ADV TOP
ADV LEFT

Těhotenství a Porod po Císařáku

vše o snažení a přípravách na těhotenství

Moderátor: Amazonka01

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Wilhelmina » sobota 10. březen 2012, 00:01
Nevím, jestli to dávám do správného fora, tak to kdyžtak dejte někam jinam.

Mojí dceři je skoro rok a s (budoucím) manželem jsme už začali přemýšlet o druhátku.

Vzhledem k tomu, že jsem dceru porodila akutním císařákem a teprve před několika měsíci jsem se konečně začala cítit líp - v oblasti jizvy, tak váhám a nechci udělat ukvapené rozhodnutí. Už jsem byla u gynekologa a ten mi řekl, že jizva vypadá skvěle i uvnitř a že se to všechno hezky zahojilo. Mám ovšem strach z příštího porodu a to je to, co mě nejvíce drží od početí druhátka.

Z literatury a internetu vím, že je mírně zvýšený risk komplikací zváště při vaginálním porodu. Také píší, že se má po císařáku čekat ideálně dva roky před početím druhého dítěte.

Nemáte někdo zkušenost s přírozeným porodem po císařáku a jak dlouho po císařáku jste rodily nebo co vám bylo doporučeno doktory? Budoucí manžel by chtěl děti maximálně dva roky od sebe a mě osobně se tato myšlenka taky zamlouvá, ale s ohledem na můj předešlý CS váhám a mám trochu strach jestli by to nebylo příliš brzo. Přemýšlíme, že bychom se teoreticky mohli začít snažit na konci léta, to Stelle bude takových 17 měsíců.

Díky! :milos:
Obrázek

Obrázek
Wilhelmina
Kecka
Kecka

1660 příspěvků
22. srpen 2010
Stockholm
Příspěvekod Lidad » sobota 10. březen 2012, 06:39
Krásné ráno!

Nevím, jestli budu úplně ta pravá, která ti poradí. Andulka tady byla akutní SC. Eliška se neočekávaně zjevila po 20 měcísích v podobě //. Takže mezi nimi je rozdíl necelých 2,5 let.
Dr. neměl nejmenších námitek, porodu nechával zcela svůj průběh. Ale vzhledem k přenášení,občasnému vysokému tlaku a nepostupujícímu nálezu byl místo "vyhánění" zvolen další SC. Samozřejmě, že se nejdříve ptali, co já na to. Ale zažít bolesti a pak akutní SC, už nikdy. Takže jsem souhlasila.

Hodně štěstí, ať vše vyjde, jak si přeješ.
ObrázekObrázekObrázek
Lidad
Drbna
Drbna

4055 příspěvků
08. únor 2007
Příspěvekod Cadovka » sobota 10. březen 2012, 07:14
Já měla taky první dítě akutní sekcí a druhé přišlo po 3 letech. Dr. mi zkontroloval jizvu a neměl žádné námitky, vše bylo vně i uvnitř vpořádku. V porodnici mi dělali sono jizvy při každé návštěvě i před porodem aby se ujistili o stavu - taky bylo vše ok. Ale můj druhý porod skončil zase sekcí a teď jsem těhotná potřetí a automaticky jdu na císaře.

Pokud dr nemá námitek, vůbec bych se nebála.
Cadovka
Krafařka
Krafařka

718 příspěvků
21. září 2006
Zlínský kraj
Příspěvekod Ondrejka » sobota 10. březen 2012, 08:05
Mě doktor po císaři řekl že by se nemělo otěhotnět dřív než za rok. Já jsem teď znovu těhotná po 5 letech, to už je promlčený :-D
Ondrejka
Moderátor: kojení, bydlení, Rozumíme si
Moderátor: kojení, bydlení, Rozumíme si

4400 příspěvků
21. září 2006
ČR
Příspěvekod Maggiemae » sobota 10. březen 2012, 08:29
Moje kamarádka má mezi dětmi 21m, první bylo sekcí, druhé vaginálně, vše bez problémů. Diskuse tohoto typu probíhá pravidleně na Rodině v sekci Císařský řez a žen, které otěhotněly a bez problémů porodily kolem půl roku po sekci bylo docela dost.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Zuzka84 » sobota 10. březen 2012, 09:27
Ahoj,
mám třeťátko necelých 21měsíců po druhátku narozeném císařem :-) . Vše bylo bez problémů , u doktora jsem se skoro nevyskytovala, jen kdyz jsem 14dni po terminu nastoupila do porodnice , tak mi udlelali utz kvuli stavu tkane v miste jizvy a odhadu vahy. Odhad byl 4,3kg a malej se narodil po 18hodinovem porodu s vahou 4,62kg . Vubec bych se nebala , oni se furt v prubehu porodu ptaj , jestli jizva nebolli nebo netahne apod.
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Zuzka84
Howgh
Howgh

7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Wilhelmina » sobota 10. březen 2012, 09:53
Díky za odpovědi a vaše zážitky.

Já se osobně úplně děsím dalšího císařáku. Při vzpomínce na něj se vždy otřepu a při představě, že bych tím měla projít znova mě chytá panika ... :(

Tentokrat bych chtěla rodit v porodním domě, ale mám strach, že mě nepřijmou z důvodů minulého císařáku :( Chci mít při porodu více klidu, ale pořád chci být v nemocnici, kdyby náhodou.

Moje jizva už konečně nebolí a vrátil se mi do ní a do okolí cit, takže už se cítím líp. Ale trvalo to fakt minimálně 8 měsíců než jsem se začala cítit "normálně". Mnoho lidí tvrdí, že už byli v pohodě dva týdny po sekci, ale já se dva týdny po sekci nemohla ani ohnout a obléct. Taky jsem byla v šílené depresi a ta se čas od času ještě pořád vrací :(

Taky jsem četla, že zinek je dobrý na hojení těla a vitamín E a také čaj z malinových listů... Když budu v CR, tak zajdu k homeopatovi a možná cosi na hojení tkání a tonování dělohy. Fakt se chci na to všechno připravit a nic nezanedbat.

Další sekci fakt nedám. :(
Wilhelmina
Kecka
Kecka

1660 příspěvků
22. srpen 2010
Stockholm
Příspěvekod Le_chat_noir » sobota 10. březen 2012, 10:01
ahoj,

mam deti viz metriky. oba akutni sekci. prvne v podoli mi s porodem bohuzel nikdo moc nepomahal. byly to hodne dlouhe 4 dny a na konci stejne sekce. podruhe jsem rodila v neratkach s vlastni PA, myslim, ze jsem na porodu docela dost pracovala, ale bohuzel ... vydrzela jsem den a znovu porod nepostupoval. kazdopadne se to da prezit ikdyz druha sekce byla horsi. mela jsem i nejake srusty a tak :roll:

ja bych nevidela problem ve vaginalnim porodu, jen mi proste nemame rozeni jinak nez sekci v rode :grr: drzim palce, vubec se ti nedivim ;-)

k.

ups, metriky uz jsou tam ...
Naposledy upravil Le_chat_noir dne 10. březen 2012, 10:26, celkově upraveno 1
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Evita » sobota 10. březen 2012, 10:11
Wilhelmino,
já mám dvojčata sekcí, pak teda další porod až tři roky po té, rodila jsem vaginálně, klučík měl 4 kila a vélkou hlavu :D , vše v pohodě.

K té jizvě, mě bolela minimálně půl roku po porodu ještě docela pravidelně, hlavně přivětší námaze. řekla bych, že jsem ji úplně přestala cítit až tak rok po.
Evita
Kecka
Kecka

1731 příspěvků
25. červenec 2007
Příspěvekod Zuzajda » sobota 10. březen 2012, 10:14
první porod akutní SC, gynekolog mi říkal, že těch 6měs. je takové minimum, rok už ok, 18měs v pohodě
druhý porod tedy 2 a čtvrt po prvním, vaginálně, zajímal je stav jizvy, velikost dítěte, jestli mě jizva nebolí
třetí porod ve stejném odstupu taky vaginálně

držím palec :)
Obrázek Obrázek Obrázek
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Jana12 » sobota 10. březen 2012, 10:17
Ahoj,
trochu tuším, jak se cítíš. První dcera se narodila aktuním císařem, nerada na to vzpomínám a navíc jsem rozhodně nepatřila mezi ty ženy, které by za 14 dní byly v pohodě. Dlouho jsem se fyzicky vzpamatovávala a nedovedla si představit, že to podstoupím znova.

Druhá dcera se narodila 3,5 roku od císaře, v těhotenství mi jen pravidelně sonem kontrolovali stav jizvy a pak jsem porodila celkem bez problémů vaginálně.

Pokud by se v druhém těhotenství porod nerozebíhal, nebudou ti ho vzhledem k jizvě na děloze vyvolávat a také neradi vidí dlouhý porod - že se děloha s jizvou dlouho namáhá. Zároveň dr nemohou urychlit oxytocinem, tak že to je ten důvod, proč častěji sklouznou k další sekci. Během těhotenství se mě vždy ptali, že asi chci porodit vaginálně, že? Tak že s tím doktoři automaticky počítali a dalším císařem mě příliš nestrašili. Jen upozornili na omezení viz výše.

Do mozaiky příliš nezapadá, že mě nakonec malinko oxytocinu dali :?

Každopádně, snaž se nebát, máš velkou šanci, že porodíš normálně a vše bude v pořádku. Pokud by tě dr příliš strašil, najdi si jiného.

Hodně štěstí
Jana
Jana12
ZRNKA tým
ZRNKA tým

7486 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Mamamila » sobota 10. březen 2012, 10:26
Já jsem otěhotněla 10měs. po cs, a dr. říkal, že jsem sice mohla chvili ještě počkat ale v pohodě. No těhu nedopadlo, další nasledovalo 2roky a 3.měs. po CS, rodila jsem normoš
Mamamila
ZLATÁ MAMAMILA

61246 příspěvků
23. září 2006
Modžany
Příspěvekod Elsa » sobota 10. březen 2012, 11:43
Zvláštní, zrovna včera jsem na tohle téma vyhledávala informace, a ke svému překvapení našla tohle: http://www.ordinace.cz/clanek/prirozeny ... ?chapter=2

Což teda při obvyklém strašení našich lekařů mne překvapilo (že otěhotnění po 1 SC za 6-12 měsíců, po 2 později..) - v kontrastu s tím, že tento týden psal sexuolog Zvěřina cosi o tom, že přece po dvou císařích sterilizovat je v pořádku, no nic.

A podle nějaké kanadské studie a doporučení ten oxytocin není kontraindikovaný, jen se to nemá přehánět (odkaz nemusím hledat, že..).
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2851 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Jitro » sobota 10. březen 2012, 12:14
Hlasím se k těm, co měly to štěstí, že druhé porodily vaginálně - v Neratovicích, s vlastní PA - po prvním SC. 21 měsíců po sobě.
Ve fóru duben 2011 (ha, teď sem si všimla že jsi to ty, Will - já asi koukám jen po fotkách :D .. no, tak nás znáš, ne?) nás bylo 5 takových císařoven, co jsme toužily dát si druhý porod vaginálně - a trhly jsme statistiku: všem se nám to povedlo, většinou to ale vyžadovalo celkem pečlivou přípravu s vlastní PA a převelikou dávku štěstí k tomu. Kdybys chtěla vědět nějaký podrobnosti - neváhej se optat.

Přeju zdar i tobě a tvýmu druhátku!
Naposledy upravil Jitro dne 10. březen 2012, 12:30, celkově upraveno 2
S. 07/2009 - kluk, R. 04/2011 - kluk, L. 04/2014 - holka
Jitro
Treperenda
Treperenda

1181 příspěvků
27. listopad 2008
Praha 8
Příspěvekod Zuzka84 » sobota 10. březen 2012, 12:16
pro me byl cisar taky hruza a depky jsme asi meli oba (ja i dite) . jsem rada , ze se neukazolo na utz ze ma pres 4,5kg , to uz by asi tu sekci doporucili :roll:

Andelko a pritom v zahranici mi prijde je i bezne ze po druhem cisari alespon zkousi porodit vaginalne, kdezto u nas se casto tvari , ze takova moznost ani neni :-?
Zuzka84
Howgh
Howgh

7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice