ADV TOP
ADV LEFT

Sháním převazový stolek/vozík

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Zafu » pondělí 23. duben 2012, 21:15
Ahoj všem,

vzhledem k tomu jak se se to u nás vyvíjí, je už celkem jasné, že se nám bude hodit převazový stolek/vozík

něco na tento způsob

Obrázek
(fotka je jen pro představu, nemusí být ani madla a stačí jedno patro)

a tak se ptám, nevíte o někom, kdo třeba ruší ordinaci a stolku se chce zbavit, třeba i za malý peníz? Případně i třeba jen zapůjčit na nějaké období?

Díky moc
Zafu
Zafu
Kecka
Kecka

1782 příspěvků
09. srpen 2007
Příspěvekod Myška » pondělí 23. duben 2012, 21:59
Jestli jde o to mít po ruce věci, tak nesplnilo by stejný účel toto? :
http://www.dopo.cz/eshop/produkty/policka-brio-3-patra/

http://www.tref.cz/product_detail.php?prodid=898

http://www.tref.cz/product_detail.php?prodid=896

Nebo jedině tady, ale není to převazový, ale servírovací...
http://www.prag-info.cz/_shop/Servirova ... 18302.html
Myška
Diskutérka
Diskutérka

2483 příspěvků
18. únor 2007
Příspěvekod Zafu » pondělí 23. duben 2012, 22:07
Myšičko, díky za snahu, ale ty stolky co jsi dala odkazy se nedají pro můj účel použít.
Stolek budu potřebovat na sterilní převzy centrálního žilního katetru, takže musí být nerez a musí se přes něj dát dát sterilní rouška.
Zafu
Kecka
Kecka

1782 příspěvků
09. srpen 2007
Příspěvekod Lydushe » pondělí 23. duben 2012, 22:16
Zafu zkusím se zeptat. Jestli něco nevyřazují v nemocnici.
Lydushe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

11054 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Myška » pondělí 23. duben 2012, 22:18
Teď to nějak nechápu. Budeš tam mít obvazy nebo miminko? Promiň, blbá otázka, ale snažím se dumat...
Jinak co takhle nějaký velký nerez tác a mít ho na nějakém normálním stole?

Co budeš na CŽK převazovat? Místo vstupu nebo konec? Nebudou Vám to dělat v nemocnici?
Dcera měla CŽK taky a občas jsem jen přelepila místo vstupu, pokud bylo potřeba vyměnit... s koncem manipulovaly jen sestry nebo dr. ... jinak byl zabalený v alobalu.
Myška
Diskutérka
Diskutérka

2483 příspěvků
18. únor 2007
Příspěvekod Zafu » úterý 24. duben 2012, 06:47
Lyduše, díky :erik:

Myšičko,
syn má domácí cžk, stolek chci používat na sterilní věci, které budu k převazu potřebovat. Syn bude ležet na přebalováku. Zatím to dělají sestřičky, protože je stále v nemocnici, ale až ho pustí (snad brzy) budeme to dělat celé doma sami. Tenhleten typ katetru se musí převazovat celý co dva tři dny, konec při napojení/odpojení výživového vaku, který mu bude kapat každou noc.
Sterilní stolek mi hodně usnadní manipulaci a bude to jednodušší. Jako dá se to zvládnout i bez stolku,ale když jedna osoba musí být sterilní, druhá má pomůcky sterilně podávat a do toho držet mimčo....se stolkem to prostě bude mnohem lehčí.

S tácem nevím, leda hodit roušku i přes stůl, to by pak asi šlo, když bude jen přes tác a bude se dotýkat stolu,tak už není sterilní.
Zafu
Kecka
Kecka

1782 příspěvků
09. srpen 2007
Příspěvekod Binky » úterý 24. duben 2012, 07:23
Zafu,
nevím jak tě to učí v nemocnici, ale možná je to zbytečně složité. Existují tzv. Medisety, které na žádný stolek ani dávat nemusíš. Pokud bych ti mohla nějak pomoc, poradit stačí říct. Pracuju na ARO.

Binky
Binky
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Zafu » úterý 24. duben 2012, 10:43
Binky,
co je Mediset? No v nemocnici to dělají tak, že jedna sestřička sterilně podává materiál a druhá to převazuje. Při převazu se musí ošetřit i místo vpichu katetru, vyměnit ty konce. Mluvila jsem s jednou maminkou co mají domácí cžk a říkal, že se stolkem je to mnohem jednodušší a když nad tím tak přemýšlím,tak má podle mě pravdu. Protože si na něj dám všechno co bude potřebovat a můžu si to brát sama a nemusí mi to podávat muž, stačí když bude jen držet malýho a trochu asistovat.
Zafu
Kecka
Kecka

1782 příspěvků
09. srpen 2007
Příspěvekod Binky » úterý 24. duben 2012, 11:13
Mediset je taková plastová krabička, kde jsou všechny věci které jsou k převazu potřeba, jen odtrhneš horní část a můžeš s tím pracovat. ty šroubovací části si do toho můžeš přihodit a pak už to jde samo.
Celý převaz vypadá strašně složitě ale není to tak, kdybys byla někde poblíž, ukázala bych ti to. Kdybys chtěla, můžu ti na ukázku jeden poslat.
Tebe to asi učili tak, že všechno co budeš potřebovat, si dáš na sterilní roušku a z té si to budeš brát. Předpokládám, že vše je zvlášt baleno.
V téhle sadě, jsou tampony, čtverce, pinzeta. Existují také speciální krytí, které jsou i na týden.
Binky
Binky
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Binky » úterý 24. duben 2012, 11:14
Binky
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Binky » úterý 24. duben 2012, 11:15
A tohle je přesně on

http://www.lecbarany.cz/produkty/medise ... revaz-rany

Používáme ho denně v práci, pracuju na ARO.

Binky
Binky
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Zafu » úterý 24. duben 2012, 11:19
Binky, to zní skvěle, musím zjistit, jestli by nám to pojišťovna byla ochotná proplatit. Jinak ano, materiál je balený zvlášť, tampony, čtverce, krytí, ale tohle by bylo fakt jednodušší.
Odkus jsi? Já z Prahy, ležíme v Motole.
Já se převazu nebojím, jsem taky zdravoní sestra, tak to nějak mám v ruce. I když dělat to doma na svém dítěti bude jiný kafe, než to dělat v nemocnici u jiných.
Ale kdyby jsi mi mohla jeden poslat, to by bylo príma.
O týdenních krytí taky nevím. Oni používají myslím mepore krytí i když Daneček jen a to asi trochu alergický, pokaždý to má červený. Týdenní krytí by bylo super, pak už bych jen měnila ten konec při napojování na výživu.
Díky moc za rady, já jsem už ze zdravotnictví docela dlouho pryč,tak jsem krapet mimo. :oops:
Zafu
Kecka
Kecka

1782 příspěvků
09. srpen 2007
Příspěvekod Binky » úterý 24. duben 2012, 11:23
Pracuju tady v Motole na dospělém. Takže ti nemusím nic posílat, můžeš se tady zastavit, nebo někoho poslat. Připravím ti to všechno.

Binky
Binky
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Myška » úterý 24. duben 2012, 12:05
Zafu - aha, tak to máte asi něco jiného.
U nás v nemocnici chodily sestry na pokoj jen s plastovým tácem, vše bylo balené a ještě vše stříkaly dezinfekcí. Přitom dcera měla nulovou imunitu.

Držím pěsti, ať to zvládnete.
Myška
Diskutérka
Diskutérka

2483 příspěvků
18. únor 2007
Příspěvekod Zafu » úterý 24. duben 2012, 12:10
Binky, jé super :) tak já bych se stavila, já teď v Motole de facto bydlím,takže není problém se k tobě na ARO kdykoliv zastavit. Pošlu ti sz.Kdy by se ti to tak hodilo?

Myšičko,
u nás taky chodí s táckem a desinfekcí. ten stolek jsem myslela na doma, radila mi to jedna maminka, že je to pak jednodušší. Syn má taky nulovou imunitu. Doufám, že tvoje dcerka je už v pořádku :erik:
Zafu
Kecka
Kecka

1782 příspěvků
09. srpen 2007