ADV TOP
ADV LEFT

Půjčovna na BC

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Claricia » pátek 07. říjen 2011, 11:11
Lochnesska píše:Líbí se mi i představa lokálních půjčovacích srazů....prostě se sejít, vyměnit si věci na půjčení (a zjistit, že vlastně potřebujeme na čas ještě tohleto a támhleto)...

Já mám plno hraček (čistých, nepoužitých, prostě se nám jich sešlo moc), ale nevím, jestli by zapůjčení těch, které vydávají zvuky, nebylo kvalifikováno jako zločin proti lidskosti. Dále až do května autosedačku na mimino ("vajíčko"), šátek Storchenwiege Vicky 3,6m...

Jo, hraček máme taky šest půlek... :D

Vajíčko bude k dispozici od momentu, kdy konečně koupím velkou autosedačku i pro Rebeku, už je na čase.
Claricia
Tornado Emergency

19007 příspěvků
15. listopad 2009
Vysočina u HB
Příspěvekod Ame » pátek 07. říjen 2011, 11:15
jééé... Dámský klub BC se rozjíždí :-*
Ame
Howgh
Howgh

6269 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Zizalka » pátek 07. říjen 2011, 11:20
Zdravím!

Z mého pohledu je to půjčování takové riskantní, protože věc se může zničit, oblečení zašpinit, roztrhat apod. Aby pak nedocházelo k nějakým konfliktům.
Já si z toho důvodu nerada věci půjčuju. A pokud něco půjčuju já, tak jen to, co oželím v případě, že se něco stane a jen tomu, ke komu mám důvěru. Jinak věc raději daruju, příp. za drobný peníz prodám.

Ale kdybyste někdo chtěl zavést půjčovnu miminek... :mimikluk: :mimiholka: , nebudu se zlobit. 8-)
Hlavně pro ty jako já, které už z rozumových důvodů miminko neplánují, ale miminka prostě milují. :)
Zizalka
Klábosilka
Klábosilka

507 příspěvků
10. říjen 2006
Příspěvekod Diny » pátek 07. říjen 2011, 11:29
Prima nápad!!:)

Žížalko, asi ten, komu na věcech moooc záleží a nedokáže se smířit s tím, že se jim něco může i stát... tak věci prostě nepůjčí.

Kdo je rád, že se mu uvolní místo a bere to jako svým způsobem i pomoc pro někoho dalšího a dokáže případně věci oželet (tím nemyslím hacku nebo autosedačku, tam je třeba asi trošku domluvit menší pravidla), tak je to značka Ideál:)

Oželet nemyslím, že by je někdo odcizil či nějak zpronevěřil, ale prostě se fakt může stát, že se dupačky rozpadnou... nebo prostě vysublimujou neznámo kam (mě se to bohužel u pár kousků stalo, v jednom případě jsem měla bohužel také věci půjčené od kamarádky a pak jsem si vyslechla, že byly značkové (pár kousků ve vráceném balíku chybělo) - já to fakt netušila a průšvih byl na světě...) navíc když se sejde třeba výbavičky víc od různých lidí a pak to máte vracet, když to není podepsané, další průšvih... tohle je třeba domyslet.

Ale jinak bezvadný nápad, budu uklízet garáž (konečně) a určitě se tam něco najde, momentálně mě napadá třeba cestovní postýlka po Kájovi, ta určitě by někde mohla najít uplatnění:)
Diny
Howgh
Howgh

6813 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Xsamotar » pátek 07. říjen 2011, 11:44
Jé, to se mi líbí :) už jenom proto, že mám sice dvě holky, skoro přesně tři roky po sobě, ale první rostla děsně pomalu a druhá je zas dlouhá od narození, takže mi asi nebude sedět oblečení na roční období.

Klidně bych to brala i s tím srazem půjčovacím :)
ObrázekObrázek
7 let 22kg 122cm _________________________ 4,5 roku 17kg, 109cm
Obrázek
18 měsíců 11kg, 85cm
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22200 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Marmulka » pátek 07. říjen 2011, 12:17
Skvělý nápad :)

Když nad tím tak přemýšlím, u nás už takhle fungujeme v okruhu rodina + kamarádky. To málo, co do teď zahálelo (autosedačka a šátek) se chystá na druhátko. Třeba monitor dechu běží nepřetržitě od narození dcery před třemi lety teď už nejmíň na čtvrté štaci.
Pokud budu mít čím přispět, ráda se zúčastním.
Marmulka
Krafařka
Krafařka

607 příspěvků
22. květen 2008
Plzeň
Příspěvekod Ivendi » pátek 07. říjen 2011, 13:21
Já bych se toho, Missorko, ujala. Vytvořím to během víkendu, jedem k babičce, tak budu mít i přes den víc času na ta pravidla. Hodně se mi to líbí.

Vydržte teda přes víkend :-) Díky.

půjčovna dětí by taky mohla fungovat :D Měla bych tu hned dvě k mání.

Napadlo mě to hlavně kvůli té hacce (to se teda poptám jinde :-), kterou bych moc ráda sehnala pro kamarádku, co si ji vážně nemůže koupit. A vidím, že by to mohlo být funkční, z toho mám radost.
Obrázek

Obrázek

Hezký je, kdo hezky jedná.
Ivendi
Klábosilka
Klábosilka

375 příspěvků
25. srpen 2009
Ta jižní Morava, to je tak krásná zem
Příspěvekod Ivendi » pátek 07. říjen 2011, 13:27
Zizalka píše:Z mého pohledu je to půjčování takové riskantní, protože věc se může zničit, oblečení zašpinit, roztrhat apod. Aby pak nedocházelo k nějakým konfliktům.

To by šlo řešit (první nápad jak na to, může se měnit) u dražších věcí složením nějaké vratné zálohy. Pro ty, co by chtěly mít větší klid na duši můžu sestavit i návrh jednoduché smlouvy. Uvědomuju si, že je to z určitého pohledu risk, ale věřím, že by to fungovalo.

Nebo půjčovat jen to, co ti zrovna nevadí, když se trošku obnosí/opotřebuje.

Já třeba schovávámvěci pro sestru, ale v mezidobí by ještě mohly některé najít uplatnění a pak ještě s klidem posloužit dalšímu miminu.
Obrázek

Obrázek

Hezký je, kdo hezky jedná.
Ivendi
Klábosilka
Klábosilka

375 příspěvků
25. srpen 2009
Ta jižní Morava, to je tak krásná zem
Příspěvekod Majda » pátek 07. říjen 2011, 14:06
prima napad, jen mirne OT co se tyce monitoru dechu..duvod proc se nemaji pouzivat dyl a nebo pujcouvat je ten, ze jak Vam miminko roste tak se meni vaha a muze ovlivnit citlivost podlozky, tudiz monitor dechu co byl pouzivany pro dite do roka nebude moc citlivy k cersvte narozenemu miminku ... profesni deformace, dobu jsem jednem monitorum delala distribuci v UK ;)
Majda
Howgh
Howgh

6396 příspěvků
22. září 2006
Za kanalem
Příspěvekod Danka » pátek 07. říjen 2011, 14:11
Čo sa týka požičiavania vecí, v poslednej dobe požičiavam veci s tým, že bežné opotrebovanie a obnosenie je samozrejme očakávané, takže mi na to baby dajú pozor, ale nestresujú, keď im tam vznikne nejaká neodstrániteľná škvrna.
Danka
Danka
Howgh
Howgh

7857 příspěvků
21. září 2006
dedinka na Slovensku; na BC Květníček
Příspěvekod Claricia » pátek 07. říjen 2011, 14:17
Majda píše:prima napad, jen mirne OT co se tyce monitoru dechu..duvod proc se nemaji pouzivat dyl a nebo pujcouvat je ten, ze jak Vam miminko roste tak se meni vaha a muze ovlivnit citlivost podlozky, tudiz monitor dechu co byl pouzivany pro dite do roka nebude moc citlivy k cersvte narozenemu miminku ... profesni deformace, dobu jsem jednem monitorum delala distribuci v UK ;)

Jojo, u té citlivosti je mi to jasné, proto jsem rovnou psala, že byl používaný 2x půl roku... :)
Claricia
Tornado Emergency

19007 příspěvků
15. listopad 2009
Vysočina u HB
Příspěvekod Anni » pátek 07. říjen 2011, 14:22
Diny píše:Prima nápad!!:)

Žížalko, asi ten, komu na věcech moooc záleží a nedokáže se smířit s tím, že se jim něco může i stát... tak věci prostě nepůjčí.

Kdo je rád, že se mu uvolní místo a bere to jako svým způsobem i pomoc pro někoho dalšího a dokáže případně věci oželet (tím nemyslím hacku nebo autosedačku, tam je třeba asi trošku domluvit menší pravidla), tak je to značka Ideál:)

Oželet nemyslím, že by je někdo odcizil či nějak zpronevěřil, ale prostě se fakt může stát, že se dupačky rozpadnou... nebo prostě vysublimujou neznámo kam (mě se to bohužel u pár kousků stalo, v jednom případě jsem měla bohužel také věci půjčené od kamarádky a pak jsem si vyslechla, že byly značkové (pár kousků ve vráceném balíku chybělo) - já to fakt netušila a průšvih byl na světě...) navíc když se sejde třeba výbavičky víc od různých lidí a pak to máte vracet, když to není podepsané, další průšvih... tohle je třeba domyslet.

Ale jinak bezvadný nápad, budu uklízet garáž (konečně) a určitě se tam něco najde, momentálně mě napadá třeba cestovní postýlka po Kájovi, ta určitě by někde mohla najít uplatnění:)

DINY o postýlku bych měla hned zájem :-)))

Anni
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek

Filip video

Sháníte auto? - Ať nové nebo starší, BabyCafé jezdí auty od nás!
Anni
Howgh
Howgh

5315 příspěvků
21. září 2006
Šenov
Příspěvekod Klaris » pátek 07. říjen 2011, 17:24
jojo taky máme s kámoškami a příbuznými půjčovnu, ale i tak se stane, že se něco nehodí nikomu a mě to tady straší a zavazí (dokud nebude podkroví, nejsou moc úlož. prostory) a zbavovat se toho úplně nechci ,páč moje nej kámoška se k rodině teprv rozhoupává a totéž švagr, tak by se to třeba ještě hodilo

JInak se mi jako tip pro dobré vracení dostal do rukou nápad všechny půjčené věci nafotit - třeba 10ks na jedno foto, aby tam bylo rozeznat co vše tam je + plus napsat seznam. Nikdy předtím jsem to nedělala a od manželek bratranců se mi taky pár věcí nevrátilo a naopak něco přibylo. Takže od teď už to dělám
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8205 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Mirabilis » pátek 07. říjen 2011, 18:45
určitě by bylo dobrý udělat na dražší věci nějaký pravidla, oblečení vem čert, ale bylo by smutný, aby se někdo dohadoval kvůli tomu, že manduca se rozervala běžným nošením
Mirabilis
Kecka
Kecka

1805 příspěvků
12. březen 2010
Příspěvekod Arannka » pátek 07. říjen 2011, 20:01
Mě napadla jiná věc v souvislosti se sbírkou věcí pro paní z azylového domu, která tu nedávno proběhla.
Mám spostu věci, které bych si netroufla nabízet k půjčění, protože bych se styděla (například fleky od mrkve nemůžu dostat dolů). Vyhodit mi to přijde škoda, protože flek na funkci nemá vliv a jsem si jistá, že je spousta maminek, které jsou na tom finančně hodně zle a užily by i to. Jak je ale najít? Na internetu nebudou, přemýšlela jsem o farních komunitách, ty mají přehled o potřebách svých oveček.

Omlouvám se za OT.
Arannka
Žvatlalka
Žvatlalka

144 příspěvků
11. září 2011
Praha 5