ADV TOP
ADV LEFT

Čekatelky na vajíčka (oocyty) a ty co uz se jich dockaly.

vše o snažení a přípravách na těhotenství

Moderátor: Amazonka01

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Marucina » pátek 11. září 2009, 19:32
Ahoj Marto,
hlasim se po prazdninach do diskuze!!!
Pristi tyden kamaradka jde na usg a pak uz zacne se stimulaci.Takze - kdyby to slo, jak ma, tak nekdy za 7 tydnu bych mohla na ET. ALe radeji to neplanuji, to uz jsem se poucila.
Dnes jsem byla na kontrole, ta hnusna cysta pres prazdniny zmizela, tak snad se do ET nevytvori nova...
Zacala jsem ( po 10 letech ) ridit auto, tak mam celkem slusny stres, ale uz jsem se vydala i do centra Prahy. Kdyz me ostatni ridici videli, tak si rekli - chudak holka- a davaji mi prednost ( dokonce i taxikar), tak to jsem teda pekna troska.
Tak snad tady tu diskuzi nejak rozproudime, ne?

Krasne babi leto vsem, M.
Marucina
Pískle

52 příspěvků
12. červenec 2008
Příspěvekod Marta1 » středa 23. září 2009, 17:32
Ahojky holčiny, dneska jsem byla v Praze na UTZ a sliznice je malá tak znovu jedu v neděli uvidíme jestli nám narostla jestli ano tak hurá do boje :hura:
Mějte se hezky a ozvěte se všichni kdepak jste? Ahojky Marta :)
Marta1
Pískle

54 příspěvků
09. srpen 2008
Příspěvekod Inkognito » pondělí 28. září 2009, 20:04
Omlouvám se za šestitýdenní odmlku, 23října se nám to tiž narodila malá Agnes :mimiholka: a to hnedka o celých osm týdnů dříve! No asi se na nás těšila stejně jako taťka s mamkou na ní. :D Vážila 1,75 kg a měřila 41,5 cm.Po několika dnech ale zhubla na kilo a půl.
Pobyla si čtrnáct dní na ARU a zbytek na JIP , ale je to šikovná holčička, a zatím vypadá že všecko zvládla bez újmy na zdraví. Pi propuštění měla 2850g. ve stáří mínus čtyři týdny. tj.36 gestační týden.
Ještě napíšu, Marti gratuluju! a držím palce, dej vědět jak pokračujete.
Pa
Lenka, Radek a Agneska :D
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Anny75 » úterý 29. září 2009, 08:41
Lenko a Radku ohromně vám gratuluji a malé Agnesce přeji hodně štěstíčka a zdravíčka a do života jen to nejlepší!!!

Je opravdu šikulka,krásně vám přibývá a zachvilku ani nepoznáte,že si na svět pospíšila ;) Obrázek
Anny75
Diskutérka
Diskutérka

2224 příspěvků
04. červenec 2008
Česká Lípa
Příspěvekod Marta1 » úterý 29. září 2009, 08:57
Ahojky no to je novina hned je tady veseleji :hura: . Moc gratuluji a přeji hodně zdravíčka, štěstíčka a ať vám pěkně přibírá na váze a dělá jenom samou radost. :)
Já jsem byla v neděli na UTZ a ještě to je malé jedu tam znova ve středu a to se prý rozhodne tak uvidíme a určitě dám vedět. Mějte se hezky Ahojky Marta
Marta1
Pískle

54 příspěvků
09. srpen 2008
Příspěvekod Zelvucha » úterý 06. říjen 2009, 23:31
Lenko a Radku,

moc a moc vám gratuluji a Agnesce přeji hodně zdraví, pohodu a ať prospívá k vaší velké radosti. Kluci posílají pusinky :-) Mamince pak hodně síly na počáteční kolotoč.

My se máme fajn, nedávno jsme oslavili už půl roku a klučíci rostou jako z vody. Jeden má už k 9 a druhý k 8 kg. Jsou to pěkní cvalíčci a nesmírně šikovní. Otáčí se na bříška, pasou koníčky a vypadá to, že za pár týdnů budou sedět a polezou. Asi před měsícem jsme zahájili příkrmy a dnes měli poprvé masíko. Je s nima fakt sranda, takže se společně užíváme.

A co vy, ostatní? Kde se touláte?
Zelvucha
Žvatlalka
Žvatlalka

135 příspěvků
03. duben 2008
Příspěvekod Věral » úterý 13. říjen 2009, 11:04
Ahoj holky,
dlouho jsem tu nebyla a teď mi to nedalo, abych nepřišla aspoň popřát
Lence...takže moc gratuluju k narození holčičky a přeju hlavně hodně zdravíčka vám oběma Obrázek
Marti,
tobě taky přeju ať už se konečně zadaří!

Já jsem se tady u vás dostatečně připravila na darovaný oocyty, ale jak mi předtím nedopadlo to objednání v Gennetu, tak jsem se rozhodla, že přemluvím v centru dr. jestli by se mnou nezkusil ještě poslední stimulaci. No, a asi se stal zázrak, protože po tolika letech jsem měla najednou šanci nechat si přenést 3embrya. Asi to bylo štěstí v neštěstí, protože se uchytla všechna. Tak se modlím, aby mi to dobře dopadlo. Takže se tu opatrujte a i tak moc děkuju za všechny rady, který jste mi tady poskytly :erik:
ObrázekObrázek
Věral
Krafařka
Krafařka

629 příspěvků
23. září 2008
Příspěvekod Zelvucha » středa 14. říjen 2009, 10:43
Ahoj Věro,

veeeeelikánská gratulace! :hura: Držíme všichni tři všechny palečky, aby bylo vše v pořádku. To je nádherná zpráva! Posíláme strašně moc štěstíčka, budete ho potřebovat, ty i bobísci. Určitě dej vědět, jak bojujete a jak to zvládáš :D
Fakt mám obrovitánskou radost, že ti to takhle dopadlo. Je to velký povzbuzení i pro ostatní holky. To jsme tu potřebovaly :)
Všichni se držte!!!!!!
Zelvucha
Žvatlalka
Žvatlalka

135 příspěvků
03. duben 2008
Příspěvekod Věral » pátek 13. listopad 2009, 09:56
Ahoj Zelvucho,
moc děkuju :) Já jsem teda po řádným promyšlení minulý týden podstoupila redukci 3/2, bylo to těžký rozhodnutí, ale když mi pan dr. při zákroku řekl, že jedno mimi je stejně nemocný, tak se mi i trošku ulevilo, že ten výběr oprávněný. Sice to u srdíčka bolelo, ale myslím, že míň než kdyby se vybíralo jen nějaký. Nevím jestli si vzpomínáš jak jsme tady diskutovaly, tak jsem se bála i dvojčátek, ale teď jsem za ně moc vděčná a doufám, že to bude vše dobrý :erik:
A co ty a dvojčátka, jak rostete a co novýho? Dávají ti hodně zabrat nebo jsou hoďnoučcí? Už si ani nepamatuju co se ti vlastně narodilo jestli holky nebo kluci nebo páreček, jo ta moje skleroza ;)

Jinak tady dlouho nikdo nic nenapsal, tak snad jste holky v pohodě :?:
Věral
Krafařka
Krafařka

629 příspěvků
23. září 2008
Příspěvekod Sasula » pátek 25. prosinec 2009, 11:52
tak už se to tu nějakou dobu nehlo, tak se také hlásím a přeji všem krásné vánoční svátky a nový rok! Ať je plodný a všem se zadaří! všem, kterým se zadařilo a nebo porodily, tak hodně moc štěstí a zdraví!!!

Omlouvám se, že jsem se dlouho nehlásila, ale taky jsme trochu pracovali a zadařilo se a abychom nic nezakřikli, do Vánoc jsme nic nesdělovali. Takže nám se také zadařilo a začínáme 2. trimestr. Všechno je zatím v pořádku.
Sasula
Žvatlalka
Žvatlalka

192 příspěvků
25. březen 2008
Příspěvekod Věral » sobota 26. prosinec 2009, 17:39
Sasulo,
moooooc gratuluju k těhotenství a přeju hodně zdravíčka :erik: paráda, mám radost :hura:
Věral
Krafařka
Krafařka

629 příspěvků
23. září 2008
Příspěvekod Inkognito » úterý 29. prosinec 2009, 12:04
Sasul, obrovská gratulace, jsem děsně dojatá a mam slzy na krajíčku. Držím palce, určitě všecko dobře dopadne!
Jak je Věrce, nezlobí miminka?
Agneska má čtyři apůl kila, už se na nás směje, je jí čtyřiapůl měsíce, je to naše krásné štěstíčko. Protože se narodila o dva měsíce dřív, tak je trochu zpožděná a chová se jakou dvouměsíční miminko, ale dr. na neurologii říkala, že to do dvou let všecko doženeme. Tenhle rok pro nás by opravdu vyjímečný, jsem opravdu velice šťastná.
Tak mnoho štěsí a sil do nového roku přejem a ať vás čeká už jenom to hezké.
To Vám přejí
Lenka Radek a Agnes
p.s.
Sranda je že Agnes bude mít asi tmavě hnědé oči :D , to u nás v rodině nikdo nemá :D ,
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Sasula » úterý 29. prosinec 2009, 17:28
děkuji moc holky za gratulace, taky vás chodím pořád číst, co je nového, tak jsem v obraze, jen nebylo o čem psát a nechtěla jsem se pořád babrat v neúspěších a posílat chmury.

No jinak min. týden jsem přestala brát Estrofem a Utrogestan, tak jsem se bála, jak to dopadne, dnes jsem byla na kontrole u dr. a ultrazvuk mi tedy nedělala, ale srdíčko poslouchala a bylo tam, tak to je snad hlavní.

S tou Agneskou to bude v pohodě, uvidíš, že ještě i dřív. Mám kamarádku, která rodila v 30. týdnu a to už se zjistilo, že miminko má špatnou plodovou vodu od 24. týdne a od té doby se i zastavil vývoj miminka. Miminko bylo strašně maličké a byl to boj, ale vyhráli. Teď už jsou malé 4 roky a nikdo by to nepoznal....a šikulka byla už v roce, bylo to na ní i vidět, že byla taková rozumější i než ostatní dětičky, jedině, že byla menší, ale to už dohnala...tak to bude jistě naprosto v poho...a s těma očičkama...to je sranda, ale i genetika hraje hodně roli, nedavno jsem někde četla a nebo viděla, že byli rodiče, oba naprosto snědí a narodilo se jim dítě - pomalu albín, i to se stává a tak bych tomu nevěnovala takovou pozornost. Zapomeň na to, co bylo před otěhotněním a užívej si mateřství :D
Sasula
Žvatlalka
Žvatlalka

192 příspěvků
25. březen 2008
Příspěvekod Věral » pátek 15. leden 2010, 08:31
Ahojky,
jsem ráda, že se vám holky daří!
Lenko,
s těma očičkama je to rarita, ale fakt se to normálně stává. Vím o jednom případě, že oba rodiče měli modré oči a najednou dítko hnědé, takže to tam chvíli vypadalo i na rozvod, protože manžel měl pocit, že mu žena zahla, ale nakonec mu lékaři vysvětlili, že se to opravdu může stát! Takže můžeš být v klidu :erik:
Sasulo,
gratuluju k dalšímu úspěšnému krůčku za štěstím! Ono to jsou pořád nervy,co? Nejdřív ten boj za miminek ve snaze otěhotnět a pak když se to podaří, tak zase po dobu těhotenství,no nevím jestli nás ten strach někdy opustí, ale asi ne :) Já jsem si teda nejkrušnější chvilky prožila do toho 16tt, pak se mi podařilo hodit naštěstí do klidu a už se snažím jen věřit, že to dobře dopadne!
Já jsem vlastně ani nenapsala, že nakonec mi to druhé mimi zamlko, takže mi nakonec zbyl jen jeden brouček, ale jsem za něj moc šťastná :-* No a do toho 16tt jsem měla problémy s krvácením-špiněním, takže jsem musela pořád ležet a nervy na dranc :(

Tak se holky opatrujte včetně vašich mimísů a dětiček a ty co čekají, tak ať se bzy dočkají :erik:
ObrázekObrázek
Věral
Krafařka
Krafařka

629 příspěvků
23. září 2008
Příspěvekod Sasula » neděle 17. leden 2010, 19:54
Věral přesně tak, nejdřív nervy z toho, že to tolik let nejde, pak z toho, co dr. zjistili za diagnozu a teď, když se to konečně podaří, tak jestli to bude zdravé a hlavně, jestli to donosím...Také jsem čekala jednovaječná dvojčátka, pak v 8.tt o jedno přišla - krvácela jsem a měla jsem strašné bolesti, ale jen chvilku a od té doby se bojím...nejdřív srdeční akce, pak screening v 1. trimestru, teď jsem zas měla 2 x virozu, tak jsem zas na nervy z toho, jak to dopadne na utz v 21.tt, protože jsem naposledy byla v poradně před 3 týdny a to jsem tedy slyšela srdíčko, ale to je všechno...no takže pořád něco...do toho ještě ta škola, no ale myslím, že po tom 20.tt to už snad bude klidnější a pokud ne, tak snad po tom 30tt, kdy už by mělo být snad trochu vyhráno.. Tak tobě taky hooodně štěstí a zdravíčka a pevné nervíky!
Obrázek
Sasula
Žvatlalka
Žvatlalka

192 příspěvků
25. březen 2008