ADV TOP
ADV LEFT

Sháním autosedačku 0-13kg se základnou

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 22. květen 2014, 11:58
Okaa - děkuji za nabídku :)
Proberu to s mužem a dám vědět.

Efčo - myslím, že když tam zapnu základnu, tak vajíčko už se tam vejde. Momentálně je problém ten, že vajíčko tam zapnout nejde, protože je tam kratší pás, nebo jinak tvarovaná sedačka nebo já nevím co, ale zapnout tam nejde protože ten pás přes to nezacvaknu.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22199 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod -rachel- » čtvrtek 22. květen 2014, 11:59
Nevypnutelný airbag to vysvětlil. Ale když řídím, tak je právě vajíčko na spolujezdci žádoucí. Je prostě pořád v dosahu dospělého.

Včera jsem potkala na ulici paní, co nesla malinkaté vajíčko, ale nepodařilo se mi vykoukat, co to bylo. Měla v něm tak 2 týdenní dítě. Ale půlročáka tam nedostane. Nevím, jestli je malé vajíčko výhra...možná na překlenutí prvních pár měsíců, třeba se pak podaří to větší auto.
-rachel-
Klevetnice
Klevetnice

3215 příspěvků
28. květen 2007
Příspěvekod Pajis » čtvrtek 22. květen 2014, 12:00
Xsamotar píše:
Pajis píše:Jinak teda si moc nedovedu představit to vzpírání vajíčka na prostřední sedadlo...

Nechápu? Jaké vzpírání?
Jsem to vajíčko se základnou nikdy naživo neviděla, moje představa je taková, že přidělám základnu a vajíčko se do toho jenom nacvakává. Nebo ne?

Nové auto byl původní plán za předpokladu že otěhotním, ale nějak z něj sešlo :grr:

A STM je co přesně prosím? Ty zkratky nedávám :roll:

Vzpírání - nalož do vajíčka náklad (dítě) a zvedni ho přes krajní sedačky (nejlépe už s připoutaným dítětem), následně zapasuj do pidimezery uprostřed ;-)
(možná jsem mimo, sedačková "škatulata" jsem zkoušela ještě s břichem, v noci v garáži,... na závěr jsem se zavřela do auta a v tu chvíli mi došlo, že ve dveřích je aktivována pojistka proti otevření zevnitř, takže jsem musela odházet sedačky a sebe propasovat dopředu, abych v autě nemusela přespat, muž by mě pravděpodobně nepostrádal :roll: :D )
Pajis
Klevetnice
Klevetnice

3522 příspěvků
10. květen 2009
Plzeň
Příspěvekod Cibulka » čtvrtek 22. květen 2014, 12:21
Ahoj.

Nevím, jestli jsem všechny informace pochytala správně, ale počítej s tím, že základna zabere do šířky více místa ještě než samostatné vajíčko, takže ty zbývající sedačky už se tam nemusejí vejít- záleží na tom, jaké další sedačky tam chceš dát a taky jaké máte polstrování na sedadlech v autě(rovné nebo tvarované). My když jedeme celá rodina, máme vajíčko se základnou vzadu uprostřed a na boky se vejdou už jen podsedáky a to ještě taktak a těžko se u nich starší děti připoutávají- spíše necháváme u podsedáků pásy zapnuté a děti při nástupu podlézají- základna totiž přesahuje přes ta přicvakávadla. Máme Scénika. Jo a vzhledem k tomu, že v tom autě jezdí další lidi na půjčení, tak nemůžeme vypnout airbagy a navíc já na delší cesty mám vpředu pod nohama zásoby s jídlem a zábavou. Dítě ve vajíčku vzadu obslouží dcera nebo se otočím.

Takže doporučuji někde to s tou základnou nejdříve zkusit.

Svým autem nás všechny vozit nemůžu- manžel se mi tam nevejde- musela bych ho jedině vzít nahoru do rakve (mám třídveřovou Fiestu) :D
PREMIÉR 2004, DRUŽIČKA 2007, TŘETINKA 2013
Cibulka
Pískle

80 příspěvků
17. listopad 2006
Příspěvekod Zdenicek » čtvrtek 22. květen 2014, 12:23
mame vajicko Maxicos s izofixovou zakladnou, akorat bacha - ma to nohu, takze asi nejde dat doprostred v normalnim aute, mivaji tam rozdeleni podlahy
jsme z Prahy, takze mozno i vyzkouset

edit: da se pouzit i bez isofixu, jen s tribodovym pasem
Naposledy upravil Zdenicek dne 22. květen 2014, 12:29, celkově upraveno 1
Zdenicek
Howgh
Howgh

14898 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Cibulka » čtvrtek 22. květen 2014, 12:25
A ještě k tomu vzpírání- to je teda opradvu hooodně náročné- na ruce i na záda aktuálně s dítětem přes 9 kg už to dávám těžko, ale jinak se všichni do toho auta nenacpem......
PREMIÉR 2004, DRUŽIČKA 2007, TŘETINKA 2013
Cibulka
Pískle

80 příspěvků
17. listopad 2006
Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 22. květen 2014, 12:29
Pajis - jo takhle. No tak já doufám, že přes tu 15+ to půjde, ta není nijak velká. A dítě počká venku než připoutám vajíčko. Proto chci spíš se základnou, aby neměla moc času někam odběhnout.
Tvoje škatulata mě teda pobavily :D

Rachel - nojo, ale když tam to vajíčko dát nemůžu, tak je to jedno :) Navíc ségra se těší že bude užitečná :holka:
A jo, je mi jasné, že menší vajíčko vydrží kratší dobu. Ale momentálně řeším aktuální situaci. Co bude v zimě je mi teď momentálně úplně jedno :)

Tangerine - k cybexu mi google hází jenom základny s nohou :(

Zdenicku - díky, ale s nohou by to nešlo.

Cibulka - stále si myslím, že pokud tam zapnu základnu, tak vajíčko už se tam vejde na šířku. Ale ano, ideální je samozřejmě to vyzkoušet.
Xsamotar

22199 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Mermaid » čtvrtek 22. květen 2014, 12:32
Bohužel ti můžu nabídnout jen na vyzkoušení - neisofixovou maxi-cosi základnu s vajíčkem. Základna je na připoutání pásem a má nohu. Vozila jsem v tom Lenitu, na krajním sedadle, nedokážu si představit, že bych vajíčko s miminem musela přešoupnout dopředu, docela tíha...
Jinak tě chci podpořit, nakloněné sedačky apod. řešení v autě bych neskousla, jak jde o bezpečnost dětí, tak přes to vlak nejede. Tak snad to muž pochopí co nejdřív.

Edit - aha, tak koukám, že to musí být bez nohy. Ale to fakt netuším, jestli seženeš NEisofixovou, která by neměla nohu...
Mermaid
Diskutérka
Diskutérka

2298 příspěvků
07. únor 2007
MB
Příspěvekod Inge » čtvrtek 22. květen 2014, 12:41
A nemůžete dat nejstarší dopredu? My takhle jezdili, vzadu sedačka 15-36 kg, vejce a já.
Inge
Krafařka
Krafařka

967 příspěvků
29. srpen 2007
Příspěvekod Cibulka » čtvrtek 22. květen 2014, 12:47
Jen jsem chtěla upozornit, že ikdyž vejce máme velké, tak ta základna je ještě širší než to vejce, které se dole zužuje...máme PEG PEREGO (bez isofixu a nohy)...před vyzkoušením mě to vůbec nenapadlo....nabídla bych vyzkoušení...ale Brno, no.
Cibulka
Pískle

80 příspěvků
17. listopad 2006
Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 22. květen 2014, 13:37
Inge - na to už jsem odpovídala. Můžeme, ale mě se úplně nechce jezdit vzadu uprostřed.
Každopdáně ano, pokud by se nevešlo vajíčko se základnou dozadu k sedačkám, tak počítám, že by se dalo nechat uprostřed a spolujezdec může jezdit vzadu na kraji, což by byla asi taky schůdná varianta. Nebo minimálně lepší než abych se soukala doprostřed.

Cibulko - ano, ale u nás není primárně problém se šířkou vajíčka ale s tím, že nedopnu ten pás přes ní. A když dám vajíčko na kraj, tak se nevejdou ty dvě větší vedle sebe kvůli šířce kolem hlavy/ramen. Nebo teda vejdou, ale ta uprostřed je nahnutá dost na stranu.

Mermaid - díky, ale jak jsem psala, s nohou mi to k ničemu není.
Xsamotar

22199 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 22. květen 2014, 13:45
Tangerine - já bych ráda, ale momentálně asi těžko. Ale můžu doufat, že to klapne třeba až bude potřeba pak větší sedačka pro třetího :)
Ale jinak teda vy výběru byl taky galaxy nebo s-max. Momentálně máme Focuse.
Navíc teda jsme to zkoušeli u kámošky před narozením a sedačky se vešly, ale měla asi to menší vajíčko, nebo nevím jak to tam tenkrát muž nacpal že teď mu to nejde :roll:

Makytko - jak píšu, ony se ty dvě větší nevejdou v té horní části vedle sebe :(
Máme chicco key 9-18 a Romer kid 15+. A o co je ten Romer rozšířený nahoře o to jde do boku když se dá vedle té chicco která je relativně stejně široká jak dole tak nahoře.
Na tu od Cybexu jsem koukala, že mi přijde užší než ta Romerka. Ale zas to tady asi nemám kde zkusit no :roll:
Naposledy upravil Xsamotar dne 22. květen 2014, 13:56, celkově upraveno 1
Xsamotar

22199 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 22. květen 2014, 13:54
Tangerine píše:Cybex Solution je docela štíhlá (také máme), ale má na bocích docela velké polystyrenové bubliny, tak si tím asi moc nepomůžeš. :(

No co jsem koukala, tak by měla mít zhruba o 7cm méně než Romerka.
A vajíčko jsem měřila a má 44cm což není tak moc, ale je takové dlouhé.
Xsamotar

22199 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 22. květen 2014, 14:00
Makytko - kompromisy určitě dělat nechci. Jinak muž taky navrhoval, že sundáme starší zadní část sedačky a necháme jen podsedák. Ale už pochopil, že to prostě neprojde.

Máme Focuse combi r.v. 1999.
Ale že by nesmělo být vajíčko uprostřed mě vůbec nenapadlo. Jdu to zkusit najít.
Xsamotar

22199 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 22. květen 2014, 14:12
No děkuji za všechny podnětné komentáře. Promyslím to všechno a proberu to s mužem.

Okaa - tobě se určitě ozvu SZ během zítřka nejdéle jestli nabídku využiju nebo ne.

Tangerine - a odkud jsi? :)
Xsamotar

22199 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav