ADV TOP
ADV LEFT

Ame radí - pátrá - informuje

Moderátoři: Ame, Trixl, Mirabilis

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Příspěvekod Ratta » středa 07. červen 2017, 15:11
Ahoj Ame, prosím, neuměla bys mi poradit rychlý zdroj kvalitního bambuckého másla? Tuhle mi došel ten tvůj zázračný deodorant, jdu udělat nový, sáhnu do piksle bambuckého z poslední hromádky, které jsem se zúčastnila (dááávno) a moc mi tedy nevoní, bojím se to použít. Ale taky se bojím, že já budu smrdět ještě víc, pokud si rychle neudělám nový deodorant :grr:. Nebo myslíš, že bych mohla bambucké nahradit něčím jiným? No tak holt bude deodorant tekutý... Jde léto, stejně by byl, nedržím ho v lednici...

Velice děkuji.
Ratta
Howgh
Howgh

5067 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Ame » středa 07. červen 2017, 17:10
to, co miluju nejvíc ze všech, je z divokého sběru, začala jej brát do svého shopu Janinka (nature-store.cz) fakt voní všem!!!
Ame
Howgh
Howgh

6253 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Ratta » středa 07. červen 2017, 19:21
Děkuji! Uáá, teď jsem se tam podívala, už vidím, že u másla nezůstane :grr:

Nejde mi o tu běžnou vůni, snesu cokoliv, spíš jsem nadávala na to, že dle smradu už je to moje máslo žluklé. Ale už má nárok, no.
Ratta
Howgh
Howgh

5067 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Rezule » čtvrtek 21. červen 2018, 08:32
Ame, prosim, oleje muzu mezi sebou michat jakkoliv? Neublizi jim to? :-)
Rezule
Žvatlalka
Žvatlalka

202 příspěvků
08. duben 2012
Příspěvekod Ame » středa 04. červenec 2018, 19:24
Rezu, v zásadě můžeš míchat jakkoli, jen je teda dobré hledět na oxidační stabilitu, rychle žluknoucí oleje (jako třeba šípkový) se dají díky hodně stabilním (třeba jojobovému) dají používat mnohem déle, jen je třeba je mít čerstvé
ahoj :-*
Ame
Howgh
Howgh

6253 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod LadyNikita » neděle 29. červenec 2018, 00:07
Zdravím dámy, měla bych takový dotaz. Dlouho jsem tu nebyla ani dlouho nemýdlila, ale mám možnost, čerstvě nadojeného kozího mléka a chtěla bych ho využít do mýdla. Jen nevím jaký poměr mléka použít, aby to bylo co nejúčinnější? Zda nahradit vodu jen tím mlékem a zda mi mýdlová kalkulačka v tom pomůže, když tam nebude žádná voda, jen hydroxid vmíchaný do mléka. Případně, vyráběl tu někdo z mléka i krém, či tělové mléko a měl by recept? Chtěla bych udělat dárkovou sadu, pro jednu známou která trpí lupénkou a její kamarádka má zase v obličeji růži. K tomu, já trpím solární dermatitidou a mohlo by to i mně pomoci. Hledala jsem, ale nenašla jsem :) Jsem asi slepá :D Děkuji za rady a případné nápady. Hezký zbytek urputného, horkého léta :)
LadyNikita
Pískle

9 příspěvků
07. listopad 2014
Příspěvekod Ame » neděle 09. září 2018, 12:00
ahojky!

mlíkem se dá v mýdle nahradit část nebo celá tekutina, mrazí se, pokud se chce mít mýdlo co nejsvětlejší, jinak v něm po přidání hydroxidu karamelizuje cukr a má to za následek tmavší mýdlo

znáš ->tuto stránku..? a ještě ->tuto
Ame
Howgh
Howgh

6253 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod LadyNikita » čtvrtek 27. září 2018, 23:54
Ahojky Ame, díky za reakci. Tyhle stránky jsem neznala, ale mrknu na ně. Takže se dá vlastně celá voda nahradit mlékem a do toho ve studené lázni s ledem, rozpustit hydroxid, aby to bylo krásně světlé. Viděla jsem totiž recept když běžela v TV malá farma, kde Bethany dělala mýdlo s kozím mlékem, ale neuvádělo se tam, kolik toho mléka tam potřebovala. Takže se asi po zlikvidování zásob k zavařování ze zahrady, pustím do experimentu s kozím mlékem do mýdla a pohledám ještě nějaké recepty na netu na ostatní. Jako třeba krém, tělové mléko atd. Zatím jsem mýdlila jen klasické oleje :) Díky a jdu si pročítat.

Ame píše:ahojky!

mlíkem se dá v mýdle nahradit část nebo celá tekutina, mrazí se, pokud se chce mít mýdlo co nejsvětlejší, jinak v něm po přidání hydroxidu karamelizuje cukr a má to za následek tmavší mýdlo

znáš ->tuto stránku..? a ještě ->tuto
LadyNikita
Pískle

9 příspěvků
07. listopad 2014
Příspěvekod Ame » pátek 28. září 2018, 06:53
LadyNikita píše:Tyhle stránky jsem neznala

to jsou moje stránky :holka:

LadyNikita píše:Takže se dá vlastně celá voda nahradit mlékem a do toho ve studené lázni s ledem, rozpustit hydroxid, aby to bylo krásně světlé.

ano. a pokud mýdlo chceš mít skutečně světlé, je třeba zabránit gelové fázi

LadyNikita píše:Zatím jsem mýdlila jen klasické oleje

tím myslíš jako voda, tuky, hydroxid, takže bez dalších přísad?

LadyNikita píše:Takže se asi po zlikvidování zásob k zavařování ze zahrady, pustím do experimentu s kozím mlékem do mýdla a pohledám ještě nějaké recepty na netu na ostatní. Jako třeba krém, tělové mléko atd.

čerstvé mléko se dá dát jen do kosmetických přípravků určených k rychlému spotřebování, mají ještě kratší trvanlivot, než samotné mléko v lednici, protože se přidáním dalších, pro mikroorganismy výživných přísad, a navíc už jenom samotným zpracováváním, které nelze zcela čistě, dramaticky zkracuje trvanlivost, žádný konzervant to nemůže zarazit

můžeš si udělat do zásoby "Štěpánčiny koupací pralinky" a šoupnout je do mrazáku, ty se dají použít taky jako základ pleťové masky
Ame
Howgh
Howgh

6253 příspěvků
07. listopad 2006