ADV TOP
ADV LEFT

4 x tehotna = 1 dite aneb holky po potratu/tech

vše o snažení a přípravách na těhotenství

Moderátor: Amazonka01

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Katkausa » pátek 20. září 2013, 19:31
Čus bus.

Eli - vy už jedete v Bille? Šílenci. :mrgreen: Já se zařekla, že ne, ale kdo ví jak to dopadne. :palma: U nás je nejhorší, že už všechno musí být 2x, Marťas se ošidit nenechá. A nasbírat 60 samolepek? :-Z
Jídlo - nešlo by se třeba každý den podívat na jídelák, co mají a když víš, že to má ráda, tak jim to říct (ať jí víc "nutí")?
Kašel - Marťas je teď taky nastydlý, ve školce říkaly, že mu dopol.tekla dost rýma, ale odpol. už prý dobrý, já jen, že vim, že je trochu přistydlý, ale jinak ok. Jako pokud nemá teplotu a je jinak v pohodě, tak rýmičku nebo občasný kašel řešit nehodlám.
U nás jsou super, nemůžu si zatím na nic stěžovat. Ale je to soukromý, platíme (sice oproti Praze "málo", ale na místní poměry "dost") a tak je to asi znát.
Eli a malá chodí na celý den? V kolik jí vyzvedáváš?
Marťas je zatím na dopoledne (8-13 hod., ale vozím ho kolem 9), ale od října bude muset na celý den, tzn. do 16 hod. Jako jsem na to zvědavá, protože občas ještě ráno furt brečí a navíc se ujišťuje, že půjde hned po obědě domů. Ale co se dá dělat, že jo. :-?
Obrázek

Obrázek

Je jenom jedna cesta za štěstím a to přestat se trápit nad tím, co je mimo naši moc.
-Epiktétos-
Katkausa
Klevetnice
Klevetnice

3868 příspěvků
24. duben 2008
konečně zase Čechy :-)
Příspěvekod Katkausa » neděle 22. září 2013, 17:43
Ahoj.

Tak Marťa i Kačka mi lehli s rýmou a vys.horečkou. :palma: Mají poslední týden na nemoce, příští úterý nastupuju do práce. Jak tohle dopadne... :palma:
Katkausa
Klevetnice
Klevetnice

3868 příspěvků
24. duben 2008
Příspěvekod Ela » pondělí 23. září 2013, 09:37
Katkausa píše:Ahoj.

Tak Marťa i Kačka mi lehli s rýmou a vys.horečkou. :palma: Mají poslední týden na nemoce, příští úterý nastupuju do práce. Jak tohle dopadne... :palma:

Tak ať se brzy uzdraví. Kačka pořád pokašlává, já mám žlutou rýmu a nemůžu se jí zbavit. To je z toho hnusného počasí, jak hrozně rychle přišel podzim. :(
Ela
Howgh
Howgh

9044 příspěvků
24. listopad 2006
Příspěvekod Lidad » pondělí 23. září 2013, 16:06
Krásné odpoledne!

Tak snad jsem se konečně skamarádila s novým BC. A konečně snad už tento týden nebude tak hektický. Andulka ve škole zatím dobrý, někdy děláme úkoly přes hodinu, někdy to je hotové hned. Zatím mají všechny samohlásky a přidávali k tomu M,m. Takže když čte slabiky, děláme si legraci, že Máma má mimi atd. Ve čtvrtek máme první rodičák, Jsem na něj docela zvědavá, protože během prvního měsíce přibylo 5 nových žáčků, takže teĎ jich je 27. Což už je docela masakr. Celkem už máme ve škole přes 310 dětí, a to bylo naposledy v roce 2005.
Minulý týden jsme měli houbový,Tom byl v neděli na houbách a přinesl plný koš. Taky po delší době našel kotrč, takže jsme udělali polévku a další den našel ryzce, takže jsme zase smažili.
Tento týden jsme dovezli candáta, tak čekám a bude dnes k večeři. Ještě tu mám kapra.
Příští týden začínají kroužky. U nás bude kritická středa, naštěstí si je budou vyzvedávat v družině. Do půl 1 angličtinu, pak na oběd a po obědě sboreček. Ještě jsme napsali sportovní kroužek, ale kdy bude, netuším.
Ve škole mě docela zlobí mí drobečci, jsou to sedmáci a mlátí s nimi puberta. A brzy je asi budu mlátit já. Musíme to nějak vydržet, v osmičce snad bude líp. AlespoŇ u některých.

Tady zase řádí nějaká střevní chřipka, dost dětí už lehlo, nebo je pouštíme domů. Asi začnu s prevencí slivovicí.

Ať je brzo líp.
Lidad
Drbna
Drbna

4055 příspěvků
08. únor 2007
Příspěvekod Katkausa » úterý 24. září 2013, 08:33
Ahoj holky. :)

Já byla s našima o víkendu taky na houbách, našli jsme plný koš. :) Takovou úrodu jsem tu ještě za ty 3 roky, co jsme zpět, nezažila. Byly smažený a pak flíčky s houbama, zbytek je v mrazáku.
Kroužky nám taky začínají příští týden. Kačka má keramiku (tu měla i loni a strašně moc jí baví), gymnastiku a zkusí kytaru.
No a já tento týden učím naposledy angličtinu. Včera jsem se rozloučila s jednou skupinkou a zítra budu s druhou. S prací by to skloubit nešlo (nebo možná šlo, ale lítala bych od jednoho k druhýmu, domu až večer, spousta příprav a to mi za to nestojí).
Děti už jsou bez teplot, dnes jsem je ještě nechala doma, ale zítra nastoupí - škola, školka. Tak snad jim to zdraví vydrží.
Katkausa
Klevetnice
Klevetnice

3868 příspěvků
24. duben 2008
Příspěvekod Lidad » středa 25. září 2013, 16:48
Krásný podvečer!

KATKO: tak uvidíš, třeba se k tomu ještě někdy vrátíš. Super, že už je u vás líp.

Já se jdu za chvilku vrhnout na rizoto s houbami (pro holky bez).
Andulka už dneska dostala věty, to bude masakr. Přípravy budu muset stihnout ve škole nebo po nocích.
ObrázekObrázekObrázek
Lidad
Drbna
Drbna

4055 příspěvků
08. únor 2007
Příspěvekod Ela » středa 25. září 2013, 18:05
Ahoj.

U nás taky teplota. Je i nějaká unavená, tak snad to bude jen nachlazení. To hlásí na víkend ochlazení. Co u vás, Katko?
Ela
Howgh
Howgh

9044 příspěvků
24. listopad 2006
Příspěvekod Katkausa » středa 25. září 2013, 19:13
Holky, představte si, že Kačka zase v noci dostala horečku (přitom než šla spát, neměla, prakticky celé úterý už byla bez teploty). Přes den měla zase přes 39. :palma:
Takže jsme místo školy naklusaly k doktorce, trvala jsem na krevním rozboru, protože toto už fakt není normální. Tak vzala krev, zítra mám volat na výsledky. Bojím se, doufám, že to nebude nic vážného.
Ona prakticky od té salmonely (květen!!) má furt z ničeho nic vysoké horečky. Za 2 dny je ok, pak je třeba týden, max.2 dobrá, pak zase vysoká horečka a takhle se to furt opakuje. Přitom než letěla do USA (konec června), tak jí dr."radši" přeléčila ATB. Červenec se držela, ale od srpna se to s ní takhle táhne. Ach jo, držte prosím palce. Dr. se přiklání k tomu, že je to virové, že má asi oslabenou imunitu, ale prý i to by ty testy měly potvrdit. Tak jsem na to zvědavá. :(
Katkausa
Klevetnice
Klevetnice

3868 příspěvků
24. duben 2008
Příspěvekod Lidad » úterý 01. říjen 2013, 03:43
Krásné ráno!

KATKO, ELI: tak co, jak je u vás? Doufám, že už líp.

Andulka měla včera ve škole drakiádu, takže kromě čtení jsme měli volněji s úkoly. Dneska jdou plavat. Tak snad to zdravotně ustojí.
O víkendu bylo krásně, tak si to holky užívali venku, pro ně je být doma doslova za trest. Tak snad nás nečeká dlouhá zima.
Lidad
Drbna
Drbna

4055 příspěvků
08. únor 2007
Příspěvekod Ela » úterý 01. říjen 2013, 07:52
Ahojky.

U nás jakž takž. Kačka měla jeden den teplotu, v pátek ráno vstala, teplota nikde, ale průjem. byla jednou za den a dobré, ale pak se jí to vrátilo v neděli i včera. Doufám, že z toho nic nebude, protože jde jednou denně a na nic si nestěžuje. Jak Katka píše o té salmonee, tak už se děsím.
Katko, prý u vás zpívala Džambulka, byli jste? ;-)
A co Kačenka, jak to dopadlo?

Liduš, zimy už se děsím, ten dnešek ráno stál za to. Ale vybavuji se, mám objednané obkreslovací šablony a pořídili jsme formy na sádru. Tak odlévám odlitky na kreslení temperami, dělala jsem do bývalé školky, teď dělám do současné, co zbyde, bude na doma. :)
Ela
Howgh
Howgh

9044 příspěvků
24. listopad 2006
Příspěvekod Gozra » úterý 01. říjen 2013, 22:14
Ahojky všem po nějaké době,
tak my žijem :) , zdravý je, jak kdo. Kuba byl týden ve škole a tuhle sobotu opět říkal, že mu začalo bolet v krku :-? . V pondělí dostal ATB, týden doma, takže budem dělat úkoly. Zrovna máme silně vytížený týden :roll: , ale o víkendu volněji. Snad dáme v neděli oslavu svátku Elišky.
V pátek je 1. prodloužená, v neděli nám výj. tance odpadaj, takže něco za něco. ;-)

Marodícím dětem brzké uzdravení, teď je možné vše a s oslabenou imunitou pořád.
Tak se mějte, zas se přijdu podívat.
Gozra
Diskutérka
Diskutérka

2064 příspěvků
28. duben 2008
Příspěvekod Ela » středa 02. říjen 2013, 09:01
Katko, co vůbec práce?
Ela
Howgh
Howgh

9044 příspěvků
24. listopad 2006
Příspěvekod Katkausa » čtvrtek 03. říjen 2013, 20:41
Ahoj holky.

Díky za optání. Krev vyšla naprosto v pořádku, dokonce i imunita dobrá. Takže super, ale o to víc mě zajímá, proč teda takhle furt horečkuje. :-? No uvidíme, teď je zase v pohodě, chodí do školy, tak kéž by to dlouho vydrželo.
Jinak já už pracujuuuuuuuuuu!!!!!!!! :? :mrgreen: :? :mrgreen: Zatím jsem ze všeho šíleně zmatená, můj zakrnělý mozek zase musí ožít a pozřít tolik nových informací. Zatím dobrý. I Marťa ve školce to docela dává. ;-) Ale řeknu vám, je to uplně nová etapa života. Manžel v práci, já v práci, děti ve škole a školce, no prostě všechno je jinak než předtím, ale zatím se mi to líbí. Jen tak dál.
Jo, jo, Džambulka tu byla, ale já na ní ne. Dozvěděla jsem se až na poslední chvíli, že u nás bude. Škoda, pozvala bych jí k nám na panáka. :mrgreen:
Obrázek

Obrázek

Je jenom jedna cesta za štěstím a to přestat se trápit nad tím, co je mimo naši moc.
-Epiktétos-
Katkausa
Klevetnice
Klevetnice

3868 příspěvků
24. duben 2008
Příspěvekod Lidad » úterý 08. říjen 2013, 23:45
Přeji vám krásnou dobrou noc.

Už druhý den tady takhle straším. Přišel k nám podzim a kašel. Na dnešek to už vypadalo v klidu, ale půlnoc byla překvapením. Tak musím trochu unavit oči, abych ještě usnula. Ne tedy že bych neměla co dělat.
V pátek má jít Andulka bruslit, ale teda s tím kašlem rozhodně nepůjde. měla bych mít 2 hodiny volna, tak si ji nechám u sebe a pak půjde s družinou na oběd.
Tak nějak koukám, jak tu diskuze upadají (nejen ta naše). :(
Lidad
Drbna
Drbna

4055 příspěvků
08. únor 2007
Příspěvekod Ela » pondělí 14. říjen 2013, 09:06
Ahoj holky.

Kačka už dokašlala, ale drželo se jí to 14 dní a mě rýma. Teď chystáme malování, čeká nás to od středy, konečně měníme skladiště na dětský pokoj. :-)Malá už se těší, byla hrozně nadšená, když jí manžel namontoval její lampu.

Ve školce už snad dobré, nikdo nic neříkala ( já jim přinesla odlitky z takové jako sádry na malování, tak byly úči nadšené, že se jim to hodí, hned ji pak za dva dny chválily, že se dobře sama obléká, že patří mezi nejrychlejší děti). Občas teda frflá, že je zlobí kluci, ale s tím si snad poradí.
Ela
Howgh
Howgh

9044 příspěvků
24. listopad 2006