ADV TOP
ADV LEFT

Sháním autosedačku 0-13kg se základnou

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 22. květen 2014, 11:08
Zdravím.

Sháním vajíčko se základnou.
Narodilo se nám třetí dítě a nějak nám nejde úplně poskládat sedačky do auta.
Teda muž tvrdí že jde, ale já z té naklopené sedačky uprostřed úplně dobrý pocit nemám :palma: a vajíčko máme nějaké velké a doprostřed nám nejde připnout (krátký pás).
Možná by stačilo i nějaké menší vajíčko bez základny.

Takže nemáte někdo doma vajíčko na prodej?
Buď teda nějaké menší (máme od X landera) nebo to se základnou.

Ideálně někde v okolí MB. Případně na trase Mar. Lázně - Praha - M. Boleslav. Asi by šlo domluvit i předání v Brně.

Je to teda zatím předběžná poptávka. Neb nejdřív musím přesvědčit muže, že tak jak to tam je, se mi to nelíbí.

Ale abych věděla jestli je vůbec nějaká možnost ke koupi.

Děkuji za případné nabídky.
(doufám, že poptávka není proti pravidlům, pokud ano, tak se omlouvám)
Naposledy upravil Xsamotar dne 22. květen 2014, 11:19, celkově upraveno 1
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22709 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Nooorika » čtvrtek 22. květen 2014, 11:22
Blahozelam.
Riesime podobny problem, tak som zvedava, ako to dopadne tu. My mame tiez vzadu v strede kratky pas, vajicko sa tam nezmesti. My to budeme riesit tak, ze najstarsi bude v sedacke sediet na prednom sedadle, vraj sa to da...
Nooorika
Pískle

50 příspěvků
04. květen 2009
Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 22. květen 2014, 11:24
Miss, děkuju :)

Jsem to teda upravila, aby to bylo jasné co vlastně sháním :)

A no ono momentálně je na kraji, ale jak nemáme 3 plnohodnotné sedačky tak uprostřed je 15+ a je nakloněná na to vajíčko. A jako docela dost. Tak mi přišlo jako lepší dát vejce doprostřed. Ideálně teda s tou základnou, aby s tím byla rychlejší manipulace.

Jako muž i Terka se tváří spokojeně, ale já na to nemůžu koukat :roll:
Ještě teda proběhne nějaký pokus a vypodložení sedaček ale moc tomu nevěřím no :(
Xsamotar

22709 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 22. květen 2014, 11:27
Noooriko - ta možnost mě taky napadla, ale to by znamenalo, že doprostřed dozadu budu muset já. A to se mi moc nechce. Ještě tak na kraj, ale mezi dvě sedačky... Většinou jezdíme trasy minimálně hodinu, většinou delší a to mi nepřijde moc pohodlné :(
Xsamotar

22709 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Pajis » čtvrtek 22. květen 2014, 11:36
Kdybys chtěla, válí se mi tu STM 0+ (ale základnu by sis musela dokoupit).
Jinak teda si moc nedovedu představit to vzpírání vajíčka na prostřední sedadlo...
(A taky jezdím coby sardinka vzadu uprostřed, výborné :roll: , aktuálně vybíráme jiné auto :roll: , neboť se to nedá... Kde na něj ale vzít?)
Miri 3/09 + Viki 10/10 + Zuzanka 4/13
Pajis
Klevetnice
Klevetnice

3678 příspěvků
10. květen 2009
Plzeň
Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 22. květen 2014, 11:40
Pajis píše:Jinak teda si moc nedovedu představit to vzpírání vajíčka na prostřední sedadlo...

Nechápu? Jaké vzpírání?
Jsem to vajíčko se základnou nikdy naživo neviděla, moje představa je taková, že přidělám základnu a vajíčko se do toho jenom nacvakává. Nebo ne?

Nové auto byl původní plán za předpokladu že otěhotním, ale nějak z něj sešlo :grr:

A STM je co přesně prosím? Ty zkratky nedávám :roll:
Xsamotar

22709 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 22. květen 2014, 11:45
Aha, tak pro upřesnění. Potřebovala bych základnu bez isofixu a nohy. Jenom tu obyčejnou co se poutá pásem.
Xsamotar

22709 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Efča » čtvrtek 22. květen 2014, 11:46
tu základnu bys asi chtěla přidělat pásem, že? Protože isofixová tam asi nebude mít ta oka pro přichycení.
Efča
Howgh
Howgh

9594 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Efča » čtvrtek 22. květen 2014, 11:47
Xsamotar píše:Aha, tak pro upřesnění. Potřebovala bych základnu bez isofixu a nohy. Jenom tu obyčejnou co se poutá pásem.

tak jsem to nestihla :-)

no stejně bych spíš koukala po co nejužším vajíčku.
Efča
Howgh
Howgh

9594 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod -rachel- » čtvrtek 22. květen 2014, 11:47
Já tedy jezdím v druhé řadě, ne kvůli sedačkám, asi by se vešly, ale aby na miminko ve vajíčku, které jede jako spolujezdec, někdo dospělý dosáhl (řidič - podá dulík, utře bradu, sundá čepičku, zaklapne stříšku proti slunci). Kdyby bylo mimino mezi sourozenci vzadu, tak na ho nikdo neobslouží.
Do základen se dá cvaknout Maxi Cosi - je jich plný internet za přijatelné ceny. Ovšem tedy základny jsou drahé. Taky po ní toužím, ale zbývá nám jen 5m do konce vajíčkového období.
-rachel-
Klevetnice
Klevetnice

3355 příspěvků
28. květen 2007
Příspěvekod Efča » čtvrtek 22. květen 2014, 11:48
Xsamotar píše:Noooriko - ta možnost mě taky napadla, ale to by znamenalo, že doprostřed dozadu budu muset já. A to se mi moc nechce. Ještě tak na kraj, ale mezi dvě sedačky... Většinou jezdíme trasy minimálně hodinu, většinou delší a to mi nepřijde moc pohodlné :(

a proč nemůžeš na kraj? Tak vajíčko doprostřed, jedna sedačka na kraj - a ty na druhý kraj.
Efča
Howgh
Howgh

9594 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Efča » čtvrtek 22. květen 2014, 11:49
do základny se dá dát taky třeba Romer.

Jo ještě k tomu vzpírání - no je to mazec, vejce s děckem dát až doprostřed, byť do základny :-) Já takhle vzpírala vajíčko do základny u třídvéřového auta.
Efča
Howgh
Howgh

9594 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 22. květen 2014, 11:53
Efčo - no protože vajíčko nejde doprostřed, je tam ten krátký pás. Jinak bych nesháněla jinou :)
Jako jo, to úzké vajíčko je taky varianta. Ale to už mi přišlo lepší rovnou se základnou kvůli rychlosti naložení, kdy bude muset starší čekat než ho tam dám, aby mi někde neutekla.

Rachel - tenhle problém nemám. Když jezdím jako řidič, tak na mimino taky nikdo nedosáhne. Navíc jako obsluha bude fungovat starší dcera. Už se na to těší :)
Navíc mimino dopředu nejde. Nejde nám vypnout airbag.
Xsamotar

22709 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Okaa » čtvrtek 22. květen 2014, 11:54
..
Naposledy upravil Okaa dne 03. únor 2017, 18:51, celkově upraveno 2
Okaa
Treperenda
Treperenda

1128 příspěvků
23. duben 2008
Příspěvekod Efča » čtvrtek 22. květen 2014, 11:57
Xsamotar píše:Efčo - no protože vajíčko nejde doprostřed, je tam ten krátký pás. Jinak bych nesháněla jinou :)
Jako jo, to úzké vajíčko je taky varianta. Ale to už mi přišlo lepší rovnou se základnou kvůli rychlosti naložení, kdy bude muset starší čekat než ho tam dám, aby mi někde neutekla.

Rachel - tenhle problém nemám. Když jezdím jako řidič, tak na mimino taky nikdo nedosáhne. Navíc jako obsluha bude fungovat starší dcera. Už se na to těší :)
Navíc mimino dopředu nejde. Nejde nám vypnout airbag.

já tomu nerozumím, myslela jsem, že chceš dát vajíčko doprostřed na základnu... Ty myslíš, že když tam bude ta základna, že se tam pak všechny 3 sedačky vejdou vedle sebe?
Efča
Howgh
Howgh

9594 příspěvků
13. listopad 2006