ADV TOP
ADV LEFT

Zprůchodnění vejcovodu po sterilizaci

vše o snažení a přípravách na těhotenství

Moderátor: Amazonka01

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Isinka » neděle 10. červen 2012, 18:59
četla jsem, že je možné si po sterilizaci nachat vejdovody opět zprůchodnit. Nemáte tu holky nějaká zkušenost s touto metodou? Nikde o tom nemůžu sehnat bližší info, hlavně o tom co to obnáší, cena atd.
Uživatelský avatar
Isinka
Žvatlalka
Žvatlalka
 
143 příspěvků
12. leden 2009
Příspěvekod Trixl » neděle 10. červen 2012, 19:15
To těžko, nevím jestli se ještě dělá něco jako zasvorkování tam by to snad ... možná ... šlo. Po sterilizaci můžeš mít děti, ale musíš do CARu.
Uživatelský avatar
Trixl
Howgh
Howgh
 
15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Trixl » neděle 10. červen 2012, 19:17
Provádění sterilizace upravuje zákon 373/2011 Sb. a Závazné opatření MZd 1/1972 Sb. Tyto přepisy stanovují podmínky, při jejichž splnění lze výkon provést. Obvyklým postupem je, že gynekolog posoudí, zda žádost ženy o sterilizaci splňuje zákonné podmínky. V kladném případě s ní sepíše tzv. informovaný souhlas (žádost o sterilizaci) a předá jej zdravotnickému zařízení, které si žena vybrala, k provedení výkonu. Samotný výkon sterilizace se provádí zpravidla laparoskopicky a to i po porodu. Sterilizaci je ovšem možno provést i klasickou operací z řezu na břišní stěně. Účelem výkonu je přerušení průchodnosti vejcovodů. Metoda, kterou bude provedeno, záleží na zvyklostech každého pracoviště. Nejčastěji se užívá protnutí vejcovodů s koagulací okrajů řezu. Možné je i použití svorek (klipů). Tato metoda je ale výrazně nákladnější a provádí se jen na několika pracovištích. Nasazení kroužků na vejcovod je velice jednoduchá a elegantní metoda, bohužel však jediný výrobce kroužků v Evropě je přestal před několika lety vyrábět a nemám informaci o tom, že by je začal vyrábět někdo jiný. Kroužky nebo svorky lze opět laparoskopicky odstranit. Vejcovod však nemusí být plně funkční (dojde ke slepení jeho vnitřního povrchu). Spolehlivost sterilizace je značná a blíží se ke 100%. S operatérem se na použité metodě dá domluvit. Musíte si ale být vědoma toho, že ne každé pracoviště má možnost provádět výkon více metodami.

Dr.A.Padrta


http://rodina.cz/dotaz86734.htm
Uživatelský avatar
Trixl
Howgh
Howgh
 
15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Gaia » neděle 10. červen 2012, 21:17
U svorek jde udělat reversní zákrok celkem jednoduše - svorky se vyjmou. Pak záleží na tom jak moc byly poškozené vejcovody, tam kde byly svorky je větší nebezpečí srůstů apod. Úspěšnost v tomhle případě je skoro 70 procent.
Pokud ale vím, tak v ČR se používá fyzické přerušení - přetnutí anebo leptání konců, případně oboje. Tam se dá taky pokusit o reverzní operaci, přetnuté části vejcovodů se sešijou k sobě. Hodně záleží na tom jak na tom ty vejcovody jsou, jak moc a kde byly přerušené. Mám známou která tuhle operaci podstoupila, bohužel bezúspěšně, stálo jí to hodně peněz a nakonec má tři děti z IVF. Doktoři často IVF doporučujou rovnou místo pokusů o zprůchodnění.
Cenu bohužel nevím, v zahraničí tyhle operace ale moc levné nejsou.
Uživatelský avatar
Gaia
Diskutérka
Diskutérka
 
2295 příspěvků
30. říjen 2006

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy