ADV TOP
ADV LEFT

červenec 2013

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Frantishka » úterý 17. září 2013, 16:27
Uá, ahoj v novém BC... Zatím se mi tu těžko orientuje, jsem asi větší konzerva než jsem myslela...
Jen Neffy-nevím, jestli plánuješ tento čtvrtek do Haštalské, ale já se bohužel musím omluvit, mám doma nemocného prostředního. F

Dnes 2 měsíční kontrola-6700 g, 66 cm :D Brzo nás sní. :)
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2304 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Lilla » úterý 17. září 2013, 17:20
Taky se tu ztrácím:) a trochu mi blbne přihlašování, ale snad už to bude ok.

Jak často chodíte na prohlídky? My byly v 6t a teď jdeme až ve 3m. Tak mě trochu překvapila Fran s 2m prohlídkou. Plánuju se tam stavit jen z vlastní iniciativy na převážení.

Tak ať je malý brzy zdravý a nechytne to nejmladší.
Obrázek
Lilla
Klábosilka
Klábosilka

433 příspěvků
26. prosinec 2012
Příspěvekod Neffy » středa 18. září 2013, 07:46
Fran - pokud bude lit, tak sami nepujdeme. Teda, takova vaha ve 2mes. :) Muj prvni mel v roce 9kg.

Lilla - my byli ve dvou tydnech na prevzeti pediatrem a ted jdeme v 6tt.
Neffy
Diskutérka
Diskutérka

2302 příspěvků
12. říjen 2006
Příspěvekod Frantishka » středa 18. září 2013, 09:45
Holky, my taky měli mít kontrolu v 6 týdnech, ale musela jsem ji zrušit, bo pro změnu nejstarší měla jesnodenního SRBa :xx: Takže tahle byla vlastně posunutá 6 týdenní.

Jinak naše první měla v roce slovy osm kilo :D Tohle je jiný model :)

Neffy, pořád s tím počítám, moc ráda bych vás viděla osobně, až to někdy půjde. Fran.
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2304 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Neffy » středa 18. září 2013, 15:33
Fran - jiny model. :D Taky ho vlastnime. Poslala jsem ti sz, ale nevim, jak se to v novem projevi, jestli je to nekde videt.
Neffy
Diskutérka
Diskutérka

2302 příspěvků
12. říjen 2006
Příspěvekod Lilla » pondělí 28. říjen 2013, 22:11
Nějak to tu ustalo. Jak se máte a jaké novinky?
Áňa už se dostala přes 6 kg :), je to docela číslo. Teď zkouší na hříbatech dávat kolínka pod sebe. Tak jsem zvědavá, kdy přijde na lezení.
Říjen byl super, užily jsme si krásné počasí a skoro pořád trajdaly někde venku. Snad ot ještě chvilku vydrží:).
Jo a opět dotaz na prohlídky a jejich frekvenci - máme za sebou 3m (odmítla jsem očko) a dr. nás pozvala na další za měsíc. Tak mě to krapet překvapilo, já myslela, že se chodí jen tak, jak je v očkováku. Jak to máte?
Lilla
Klábosilka
Klábosilka

433 příspěvků
26. prosinec 2012
Příspěvekod Linka » úterý 29. říjen 2013, 18:40
Já mám první očko, chystám se na naušnice. Na ko jdeme asi po měsíci. Mám v tom hokej, Stále ještě držím v hlavě kyčle. Jsou OK! čekám jen na stříšku (jednu).

Jinak na 14 týdnech asi 6750 g. Je to největší kusanec.
Linka
Howgh
Howgh

7587 příspěvků
21. září 2006
MB
Příspěvekod Lilla » čtvrtek 31. říjen 2013, 12:58
Já nechávám náušnice až na jaro nebo později.
Když očkujete, tak je to jasné, je potřeba cca po měsíci kvůli další dávce, ale takhle mi to přijde trochu zvláštní.
Kyčle už máme hotové, vše v pořádku. Co je ta stříška?
Jak je to vlastně s přechodem z mateřské na rodičák? Co se pro to musí udělat?

Linko, to je pěkná váha. Taky mám pocit, že se malá snaží teď vše dohnat a předehnat potom, co si dala na čas s porodem :).
Lilla
Klábosilka
Klábosilka

433 příspěvků
26. prosinec 2012
Příspěvekod Linka » čtvrtek 31. říjen 2013, 17:27
Stříška neboli jadýrka, záleží na úhlu. u první byly jisté komplikace, takže nás dr víc hlídá. Přechod si musíš pohlídat. Sociálka přestane platit PPM, u zaměstnavatele žádáš o volno na rodičovskou dovolenou, sepisuješ potvrzení a spolu s žádostí o rodičák vše odevzdáš na úřadě.
Dá se to proplatit 3 měsíce zpětně, ale vzhledem k tomu, že jsem sice čekala červňátko a mám začátek července, je to u mne právě na pořadu dne. Nerada bych byla bez peněz.
Linka
Howgh
Howgh

7587 příspěvků
21. září 2006
MB
Příspěvekod Lilla » čtvrtek 31. říjen 2013, 20:57
Díky, u mě už to právě taky je aktuální. Mně skončil během mateřské prac. poměr, byla jsem na dobu určitou :(, tak snad tu máme někoho ochotného na ÚP, kdo mi poradí co a jak.
O co vlastně ještě lze žádat? Příspěvek na dítě a porodné je taky pod ÚP?
Lilla
Klábosilka
Klábosilka

433 příspěvků
26. prosinec 2012
Příspěvekod Frantishka » pátek 08. listopad 2013, 08:56
Ahoj holky, já tu dlouho nebyla.

Lillo, já taky ještě neočkovala (nechce se mi do toho, T. má ekzém, oddaluju jak můžu), a chodíme taky po měsíci. Jen zváží a konstatuje, že je všechno ok. Já tam chodím celkem ráda, jednak mě baví pozorovat jak přibírá (ve 3 měsících přes 7400g :D ), jednak máme dr. příjemnou. S očko nenaléhá.

Porodné ještě existuje?? :? F.
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2304 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Linka » pátek 08. listopad 2013, 19:57
Porodné pouze na první dítě. Přídavky do určitého násobku minima. Šla bych na stránky mpsv.cz a tam bych se dívala.

Absolvovala jsem rodičák a tedy pěkná pakárna. Dřív mi stačilo jít do práce a na úřad a teď samozřejmě je to práce, úřad, úřad. Jako není to jednodušší. To tedy ne.
Linka
Howgh
Howgh

7587 příspěvků
21. září 2006
MB
Příspěvekod Blondie66 » pátek 05. červen 2015, 14:02
Ahoj, mám syna narozeného v červenci 2013. Koukám že tahle diskuze moc nejdede. Nenapravíme to? ;-)
Obrázek
ObrázekObrázek
Blondie66
Pískle

61 příspěvků
04. červen 2015