ADV TOP
ADV LEFT

Těhotenství a Porod po Císařáku

vše o snažení a přípravách na těhotenství

Moderátor: Amazonka01

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Elsa » sobota 10. březen 2012, 12:32
Fakt jsem to zrovna včera hledala, protože mi pořád vrtá hlavou, jestli by se přece jen nedalo rodit doma, nebo tak něco (no asi ne), a první dva odkazy byly o tom, že po SC se rodí normálně, že dřív se říkávalo že ne, ale je to dávno překonané, ale jsou tam některé kontraindikace, zejm. stav jizvy a předpokládaná velikost dítěte.
Říkají tomu nějakou zkratkou VBAC (?) jako že vaginální porod po císařském řezu, úspěšnost 70-80 %. Mně spíš překvapilo, že už nejsou ty obligátně doporučované dva roky pauzy, jsme byli zbytečně vzorní a teď už budu málem v přechodu..
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2845 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Kacous » sobota 10. březen 2012, 14:17
Ano, je to zkratka VBAC ;)

A taky by se tu mohla objevit Trirea, která porodila dvojčata sekcí, za cca 3 měsíce otěhotněla znovu a porodila tuším znovu sekcí sice, ale také se nic nestalo.

Nedávno jsem o tom četla diskuzi vedle, vpodstatě lékaři doporučují rok netěhotnět (určitě také záleží na vlastním pocitu ženy), ale pokud se zadaří neplánovaně, nic se neděje, není moc případů dělohy po císaři prasklé kvůli těhotenství.
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Barulátko » sobota 10. březen 2012, 14:28
Já mám první dítko CS, ale bylo to kvůli KP, druhé dítko 27m po prvním a vaginálně - bez problémů, sice byl vyvolávaný i s oxytocinem, ale za 4,5h od podání tablety byl malý na světe
Barulátko
Klevetnice
Klevetnice

3064 příspěvků
15. červenec 2007
Olomouc
Příspěvekod Bjanka » sobota 10. březen 2012, 20:21
Ahoj, já jsem aktuálně těhotná po císaři před třemi roky, trvalo mi rok a půl, než jsem se z toho zmotala, hlavně psychicky, s jizvou jsem problémy neměla téměř vůbec, pobolívala ze začátku těhotenství, ale teď už ne. Moc bych chtěla rodit vaginálně, bohužel prcek je pořád koncem pánevním, tak už se připravuju na druhej císař. Vybírám porodnici, kde nemají problém s bondigem po sekci a ráda bych, aby tam za začátku byl se mnou manžel, aby mimino nemuselo být někde jinde, po minulých zkušenostech.
Bjanka
Howgh
Howgh

7600 příspěvků
04. říjen 2006
Vysočina
Příspěvekod Embe » sobota 10. březen 2012, 20:57
Já otěhotněla rok po sekci, rozdíl mezi dětmi je tedy 22 měsíců. Nikdy se nikdo ani náznakem nezarazil, že by to bylo brzy. První sekce byla plánovaná pro KP, měla jsem tedy dost času se s tím vyrovnat a proběhl naprosto v pohodě. (Jiná věc je, že jsem se o jizvu vůbec, ale vůbec nestarala a dost dlouho mě pak tahala, všelijak svědila a byla dlouho necitlivá a přitom tlustá a rudá). Druhý porod jsme zkoušeli přirozeně, ale klučík nesestupoval a skončilo to také sekcí. Nicméně jsem věděla, co to obnáší a zotavila jsem se ještě rychleji, než poprvé. A navíc pak mazala a masírovala poctivě, jizva je teď mnohem lepší, než byla ta původní, tenounká, skoro neviditelná a netahá vůbec. Malý věkový rozdíl je super, děti už se krásně zabaví. Tak s chutí do toh, a pozdravy do Sthlmu, město mé oblíbené :erik:
Obrázek
Obrázek
Embe
Pískle

87 příspěvků
03. březen 2010
Praha
Příspěvekod Evusa » sobota 10. březen 2012, 22:04
Ahoj. První holka akutní sekcí, druhá 23m po císaři vaginálně :-) Fyzicky jsem se po císaři dávala až moc dobře dohromady. Dokonce nás z porodnice pouštěli 4.den na revers, obě jsme byly naprosto v pořádku. Zato psychika :-( Nebýt druhého porodu, vzpamatovávala bych se z císaře nejspíš ještě dnes. I když jsem byla smířená v případě komplikací s druhým císařem.

Během těhu se mě v poradně jen dr.ptal, zda jizvu cítím. Před 2.porodem jsem byla na kontrolním utz, zda mě k "normálnímu" porodu pustí. Jizva byla ok. Porod byl sice dlouhý, ale jizvu jsem necítila. Oxytocin jsem dostala na vypuzení placenty.

Akorát takový zajímavý poznatek, páni dr.většinou doporučovali císaře, dámy dr.mě podporovali v "normálním" porodu :-) A to i během příjmu na porodní sál ...

Ať to dopadne dle tvých představ :erik:
"pokud si děláte starosti se svými problémy a je pro Vás obtížné zaměřit se na něco pozitivního PŘESTAŇTE SE ZAMĚŘOVAT SAMI NA SEBE (N.V.Peale)"

Je lepší dělat nedokonale něco, než bezchybně nedělat nic. (Robert H.Schuller)

ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Evusa
Diskutérka
Diskutérka

2404 příspěvků
02. srpen 2007
Praha-západ
Příspěvekod Zuzga » sobota 10. březen 2012, 23:05
Ahoj,
Mam za sebou3 sekcie v rozpati 3,5 roka a 17 mesiacov medzi porodmi.
Tehotenstva boli vsetky v poriadku, pokus o vaginalny porod pri druhom tehotenstve nebol ( zvyk v danej porodnici) a pri tretom uz o inom ako sekcii ani neuvazovali.
Lekar nemal ziadne pripomienky, ked som prisla tehotna 8 mesiacov po druhom porode.

Drzim palce
Zuzana+3
Zuzga
Žvatlalka
Žvatlalka

148 příspěvků
11. říjen 2007
Příspěvekod Wilhelmina » sobota 10. březen 2012, 23:23
Znovu děkuji holky. :erik:

Já si jizvu nikdy ničím nemazala ani jsem ji nemasírovala ... nikdo mi o tom neřekl a mě to nenapadlo. Tak doopravdy jsem se své jizvy ani nedotkla první tři měsíce - maximálně ve sprše a to jenom velmi letmo --- vždy, když jsem se jí dotkla, udělalo se mi totiž mdlo. :xx: Ted se jí dotknout dokážu, ale pořád je mi to nepříjemné. Bolesti jsem měla donedávna (ale tak doopravdy přesně nevím kdy, jelikož jsem se snažila si jí nevšímat) - hlavně u cvičení jako byly kliky nebo při joze - při kobře, například. Už ovšem vypadá milionkrát líp - část je jí skoro neviditelná, ale většina je furt tlustá a tmavá.

Ted si vzpomínám na Stellino kopání mě do té jizvy při kojení v leže -- hahaha, to asi sloužilo jako ta masáž - teda pěkně hloubková - párkrát jsem bolestí vyjekla, jak mě nožičkama prohnětla :D

Jinak nám do operačního sálu pustili tatínka a ten se o Stellu první dvě hodiny staral zatímco já jsem byla na po-operačním oddělení a spala jsem. Taky mi ji hned po porodu přiložili k prsu za asistence PA a snoubence, takže s kojením jsme neměli problémy (díky bohu). Nemyli jí, nebrali jí krev, dokonce ji zapoměli zvážit a změřit :D Ještě furt nevíme, kolik jí měřila hlavička :D No, fakt flegmatici. Domů jsme šli po 3 dnech. Seštepovali mě rozpustnou nití na dvojito, takže jsem se o jizvu nemusela vůbec starat a po pár týdnech mi sestřička na kontrole vytáhla akorát ty dva konce, které trčely ven.

Jako, nemůžu si stěžovat s ohledem na to, že jsme to obě přežily v naprostém zdraví a bez újmu, ale tak jsem záviděla a pořád ještě závidím maminkám, které se mohli miminku plně věnovat od jeho prvních chvílí :( Snoubenec se mnou byl v nemocnici celý 4 dny a měnil Stelle plínky, protože já měla šílený problémy se vstáváním z postele. Potom ještě další dva týdny jí plíny měnil většinou on - byl se mnou ty dva týdny doma. Já ji nemohla ani zvednout ze země nebo z postele ... ostatní maminky mluvily a psaly o krásných prvních mateřských momentech a pro mě to bylo všechno zastřené šílenou bolestí a únavou ze všech těch chemikálií, které opouštěly moje tělo ...

To jsem se ale rozkecala ... muselo to ven. Už to v sobě nechci, musím se toho zbavit před druhátkem. :erik:
Wilhelmina
Kecka
Kecka

1660 příspěvků
22. srpen 2010
Stockholm
Příspěvekod Zuzka84 » sobota 10. březen 2012, 23:40
embe , tak ja jako vedela mesic dopredu (od 32tt) , ze bude malej sekci, ale nedokazala jsem se pripravit a nasledne se s tim vyrovnat. Je fakt , ze jsem chtela rodit doma, kdyz jsem nesehnala PA ,tak aspon ambu porod v male porodnici a pak najednou bum prask a lezela jsem zase v tom mega spitale na rizikovym :roll: . nevim, dodnes to nejak spatne beru a poporodni depku jsem mela solidni , ale asi to tak melo byt. vsak by si jinak clovek nic nezkusil :D

ewusa , nechapu , ze ti jako dr. sdelovali svuj osobni nazor , to mi prijde ponekud neprofesionalni. Me teda nikdo nic nerikal , chovali se ke me jako ke kazde jine, jen na utz pred porodem se me zeptal dr., jestli chci rodit normalne. No a pak pri porodu se me docela dost ptali , jestli me jizva neboli

will , ja te uplne chapu , pro me nebylo nic horsiho nez ty pocity po sekci. navic k malymu jsem sla az po sesti dnech - byl asi 2 dny na JIP a pak uz ho z neonatologie nepustili a me zase nepustili z gyndy , takze jsem tvrdla na gynde. navic jsem k nemu stejne nemela zadny vztah (a ze to bylo vytouzene dite) , po prijezdu domu jsem mela chut ho nekomu darovat , protoze jsem se chtela venovat prvnimu diteti , ktere jsem v podstate mesic a pul nevidela, akorat jsem strasne brecela , ze uz jsem doma a s nim .... no maglajs v hlave :D . Tak drzim palce at si dalsim porodem "spravis chut" :)
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Zuzka84
Howgh
Howgh

7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Pixar » neděle 11. březen 2012, 00:06
Jsem moc rada za tuto diskuzi, cerpam z ni, tak diky, dava mi to nadeji na druhy porod, ze se podari normalne. No a pokud to zas bude SC, tak to vydrzim - nemam obavy z fyzicke bolesti, jen z psychicke a mam pocit, ze zdrhneme radsi domu...

Gyndarka mi doporucila pockat tak rok, nejlepe dva, ale ne nejak striktne. Zatim nikam nespechame, ale cas utika a za par mesicu to muze byt aktualni.

Koukala jsem na 15 mesicu starou jizvu a nemuzu ji najit, je uplne zhojena. Bolest (fyzickou) jsem mela prvnich 14 dni a pak klid. Zato psychicke utrpeni priblizne rok.

Wilhelmino, tak to by se mi libilo byt s manzelem na pokoji, vim, ze by nam vsem bylo lepe. Dceru mi dali az za 4 hodiny, musela jsem moc prosit, a to jsem se probrala docela rychle po operaci, cestou na pokoj. Nastesti byla nejakou dobu s manzelem. Ja nemohla vylezt a slezt z postele, jinak jsem zvladala vse. Tak jsem 4 dny sedela na drevene zidli, sama se starala o dceru celodenne (z JIPky me doslova vyhodili po cca 10-12 hod. na normal pokoj) a total se oddelala... (sestra se mi smala, ze to jeste nevidela..., pomoc nula). Az doma jsem si odpocinula a pomohl mi manzel.

Preji Ti :sunny:
Pixar
Diskutérka
Diskutérka

2979 příspěvků
01. leden 2008
Příspěvekod Wilhelmina » neděle 11. březen 2012, 18:19
Holky, jestli máte někdo nějaký informace o bylinkách, speciálním cvičení, jídle (vitamíny, minerály), či dalších alternativních přístupech jako je homeopatie, atp. které pomáhají rychlému a lepšímu uzdravění tkání, svalů, atp., tak se prosím vás s námi o tom podělte :erik:

Díky. :)
Wilhelmina
Kecka
Kecka

1660 příspěvků
22. srpen 2010
Stockholm
Příspěvekod Ondrejka » úterý 08. květen 2012, 07:28
Ahoj holky, tak jsem si myslela, že po 5letech je ten můj první císař promlčenej a bohužel není. Včera jsem byla na první kontrole v porodnici a připravoval mě na větší pravděpodobnost dalšího císaře :(
No co vám budu povídat, nemohla jsem z toho usnout, prvního císaře jsem nesla dost těžce (pdychicky) fyzicky to bylo trošku lepší, ale těch 14dní jsem se i fyzicky vzpamatovávala a určitě dva měsíce mě ta jizva bolela. Teď je moc "hezká", žádný problémy s ní nemám.
Prý v případě, že porod nebude postupovat, nebo bych přenášela, tak jdu na cisaře, že nebudou riskovat roztržení té jizvy. Mám docela hrůzu z toho, že začnem porod normálně, nebude postupovat a pak bude akutní císař s další celkovou narkózou. To už bych fakt zažít nechtěla, když už, ráda bych byla při vědomí, abych nebyla tak moc mimo. Vlastně jsem po císaři viděla malou asi za dvě hodiny na chviličku, to jsem byla ještě dost mimo a pak mi ji donesli až další den ráno, v poledne už jsem vstávala z postele a přecházela na normální pokoj, ale do té doby jsem byla dost mimo :(
Ale po přečtení téhle diskuze jsem se trošku uklidnila, že to třeba půjde normálně, no uvidíme...

WilhelminoJá jsem si zjistila tyhle homeopatika, který si teda radši koupím:
Arnica 9CH 3 x denně. Tento lék je určen k prevenci a hojení všech traumat (i mikrotraumat). Například i při pádu těhotné ženy, při velké fyzické zátěži nebo při krvácení v těhotenství. Lék je vhodné podávat i při porodu (také velká fyzická zátěž) - tlumí únavu, rozlámanost i bolesti v kříži. Lék podáváme při každé kontrakci a po porodu ještě 10 - 14 dnů 3 x denně 1 dávku (5 granulí).
Nux vomica 9CH 4 x denně 5 granulí po dobu 1 - 3 dní (lék je určen k metabolizaci léků a narkózy, ovlivňuje funkci jater, umožňuje rychlý návrat k normě).
Jestliže během porodu a po porodu došlo k většímu krvácení, podáváme lék Phosphorus 9CH 4 x denně 5 granulí.
A po prvním císaři jsem měla mýdlo s Geraniem je jak hojivý, tak dobrý na psychiku, pak jsem jizvu mazala měsíčkovou mastí a pila kontryhel na lepší hojení.
Ondrejka
Moderátor: kojení, bydlení, Rozumíme si

4400 příspěvků
21. září 2006
ČR
Příspěvekod Elsa » úterý 08. květen 2012, 20:14
Ondrejka píše:Ahoj holky, tak jsem si myslela, že po 5letech je ten můj první císař promlčenej a bohužel není. Včera jsem byla na první kontrole v porodnici a připravoval mě na větší pravděpodobnost dalšího císaře :(
No co vám budu povídat, nemohla jsem z toho usnout, prvního císaře jsem nesla dost těžce (pdychicky) fyzicky to bylo trošku lepší, ale těch 14dní jsem se i fyzicky vzpamatovávala a určitě dva měsíce mě ta jizva bolela. Teď je moc "hezká", žádný problémy s ní nemám.
Prý v případě, že porod nebude postupovat, nebo bych přenášela, tak jdu na cisaře, že nebudou riskovat roztržení té jizvy. Mám docela hrůzu z toho, že začnem porod normálně, nebude postupovat a pak bude akutní císař s další celkovou narkózou. To už bych fakt zažít nechtěla, když už, ráda bych byla při vědomí, abych nebyla tak moc mimo. Vlastně jsem po císaři viděla malou asi za dvě hodiny na chviličku, to jsem byla ještě dost mimo a pak mi ji donesli až další den ráno, v poledne už jsem vstávala z postele a přecházela na normální pokoj, ale do té doby jsem byla dost mimo :(
Ale po přečtení téhle diskuze jsem se trošku uklidnila, že to třeba půjde normálně, no uvidíme...

A tak jestli to chceš nějak řešit, určitě se dá pohovořit s Helenou Máslovou, Michaelou Mrowecz (jakpak se asi píše??) nebo alespoň s nějakou osvícenou PA.. Nepamatuju si, proč byl císař, ale je asi škoda mít další, pokud to nebude nezbytné, a myslím že možnosti tu jsou.. Nakonec minimálně BC. :) Teda myslím tím, že je to stejně obvyklez velké míry "v hlavě" a tím pádem rozhovory na dané néma mohou udělat hodně..
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2845 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Novajda » úterý 08. květen 2012, 21:02
Wilhelmino je to STRAŠNĚ individuální, záleží na tom, jak to sešili, jak máš pevné svalstvo, jak se budeš namáhat, jak velký to druhý dítě ve finále bude....
Já měla první dítě - dceru akutní SC a otěhotněla jsem, když jí bylo 7 měs. Jizvu jsem měla zahojenou vevnitř i venku. Bohužel moje druhé, NEPLÁNOVANÉ těhotenství (dcera je z IVF a "normální" otěhotnění se u nás konat dle doktorů NIKDY nemělo :-D) bylo velmi rizikové, jizva na děloze se mi začala někdy ve 4.měsíci rozestupovat a hrozila ruptura dělohy. Celé těhotenství jsem měla obr bolesti podbřišku a zobala Paralen a ke konci už Algifenové kapky. Na UTZ jsem chodila pomale častěji než na záchod jak mě hlídali. Síla stěny jizvy byla jen 2 mm. Syn se narodil "bohužel" plánovanou sekcí, přirozený porod mi byl zakázán... :-?
Ovšem, co bychom pro ty drobky neudělaly, že?! ;) :)

Přeji hodně štěstí!! :sunny:
Obrázek
Obrázek
Novajda
Kecka
Kecka

1909 příspěvků
15. červen 2009
Příspěvekod Ondrejka » pátek 11. květen 2012, 21:13
Tak mám novinky z kontroly, v pondělí mi budou porod zkoušet rozjet, pokud se povede, můžu to zkusit normálně. Tak bych teď potřebovala holky nějaký zaručený rady na vyvolání porodu? Podotýkám že ricinovej olej doma nemám.
Pokud se porod nerozjede, jdu na císaře. Tak mi prosím držte palce :-*
Ondrejka

4400 příspěvků
21. září 2006
ČR