únor 2013, 21:18
Gehenno,

široký a hodně zakřivený???

:holka: :? :D :oops:

Potřebovala bych obrázek pro představu...

J.
Ty
Krafařka
Krafařka

651 příspěvků
07. srpen 2010
Příspěvekod Petruse » úterý 19. únor 2013, 21:22
Gehenna píše:Pánský deštník :D (Takový ten široký a hodně zakřivený)

Ale hádám, že na túru to nebude nejpraktičtější

vím jakej myslíš, ale obávám se, že by z něj manžel ve skalách nebyl nadšen 8-) :D
Petruse
Treperenda
Treperenda

1421 příspěvků
04. listopad 2007
Prostějov
Příspěvekod Kacous » úterý 19. únor 2013, 21:50
Petruše nezkoušela jsem, ale myslím, že na Tatonku (krosničku) stejně žádnou kapsu ani pláštěnku na nošení dětí nenatáhneš... Použila bych nějakou obyčejnou igelitovou širokou pláštěnku a nějak upravila (případně nějakou malou dětskou nějak přehodila přes tu krosničku.
Obrázek
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3645 příspěvků
08. leden 2009