ADV TOP
ADV LEFT

boty na doma pro 15-měsíční mimino

Moderátoři: Trixl, Mirabilis

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Bulibanka » úterý 13. prosinec 2011, 22:43
Davinka píše:Chození bosky je fajn, ale JEN v případě přírodních venkovních povrchů - tráva, pískek kamínky. Na tvrdém, tj. i doma je potřeba botku s pevným opatkem, třeba sandálek. Doporučovali nám to nezávisle na sobě asi 3 doktoři. Pokud ale chodí, ale i leze, stačí ty capáčky Nolen apod.

Taky nám to takto říkali na ortopedii, kam chodím se synem už dlouho, protože vtáčí chodidla dovnitř. Doktorka na ortopedii nám neustále vtlouká do hlavy, že děti mají mít na doma sandálky s pevným opatkem (teď myslím už chodící) a to i děti, co žádný problém s nohama nemají. Jenže moje děti chodí nejraději bosé... :roll:
Bulibanka
Treperenda
Treperenda

1202 příspěvků
27. prosinec 2009
Příspěvekod Klaris » úterý 13. prosinec 2011, 22:54
jo jedna věc je co schválí doktoři, druhá co na to děti - co já se natrápila s neustálým nasazováním papučků u svých batolat..o nervy to bylo! máme studenou podlahu tak jsem aspoň v zimě na obuvi trvala..nicméně batolata vyrostla , mají 5 a 7 a papuče nenosí furt, tak jsem jim aspon teď vnutila druhé ponožky, páč jsou nachlazené (a k vánocůům tu na ně čekaj ty ponožkocapáky - ano vel 28-29 je poslední :roll: )

a hurá slává díky koženým capáčkům třetí batole má celý den nožky v teple a ani ho nenpadne si je sundávat a naíc mu na rozdíl od ponožek nekloužou

já si ostatně taky sundávám papuče sedám-li si na paty na gauč a na zem a jelikož to provozují v jednom kuse tak chápu že jim papuče nejsou pohodlné
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8436 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Madlad » úterý 13. prosinec 2011, 23:42
Jakou máte podlahu? Pokud koberec nechala bych v ponožkách, když ještě nechodí, pokud třeba dlažbu tak capáčky. Já na koberec/parkety dávala dvoje ponožky, vrchní s protiskluzem, ale dcera začla chodit celkem brzy (období postavení se, obcházení nábytku... bylo velmi krátké) na roce, takže pak měla na jaře první botky a když se oteplilo tak sandálky.
Madlad
Klábosilka
Klábosilka

519 příspěvků
23. říjen 2007
Příspěvekod Charmy » úterý 13. prosinec 2011, 23:44
Když syn ještě neběhal sám, tak měl tohle http://www.nanozicky.cz/mini-feet-3/, teď lítá jak drak, má 18 měsíců a nosí tohle http://amalkamimi.cz/zbozi/167/sandalky ... -chlapecke
Charmy
Treperenda
Treperenda

1377 příspěvků
10. únor 2011
Mezi horama
Příspěvekod Charmy » středa 14. prosinec 2011, 00:01
Leela píše:jasne, ze capacky, proc tu, Geh, rudnes, celokozene, nesmykove. mam po prvorozenem nolenky, ale dela se jich uz milion i od jinych firem. naopak me mrzi, ze starsak uz je nosit nemuze, i ty fusekle s kozenou podrazkou delaji jen do vel. 28 - pokud vite nekdo o vetsich, nosi uz 30., pisnete mi pls. dekuju ;)

Děti dostali na Mikuláše ponožky s koženou šlapkou, kupovalo se to přes net, jen nemohu dohledat adresu, stály cca do 70 Kč (ale bylo to šité horkou jehlou, tedy ta ponožka k té kůži, u jedné jsem to obšila znovu, zbytek vypadá ok), teď jsem našla aspoň tohle http://www.obchudekprodeti.cz/detail.php?zbozi=2462453 snad to bude kvalitnější
Charmy
Treperenda
Treperenda

1377 příspěvků
10. únor 2011
Mezi horama
Příspěvekod Tebilly » středa 14. prosinec 2011, 08:35
Taky bych dala ponozky s protiskluzovou podrazkou, nejake silnejsi :)
Tebilly
Diskutérka
Diskutérka

2165 příspěvků
26. únor 2009
Vysočina
Příspěvekod Irucha » středa 14. prosinec 2011, 10:11
Llevelyn píše:Pevný boty jsou blbost, dej capáčky ( kožený, třeba Nolen nebo obdobný) aby to neklouzalo, nebo ponožky s protiskluzem.

Tak jsem si vyhledala ty capáčky Nolen a je chyba u mě nebo tam nemají vůbec žádné v nabídce? Že by to vyprázdnili kvůli uzavření objednávek před Vánocema?
Na ofic. stránkách nolen.cz
Irucha
Moderátor kočárkárny 2nd
Moderátor kočárkárny 2nd

4784 příspěvků
21. září 2006
Praha 10
Příspěvekod Gehenna » středa 14. prosinec 2011, 10:21
Irucha píše:
Llevelyn píše:Pevný boty jsou blbost, dej capáčky ( kožený, třeba Nolen nebo obdobný) aby to neklouzalo, nebo ponožky s protiskluzem.

Tak jsem si vyhledala ty capáčky Nolen a je chyba u mě nebo tam nemají vůbec žádné v nabídce? Že by to vyprázdnili kvůli uzavření objednávek před Vánocema?
Na ofic. stránkách nolen.cz

To je dost dobře možné...
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Maggy » středa 14. prosinec 2011, 13:26
ad Nolen: jakože neznalá :oops: jsem zagůglila a na FB mají... "Capáčky NOLEN
Milé zákaznice a zákazníci,

náš shop bude otevřen do pátku 2.12., od soboty 3. prosince bude zavřeno. Do pondělí 12.12. všechny objednané capáčky vyrobíme a odešleme (tak aby k Vám capáčky dorazily ještě před Vánocemi). Poté budeme mít až do 7. ledna 2012 dovolenou ...."

takže tak
Maggy
Žvatlalka
Žvatlalka

269 příspěvků
05. listopad 2006
Brno
Příspěvekod Irucha » středa 14. prosinec 2011, 14:05
Maggy píše:ad Nolen: jakože neznalá :oops: jsem zagůglila a na FB mají... "Capáčky NOLEN
Milé zákaznice a zákazníci,

náš shop bude otevřen do pátku 2.12., od soboty 3. prosince bude zavřeno. Do pondělí 12.12. všechny objednané capáčky vyrobíme a odešleme (tak aby k Vám capáčky dorazily ještě před Vánocemi). Poté budeme mít až do 7. ledna 2012 dovolenou ...."

takže tak

Jooo, to jako jooo, ale ještě jsem neviděla, že by si někdo přes svátky úplně vyprázdnil eshop :). A zrovna když já se chci podívat, jaký mají capáčky :). Ačkoli mám děti capáčkům odrostlé a měla bych pracovat...
Irucha
Moderátor kočárkárny 2nd
Moderátor kočárkárny 2nd

4784 příspěvků
21. září 2006
Praha 10
Příspěvekod Pralinka7 » pátek 31. srpen 2012, 17:23
Pevné boty určitě ne, raději měkké capáčky s protiskluzovou podrážkou.
Pralinka7
Pískle

8 příspěvků
30. srpen 2012
Příspěvekod Rosnička » pátek 31. srpen 2012, 18:59
Ahoj,

tak mně se dost osvědčily tyhle boty

http://www.pegres.cz/cz/katalog/detska- ... g=1,razeni,

Oni to označují jako capáčky, ale podle mě je to něco mezi "normální" botou a capáčkama. Celá bota je úžasně měkká, přitom pevná.
Rosnička
Drbna
Drbna

4930 příspěvků
02. prosinec 2010
Praha Radotín
Příspěvekod Carsa » pátek 31. srpen 2012, 19:02
žádné?
Carsa
Howgh
Howgh

5381 příspěvků
21. září 2006
Matička naše stověžatá
Příspěvekod Efča » pátek 31. srpen 2012, 21:30
Do 13m jsem dávala capáčky Nolen. Pak jsem si všimla, že jeden kluk mi tu "botku" úplně šmajdá, botka je celá otočená a nožce to vůbec nedělalo dobře. Už chodil kolem nábytku. Koupila jsem mu bačkůrky s pevnou patou.

Druhé dítě vlastně totéž.
Efča
Howgh
Howgh

9317 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Mariee » sobota 01. září 2012, 10:14
holky ty ponožky s koženou ťapkou, máte od nějaké firmy nebo prostě co jste potkali a koupili...

já že nějaké mám a prostě mu to jako ne padá, ale točí se to. když si stoupne, tak jako kdyby uvnitř ponožek sjel do stran a ťpka se mu nahrne na vnitřní stranu chodidla..
pokud to někdo pochopil, jak to popisuju... jinak nepřijde mi, že by mu byla velká... pak je ještě otázka, zda extra nenašlapuje křivě, ale to mi taky nepřijde
Mariee
Diskutérka
Diskutérka

2841 příspěvků
03. leden 2007
Čechy krásné, Čechy mé!