ADV TOP
ADV LEFT

Cookies - bezlepkove!! PHOTO**

Moderátor: Hope

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Souris » středa 07. březen 2012, 10:45
Nieco male neskodne ku kave, podla mojich informacii v tejto verzii dokonca bezlepkove. Pouzivam "netypicke muky”, ktorych pomery mi v tejto verzii pridu velmi zaujimave a lahodne. Chutou to trosku pripomina kexiky Granola.
Obrázek

Na asi 20 cookies potrebujete
90g gastanovej muky
60g pohankovej muky
1 kavovej lyzicky prasku do peciva
Stipku soli
80g cukru (trstinoveho !!)
70g masla
1 vajicko
50g orieskovej kase/pretlaku (nehovorim o nejakej sladkej natierke!!! Najdete, tak ako predchadzajuce muky v bio potravinach ..pripadne nahradit maslom)
100g ciernej cokolady

Rozsekajte si nahrubo cokoladu.
Zmiesajte muky a prasok do peciva. Maslo roztrite s cukrom az „zkremovatie“. Pridajte vajicko a miesajte nez bude cesto homogenne. Vmiesat orieskovy pretlak ak ste nasli a nakoniec muky (v skratke: vsetko zmiesajte spolu az vznikne homogenne cesto :)) Primiesajte nasekanu cokoladu.
Zafilmujte a nechajte odpocinut v ladnicke aspon jednu hodinu (vydrzi aj par dni ;))
Zacnite zahrievat trubu na 180°C.
Cesto nakopkujte na peciacim papierom vylozeny plech. Vo vode namocenymi rukami z kopiek vytvorte gulicku, ktoru splacnite podla toho ci mate cookies radi tenke alebo „masite“ a pocitajte s tym, ze sa to pri peceni trosku rozide ;-)
Pecte 8-10 minut.
Uchovajte (ak nahodou ostane) v zeleznej krabici.
Dobru chut

souris
Naposledy upravil Souris dne 04. duben 2012, 14:26, celkově upraveno 2
Souris
Treperenda
Treperenda

1085 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Meduhel » středa 07. březen 2012, 10:57
Teda Souris! Parada! Konecne zaujimavy recept. Gastanovu muku uz som "vyguglila", to su teda palky, zatial najlacnejsia 7.25 Euro. Este najst orieskovy pretlak a 100% idem do toho. Ja sa tak tesim...
Meduhel
Kecka
Kecka

1615 příspěvků
05. říjen 2010
Příspěvekod Llevelyn » středa 07. březen 2012, 10:58
Ano, kaštanová mouka a ořechová pasta, bežné ingredience :D :D :D :D tady to tedy nemaj ani ve zdravé výživě ani jinde.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14425 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Souris » středa 07. březen 2012, 11:00
Ja sa priznam, ze ten orieskovy pretlak sa mi este zohnat nepodarilo, takze nahradzam maslom aj tak je to strasne zaujimave a dobre. Ale ako milovnicka vsetkych orechov sa strasne trasiem az ten pretlak zozeniem.

Miss, momentalne mam prebytky, takze ti z tej gastanovej muky kludne poslem ;-))

s.
Souris
Treperenda
Treperenda

1085 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Romisek » středa 07. březen 2012, 11:03
Nutně potřebuji kaštanovou mouku nebo se uslintám k smrti!!! 8-)
Romisek
Treperenda
Treperenda

1398 příspěvků
30. květen 2007
pod Orlickými horami
Příspěvekod Meduhel » středa 07. březen 2012, 11:04
Tak nasla som pastu alebo pretlak z mandli, kesu, vlasskych orechov a burskych orieskov.... Ktoru vybrat? Zabudla som, ze sme si obcas mandlovu a kesu mazali na chleba. Dobrota, len tych kalorii. Chodili sme vzdy do ladnicky ujedat lyzicou. Proste nedalo sa odolat, kym pohar nebol prazdny... :oops:
Meduhel
Kecka
Kecka

1615 příspěvků
05. říjen 2010
Příspěvekod Rutia » středa 07. březen 2012, 11:05
Llevelyn píše:Ano, kaštanová mouka a ořechová pasta, bežné ingredience :D :D :D :D tady to tedy nemaj ani ve zdravé výživě ani jinde.

ale mají http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=ka% ... 3%A1+mouka

ořechovou pastu jsem taky někde online viděla, ale cena šílená

dík za recept, vypadá to dobře, zkusím s máslem
Rutia
Krafařka
Krafařka

997 příspěvků
14. červen 2007
Příspěvekod Meduhel » středa 07. březen 2012, 11:07
Llevelyn píše:Ano, kaštanová mouka a ořechová pasta, bežné ingredience :D :D :D :D tady to tedy nemaj ani ve zdravé výživě ani jinde.

Llev
http://www.spiceworld.at/Nuss-Mark-Co
http://www.glutenfrei-supermarkt.de/glu ... /index.htm
Cez vikend skusim pozriet v kamennom obchode, ale myslim, ze ceny nebudu lepsie..
Meduhel
Kecka
Kecka

1615 příspěvků
05. říjen 2010
Příspěvekod Llevelyn » středa 07. březen 2012, 11:11
Aha, tak dík, to se hodí. Nikde jsem to neviděla, tak mě nenapadlo použít huhlu... cena je otřesná, ale to jsem čekala.

Ořechová pasta :D makadamiová. http://www.toppotraviny.cz/orechove-pas ... e-100-1-kg

ale mají nevšední lahůdky http://www.toppotraviny.cz/orechove-pasty-a-ruzne/
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14425 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Danka » středa 07. březen 2012, 15:04
Strašný OT, ale nedá mi to - Granolu som naposledy jedla snáď na gympli, mali sme neďaleko obchod Raciola, kde to predávali. Som sa úplne vrátila do tých čias....
D.
Danka
Howgh
Howgh

7907 příspěvků
21. září 2006
dedinka na Slovensku; na BC Květníček
Příspěvekod Souris » středa 07. březen 2012, 15:31
Danka :D
Vo Francuzsku sa na to povie, ze si nasla svoju Proustovu madelaine (kto nepozna dejiny literatury tak si spomenie gastronomickeho kritika v Ratatouille od Disneyho :D)
s.
Souris
Treperenda
Treperenda

1085 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod aasiee » pátek 14. srpen 2015, 13:44
Pro všechny, kteří mají rádi pikantní omáčky...http://www.asijske-potraviny.eu/93-pikatni-ostre-omacky. Zkusila jsem a vynikající :)
aasiee
Pískle

1 příspěvků
14. srpen 2015
Příspěvekod davčík » pondělí 19. červen 2017, 12:31
moc hezké kousky tu máte! perfektní
davčík
Pískle

99 příspěvků
30. květen 2016