ADV TOP
ADV LEFT

Plánujeme sourozence

vše o snažení a přípravách na těhotenství

Moderátor: Amazonka01

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Leela » úterý 17. leden 2012, 14:39
hustě, Leeela :D :D jj, Futuramu pouštíme i čtyřleťákovi, v originále ;) ale on vyžaduje poze díl o peklu :D :D

my chceme třetí, tak nějak brzo po tom druhým, ale já si ho :mimikluk: tak moc užívám, že když jsem to nedávno dostala, znejistěla jsem, ale pak jsem to nedostala a dělala 5 :D testů, než jsem se smířila, že mám holt výpadek a třeba to ještě pravidelně dostávat nebudu :roll:

jako někdy silně pochybuju o sobě coby matce a nervy se mi celkem často rozutíkají po bytě, ale představa těch aspoň (to muž teda neví, ale zase na druhou stranu, dvojčata by taky bral) 3 raubířů patří do mého snu o domku s větší zahradou... ;)
Jáchym 09/2007, Eliáš 04/2011, Tereza 02/2014
Leela
Diskutérka
Diskutérka

2024 příspěvků
26. listopad 2007
Zvičina na dohled
Příspěvekod Diggi » úterý 17. leden 2012, 16:04
Modrasek píše:
Inkognito píše:ahojky...tak u nás to ,,,plánování,, vydrželo docela dlouho...abych se přiznala...manžel moc chtěl druhé dítě co nejdříve po prvním...já ne.. :oops:..první jsem si opravdu užila...bylo to supr...ale do práce jsem se těšila moc..máme prima kolektiv...a z něj se mi odcházet nechtělo..no..tak teď to je tak..že náš skoro šestileták se v létě dočká sourozence...těší se moc moc....ale já tak nějak pořád ,,váhám,,..jestli to ,,zvládnu,,..jestli mi rozumíte...jako zvládnu...maj tu holky dětí jako smetí...ale já nejsem ten typ ,,matky pluku,,..jestli mi rozumíš...neumím se sama sebe představit v tlupě dětí.. :oops: ..tak se s tim takhle ,,peru,,.. ;) ..ani to nechci už nikomu vysvětlovat..páč stejně na mě všici koukaj..že jsem ,,nevděčná,,..nebo tak...
..tak raděj inko.. ;)

Inko, já tě naprosto chápu a nikdy bych takové lidi, jako jsi Ty, neodsoudila. Já jsem na tom tak, že druhé dítě bych si moc přála, ale mám pochybnosti, jestli bych zvládla dvě děti. Své první dítě miluju, ale jaksi nejsem ta laskavá všeobětující máma, já prostě občas myslím i na SVÉ potřeby, nejen na potřeby svého dítěte. (Navíc jsem po prvním dítěti měla laktační psychózu a 2 roky trvající depresi... ty nemoci mě prostě naučily, že musím myslet i na své potřeby... plus nejsem ještě moc samostatná.)

Modrasek to jsi dobrá, že jsi to zvládla, máš můj obdiv.....já jsem, nevím proč, nejspíš kvůli nadměrnýmu čtení článků a diskuzí an netu, měla úplně panickou hrůzu z toho, že budu laktačku mít :) ...mě teda strašně děsilo to, abych nějak v nevědomosti ddítěti neublížila....nic takovýho se teda nestalo, ale mamky co tohle zvládnou mají můj obdiv ;)
Diggi
Pískle

30 příspěvků
21. září 2010
Příspěvekod Diggi » úterý 17. leden 2012, 16:06
Frantishka píše:
Modrasek píše:
Inkognito píše:ahojky...tak u nás to ,,,plánování,, vydrželo docela dlouho...abych se přiznala...manžel moc chtěl druhé dítě co nejdříve po prvním...já ne.. :oops:..první jsem si opravdu užila...bylo to supr...ale do práce jsem se těšila moc..máme prima kolektiv...a z něj se mi odcházet nechtělo..no..tak teď to je tak..že náš skoro šestileták se v létě dočká sourozence...těší se moc moc....ale já tak nějak pořád ,,váhám,,..jestli to ,,zvládnu,,..jestli mi rozumíte...jako zvládnu...maj tu holky dětí jako smetí...ale já nejsem ten typ ,,matky pluku,,..jestli mi rozumíš...neumím se sama sebe představit v tlupě dětí.. :oops: ..tak se s tim takhle ,,peru,,.. ;) ..ani to nechci už nikomu vysvětlovat..páč stejně na mě všici koukaj..že jsem ,,nevděčná,,..nebo tak...
..tak raděj inko.. ;)

Inko, já tě naprosto chápu a nikdy bych takové lidi, jako jsi Ty, neodsoudila. Já jsem na tom tak, že druhé dítě bych si moc přála, ale mám pochybnosti, jestli bych zvládla dvě děti. Své první dítě miluju, ale jaksi nejsem ta laskavá všeobětující máma, já prostě občas myslím i na SVÉ potřeby, nejen na potřeby svého dítěte. (Navíc jsem po prvním dítěti měla laktační psychózu a 2 roky trvající depresi... ty nemoci mě prostě naučily, že musím myslet i na své potřeby... plus nejsem ještě moc samostatná.)

Souhlasím, odsuzování je nesmysl. Je dobře, že si uvědomíš a přiznáš, jak to cítíš. Já mám hodně podobné pocity, ale týkají se třetího...
A myslim naopak, že matka, která myslí i na SVÉ potřeby, ne jen svého dítěte, je naopak lepší matka.

S tímhle musím taky souhlasit....já jakmile si udělám některý den chvilku pro sebe, stačí jít sama nakoupit nebo ke kadeřnici a vrátím se k malýmu, tak mám mnohem víc elánu, láskou bych ho snědla ( ne že by teda jindy ne) a hlavně jsem hned trpělivjší 8-)
Diggi
Pískle

30 příspěvků
21. září 2010
Příspěvekod Larisa » úterý 17. leden 2012, 21:10
Já myslím, že je někdy třeba si trochu provětrat hlavu a odpočinout si od dítěte/dětí. Co znám holky, které mají děti brzy po sobě a ještě bydlí někde za městem v baráku, jsou tam dlouho odříznutý od společnosti, tak jim to prostě leze na mozek. A zrovna spokojenost z nich nesálá.
Ona spokojená matka rovná se spokojené dítě. Většinou ;)
Já vždycky chtěla dětí kupu (a stále chci). Ale první rok po narození syna jsem měla velký blok, že další v tu chvíli rozhodně ne.
Larisa
Žvatlalka
Žvatlalka

160 příspěvků
17. leden 2012
Příspěvekod Rowena » úterý 17. leden 2012, 21:34
Ahoj, dítko plánujeme taky, u nás to ale bude už třeťátko. Tedy snad... Jsem docela brzy po druhém porodu a měla jsem nějaké problémy v těhotenství, tak snad to bude ok.
Ale asi si ještě počkáme MS nikde a minue jsem ji dostala až po osmi měsících. A já bych tááák ráda děti co nejblíž věkově k sobě (pak mi to někdo připomeňte až se budu bít do hlavy, že to nezvládám).

Já měla taky maličko obavy z příchodu sourozence, máme věk.rozdíl přesně 3 a půl roku a bála jsem se žárlení. Ale naopak! Je to úžasné, dcerka sestřičku přijala okamžitě a už si to prý bez ní neumí představit. A ze mě je klidnější a schopnější máma než předtím :? nechápu, jak je to možné, ale se dvěma dětmi mi to jde nějak lehčeji než předtím.

Takže se toho neboj, ono se to poddá ;)
D. 4/2008, S. 10/2011, V. 10/2013, D. 2/2016
Rowena
Krafařka
Krafařka

792 příspěvků
24. červenec 2011
Příspěvekod Leela » středa 18. leden 2012, 17:24
Rowena píše:Ahoj, dítko plánujeme taky, u nás to ale bude už třeťátko. Tedy snad... Jsem docela brzy po druhém porodu a měla jsem nějaké problémy v těhotenství, tak snad to bude ok.
Ale asi si ještě počkáme MS nikde a minue jsem ji dostala až po osmi měsících. A já bych tááák ráda děti co nejblíž věkově k sobě (pak mi to někdo připomeňte až se budu bít do hlavy, že to nezvládám).

Já měla taky maličko obavy z příchodu sourozence, máme věk.rozdíl přesně 3 a půl roku a bála jsem se žárlení. Ale naopak! Je to úžasné, dcerka sestřičku přijala okamžitě a už si to prý bez ní neumí představit. A ze mě je klidnější a schopnější máma než předtím :? nechápu, jak je to možné, ale se dvěma dětmi mi to jde nějak lehčeji než předtím.

Row, to jsme celkem podobně, mám je od sebe 3 roky a 7 m a žárlení prakticky žádný (zato zlobení, ale já to chápu, vstřebat to musí). Druhý těhu lehce dobrodružné, ale týden po porodu už jsem prohlásila, že chci třetí :)
Jáchym 09/2007, Eliáš 04/2011, Tereza 02/2014
Leela
Diskutérka
Diskutérka

2024 příspěvků
26. listopad 2007
Zvičina na dohled
Příspěvekod Rowena » sobota 21. leden 2012, 17:57
Leela píše:
Rowena píše:Ahoj, dítko plánujeme taky, u nás to ale bude už třeťátko. Tedy snad... Jsem docela brzy po druhém porodu a měla jsem nějaké problémy v těhotenství, tak snad to bude ok.

Row, to jsme celkem podobně, mám je od sebe 3 roky a 7 m a žárlení prakticky žádný (zato zlobení, ale já to chápu, vstřebat to musí). Druhý těhu lehce dobrodružné, ale týden po porodu už jsem prohlásila, že chci třetí :)

Tak mě dokonce připadá, že se staršačka sourozencem zklidnila.
Já tentokrát odcházela z porodnice, že klidně další porod i dítě hned a i sestřička se loučila slovy -nashledanou příště :D A protože mladší dcerka je zatím neskutečně hodná, tak ta touha po třeťátku mě ne a ne opustit :)
Rowena
Krafařka
Krafařka

792 příspěvků
24. červenec 2011