ADV TOP
ADV LEFT

Nemůžu otěhotnět

vše o snažení a přípravách na těhotenství

Moderátor: Amazonka01

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ratta » pondělí 04. listopad 2013, 16:32
Tak to teda pěkně děkuju :)
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Sally » pondělí 04. listopad 2013, 17:17
Když jsem přestala brát antikoncepci, tak jsem asi rok neměla pořádně cyklus (občas - třeba taky jednou za tři měsíce) jsem krvácela, ale žádná ovulace. Další rok jsem jakž takž menstruovala, ale většina cyklů anovulačních, několikrát jsem měla cystu... pak se to docela srovnalo, že bylo víc ovulací a bylo to pravidelnější, ale stejně mi trvalo další rok než jsem otěhotněla (a ano, otěhotněla jsem v okamžiku, kdy jsme zaplatili letenky do Evropy a já si naplánovala výlet po Anglii a paření s mojí kámoškou :palma: - takže výlet jsem strávila na jogurtech a rajčatech a v polospánku a při pohledu na pivo se mi zvedal kufr).

Takže je klidně možný, že tělo rozhozený po HA. Moje teorie je, že pokud člověk dodává tělu hormony, tělo se přestane namáhat vyrábět svoje a trvá mu docela dlouho, než se začne namáhat fungovat tak, jak má.
Sally
Howgh
Howgh

7802 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Kacous » pondělí 04. listopad 2013, 17:53
Ratto pokud máš ducha, který nesílí a po pár dnech ti přijde MS, tak to znamená, že se třeba vajíčko uhnizďovalo, ale nakonec si to rozmyslelo a odešlo.

Jinak my se taky snažíme už rok a pořád nic. Na vyšetřeních jsem byla, jsem vpořádku. Poprvé jsem otěhotněla napoprvé, ale potratila jsem, podruhé to trvalo rok a půl a podařilo se až když jsem začala cvičit Mojžíšku a byla na mobilizaci kostrče. Teď jsem cvičila, kostrč je vpořádku a stejně nic :(
Obrázek
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Ratta » pondělí 04. listopad 2013, 18:32
Kacous píše:Ratto pokud máš ducha, který nesílí a po pár dnech ti přijde MS, tak to znamená, že se třeba vajíčko uhnizďovalo, ale nakonec si to rozmyslelo a odešlo.

Jinak my se taky snažíme už rok a pořád nic. Na vyšetřeních jsem byla, jsem vpořádku. Poprvé jsem otěhotněla napoprvé, ale potratila jsem, podruhé to trvalo rok a půl a podařilo se až když jsem začala cvičit Mojžíšku a byla na mobilizaci kostrče. Teď jsem cvičila, kostrč je vpořádku a stejně nic :(

No, u mně by ta vynechaná MS měla být za dva dny už třetí v pořadí :). Jen jsem byla líná si udělat další test a jít k lékaři. Jakmile jsem viděla ducha, brala jsem to jako hotovou věc a víc neřešila, až díky této diskuzi jsem si uvědomila, jaká jsem bláhová :)
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Ame » pondělí 04. listopad 2013, 20:01
ještě tu je jedna otázka - prostaglandin - jak se stravuješ?

bez prostaglandinu není dítěte a bez konzumace esenciálních mastných kyselin (kyselina linolová, omega 6) není prostaglandinu

jo a uvádí se, že jenom jedno ze tří otěhotnění končí porodem
Ame
Howgh
Howgh

6229 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Evita » pondělí 04. listopad 2013, 22:24
Nika89 píše:Mě jde o to, že jsem prostě minimálně dvakrát byla od dubna těhotná, ale šlo to hned do kopru. jedna naše příbuzná má nějakou genetickou poruchu, která způsobuje, že donosí pouze chlapečka. taky mají dva, dvakrát potratila-zřejmě právě holčičky. byla by to náhoda jako prase, kdybych měla něco podobnýho, ale už mi to v tý hlavě šrotuje.

asi takhle..před pár lety jsem nemohla otěhotnět (důvod č.1, neplodný muž). Nic jinýho než IVF, ale to se nedařilo. A tak jsem postupně prošla celou řadou vyšetření:
laparoskopie - v pořádku
genetika - drobná věc, nicméně názor dr se lišil, od mávnutí rukou až po návrh na darovaný vajíčka :?
testy na krevní srážlivost - leidenská mutace a spol., ty v pohodě
imunitní vyšetření - i tady se našel "důvod" proč to asi nejde

Mojžíšová - nedivte se, že neotěhotníte s vaším kostrčí, zablokovanejma žebrama atd.
akupunktura - tam se zase došlo na oslabený ledviny a přílišný vnitřní teplo - no bodejť by se to mimino udrželo :)

A výsledek? Nakonec se to povedlo, to už jsem to ale tak nějak přestala žrát, připustila možnost, že já třeba nebudu ta vyvolená.dopřála si tři dovolený za rok, nechala se doktorem přemluvit, že i s katastrofálním spermiogramem to můžem zkusit - dvojčata.

No a po třech letech domácí zázrak - samozřejmě jsem nedodržovala vůbec nic, a jako "bonbónek" - zpětně mi diagnostikovali autoimunitní nemoc , u které je docela problém otěhotnět (zpětně jsem došli k tomu, že propukla ještě před početím dvojčat).

Takže já hlasuju za ten vesmír, za mě - pokud máš dvě malý děti, tak je to fakt zřejmě jen otázka času a hlavy...

Mimochodem, mám docela zajímavou sbírku "zázračných" dětí :D od kamarádek virtuálních i nevirtuálních.
Evita
Kecka
Kecka

1730 příspěvků
25. červenec 2007
Příspěvekod Tariska » pondělí 04. listopad 2013, 22:59
Ahoj, já jsem na druhé dítě čekala 6 let. Pět let jsem doufala, cvičila mojžíšovku, brala homeopatika, léčila se TCM, pila čaje, brala kde co, chodila na odběry a všemožná vyšetření. Napřed bylo vše v pořádku, ale pořád nic :-( Tak jsme s mužem šli do Caru, kde nás naprosto zdeptali. Prý podle vyšetření jsme naprosto neplodný pár. A naše první dítě, to prý snad ani není možné, že ho máme :? S manželem jsme se nakonec dohodli, že do IVF nejdeme. Pak jsem se snažila jít ještě duchovnější cestou a hledat pomoc ještě jinde. Bylo mi řečeno, že na to příliš tlačím, myslím, toužím, trápím se..a že duše mého budoucího dítěte to sleduje a nelíbí se mu to.. Všude jsem pořád sledovala vícedětné páry. Pak jsem to obrečela, bylo to hrozné. Přestala jsem se radovat ze života, utápěla jsem se v hlubokých depresích a cpala jsem se sladkým :palma:
Nakonec jsem se se situací smířila, odpustila jsem si, že nemám druhé dítě. Začala jsem si více vážit sama sebe jako ženy, matky a manželky. Více jsem si začala život užívat a poprosila jsem dušičku děťátka, že jsem připravená a že by mohlo k nám přijít, až bude jeho čas. Po roce jsem otěhotněla a byla jsem překvapená :) Celých těch šest let mi dost dalo, změnila jsem se,byla to velká lekce pokory..

Držím Ti palce!
Tariska
Žvatlalka
Žvatlalka

298 příspěvků
16. únor 2007
Praha 9
Příspěvekod Jezule » úterý 05. listopad 2013, 08:35
To je u každého jinak a někdy je fakt potřeba "správný" čas.
1. dítě = druhý cyklus po vysazení HA
2. dítě = rok a půl snažení bez předchozí HA, přišlo v době stresů, kdy se to z nejrůznějších důvodů naprosto nehodilo a ani jsem s tím nepočítala
Jezule
Treperenda
Treperenda

1387 příspěvků
22. duben 2008
Východní Čechy
Příspěvekod Plenka » úterý 05. listopad 2013, 08:48
Ratta píše:...No, u mně by ta vynechaná MS měla být za dva dny už třetí v pořadí :). Jen jsem byla líná si udělat další test a jít k lékaři. Jakmile jsem viděla ducha, brala jsem to jako hotovou věc a víc neřešila, až díky této diskuzi jsem si uvědomila, jaká jsem bláhová :)

no počkej počkej, takže ty jsi nebyla u lékaře, nepodstoupila UTZ, odběr krve, vyšetření, NEMÁŠ PRŮKAZKU a drze se všude vytahuješ že jsi těhotná? kam ten svět spěje :palma:

omlouvám se za OT, nevím kde jinde bych ji měla pokárat....
Plenka
Diskutérka
Diskutérka

2674 příspěvků
18. červenec 2007
Praha / Řepy