ADV TOP
ADV LEFT

Tak co s náma ?

vše o snažení a přípravách na těhotenství

Moderátor: Amazonka01

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » pondělí 18. duben 2016, 13:18
Je mi 39, mám 3 kluky ve věku 16, 11 a 4, všichni se narodili sekcí. Těhotenství s přibývajícím věkem vždy náročnější.
Mám firmu 300 km od domu, odjíždím každou středu do práce a vracím se v pátek.
Starší kluci malého milujou, on je taky, pochytí od nich kde co, parta jsou výborná. Musí fungovat společně, vyzvedávají malého ze školky, dají mu sváču, nejstarší pomáhá prostřednímu se školou. Když jsem doma, denně vařím, pračka se u nás nezastaví, sušička je nejlepší kamarádka. Úklid jsem zrušila, chodí mi paní.
Občas jsem fakt utahaná a sotva se vleču.... Jestli chceš třetě, na nic nečekej a jdi do toho, fakt je to s věkem náročnější. Já vždycky chtěla 3 kluky, mám je a jsou skvělí, o to víc, že jsem pro ně milovaná maminka:-)
inko C.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Kulliferdaa » pondělí 18. duben 2016, 13:47
Ratta píše:Je mi 44 a včera jsme se rozhodli, že třetí už tedy ne. Možná... Uvidíme... Staří nejsme, protože do čtyřicítky jsme si užívali mládí. :palma: Další dítě asi nechceme proto, že bychom už zase chtěli začít trochu i randit.

EDIT. Ad fyzično. Druhé těhotenství a porod, na rozdíl od prvního, byli brnkačka. Předpokládám, že s věkem se to zlepšuje. 8-)

Forever young.... :hura:
Kulliferdaa
Krafařka
Krafařka

610 příspěvků
03. červen 2012
Příspěvekod Aterka » pondělí 18. duben 2016, 13:50
Fazole píše:Taky je dobré si uvědomit, proč zhruba to dítě jedna chce. Já si třeba jedno dítě přála jako "lepítko" vztahu, jiné tak trochu z obavy, že bych se venku po mateřské neuplatnila, tak že by se další mateřská hodila...

jen tak....čistě z lásky
Obrázek

Obrázek
Aterka
Klevetnice
Klevetnice

3021 příspěvků
08. březen 2007
Příspěvekod Aterka » pondělí 18. duben 2016, 13:56
Inkognito píše:v neposlední řadě blbej počet to bude vždycky, páč prvorozená zůstane lichá na furt......... jedno velký a X malejch bych byla hodně opatrná, mám takovej případ v okolí, holčina děti miluje a je skvělá, ale i ona padá na držku, jak má bráchy furt na krku (a není to tím, že by na ně rodiče kašlali ;), prostě to tak přirozeně vyplynulo, že je občasnou náhradní mámou, protože to jinak doma nejde zvládat)..... že na ni nebudu mít čas já, dokud o to ještě stojí, a budu místo toho strhaná a hysterická. Mít jedno malý děťátko je sladký, mít dvě malý je masakr (mám srovnání :)), tři malý jsem nezkoušela :D

G s nádržkama

i když bude mít jednoho sourozence, tak bude lichá? ona si to představovala trochu jinak...mimino ji moc nebere, protože prostě chce jen mámu a nechce tahat od devítiletky,

....tak já jsem taky zbytečně moc starostlivá a problem hledám za vším, toho se právě obávám taky....kéž bych uměla polovinu věcí hodit za hlavu
Obrázek

Obrázek
Aterka
Klevetnice
Klevetnice

3021 příspěvků
08. březen 2007
Příspěvekod Kaktuska » pondělí 18. duben 2016, 14:08
Aterka píše:
Inkognito píše:v neposlední řadě blbej počet to bude vždycky, páč prvorozená zůstane lichá na furt......... jedno velký a X malejch bych byla hodně opatrná, mám takovej případ v okolí, holčina děti miluje a je skvělá, ale i ona padá na držku, jak má bráchy furt na krku (a není to tím, že by na ně rodiče kašlali ;), prostě to tak přirozeně vyplynulo, že je občasnou náhradní mámou, protože to jinak doma nejde zvládat)..... že na ni nebudu mít čas já, dokud o to ještě stojí, a budu místo toho strhaná a hysterická. Mít jedno malý děťátko je sladký, mít dvě malý je masakr (mám srovnání :)), tři malý jsem nezkoušela :D

G s nádržkama

i když bude mít jednoho sourozence, tak bude lichá? ona si to představovala trochu jinak...mimino ji moc nebere, protože prostě chce jen mámu a nechce tahat od devítiletky,

....tak já jsem taky zbytečně moc starostlivá a problem hledám za vším, toho se právě obávám taky....kéž bych uměla polovinu věcí hodit za hlavu

Netroufám si mluvit za G, ale já to chápu tak, že už tam je ten věkový rozdíl a ať budete mít další jedno nebo 2, budou ti mladší spíš pospolu.
Já mám 14, 11 a necelé 2 roky. O třetím jsem dlouho ani neuvažovala, ale velké děti "otravovaly", protože jejich spolužáci měli malinké sourozence. Takže když pak přišel impulz, že bychom měli třetí, bylo pro nás plus, že oni taky chtějí. To, že bude lichá mě taky trochu trápilo, ale u nás to tak prostě zůstane. Hlavně věk (poslední ve 41), 3 CŘ, bydlení, finance. V tomto pořadí důležitosti ;-) Rozhodovala jsem se takto už před tím 3. CŘ jestli sterilku ano či ne. A jsem za ni ráda, protože závěr toho posledního těhotenství byl velmi krušný, u mě se to teda s věkem nezlepšuje :D
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Kaktuska
Treperenda
Treperenda

1026 příspěvků
25. duben 2007
Praha
Příspěvekod Inkognito » pondělí 18. duben 2016, 14:21
Jo, tak jsem to myslela, že mrňata už budou péct jen s mrňaty :) Nadto čím víc mrňat, tím víc mrněcí režim celá rodina (a tím i starší sourozenec) bude mít. Jedno malý dítě se v mezích možností přizpůsobí existující rodině, ale pokud jsou mrňavý dvě až tři, přizpůsobuje se rodina jim.

Jinak mě teda taky poslední těhotenstvíporod odrovnalo nejvíc (je mi 35, předchozí dvě před 30), vlastně v šestinedělí ani nevím, že mám mimino, zato svý neduhy řeším furt.

G s nádržkama
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Aterka » pondělí 18. duben 2016, 14:25
Inkognito píše:Jo, tak jsem to myslela, že mrňata už budou péct jen s mrňaty :) Nadto čím víc mrňat, tím víc mrněcí režim celá rodina (a tím i starší sourozenec) bude mít. Jedno malý dítě se v mezích možností přizpůsobí existující rodině, ale pokud jsou mrňavý dvě až tři, přizpůsobuje se rodina jim.

Jinak mě teda taky poslední těhotenstvíporod odrovnalo nejvíc (je mi 35, předchozí dvě před 30), vlastně v šestinedělí ani nevím, že mám mimino, zato svý neduhy řeším furt.

G s nádržkama

Tudíž z hlediska starší by bylo nejlepší zůstat u toho jednoho mrněte a další nedělat. To tvrdí i ona. Pak si zase říkám, že k jedináčství bude odsouzen i ten mrnous. Achjo...holky já vím, že rozhodnout se budeme muset my....ale i tak moc děkuju za všechny vaše slova
Obrázek

Obrázek
Aterka
Klevetnice
Klevetnice

3021 příspěvků
08. březen 2007
Příspěvekod Maggiemae » pondělí 18. duben 2016, 14:36
Nejsem vůbec v tvojí situaci, rozumím pohledu G., má pravdu v tom, že režim se snadněji sveze k mrněcímu s převahou mrňat. Rozumím i strachu - a možná trochu žárlivosti? - tvé starší dcery, ta mladší bude mít něco, co ona bohužel zažít nemohla. Na druhou stranu, než by se mrně narodilo, bude starší 11 let, to už se pomalu začne stejně trochu od rodiny odpoutávat ...

Já jsem byla naposledy těhotná v 36 letech a těhotenství i rekonvalescence nebyly nijak zvlášť jiné od předchozích (pravda, mezi 1. a 4. mám sedm a půl roku). Ohledně sekcí, v zásadě není mezi 3. a 10. sekcí z hlediska možných komplikací příliš velký rozdíl. Procento hrozící ruptury dělohy už neroste, mírně roste jen riziko srůstů mezi orgány dutiny břišní, typicky s močovým měchýřem (může se tedy stát, že je třeba bude časem nutné laparoskopicky rozrušit), a to taky dost závisí na tom, jestli k tomu má člověk sklony, což bys už mohla po dvou sekcích znát.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Ame » pondělí 18. duben 2016, 14:49
jsem vděčná, že se věci občas dějí samy i proti našim rozhodnutím :erik:
Naposledy upravil Ame dne 19. duben 2016, 05:48, celkově upraveno 1
Ame
Howgh
Howgh

6229 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Fialinka » pondělí 18. duben 2016, 19:08
No já bych asi v tomhle případě vynechala z úvah názor starší dcery... to je asi fakt jen na vás.

Těžko říct, já se pořád smiřuju s tím, že mám jen dvě, ale zas jsem za ně neskutečně ráda, protože nemuselo být žádné. Jsou po ivf, vím, že další ivf je spojeno s dalšími riziky (už se trošku bojím i těch hormonů, kdo ví, co to může rozjet, že...), minulá těhotenství byla strašná. Už mám strach riskovat zdraví, právě kvůli těm dětem, co mám... a přesto, že to pořád hlodá, tak asi už do ivf nejdu, mám pocit, že je to moc na sílu. A přirozeně to prostě nejde, už je tu taky věk... prostě bych se měla smířit, ale jde to tak nějak těžko.

Moc jsem neporadila, že...
J. 9/2008
K. 11/2010
Fialinka
Kecka
Kecka

1520 příspěvků
06. září 2008
Příspěvekod Aterka » pondělí 18. duben 2016, 19:37
fialinko, to chápu...pokud to jde takhle těžko, dvě děti jsou supr
nám to právě obojí šlo napoprvé, jednou na ostro a hned dvě čárky, u obou holek...jen zvažuju, jestli u toho skončit a v relativním klidu dokončit barák, věnovat se oběma holkám podle sých představ, věnovat se konečně taky sobě, zhubnout atd..nebo jít do dalšího mimina no
Obrázek

Obrázek
Aterka
Klevetnice
Klevetnice

3021 příspěvků
08. březen 2007
Příspěvekod Fialinka » pondělí 18. duben 2016, 20:11
Aterko, já bych do toho šla asi v okamžiku, kdy uzraje myšlenka, že já to další přinejmenším dost chci (ne, že chce manžel nebo že by to bylo vhodné kvůli dalším dětem)... pokud tomu nebrání nějaké zásadní zdravotní nebo existenční překážky. Takže bych to možná nechala chvíli uležet, ale zas jen chvíli, nějak dlouho asi moc cenu čekat nemá :-).
J. 9/2008
K. 11/2010
Fialinka
Kecka
Kecka

1520 příspěvků
06. září 2008
Příspěvekod Aterka » pondělí 18. duben 2016, 20:48
Fialinko, to máš pravdu. Osobně bych určitě chtěla dalšího človíčka, ale neláká mě představa dalšího těhotenství a bezbranného človíčka, já to fakt prožívala dost ustaraně, těhotenství, kojení, pije dost, nepije dost, obsah pleny, zvracení...až ted jsem trochu klidnější a víc v pohodě.
Ráda bych zhubla, věnovala se sobě, s manželem navzájem, zahradě, už ted vidím, že kvůli miminku nemůžu vozit starší do všech kroužků, ale museli jsme to omezit. nemám moc času se s ní učit.
na druhou stranu je to poslední rok dva , kdy to mimino budu cíleně chtít, a představa, že k nám patří ještě jeden človíček je dost lákavá no.
je to se mnou těžký :-?
Obrázek

Obrázek
Aterka
Klevetnice
Klevetnice

3021 příspěvků
08. březen 2007
Příspěvekod Frolic » pondělí 18. duben 2016, 21:14
Ahoj,

já Ti neporadím, jen Ti řeknu, jak to mám já. Já bych strašně chtěla, už jsme si to i naplánovali, ale manžel cukl. Já byla vždycky ta, co chtěla. Tak máme dvě . 7 a 4 a chtěla bych i to třetí. Nemáme teda další pokoj a ten jeden dětaký je maličký i pro dvě, ale já jsem toho názoru, že se to vždycky nějak udělá. Jenže teď jsem uvízli na mrtvém bodě. Nevím co mám dělat, vynutit si ho nechci, jenže mám takový neodbytný pocit, že toho budu vždy litovat. Jako mladá jsem o dětech nikdy neuvažovala, ale když přišly, věděla jsem, že bych chtěla velkou rodinu. Manžel hodně řeší to bydlení a finance, rodina daleko, taky každý den dojíždí hodinu do práce a hodinu zpět. Ale stejně je můj pocit stále stejný, naše holky by byly myslím také rády za miminko. Nevím co mám dělat, fakt nevím.

Držím pěsti s rozhodováním :) :sunny:

L.
Frolic
Diskutérka
Diskutérka

2031 příspěvků
15. září 2008
Příspěvekod Romcaa » pondělí 18. duben 2016, 21:36
Můj pohled a co řeším já... je mi 35, 2 kluci 9 a 6 let, dobrá práce, pěkný bydlení, místa je tu dost, hypotéka ne nějak moc velká, otěhotnění a těhotenství relativně bez problémů a já bych tak chtěla třetí, ideálně holčičku, že... ale manžel nechce... bojí se financí (já trochu taky), jemu bude teď 40 a i když je to sportovec, tak si na miminko už přijde starý... nevím no, dávám si ještě tak 2 roky a budu doufat, že manžel dospěje ke stejnými názoru s počtem dětí... ach jo... to jsem poradila, co... a BCčko s průměrem 3,5 dítěte na rodinu mi teda fakt nepřidá :) a jen utvrzuje, že bychom ještě jedno děťátko určitě uživili...
Romcaa
Kecka
Kecka

1660 příspěvků
30. říjen 2006