ADV TOP
ADV LEFT

Půjčovna na BC

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ivendi » pátek 07. říjen 2011, 07:56
Ahoj,
jsem tady sice zaregistrovaná už dýl, ale až teď jsem plně pochopila kouzlo baby-cafe :-) A taky možná až se dvěma dětmi si připadám na BC zralá.

Včera v noci mě napadlo (jak už obvykle matky mívají nápady v noci), jestli by nešlo nějak rozjet půjčovnu věcí (jestli už to funguje a jen jsem se právě projevila jako začátečník, tak prosím o smazání a o odkaz, díky).

Napadlo mě, že někdo má třeba doma hacku a plánuje další dítě, ale až za rok, dva. A mezitím hacka třeba zahálí a přitom by se dala za nějaký menší obnos půjčit (a za depozit?). A pak by zase sloužila našemu dalšímu potomkovi. Je určitě dost jiných věcí, které se půjčením neopotřebí do nepouživatelna a je dost lidí, kteří si třeba už zrovna hacku nemůžou dovolit koupit, ale půjčit ano.

Co si myslíte, mohlo by to být funkční? Nějak organizovat takovou půjčovací diskusi? Nebo je lepší to zkrátka nechat jen tak, jak se někdo zeptá?
Obrázek

Obrázek

Hezký je, kdo hezky jedná.
Ivendi
Klábosilka
Klábosilka

375 příspěvků
25. srpen 2009
Ta jižní Morava, to je tak krásná zem
Příspěvekod Vezda » pátek 07. říjen 2011, 08:03
No dobrý, můžu půjčit třeba cestovní postýlku a půjčovné může jít na Zrnka. Taky doma zahálí :D
Vezda
Diskutérka
Diskutérka

2424 příspěvků
05. srpen 2010
Příspěvekod Krtonozka » pátek 07. říjen 2011, 08:05
Co je to hacka? :oops:
Krtonozka
Kavárenská povalečka :-)

33091 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Doremi » pátek 07. říjen 2011, 08:10
Půjčím (nebo věnuji?) dětskou postýlku. Malá už v ní nechce spát. A třetě se mi dedaří prosadit :-?
Hacky si ale nechám pro sebe pro dlouhé zimní večery :)
d.
Doremi
Klábosilka
Klábosilka

330 příspěvků
02. srpen 2007
Příspěvekod Lochnesska » pátek 07. říjen 2011, 08:12
Krtonozka píše:Co je to hacka? :oops:

Hacka je totok

(taky jsem nevěděla)
Lochnesska
Klábosilka
Klábosilka

316 příspěvků
14. červen 2011
Příspěvekod Lochnesska » pátek 07. říjen 2011, 08:17
Jinak - mně to nezní jako špatný nápad. Plánujeme větší rodinu, takže dáváme stranou veškeré oblečení. Dcera je tříletá, Dr.Offspring je teprve na cestě.

Vždycky je hromada oblečení, která zůstane nějaký čas nevyužita, takže bych ho ráda - ať už dočasně, nebo nafurt s tím, že by bylo prostě "putovní" až do roztrhání - dala někomu, kdo ho zrovna potřebuje.

Jen to není žádný Next, Adidas a kdovíco ještě (možná "Keep Away From Fire" by se mezi značkami našlo, muhehe :D )
Obrázek
Obrázek
Lochnesska
Klábosilka
Klábosilka

316 příspěvků
14. červen 2011
Příspěvekod Krtonozka » pátek 07. říjen 2011, 08:35
Děkuju za vysvětlení :) .
Krtonozka
Kavárenská povalečka :-)

33091 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Matap » pátek 07. říjen 2011, 08:49
No já nevím.. mi přijde, že tohle tady už dlouho funguje :) Aspon teda hacky permanentně kolují na 345D :D
Matap
Drbna
Drbna

4596 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Ivendi » pátek 07. říjen 2011, 09:47
Představovala jsem si to tak, že by to fungovalo i mezi těmi, co se třeba neznají, zkrátka něco jako bazar, ale ne prodej. Třeba jako "nováček" bych nevěděla, kam sáhnout. Chápu, že pro zkušené BC kafařky je to asi docela jednoduché. Možná je to nadbytečné a funguje to samo od sebe. Napadlo ěm to i proto, že třeba jsou rodiče, kteří nemají v okolí mezi přáteli a známými ještě jiné rodiče nebo třeba zrovna ti jejich známí nemají potřebné věci a je někdy úplně zybtečné to kupovat a utrácet a ještě si domů nanosit další věci, které za pár měsíců nikdo nevyužije.
Obrázek

Obrázek

Hezký je, kdo hezky jedná.
Ivendi
Klábosilka
Klábosilka

375 příspěvků
25. srpen 2009
Ta jižní Morava, to je tak krásná zem
Příspěvekod Mirabilis » pátek 07. říjen 2011, 09:59
jdeš mi do noty, potřebovala bych půjčit chůvičku
Mirabilis
Diskutérka
Diskutérka

2061 příspěvků
12. březen 2010
Příspěvekod Claricia » pátek 07. říjen 2011, 10:30
Pokud by půjčovna fungovala, tak se ráda zapojím.

Já takhle můžu půjčit holčičí oblečení do vel. cca 74, monitor dechu (kupován v prosinci 2009, takže je ještě tři měsíce v záruce - říká se, že se má používat max. ty dva roky, jak je to s realitou, nevím, my ho používali u obou dětí půl roku, dohromady tedy rok), zavinovačky a kojící polštář a další věci na mimino...
Claricia
Tornado Emergency

19099 příspěvků
15. listopad 2009
Vysočina u HB
Příspěvekod Gehenna » pátek 07. říjen 2011, 10:34
Na Clar bacha, ta k tomu pučuje ještě i ty děti:D
Gehenna
B-C Kašpar

26893 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Ladyle » pátek 07. říjen 2011, 10:36
Skvělý nápad. Můžu zapůjčit hromadu věcí na miminka a batolata + Manducu. Fakt už je nemám kam dávat. Samozřejmě počítám s tím, že něco se pokecá a něco roztrhá.
Představovala bych si to tak, že nějaká mamka pískne, že shání např. oblečení na léto na kluka, věk xy. Já bych ji vyexpedovala krabici na dobírku a poslala fotku s poslanými věcmi. A ona by ty věci měla do roka vrátit. Úplně nejlíp, kdybych našla maminku, která si každý půlrok odveze krabici a přiveze jednu na vrácení.
Když já je nemůžu prodat, protože je chce ještě sestra. Ale hrozně mi tu zavazí.
Naposledy upravil Ladyle dne 07. říjen 2011, 10:39, celkově upraveno 1
Ladyle
Žvatlalka
Žvatlalka

111 příspěvků
26. listopad 2010
Příspěvekod Claricia » pátek 07. říjen 2011, 10:39
Gehenna píše:Na Clar bacha, ta k tomu pučuje ještě i ty děti:D

Jen zcela výjimečně. :D:D:D

Ladyle píše:Představovala bych si to tak, že nějaká mamka pískne, že shání např. oblečení na léto na kluka, věk xy. Já bych ji vyexpedovala krabici na dobírku a poslala fotku s poslanými věcmi. A ona by ty věci měla do roka vrátit. Úplně nejlíp, kdybych našla maminku, která si každý půlrok odveze krabici a přiveze jednu na vrácení.

Jo, tohle by bylo ideální i pro mě. :)
Claricia
Tornado Emergency

19099 příspěvků
15. listopad 2009
Vysočina u HB
Příspěvekod Lochnesska » pátek 07. říjen 2011, 11:09
Líbí se mi i představa lokálních půjčovacích srazů....prostě se sejít, vyměnit si věci na půjčení (a zjistit, že vlastně potřebujeme na čas ještě tohleto a támhleto)...

Já mám plno hraček (čistých, nepoužitých, prostě se nám jich sešlo moc), ale nevím, jestli by zapůjčení těch, které vydávají zvuky, nebylo kvalifikováno jako zločin proti lidskosti. Dále až do května autosedačku na mimino ("vajíčko"), šátek Storchenwiege Vicky 3,6m...
Lochnesska
Klábosilka
Klábosilka

316 příspěvků
14. červen 2011