ADV TOP
ADV LEFT

Nosič pro roční dítě

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Šípěnka » středa 20. květen 2015, 08:17
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenost s nosičem Zopa Carrier. Je určen pro děti od půl roku nebo až sedí, ale nedovedu si tam tak malé děti představit. Máte ho někdo? A od kdy jste ho začali používat? Chtěla bych sestře k narozeninám koupit nosítko pro cca roční dítě, aby mohla i na delší procházky, a toto se mi zdálo celkem šikovné i za rozumnou cenu....
Šípěnka
Pískle

32 příspěvků
12. březen 2015
Příspěvekod Xsamotar » středa 20. květen 2015, 08:32
Měli jsme. Věkově to byla nějak od půlroku první dcery.
Na druhé jsme pořídili Manducu a nedá se to srovnat. Krosnu jsme tehdy prodali. Už bych jí nekoupila.
Pokud chceš sestře udělat radost, vezmi jí do obchodu i s dítětem a vyzkoušejte víc druhů. V čem se jí bude dobře nosit a v čem se bude líbit dítěti.
Ale obecně bych doporučila spíš nějaké ergonomické nosítko.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22156 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Šípěnka » středa 20. květen 2015, 08:47
Nad tím jsem taky přemýšlela,s manducou mám osobní zkušenost, a byla jsem s ní spokojená. Ale říkala jsem si, aby jí nosítko vydrželo trochu déle...
Šípěnka
Pískle

32 příspěvků
12. březen 2015
Příspěvekod Cinq » středa 20. květen 2015, 08:52
Ahoj,
Ja mam Ergo (stejne asi jako manduca). Nosim v nem stale sveho 3,5 leteho syna .
Krosnu jsem mela taky, ale pouzila jsem ji jenom jednou.
Denisa 17/06/1999
Gabriel 08/08/2006
Balthazar 23/12/2011
Cinq
Klevetnice
Klevetnice

3413 příspěvků
21. září 2006
Francie
Příspěvekod Sofi » středa 20. květen 2015, 08:53
Já v manduce nosila i dvouletou. A jinak prý ještě KiBi je fajn pro větší děti.
Sofi
Klábosilka
Klábosilka

542 příspěvků
03. květen 2012
Příspěvekod Katchen » středa 20. květen 2015, 08:56
Šípěnko, ok, oprostím se od podezření, že to sem věšíš jen jako reklamu nebo aspoň pro budoucí generace:

Rozhodně Manducu nebo asi ještě lépe KiBi - je na větší děti. Krosnu jsme použili snad dvakrát - překáží to, těžiště máš najednou úplně jinde a dítě je tam "usazené" jak ve visítku - ten pás, na kterém sedí je děsně úzký a podle mě musí být dost nepohodlný... Plus je krosna dost těžká, k tomu váha dítěte...

V Manduce na zádech jsme nosili určitě do 2,5 roku, umím si představit, že bychom ji tam dostali i teď, ve třech letech, ale už se nám ji nechce moc tahat, tak spíš přizpůsobujeme výlety výkonnosti. Na roční dítě bych brala to KiBi, to do tří let určitě vydrží...
Katchen
Howgh
Howgh

5266 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod E-liska » středa 20. květen 2015, 09:19
Vyzkoušeno:
krosna (značka Vaude, velice kvalitní, lehká)- pro roční už OK, měla jsem v tom 7mi měsíční mimino, ale ze zdravotního hlediska podle mě nevhodné, dokud dítě samo spolehlivě nesedí - i když je výrobcem uváděno od půl roku. Je to oproti všemu, uvedenému níže, asi tak 10x méně pohodlné, s dítětem těžké na nošení. Výhoda je, že je tam ještě zároveň batoh a že se dá dítko jednoduše v tom prostě odložit a posadit vedle tebe, když si chceš třeba sednout na pauzičku, není v kontaktu s tělem, takže se navzájem s rodičem nezahřívá a ve vedru tolik nepotí. V chladu zase ale musí být o to víc navlečené. Manipulaci a nošení zvládne každý sebenešikovnější "hňup" bez jakékoliv přípravy a nacvičování. V dešti opruz s pláštěnkou, málokterý výrobce dělá dlouhou až přes nožky.
šátek - OK pro každý věk, dokud člověk dítě unese, pro mě nepohodlná manipulace, ani po tréninku jsem si neoblíbila - Největší spokojenost z mého pohledu pro novorozeně a do půl roku.
Nosítko mei tai (Liliputi)- nedá se nijak "zmenšit", takže dle velikosti dítěte cca od půl roku (i když nějaká domácí vychytávka na zmenšení je myslím vymyšlená), chce to trochu cvik s manipulací, ale naučíš se rychle, krásné vzory, "za málo peněz hodně muziky", takže pro toho, kdo nemá peněz nazbyt na manducu/ergo apod. můj vítěz testu v kategorii "výhodný nákup"
Manduca - můj celkový vítěz testu. Použitelné od narození až dokud dítě uneseš. Nahození na záda nutno nacvičit, ale dá se i pro méně šikovné v pohodě. Skladné, pohodlné, všechno perfektně nastavitelné... Jediná nevýhoda je ve vedru, že prostě dítě je přilepené na rodiči - tudíž styčná plocha durch propocená, chce to použít nějakou "mezivrstvu" (stačí třeba plína)
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Katest » středa 20. květen 2015, 09:27
Měla jsem krosnu, je to na houby. Na druhý jsem pořídila šátek, to bylo lepší a docela brzo chodil (nosil se na ramenou). Třetí bylo v šátku, pak v Manduce, to je nejpohodlnější. Občas ho nosím ještě teď, když je nemocnej, má dvacet kilo a Manduca zvládá (já míň).
Katest
Krafařka
Krafařka

704 příspěvků
12. září 2010
Příspěvekod Flyingfrog » středa 20. květen 2015, 09:55
Roční jsem nosila v Becu na zádech, jde tam dát líp jak manduca. Pak jsem si nechala ušít Skaldino(dlouhá čekací doba). Beco má jednu nevýhodu, má nejkratší rozměr làtky, takže u větších dětí se nedocílí toho, že jde látka od kolínku ke kolínku.
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3277 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Dancul » středa 20. květen 2015, 13:51
nosila som v ergu a teraz manzel nosi v krosnach deuter.
Dancul
Howgh
Howgh

8441 příspěvků
24. září 2006
Bratislava
Příspěvekod Klaris » středa 20. květen 2015, 19:10
za nás Ergo - unese i drobného pětileťáka :-)
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8578 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Cinq » čtvrtek 21. květen 2015, 13:59
Klaris píše:za nás Ergo - unese i drobného pětileťáka :-)

Klaris, co je u tebe drobny petiletak? Muj 3,5 lety ma 105cm, porad ho nosim a nejak tak citim, ze on se erga jenom tak nepusti, kdyz nekam jdem, tak ho vyzaduje.
Denisa 17/06/1999
Gabriel 08/08/2006
Balthazar 23/12/2011
Cinq
Klevetnice
Klevetnice

3413 příspěvků
21. září 2006
Francie
Příspěvekod Lachtanicka » čtvrtek 21. květen 2015, 14:17
Máme Kibi, před třemi týdny jsem v něm asi dva kiláky nesla tříapůlletou (s oblečením min. 17 kg?), a ačkoliv pro mě byla fakt hrozně těžká, samotné nosítko bylo veskrze pohodlné, nic mě neškrtilo, neřezalo, dítě taky spokojené.
Ještě pohodlnější je - jak pro mě, tak pro dceru - nosný šátek, jenom na rozdíl od nosítka nutno řešit, kam s ním, pokud se zrovna nikdo nenese.
A. + ♀ 10/2011 + ♂ 10/2013
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011