ADV TOP
ADV LEFT

obnova MS cyklu

vše o snažení a přípravách na těhotenství

Moderátor: Amazonka01

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Berry » pondělí 12. březen 2012, 00:09
Ahoj,
v podstatě 7. rokem jsem buď těhotná, kojící nebo těhotná kojící. Teď je druhému přes 3 roky, kojím už jen tak 3x do týdne, když je chuť.
Při kojení jsem brala HA, od listopadu neberu nic, kdybych otěhotněla, uvítáme to. Jenže, MS ještě vůbec nepřišla, když občas změřím BT, nikdy není nad 36,2. Před prvním těhotenstvím jsem měla anovulační cykly, nakonec jsem otěhotněla po hormonální substituci, druhé těhotenství pak byl takový něčekaný zázrak.
A teď co se mnou. Mám pocit, že tělo je za těch 7 let asi "unavený", i když se cítím fajn a energii mám. Do hormonů a k doktorům už se mi znova nechce, ráda bych se nejdřív pokusila dostat do normálu nějakou přírodní cestou. Nemáte tip na nějaké bylinky, čaje...homeu moc nevěřím, ale možná bych se nechala přesvědčit:-) Díky za zkušenosti.
Berry
Klábosilka
Klábosilka

350 příspěvků
28. leden 2008
Příspěvekod Alcaal » pondělí 12. březen 2012, 07:45
Ahoj,měla jsem stejný problémek :-) jelikož jsem hodně hodně kojila,a i půl roku po odstavení se ms nedostavila,začala jsem pátrat.

Chce to nechat si udělat vyšetření na endokrinologii kvůli štítné žláze a pak také na výši prostaglandinu,který se tvoří při kojení - já po půl roce měla hodnoty stále jako bych kojila denně aspoň 2x! kvůli tomu jsem pak dostala léky.
no a druhé mimi přišlo neplánovaně,nečekaně :-) také jsem hodně zhubla-60kilo,což mělo za následek úpravu cyklu.
Alcaal
Pískle

45 příspěvků
07. březen 2012
Příspěvekod Kukula » pondělí 12. březen 2012, 08:56
Alcaal: 60 kilo schudnúť - veľká poklona, obdivujem Ťa, ja mám problém prinútiť sa schudnúť 5 kg.

K téme neporadím, ale budem sledovať diskusiu, lebo tiež som už 9. rok buď tehotná, kojící, tehotná kojící, netehotná kojící tandem, znovu tehotná, momentálne kojící a rada by som bola teraz tehotná kojící ... :D A telo je už tiež asi vyčerpané ...
Kukula
Žvatlalka
Žvatlalka

201 příspěvků
18. leden 2008
Příspěvekod Berry » pondělí 12. březen 2012, 09:30
Alcaal, díky. Je fakt, že oproti stavu tenkrát mám pořád tak min. 12 kg navíc, co se mne drží jak klíště a nechtěj pryč. Cca před rokem jsme na to nějak při řeči narazily s gyndr, tak mi nechala udělat krevní odběr na test na funkci štítné žlázy, ale prý mi to vyšlo v pohodě...
Berry
Klábosilka
Klábosilka

350 příspěvků
28. leden 2008
Příspěvekod Zdenicek » pondělí 12. březen 2012, 10:39
berry, zkus vysadit kojeni uplne, u nekoho to fakt blokuje i ta mala frekvence...
a podporit muzes nejakym cajem pro upravu ms, bud smesi nebo samotnym kontryhelem... ale nekomu muze trvat i par mesicu po uplnem odstaveni, nez se cyklus vrati

teda 9 let v kuse fakt obdivuju, ja to tahnu 6. rok a tesim se, az za +- rok a pul skoncim :D
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Sally » pondělí 12. březen 2012, 15:19
kdysi jsem brala HA asi čtyři roky - a pak se z toho další dva roky tělo dostávalo.... postupně se to srovnalo samo, ale chce to čas... bylinky - snad napíše amazonka, mě přijde, že funguje maliník...
Sally
Howgh
Howgh

7821 příspěvků
22. září 2006