ADV TOP
ADV LEFT

Jde udělat z pole zahradu?

vše okolo zajištění bytů, domů, domova

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ivca79 » pondělí 02. červen 2008, 08:10
Doufám, že jsem začřadila dobře :oops:

Uvažujeme o pořízení nějakého "víkendového bydlení" - malá chatička, nějaké stromy, zahrádka se zeleninou, tráva... Napadlo nás, jestli se dá něco takového vybudovat na "orné půdě". Tzn. koupíme kousek pole, změníme ho na louku, zasedíme pár ovocných stromů, posadíme dřevěnou chatku z baumaxu, nebo něco podobného...
Je to možné, nebo orná půda musí být orná půda a budeme si muset případně požádat o změnu na pozemek k rekreačním účelům nebo něco podobného a doufat, že nám to schválí?
Uživatelský avatar
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)
 
21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Ivca79 » pondělí 02. červen 2008, 08:22
No, to si právě taky myslím :(
Uživatelský avatar
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)
 
21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Efča » pondělí 02. červen 2008, 08:24
Obávám se, že by to nejdřív musel schválit úřad, až pak byste museli proměňovat...

Už to tu zaznělo, ale jestli je v územním plánu pozemek vedený jako orná půda, nemůže sloužit k rekreaci. Nicméně územní plány se pořád mění.... například z průmyslových zón se stávají pozemky k bydlení.... Zeptat se na úřadě.
Uživatelský avatar
Efča
Howgh
Howgh
 
9318 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Iveta » pondělí 02. červen 2008, 09:45
Ahoj, tak my jsme udělali z orné půdy stavební pozemek, ale to běhání je na dlouhé lokte.
1. souhlas odboru životního prostředí se stavbou
2. zaměření pozemku geodetem
3. vyjmutí ze zemědělského půdního fondu (vyjmou se jen m2, na kterých bude stavba
4. zaměření stavby geodetem
5. stavební povolení popř. územní rozhodnutí
Je to hodně běhání a hlavně všude samé poplatky, běhala mi z toho hlava kolem. Nejlepší by bylo zajít na stavební úřad a poradit se, co všechno budete potřebovat. Hodně štěstí. Iveta
Uživatelský avatar
Iveta
Pískle
 
47 příspěvků
24. leden 2007
Most
Příspěvekod Tynda » pondělí 02. červen 2008, 12:34
Xjanka popsala i "naše" kolečko.

Taky jsme koupili pole, ornou půdu.Pokud není v intravilánu obce (zastavěném území), tak plot je od Nového roku už problém.
Takže pokud chcete zahradu - doporučuji koupit něco,co spadá do zastavěného území.Tam už se dá ledacos udělat - např.chatka nazvat boudou zemědělské prvovýroby a v tu chvíli může tuším do 70m čtverečních postavit,co chcete.Na ohlášku.(pro přesné údaje si najdi Stavební zákon a je to myslím paragraf 103).

No my jsme si oběhli kolečko Stavební úřad,obec, odbor územního plánování a životního prostředí, energetiky - vede tam jejich síť.A všude povolení a žádosti.
Bohužel nic dalšího nepovolili.Takže už čekáme na zahrnutí do zastavěného uzemí...
Tynda
Klábosilka
Klábosilka
 
499 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Katrix » pondělí 02. červen 2008, 12:57
Ivčo, tohle jsme řešili nedávno - Iveta to popsala dokonale, nejdůležitější je, jak vstřícní budou na úřadě. V první řadě bych došla na odbor výstavby a územního plánování, oni by ti měli poradit, jak postupovat....
a modli se, abys nenarazila na nějakého b..a, jako my, který nám oznámil, že nám na tom pozemku nikdy nic nepovolí..... takže hektary půdy, ale nic z toho - jen platit daně ;) Hodně štěstí!!!
Uživatelský avatar
Katrix
Treperenda
Treperenda
 
1368 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Ivca79 » pondělí 02. červen 2008, 13:24
katrix, já myslela, že u Vás šlo přímo o zahradu, ne o pole. Kdyby to byla zahrada, tak si s tím hlavu nelámu, protože tu snad zatravnit můžeš bez problému a oplotit taky... ale u toho pole jsem měla velký pochybnosti, že to půjde.

Pokud bude potřeba obíhat úřady tak to asi není nic pro nás, ale za zeptání asi nic nedáme ... přiznám se, že se mi moc nechce kupovat pozemek, který pak budu za směšný peníze pronajímat JZD a nic jiného s tím nepůjde :oops:
Uživatelský avatar
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)
 
21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Ivca79 » pondělí 02. červen 2008, 13:29
Jinak zatím díky za vaše zkušenosti. Budu ráda, pokud se ještě někdo ozve... ale zatím nám to jaksi vzalo vítr z plachet :oops:
Uživatelský avatar
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)
 
21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Katrix » pondělí 02. červen 2008, 13:38
Ivčo, to, co jsme chtěli převést na parcelu, byla zahrada. To nám řekli, že ji zařadili do urbanistického území a nic se tam stavět nebude, ani chata.
No tak jsme se ptali na jiný pozemek - ornou půdu, který bychom chtěli převést na zahradu, abysme si tam tedy mohli postavit chatu (která by mohla sloužit jako obytná - to jsme jim neříkali), ale o tom se s námi taky bavit nechtěli, hrozná arogance, nikdo nic neporadil. Podali jsme si ale žádost na oba pozemky o změnu územního plánu a z jistých zdrojů jsme se dozvěděli, že to snad Rada města měla odsouhlasit v náš prospěch, ale nikdo nám zatím nic nesdělil, budou ještě další řízení a odbor výstavby dělá stále "mrtvého brouka". Stále nevíme, na čem jsme.
Uživatelský avatar
Katrix
Treperenda
Treperenda
 
1368 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Josefka » pondělí 02. červen 2008, 13:42
Xjanka píše:Jelikož jsme řešili stejný problém, popíšu naše zkušenosti:

z hlediska stavebního úřadu není problém s chatkou pokud není pevně spojená se zemí ( takže to by bylo v pořádku ) - nesmí mít pevné základy

horší to bude se změnou orné půdy na zatravněnou - tam jsou nějaké limity kolik procent lze zatravnit apod. - u nás proběhlo vše po povolení zastupitelstva ( jsme mini vesnička - takže OK )
- základem bylo nechat nějaké záhonky ( vlk se nažral - koza zůstala celá )

paradoxně největší problém nakonec bylo oplocení - cca 2 měsíční řešení stav. odboru atd. atd - nikdo nám nebyl schopen říct v jakém případě lze stavět plot s bet. podezdívkou atd. - nakonec po šíleném běhání po úřadech nám jedna ochotná úřednice řekla, že stačí stejná finta jako u chatky - tzn. plot, kde v zemi jsou jenom paty sloupků a podezdívka tak s maximálmě položených cihel ( bet. obrubníků a pod. )

- po všech peripetiích jedna perlička na závěr -
- pracovnice pozemkového úřadu nám oznámila, že to co děláme vlastně odporuje zákonu ( z¨tzn. zahrada tam být nesmí ), ale podnět k řízení by musel dát pozemkový úřad na stav. úřad a teprve ten by to řešil, ale vzhledem k tomu, že tam není žádná "stavba" - tak stavenbí úřad s tím nechce nic mít
- takže suma sumárum - dělat se to nesmí, ale nemá vám kdo dát pokutu a nikdo se k tomu nechce mít
-->> už 6. rok máme zahradu cca 3500m2 a zatím se vůbec nic neděje


Jako vedoucí stavebího úřadu i jako majitel pozemku, co sám má jen problémy, ti musím říct, že se mýlíš.
Možná jde o to, kdy jste takto postupovali ale podle nového zákona (od r. 2006) je stavbou všechno, i to, co není pevně spojeno se zemí. Nám nedovolili ani dočasné oplocení, aby nám na náš pozemek, původně orná půda teď uzemním plánem určená k zastavění RD jako klidné bydlení, nesypali lidi odpad. Aby toho nebylo málo, tak v době, kdy jsem to kupovali nám příslušná úřednice řekla, že stavět tam můžem ale po tom, co jsme si vyřídili půjčky a pozemek koupili si to rozmyslela.

Jinak platí výše uvedený postup ale u nás byl asi taky někde problém, nepovolili nám vyjmutí ze ZPF, že prý až bude na tom pozemku něco stát (RD) tak vyjmou jen tu část pod zpevněným povrchem. Jenže stavební úřad nepovolí stavbu, pokud je to vedeno jako orná půda. Trochu se nám úředníci zacyklili a nám běží čas i peníze.

Doporučuji koupit zahradu. Semo tamo se něco objeví.
Uživatelský avatar
Josefka
Howgh
Howgh
 
6172 příspěvků
28. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Josefka » pondělí 02. červen 2008, 13:47
Jo to oplocení bylo vážně paradoxně největší problém. Důvod k zamítnutí byl, nejprve, že pevné oplocení by mohlo být v kolizi s budoucí komunikací (chápej: postavíte plot a co když bude podezdívka moc vysoko nad chodníkem a nebo dokonce povede moc blízko - blbost! pokud budu respektovat zaměření pozemku) a dočasné oplocení nám zamítli, že dočasná stavba by se mohla stát trvalou a tak hyzdit budoucí obytnou zónu, se kterou tam stavební úřad počítá.
Uživatelský avatar
Josefka
Howgh
Howgh
 
6172 příspěvků
28. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Ivca79 » pondělí 02. červen 2008, 13:55
Katrix, aha, tka to jo... snad to dopadne!!!

Josefko, za cenu pole zahradu nekoupíme... a pravděpodobně ani v těch rozměrech, na které máme momentálně nabídky :( ... Výhledově máme i jiný plány, než tam jezdit na víkend s patrou kamarádů, takže větší pozemek by byl ideální :oops:
Uživatelský avatar
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)
 
21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Katrix » pondělí 02. červen 2008, 15:25
Ivčo, opravdu, dokud se nebudeš informovat na úřadě, na daný konkrétní pozemek, víc se nedozvíš..... stejně Ti nic jiného nezbyde, než se tam vypravit ;) - vyplatí se Ti to, protože takhle spekuluješ naprázdno, ostatní rádi přispějí svými zkušenostmi, ale to na tom nic nemění.
Třeba se dozvíš, že je to jednodužší, než si myslíš a dobře to dopadne. Určitě bych se informovala i na možnost stavby do budoucna, pokud to zamýšlíš.
Uživatelský avatar
Katrix
Treperenda
Treperenda
 
1368 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Josefka » pondělí 02. červen 2008, 21:21
Katrix píše:Ivčo, opravdu, dokud se nebudeš informovat na úřadě, na daný konkrétní pozemek, víc se nedozvíš..... stejně Ti nic jiného nezbyde, než se tam vypravit ;) - vyplatí se Ti to, protože takhle spekuluješ naprázdno, ostatní rádi přispějí svými zkušenostmi, ale to na tom nic nemění.
Třeba se dozvíš, že je to jednodužší, než si myslíš a dobře to dopadne. Určitě bych se informovala i na možnost stavby do budoucna, pokud to zamýšlíš.


Moje řeč.
Uživatelský avatar
Josefka
Howgh
Howgh
 
6172 příspěvků
28. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Ivca79 » středa 04. červen 2008, 08:17
Tak máme parcelní čísla a pokusíme se teda vyzvedět víc.
Díky za rady!
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Uživatelský avatar
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)
 
21487 příspěvků
05. prosinec 2006

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy