ADV TOP
ADV LEFT

Vasektomie / podvázaní vaječníků

možnosti, zkušenosti...
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » pondělí 18. únor 2013, 09:30
Ahojte,
zakládám diskuzi a prosím o názory a zkušenosti...

Máme 3 děti, další nechceme, pro nás opravdu jsou 3 strop...a řešíme, jak dál s antikoncepcí.
Byla jsem připravená jít na podvázání vaječníků, vím, že ji tady pár z vás má, nicméně pořád to je o narkóze a hospitalizaci a tak...ale ono by se to zvádlo, to zase jo.
Teď jsme doma nadhodili téma vasektomie, muž se k tomu nestaví negativně, asi by do toho i šel...otázka je, kam by mohl jít (jsme z Brna), co to všechno obnáší...někde jsem četla, že to snad dělají i ambulantně? A cena?
Máte prosím někdo zkušenost?

Díky, inko z pochopitelných důvodů....
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pondělí 18. únor 2013, 09:44
Muž byl v Novém Městě na Moravě u dr. Tůmy. Maximálně spokojený. Výkon trvá asi 20min dělá se ambulantně, stálo to necelé 2000.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pondělí 18. únor 2013, 09:54
Zkušenosti nemám, ale téma mě moc zajímá, taky stojím před rozhodnutím, s manželem jsem o tom ale ještě nemluvila, není vhodná doba cokoliv řešit. Ráda bych věděla, proč se nechá tolik žen operovat, když pro jejich partnery by to byl mnohem menší zákrok snad i s menšími riziky (u mužů snad jen s lokálním umrtvrním?) Nechci naprosto rýpat, respektuji rozhodnutí, jen bych chtěla vědět proč.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Madlad » pondělí 18. únor 2013, 10:01
Taktéž nemám zkušenosti. Jen jsem nedávno narazila na internetu na informaci o ambulantní sterilizaci ženy (odkazy dávat nebudu, stačí zadat do vyhledávače). Cena je tedy mnohem vyšší než u vasektomie, cca 25000 Kč. Zákrok bez narkózy a nutné hospitalizace. Antiko nemůžu, tak mám námět k zamyšlení...
Madlad
Klábosilka
Klábosilka

519 příspěvků
23. říjen 2007
Příspěvekod Inkognito » pondělí 18. únor 2013, 10:05
Inkognito píše:Zkušenosti nemám, ale téma mě moc zajímá, taky stojím před rozhodnutím, s manželem jsem o tom ale ještě nemluvila, není vhodná doba cokoliv řešit. Ráda bych věděla, proč se nechá tolik žen operovat, když pro jejich partnery by to byl mnohem menší zákrok snad i s menšími riziky (u mužů snad jen s lokálním umrtvrním?) Nechci naprosto rýpat, respektuji rozhodnutí, jen bych chtěla vědět proč.

Inu, muž nechtěl a já ho respektovala.

Inko Mi
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pondělí 18. únor 2013, 10:06
Madlad píše:Taktéž nemám zkušenosti. Jen jsem nedávno narazila na internetu na informaci o ambulantní sterilizaci ženy (odkazy dávat nebudu, stačí zadat do vyhledávače). Cena je tedy mnohem vyšší než u vasektomie, cca 25000 Kč. Zákrok bez narkózy a nutné hospitalizace. Antiko nemůžu, tak mám námět k zamyšlení...

jj, viděla jsem též...ale to je mimo naše finanční možnosti....

Tůmu zkusím vygúglit, děkuju....

Inko MI - to je přesně o tom, já jsem to doma ani neříkala, narazili jsme na to teď a byla jsem fakt překvapená, že by do toho šel...

inko zakl...
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Kristule » pondělí 18. únor 2013, 10:08
Inkognito píše:Zkušenosti nemám, ale téma mě moc zajímá, taky stojím před rozhodnutím, s manželem jsem o tom ale ještě nemluvila, není vhodná doba cokoliv řešit. Ráda bych věděla, proč se nechá tolik žen operovat, když pro jejich partnery by to byl mnohem menší zákrok snad i s menšími riziky (u mužů snad jen s lokálním umrtvrním?) Nechci naprosto rýpat, respektuji rozhodnutí, jen bych chtěla vědět proč.

To je jednoduché, protože pro většinu chlapů je to nepřijatelné. Takže když my stáli před rozhodnutím, tak to bylo o tom,že mě nikdo nenutil a chlap k tomu přistupoval, že je to moje rozhodnutí, jestli já pujdu nebo ne a když se rozhodnu že ne,tak budeme dlouholetými sponzory gumárenského průmyslu :D
Kristule
Kecka
Kecka

1960 příspěvků
27. listopad 2010
Příspěvekod Inkognito » pondělí 18. únor 2013, 10:09
Inkognito píše:Muž byl v Novém Městě na Moravě u dr. Tůmy. Maximálně spokojený. Výkon trvá asi 20min dělá se ambulantně, stálo to necelé 2000.

tak mě napadá, byl by pls kontakt...že bych ušetřila hledání...:)
Díky!!!
inko zakl
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pondělí 18. únor 2013, 10:11
Inkognito píše:
Inkognito píše:Muž byl v Novém Městě na Moravě u dr. Tůmy. Maximálně spokojený. Výkon trvá asi 20min dělá se ambulantně, stálo to necelé 2000.

tak mě napadá, byl by pls kontakt...že bych ušetřila hledání...:)
Díky!!!
inko zakl

edit - už jsem našla :)
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Ratta » pondělí 18. únor 2013, 10:23
Mám známé ve Švýcarsku, tam je vasektomie, řekla bych, až móda (teda spoň tam, kde to znám). Všichni mí známí/rodina muži po čtyřicítce si ji dali udělat. Myslím, že je to otázka mužského sebevědomí a předsudků, doufám, že tím nikoho neurazím.

Jinak mém okolí je snad víc neplodných mužů, než žen, teda je to jen můj dojem, žádná seriózní statistika :). Napadlo mně to v souvislostí s argumentací pro ženskou sterilizaci kvůli tomu, že je to žena, která přirozeně ztrácí plodnost. A taky podle mně sterilizace není přirozená u nikoho, takže argumenty o tom, pro koho je to přirozenější, mi přijdou nepřirozené :). Za pádný argument považuji to, že narkóza je zátěž pro organizmus. Na druhé straně já osobně o sterilizaci vážně uvažuji, až budu mít pocit, že mám splněno, protože pokud by z nějakého důvodu manželství přestalo fungovat (třeba i smrtí jednoho z nás), tak muž by možná další dítě s jinou ženou chtěl, ale já těsně před přechodem dítě ani za nic.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Inkognito » pondělí 18. únor 2013, 10:28
já jsem nad tím dost přemýšlela a došla jsem k tomu,že bych to po svém muži nechtěla..
protože moje plodnost je omezená věkem,děti máme tři,ale on bude plodný celý život a jak já můžu vědět,co život dál přinese,jestli se něco nestane(spíš v tom smyslu,že by o nás nebo děti přišel,snad nemaluji na zeď)
(je mi 46 a jemu 52)

inko wingec
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pondělí 18. únor 2013, 10:33
Kristule píše:

To je jednoduché, protože pro většinu chlapů je to nepřijatelné. Takže když my stáli před rozhodnutím, tak to bylo o tom,že mě nikdo nenutil a chlap k tomu přistupoval, že je to moje rozhodnutí, jestli já pujdu nebo ne a když se rozhodnu že ne,tak budeme dlouholetými sponzory gumárenského průmyslu :D

Mam to podobne jako Kristule.

Pro meho muze neprijatelne z toho duvodu, ze ony by dalsi deti jeste klidne bral.
Ja uz se na to necitim.
Jednak poctem deti 4. A druhak a to hlavne, vekem (44).

A docela jsem si chtela konecne bez problemu uzivat a ne se bat, jestli je to prechod ci tehu.

Takze u nas se o vasektomii vubec nemluvilo.

Proste co ja vim, co se muze stat.
A taky jsem i stara skola a porad mam nejak v hlave, ze je to starost zenske. I kdyz dneska je to vsechno uz jinak

H.a..n.a
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Zuzga » pondělí 18. únor 2013, 10:46

Ja som išla na sterilizáciu, pretože:
1. by som sa pri ďalšom tehotenstve asi fyzicky rozsypala
2. pri výchove ďalšieho by som sa psychicky zosypala ;-)
3. bolo to súčasne s treťou SC
Zuzga
Žvatlalka
Žvatlalka

148 příspěvků
11. říjen 2007
Příspěvekod Gehenna » pondělí 18. únor 2013, 11:05
Když oba ví, že nechtějí, tak mi přijde logické, že se jde cestou nejmenšího odporu, ale nebudu přece rozhodovat o chlapově těle. Pokud k tomu dospěje sám, tak tím líp, ale pokud nedospěje, tak prostě nemůžu, on mi taky nemluví do toho, s kým si pořizuju děti :grr:
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Trixl » pondělí 18. únor 2013, 11:41
Měla jsem to jako inko wignec. Nakonec jsem se rozhodla, když poslední dítě v mých 45 bylo císařem, že to bude při jednom :) jinak do té doby jsem sama neměla pocit plné náruče, takže i toto u mě hrálo.
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina